אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
בקרוב ! אתר אינטרנט חדש וחדיש למעוצה מקומית אבן יהודה !!

בניית שלב ב' בבית החינוך בית אב"י

המועצה המקומית אבן יהודה, החלה בבניית שלב ב' בבית החינוך בית אב"י שבמושבה. הבנייה מתקדמת בקצב מואץ ובהתאם לתכנית העבודה של הצוותים המקצועיים של המועצה. 

בית החינוך החדש שנפתח לפני כשנתיים, ממוקם ברחוב העצמאות פינת השומרון, במרכז המושבה. בית החינוך נבנה על פי תקנים מתקדמים, בסטנדרטים גבוהים וברמת גימור גבוהה ואיכותית. עלות בנייתו 20,000,000 ₪. בית הספר החדש הינו צומח וכעת יש בו שכבת א' ושכבת ב'.  

בית הספר תוכנן כקמפוס לימודי ומכיל שלושה מבני כיתות דו שכבתיים (א-ב, ג-ד, ה-ו). בכל בניין שש כיתות אם המאורגנות סביב חלל משותף רב תכליתי בשטח של כ – 100 מ"ר. בכל בניין כיתות שני מרחבים מוגנים המשמשים ביום יום כסדנה/מעבדה, חדר הקבצה וכן חדר לימוד רב תכליתי נוסף. כמו כן, מכיל כל מבנה מלבד כיתות, גם שני חדרי עבודה למורים ובם ניתן לקיים מפגשים פרטניים מורה – תלמיד. בנוסף לשלושת מבני הכיתות מתוכנן מבנה מנהלה המכיל משרדים וחדר מורים גדול.  

כחלק משלב א' של בניית בית הספר, נבנו עד עתה, מבני מנהלה ושני מבני כיתות לימוד. לצד כל מבנה יש את מלוא השירותים וכיתת מעבדה. בנוסף, התלמידים ייהנו מרחבת שהייה ומשחק, מתקני משחקים, אמפי לאירועים וטכסים ומעלון למגרשים המשולבים של מתחם הספורט החדש, שישמש בשעות הבוקר לפעילות ספורט רק את תלמידי בית הספר. עם השלמת שלב ב' של בית הספר, יוקם מבנה כיתות נוסף, מגרש ספורט משולב מקורה ויושלם מסלול הקפיצה לרוחק. 

בבית החינוך יש את כל התנאים המתקדמים והנוחים. במהלך הבנייה, הקפידו במועצה המקומית אבן יהודה, שבבית הספר יהיו מרחבי שהייה ומשחק רבים, נוי וצל לנוחות הילדים וכמובן יופי ארכיטקטוני. 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד