אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

ישיבת מועצה חגיגית ראשונה באבן יהודה

ביום רביעי, 27.11, התקיימה ישיבת מועצה חגיגית ראשונה של מליאת המועצה הנבחרת באבן יהודה. הישיבה התקיימה בהיכל הספורט על שם רלף קליין שבמרכז המושבה, שהיה מלא בצופים מקרב תושבי היישוב, והשתתפו בה בנוסף לחברי המליאה החדשים הנבחרים, גם חברי המועצה היוצאת, בני משפחה, אורחים ותושבים רבים. 

בתחילת הישיבה, נקראו חברי המליאה, על ידי מנכ"ל המועצה, אלי גטר, והתבקשו להצהיר אמונים למדינת ישראל ולמועצה. לאחר הצהרת האמונים, התיישבו הנבחרים החדשים סביב שולחן הנשיאות אל מול הקהל. לאחר מכן, ראש המועצה הנבחר, אבי הררי וראש המועצה היוצא, עמוס עזאני, חילקו תעודות הוקרה ושי צנוע לחברי המועצה היוצאת והודו להם על תרומתם למען היישוב  בהתנדבות במשך חמש השנים שחלפו. 

ראש המועצה היוצא, עמוס עזאני, הוזמן לשאת דברים ולברך ולאחר מכן ראש המועצה, אבי הררי, נשא נאום לראשונה כראש הרשות המקומית. בדבריו, הודה ראש המועצה הנבחר, לחברי המועצה היוצאת על עבודתם הקשה. כמו כן, ציין את תרומתו של עמוס עזאני במשך עשר שנים לפיתוח היישוב והודה לו בשם תושבי אבן יהודה. 

ראש המועצה, אבי הררי, איחל לחברי המועצה הנבחרים הצלחה רבה בתפקידם החדש, ושימשיכו בעבודתם למען הציבור והקהילה בכוחות חדשים, מלאי אנרגיות חיוביות ורצון רב לשפר, לתקן ולפעול לטובת תושבי קדימה צורן.  

בישיבה הוצגה הקואליציה החדשה של אבן יהודה. חמשת חברי סיעתו של ראש המועצה ויש עתיד, שישמשו כהנהלת המועצה וועדת הכספים. סגן ראש המועצה בתואר ומ"מ יו"ר המתנ"ס יהיה עומרי פלד. מחזיקת תיק החינוך ויו"ר וועדת החינוך, זיו קמיני ויו"ר וועדת מכרזים, לימור שני. 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד