אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

ניצחנו את החורף וקיבלנו אותו בשימחה

 

באבן יהודה קיבלו בברכה את החורף שהגיע וגשמי הברכה התקבלו בשמחה. לצד זאת, עובדי אגף חזות המושבה, פעלו לילות וימים בכדי להכין את המושבה לקראת הסופה הקשה.

במועצה המקומית הביעו שביעות רצון רבה, מהטיפול היעיל בסופה שהגיעה ועימה גשמים רבים, רוחות סוערות וברד כבד.  

 

ההשקעות הרבות בתשתיות ניקוז הוכיחו את עצמן וההכנות הפיסיות המואצות מבעוד מועד, פתיחת קולטנים, שאיבת בורות ניקוז מלאים, עבודות עפר לפתיחת צירים ועוד, שמו סוף לבעיית ההצפות והשלוליות.  

 

כעת עם סיום הסערה, הורה ראש המועצה, אבי הררי, להתחיל בהכנות לקראת סבב הגשמים הבא. עובדי אגף החזות ביחד עם מהנדסי המועצה הונחו לעשות בדיקה בכל תשתיות הניקוז ברחבי היישוב, לבדוק מוכנותם ולבצע כל שנדרש על מנת להתכונן להמשך החורף. 

 

ראש המועצה, אבי הררי: "אני רוצה להודות לעובדי המועצה שפעלו בצורה יוצאת מן הכלל ודאגו שלמרות הסופה הקשה, התשתיות באבן יהודה עמדו בכמות הגשמים ולא נחסמו כבישים או הוצפו דרכים. אנו פועלים כעת בכדי להכין את כל מה שצריך לקראת המשך החורף". 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד