אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

רשויות השרון משתפות פעולה בשעת חירום

ביום שני, 23.12.2013 התקיים בכפר הנוער ויצ"ו הדסים שבאבן יהודה, יום עיון וכנס אזורי בנושא שיתוף פעולה הדדי בשעת חירום. בכנס השתתפו חמשת הרשויות המקומיות באזור השרון, אבן יהודה, קדימה צורן, פרדסיה, חוף השרון ולב השרון. בנוסף, נכחו מזכירי המועצות, מנהלי אגפים, ראשי מכלולים, קבט"ים, מתנדבים ועוד. 

חמשת ראשי הרשויות, אבי הררי, ראש מועצת אבן יהודה שאירחה את הכנס, שביט מס, מקדימה צורן, טל גורקי, מפרדסיה, רוני גולן, מתל מונד, אלי ברכה, מחוף השרון ועמיר ריטוב מלב השרון, הציגו את תפיסת הביטחון של המועצות בראשה הם עומדים וכיצד האגפים השונים מוכנים לשעת חירום ומתפקדים בזמן אמת. 

אנשי רח"ל (רשות חירום לאומית), בראשות עופר שושן, מפקד מחוז מרכז במשרד להגנת העורף ואנשי פיקוד העורף, הציגו בפני באי הכנס את מגוון האפשרויות לשיתוף פעולה הדדי בין כל הרשויות בשעת חירום. 

מטרת הכינוס ויום העיון המקצועי, ליצור שיתוף פעולה הדדי בין חמשת הרשויות המקומיות באזור השרון במספר נושאים רלוונטים בהם יש ממשקים בין כל הרשויות, כך שבזמן חירום יוכלו המועצות להיעזר אחת בשכנתה במטרה לפעול ולהקל על הטיפול בזמן אמת.  

לאחר הפתיחה, חולקו באי הכנס לקבוצות עבודה ומכלולים, לפי נושאים, ביטחון, חינוך, תחבורה, רווחה, תשתיות, מים, בריאות ועוד. בדיונים שנערכו, נקבעו דרכי עבודה ועקרונות לשיתופי פעולה עתידיים בזמן חירום, בתקווה שלא נזדקק. 

 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד