אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משרד החינוך אישר בניית בית ספר שלישי


הישג למועצה ולעומד בראשה – משרד החינוך אישר בניית בית ספר שלישי במושבה.

 

בפתח ישיבת המועצה שנערכה אמש, רביעי, הודיע ראש המועצה, אבי הררי, על כך שמשרד החינוך אישר יהודה בניית בית ספר יסודי חדש במושבה, בית הספר יהיה אח לשני בתי הספר, בכר ובית אב"י. ראש המועצה, המשיך בסקירה שוטפת על הנעשה במועצה ולאחר מכן השיב לשאילתות חברי המועצה.

 

בהמשך הישיבה הוצגו בפני חברי המועצה, דורון שמחאי, מנהל מח' החינוך, קרלוס רבקה, מנהל מח' רווחה וורדה שמש, מנהלת הספרייה. השלושה, הסבירו לחברי המועצה את עבודת האגף עליו הם אחראיים, דרכי עבודה, מטרות ויעדים ותוכניות לעתיד.

 

בנוסף, אושרו הרכבי וועדות המועצה, מחזיקי התיקים ועוד.

הישיבה הבאה תתקיים בתחילת החודש ובה יובאו תבר"ים (תקציב בלתי רגיל) לאישור חברי המועצה. הודעה תצא בקרוב.

 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד