אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

באבן יהודה לומדים זהירות בדרכים גם בגני הילדים

 

המועצה המקומית אבן יהודה, ממשיכה להשקיע בפרויקטים חינוכיים נוספים במוסדות החינוך של המושבה. השבוע התקיימו בגני הילדים, הצגות וסדנאות בנושא בטיחות בדרכים. המיזם של מח' החינוך של המועצה בשיתוף המטה לזהירות בדרכים בראשות, יוסי בלגזל, זוכה להצלחה רבה והתעניינות בקרב הילדים וההורים.

 

במהלך ההצגה והסדנא שמועברות לילדי הגנים, לומדים הילדים מגוון רחב של מושגים ונושאים בתחומי הזהירות והבטיחות בדרכים. הילדים נחשפים למושגי יסוד בתעבורה ,כללי הליכה בטוחה, הרחוב נבנה לטובת כלל משתתפי הדרך ועוד, וכל הילדים משתתפים בבנייה ובמשחק השוטרים. 

 

בהמשך, הסדנא כוללת בניית דגם בתלת מימד של רחוב. בדגם שלל מרכיבי רחוב, דוגמת: מכוניות,הולכי רגל,מדרכות,מעברי חצייה ועוד. לאחר שהרחוב נבנה, הילדים מתרגלים הדמיית מצבים של הליכה בטוחה, מקומות בטוחים למשחקים,כללי חצייה נכונה. 

 

במועצה המקומית אבן יהודה החליטו כי במהלך שנת הלימודים יוכנסו למערכת השעות במוסדות החינוך, תכנים בנושא הזהירות והבטיחות בדרכים וכל הנלווים אליהם. כל זאת, על מנת להקנות לילדים הרגלי התנהגות בכביש ובדרכים ולהעלאת המודעות בנושא החשוב.  

 

אבי הררי, ראש המועצה: "נושא בטיחות ילדי המושבה נמצא על סדר יומה של המועצה. את נושא הבטיחות בדרכים חשוב ללמד כבר מהגיל הרך. החלטנו כי מלבד הפעולות שאנו יוזמים לבני הנוער, חשוב ללמד גם את ילדי הגנים כיצד לנהוג בדרכים. אני מקווה שהעלאת המודעות תגרום לילדים ולמשפחותיהם לנהוג בבטחה ולחזור הביתה בשלום". 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד