אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

מרוץ אבן יהודה ה-7

ספורטאים יקרים,

גם השנה אבן יהודה שמחה לארח את המירוץ המסורתי בו משתתפים גברים, נשים, נוער וילדים, רצים מקצועיים וחובבים, שמגיעים מכל קצוות הארץ.

באבן יהודה אוכלוסיה איכותית ומגוונת, שמשכה אליה בשנים האחרונות משפחות רבות שנהנות ממתקני ספורט ופנאי ברמה הגבוהה ביותר.

גם בשנה זו, שמה לעצמה המועצה החדשה בסדר עדיפות גבוה את נושאי החינוך,הקהילה והפנאי, כשהספורט והחינוך לספורט הוא חלק מרכזי ואינטגרלי בהם.

השנה חנכנו אולם ספורט חדש בעלות של מליוני שקלים לטובת בית ספר "בכר" , קבוצות כדורעף הנשים באבן יהודה הגיעו להישגים מרשימים, וחוגי הספורט במתנ"ס מלאים עד אפס מקום בילדים ונוער שמגשימים הלכה למעשה את החינוך לאורח חיים בריא וערכי מצויינות.

ההגירה החיובית ההולכת וגדלה לאבן יהודה מגיעה בד בבד עם השקעה גדולה בתשתיות אורבניות וקהילתיות. מי שמגיע לאבן יהודה ימצא מצד אחד ישוב מתפתח ומתעצם ומצד שני אווירה כפרית,ירוקה ואינטימית.

אני מזמין כל אחד ואחת מכם להיות אורחנו, להצטרף לתושבי אבן יהודה ,לבוא ולהנות מהאתגר הספורטיבי ולחוות את המושבה שלנו דרך הרגליים.

שלכם,

אבי הררי

ראש מועצת אבן יהודה

 

תודה לכל המשתתפים במירוץ - להלן התמונות

 

 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד