אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי 27.3.15

תושבים יקרים
היום ילדינו יוצאים לחופשת חג הפסח.
זהו זמן מצוין ליהנות עם המשפחה, לצאת לתור את הארץ היפיפייה שלנו, לבלות ביחד ולצאת מהשגרה.
דור העתיד שלנו הוא דור חכם, מודע לעצמו ולסביבתו, טכנולוגי ובעל יכולות רבות ומגוונות.
המועצה משקיעה משאבים רבים על מנת לתת בידם את הכלים אשר ישמשו אותם בבגרותם ובבניית עתידם.
בשבוע האחרון נהנינו כולנו יחד עימם בשבוע המעשים הטובים.
בפתיחת גן הגלגלים ברחוב האלון הגיעו הורים וילדים רבים שהתרוצצו בין המתקנים שהוקמו בשיתוף הנהגת ההורים בהובלת תושבת אבן יהודה יעל פדר, ההורים, התלמידים והצוות החינוכי, המשפחתונים של הדסים, בעלי מקצוע ואמנים מתנדבים מהישוב והמועצה.כיתה ב 5 מבית הספר בכר ערכו בסביום ליל סדר מוקדם עם הגיל השלישי, יוזמה משותפת של קשרי קהילה והסביום בהנהלת אורנה נגבי

 


גני הילדים גם הם השתתפו ביום מיוחד זה והוסיפו צבע לגנים

 


בבית הספר "אור תורה" השתתפתי יחד עם התלמידים בטקס חלוקת סידור.

 


בבית אב"י, שיחקו תלמידי כיתות א' לאורך השבוע משחק "בני ישראל יוצאים ממצרים ומחפשים את האפיקומן". הילדים התחפשו לבני ישראל, חיפשו פתקים ברחבי בית הספר, ביצעו משימות שונות ולבסוף מצאו את האפיקומן! בין המשימות היתה משימה של מיון וסידור עשר המכות, בניית פירמידה קבוצתית מקוביות, תפזורות, שירה של השיר "אחד מי יודע" ועוד.

 


השבוע אף עשינו השקה לספרייה לאחר השיפוץ הנרחב בעלות של מעל ל 100000 ש"ח,

 

 

הבוקר נחסם הכביש ברחוב המייסדים, במקטע שבין העצמאות לדרך רבין, כדי לסלול כביש חדש לנוחיותכם. הכביש חודש והוא פתוח כעת לתנועה.

 


כל אלו ועוד, מנחילים בלבבותיהם ערכי קהילה, שיתוף ומעשים טובים.
אני רוצה לאחל להם דרככם, חופשת פסח מהנה, תצאו, תיהנו והכי חשוב - תחזרו לספסל הלימודים בבריאות טובה וכוחות מחודשים.
שלכם, ראש המועצה
אבי הררי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד