אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

ברכת אבי הררי ראש המועצה ליום העצמאות ה- 67

אבי הררי מברך ושולח את אהבתנו למשפחות השכולות
וברכת חג עצמאות שמח לכם ולכל בית ישראל!

ערב טוב,  

67 שנים לעצמאות ישראל . 

דגלי הכחול לבן המתנוססים היום באבן-יהודה וברחבי המדינה כולה,   כמזכירים את הדרך הארוכה שעשינו כעם וכמדינה , כחברה וכפרט. כאומרים לנו - כי יש על מה להתגאות ולשמוח ! 

לשמוח - על ההישגים המרשימים אליהם הגענו , על מדינה דמוקרטית  ועצמאית , על  הבניה, הפיתוח והשגשוג . 

אבן- יהודה ותושביה הינם חלק מהרקמה האנושית ומההוויה הישראלית כולה. 

היישוב נמצא  בתנופת עשייה ופתוח  

 בחינוך / בתשתיות / באיכות החיים והסביבה /  

בתוך  קהילה מלוכדת , אכפתית ושותפה לעשייה הרבה.  

אנו נמשיך לבנות, לשגשג ולהתפתח – יחד נעשה ונצליח. 

אני מבקש להודות לכל מי שעבד, עשה, ותרם להצלחת האירועים כולם . לעובדי המתנ"ס / לעובדי המועצה / לשיטור הקהילתי / למשמר האזרחי / למחלקת הביטחון של המועצה /למתנדבים הרבים / ולכם תושבי אבן יהודה שבאתם לשמוח איתנו.  

מכאן אני שולח  את אהבתנו למשפחות השכולות  

וברכת חג עצמאות שמח לכם ולכל בית ישראל!   

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד