אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של ראש המועצה ל- 19.6.15

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

 

כיכר בדרך רבין

השבוע ביצעה המועצה את סלילת מעגל התנועה בהצטלבות הרחובות דרך רבין והשרון, בסמוך למתחם הספורט על שם בן דרור. סך עלות בניית הכיכר 800,000 ₪. בין העבודות שמתבצעות: הקמת מעגל תנועה - כיכר, קרצוף, ריבוד וסלילת הכביש, הסדרי תנועה חדשים, פיתוח גינון, תשתיות תאורה בדרך רבין ועוד. סלילת הכביש התבצעה בשעות הלילה.
אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית ומודים לכם על שיתוף הפעולה. אנו עושים את כל המאמצים על מנת לסיים את העבודות בהקדם האפשרי, ומקווים שעם סיום העבודות תיהנו מרמת תשתיות גבוהה ואיכותית יותר.

מתן כצמן

 

מתן כצמן מאבן יהודה, חבר בארגון Stand With Us שירת כלוחם במבצע "צוק איתן". מתן, התייצב בפני ועדה של הפרלמנט האירופי לבדיקת אירועי המבצע הצבאי והעיד על התנהלותם של חיילי צה"ל. מתן ייצג את מדינת ישראל וחיילי צה"ל בכבוד רב והציף את כולנו בתחושת גאווה. כל הכבוד, יישר כוח והרבה הצלחה בהמשך.

פרויקט רב דורי

 

בירכתי השבוע את תלמידי בית הספר בכר שמשתתפים בפרויקט הרב דורי. בפרויקט עוסקים סבים וסבתות עם נכדיהם בהכנת עבודות משותפות בנושאים שונים. אני גאה על כך שהמועצה המקומית אבן יהודה, מחלקת החינוך שלנו ובתי הספר מעניקים לילדים לא רק חינוך, השכלה וערכים, אלא גם תכנים רבים נוספים שמעבר לתוכנית הלימודים של משרד החינוך.

כיום העולם סובב סביב האינטרנט, הוואטסאפ, הוויבר, הטוויטר והאינסטגרם, מושגים שילדינו בקיאים בהם ולנו המבוגרים, קצת נראים מוזרים ולוקח לנו הרבה זמן ללמוד את השימוש בהם. מרגש לראות את הפרוייקט הרב דורי בו לוקחים חלק בני משפחה בגילאים שונים, מדברים משוחחים מחליפים דעות וחוויות, מבלים זמן איכות האחד עם השני ונחשפים לדברים חדשים.
המשיכו כך והעבירו את הסיפורים לדורות הבאים.

ערב בנושא ירושלים בבית הספר בכר

 

בית הספר בכר הינו פורץ דרך בתהליכים חדשנים. תלמידי שכבת כיתות ה', בחרו לחקור את ירושלים, עיר הבירה של מדינת ישראל ועשו זאת בצורה יוצאת מן הכלל ומעוררת הערכה בשיטה חדשנית pbl(פי. בי. אל).
אני מבקש להודות לכל הגורמים ששיתפו פעולה ועמלו רבות על בניית התערוכה היפה, צוות ההוראה, הורי התלמידים ושוב הכי חשובים, אתם תלמידים יקרים.

אור תורה

 

השבוע השתתפתי בערב קהילתי בבית הספר אור תורה ביחד עם הורי ותלמידי בית הספר. מעבר לתוכנית הלימודים של בית הספר, התלמידים נחשפים לערכים חשובים של אהבת הארץ, אחווה ורעות בין האחד לאחר, דרך ארץ ועוד. אני מאחל לכל התלמידים שימשיכו כך ובעזרת השם יעשו ויצליחו.

מסיבות סיום גני ילדים

 

השבוע נערכו מסיבות סיום בחלק מגני הילדים שבמושבה. הילדים הנרגשים שמסיימים כעת את הגן, יוצאים לחופשת הקיץ. ההתרגשות בקרב ההורים, באופן טבעי, הייתה רבה מאוד. אני מבקש לאחל לכל הילדים חופשה מהנה, צאו לחופש הגדול, תבלו, תיהנו, שימרו על עצמכם וחיזרו בתחילת השנה, בריאים ושלמים, מלאים באנרגיות וכוחות מחודשים.

עולים לכיתה א'

 

השבוע הגיעו תלמידי הגנים לביקור בבתי הספר היסודיים בכר ובית אב"י. ההתרגשות בקרב הקטנטנים הייתה רבה וטבעית. הילדים התקבלו באהבה ובשמחה. הביקור הינו חלק מתוכנית המעברים של מחלקת החינוך של המועצה המיועדת לעולים לכיתה א'. תכנית מעברים שמלווה על ידי מפקחת המחוז מטעם משרד החינוך, מיושמת במטרה להקל על המעבר של הילדים מהגן לבית הספר ומנסה לשלב את כניסתם לבית הספר בצורה חלקה ונעימה יותר.

תיכון הדסים

 

השבוע התקיימה ישיבת עבודה בלשכת ראש המועצה בהשתתפות, פרופ' רבקה לזובסקי, יו"ר ויצ"ו העולמית, יגאל דקל, מנכ"ל ויצ"ו, מחזיקת תיק החינוך, חברת המועצה, זיו קמיני, מ"מ מנהל מח' החינוך, גלי תיבון, וחווה סנדיק. בישיבה הצגנו בפניהם את ההשקעות התקציביות שהמועצה מפנה לתיכון ואת כל המשאבים הכספיים שהמועצה משקיעה בתלמידי המושבה. בנוסף, הצגנו שוב את הרעיון להפיכת תיכון הדסים לקמפוס לימודי, חינוכי, תרבותי לתלמידי אבן יהודה, עם כל המשמעויות של נושא שכזה.

תודה לצוות הדסים

 

השבוע נערך ערב הוקרה וסיום שנה למורי תיכון הדסים ועובדי הכפר. הודיתי לכל הצוות הפדגוגי והאדמיניסטרטיבי של הדסים על ההשקה הרבה שלהם למען הצלחת ילדי אבן יהודה. העבודה הקשה אינה מובנת מאליה. אנשי הדסים התברכו בתכונות טובות מפז, בנתינה, סבלנות, הקשבה, עזרה והתמדה וכל זאת למען ילדינו. תודה על שנה יפה.

סיום חוגי מתנ"ס

 

השבוע נערכו מספר מסיבות סיום לחוגי המתנ"ס. מתנ"ס אבן יהודה הגדול והמצליח בשרון מעניק שירות למעל 4500 לקוחותיו תושבי המושבה. המועצה המקומית והמתנ"ס עושים כל שניתן כדי לחדש ולשדרג את הפעילויות, האירועים, החוגים והשירותים שמוענקים לתושבים. ההשקעה של ההורים, צוות המתנ"ס וכל העוטפים את משתתפי החוג, נוטעים בילדים את הפירות לעתיד הקרוב והרחוק. בחוגים סופגים הילדים ערכים חשובים והם מפתחים את הפוטנציאל שלהם בדרך הטובה ביותר.
אלפי ילדים נהנים במגוון רחב של חוגים בכל הגילאים החל מהגן ועד יב'. בין החוגים שחגגו את סיום השנה, להקות השירה: פצפונים, אפרוחים, ילדודס, בננות, טוייסט, אוברול, ריצ'רצ', אולסטאר, ולהקת קליק.
להקות המחול: ערבסק, אנסמבל, אינטר מדייד, בלט, רב תחומי, ג'אז, להקת פולקלור והיפ הופ.
תודה על שנת פעילות מוצלחת ומהנה, נתראה בתחילת השנה הבאה.

נשים בעסקים

 

ביום רביעי התקיים מפגש נוסף במסגרת פעילות, נשים בעסקים אבן יהודה. במסגרת שיתוף הפעולה הפורה בין המועצה המקומית לויצ"ו, מתקיימות מגוון הרצאות מרתקות בהן נחשפות המשתתפות למספר כלים המסייעים להצלחתן.
אני מבקש לברך את חברת המועצה, מחזיקת תיק קידום מעמד האישה, לימור גיל שני, ואת אורנה דקל יו"ר ויצ"ו, על ההשקעה הרבה. 
המפגשים מתאימים לכולם ולא רק לבעלות עסק עצמאי ונשים נוספות מוזמנות להצטרף למפגשים השונים. הוועדה לקידום מעמד האישה פועלת בשיתוף פעולה עם מגוון גופים באבן יהודה ולימור מזמינה אתכן לפנות אליה עם רעיונות יוזמות ושיתופי פעולה נוספים.

דיוויד בלאט ואריק שיבק - גאווה מקומית

 

הייתי בין אותם רבבות ישראלים, שהתעוררו בארבע לפנות בוקר כדי לצפות בסדרת הגמר של הליגה הטובה בעולם בכדורסל. אומנם בסופו של דבר, קליבלנד לא זכו בתואר, אך תחושת גאווה מקומית ליוותה אותי לאורך כל הדרך. דיוויד בלאט מאבן יהודה עשה היסטוריה פעם נוספת. 
גם בליגה הישראלית המצוינת והתחרותית, המאמן אריק שיבק מהמושבה, עושה חיל, כשהוביל את אילת לניצחון דרמתי בסדרת חצי הגמר על האלופה, מכבי תל אביב. אילת תשחק בגמר מול הפועל ירושלים. אני מבקש לאחל לשניהם עוד שנים רבות של הישגים והצלחות.

פרויקט אתרים היסטוריים באבן יהודה

 

השבוע יצא לדרך פרויקט אתרים היסטוריים באבן יהודה. במסגרת הפרויקט הוצבו במרכז המושבה 7 שלטים, המספרים את סיפורם של אתרים ותיקים ברחבי המושבה. בכל שלט סיפור מורשת ועברו ההיסטורי של המבנה, תמונת המבנה בעבר וברקוד אותו ניתן לסרוק ולקבל מידע נוסף אודות המבנה, ישירות מאתר מוזיאון הראשונים.
בין המבנים בחזיתם הוצבו השלטים:בניין המועצה המקומית, גן איתמר ("גן הזיכרון"), בנק לאומי, בית הכנסת המרכזי , בבאר דונגי, בחצר "בית יחיאל", ליד בית השומר. הפרויקט החשוב, נולד לפני מספר שנים ביוזמתן של מתנדבות מוזיאון בית הראשונים, שולה מנשה ז"ל, נאווה לנץ ז"ל, רבקוש קפלן ואורה גרתי. בחודשים האחרונים, הפרוייקט חודש על ידי, אפרת פישביין, רכזת הוועדה לשימור אתרים, שהפיחה רוח חיים רעננה ברעיון והוציאה לפועל את המיזם החל משלב החשיבה, הביצוע ועד סיומו המוצלח של הפרויקט .

עדכוני מתנ"ס

 

במוצ"ש 20.6 בשעה 20:30 - מופע שני של מועדון חמדה, "סיפור אהבה ארץ ישראלי".
הצגת יחיד מרגשת על רקע מאורעות הקמת המדינה, זוכת פרס השחקנית והמחזה של משרד התרבות 2010 ופרס שחקנית השנה ב"קיפוד הזהב" 2009.

קונצרט מוסבר לכל המשפחה

הקונצרט הראשון בסדרה החדשה - "שלישיית קנים" יתקיים בשבת 27/6 בשעה 11:00 בבית יחיאל.
בקונצרט נכיר שלושה כלי נגינה ממשפחת כלי הנשיפה מעץ - שכולם בעלי פיה העשויה מצמח הקנה: אבוב, קלרינט ובסון.
נשמע מגוון יצירות מוכרות ואהובות שעובדו במיוחד להרכב זה וביניהן: ואלס של שופן, צ'יקובסקי- מתוך "מפצח האגוזים" ו"אגם הברבורים", הבנרה מתוך "כרמן" של ביזה ועוד.
הקונצרט מלווה בהדגמות והסברים ומתאים לגדולים ולקטנים מגיל 5 ומעלה.

ביה"ס לכדורעף חופים שקידו-מתנ"ס אבן יהודה

תושבי המושבה מוזמנים להצטרף למועדון הכדורעף חופים שלנו ולהתאהב בספורט שמושך אנשים רבים ברחבי העולם. הפעילות מתקיימת במגרשי הכדורעף חופים במרכז בן- דרור לספורט. פרטים נוספים באתר המתנ"ס.

שבת שלום לכולם
אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד