אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ל- 26.6.2015

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

השבוע השתתפתי בטקסי סוף השנה בגני הילדים ובבתי הספר. מעבר להתרגשות שמהווה חלק בלתי נפרד מסיום השנה, חשתי גאווה גדולה להיות שותף להצלחות ולהישגים, לעבודה הקשה, לפעילות ולעשייה הרבה של מערכת החינוך שלנו במושבה.סף שנה בבית ספר בכר

שנת הלימודים תסתיים בעוד מספר ימים וילדינו יצאו לחופשת הקיץ שעומדת בפתח. החופש הגדול הינו זמן טוב לנוח, לטייל, לבלות ולמלא מצברים לקראת שנת הלימודים הבאה עלינו לטובה.

המועצה המקומית אבן יהודה החליטה, כי ההשקעה בחינוך היא בראש סדר העדיפויות של המועצה כמדיניות ולא רק כסיסמה. לכן, מירב ההשקעות והמשאבים הן בתשתיות והן בהוצאות שוטפות מופנות לטובת החינוך. הדבר מתבטא בתקציב החינוך של המועצה שצומח מדי שנה. תקציב החינוך באבן יהודה זוכה מדי שנה להגדלה בפיתוח, בתחום הפדגוגי ובתקציבים.

בנוסף לתקציבים הרבים, השקיעה המועצה בשנתיים האחרונות מיליונים רבים, במוסדות החינוך במושבה. בבכר הוקמו מעבדות לימוד מתקדמות, מעבדה טכנולוגית חדשה, נבנה חדר מחשבים, הוכנסו עגלות מחשבים ניידים, שופצו הכיתות והגגות, חצרות המשחקים בבית הספר ונוספו מתקני משחקים לנוחות התלמידים. כמו כן, שופצו ושודרגו מגרשי הספורט הן בצד הצפוני והן בצד הדרומי, נבנתה במת מופעים על המקלט הצמוד אליה, הוחלפו הכלים הסניטריים בשירותים ועוד. לאחר שנים, ביצענו שדרוג באולם הספורט שעבר מתיחת פנים כוללת בעלות של מיליוני ₪, כעת ילדינו נהנים ממתקן ספורט ראוי ומכובד.

בבית אב"י סיימנו את בניית חלק ב' של בית החינוך, השלמנו כיתות, מגרש הספורט מקורה והפיתוח הסביבתי הושלם. הוספנו מתקני משחקים לנוחות התלמידים, הצללות ועוד.

בימים אלו ממש, נשלמת בניית בית הספר "הראשונים", ביה"ס היסודי השלישי של המושבה, אח צעיר לבכר ובית אב"י,  בעלות של 20,000,000 ₪.

לקראת סיום שנת הלימודים והיציאה לחופש הגדול, פרסמה המועצה מספר מכרזים בנושא שיפוצי קיץ. הקבלנים שזכו במכרזים יעסקו בחודשים יולי, אוגוסט, בשיפוץ, תיקון ושדרוג התשתיות בבית הספר ובגני הילדים שבמושבה שלנו. עלות סך כל העבודות 1,500,000 ₪. לאחר סיום השיפוצים, נהנה כולנו מסביבת לימודים ושהיה נוחה ונעימה יותר בבית הספר.

כולנו גאים במערכת החינוך המצטיינת של המושבה. שני בתי הספר, בית אב"י, בכר, ובקרוב גם הראשונים החדש, מהווים מודל לחיקוי לשאר המועצות באזור. ההישגים הפדגוגיים של ילדי המושבה גורמים לנחת בקרב ההורים. שיתוף הפעולה הפורה של המועצה, מח' החינוך, וועד ההורים היישובי שעושה לילות כימים לטובת הילדים, ראוי להערכה ומניב תוצאות חיוביות. חשוב לציין, לשבח ולהודות למנהלי בתי הספר, אביבה מורדקוביץ, אריאלה כהנא, יובל עוז ואלי בצלאל מתיכון הדסים וצוות ההוראה הנפלא שמשקיע רבות למען הצלחת ילדינו.

המועצה המקומית אבן יהודה לא חוסכת מאומה בכל הקשור לילדי ותלמידי המושבה ונעשה כל שיידרש בכדי לספק עבורכם את כל הכלים הדרושים להצליח בלימודים ולהגיע להישגים.

חופשת הקיץ לצד הנאות רבות, חוויות וריגושים, טומנת בחובה גם סכנות לא מעטות. עליכם הורים, תלמידים וילדים יקרים, לנהוג ביתר זהירות, לשים לב, סוף מעשה במחשבה תחילה. אני מאחל לכולנו חופשת קיץ בטוחה ושלווה, סעו חגורים והיזהרו בדרכים ושנתראה כולנו בריאים ושלמים בתחילת שנת הלימודים.אבי הררי ראש המועצה נפרד מאריאלה כהנא, מנהלת בית החינוך בית אב"י

לסיום, השבוע נפרדנו מאריאלה כהנא, מנהלת בית חינוך, בית אב"י. אריאלה הגיעה לאבן יהודה לפני ארבע שנים והייתה שותפה מלאה בבניית בית הספר הצומח שהפך עם השנים לבית שני עבור ילדי המושבה. אריאלה, ניהלה את בית החינוך בצורה מעוררת התפעלות, במסירות, בהשקעה יתרה, בהתמדה, בחריצות, באהבה והדף קצר מלהכיל את כל מילות הפירגון המגיעות לה. עם השנים אריאלה הפכה לחלק בלתי נפרד מהנוף שלנו ומחיי הקהילה באבן יהודה. 
אני מבקש לאחל לה בריאות, הצלחה רבה וכל טוב.

שבת שלום

אבי הררי
ראש המועצה

התמונות באדיבות דן בן ארי ורן סיטון.

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד