אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
בקרוב ! אתר אינטרנט חדש וחדיש למעוצה מקומית אבן יהודה !!

פרס חינוך מחוזי לבית הספר בכר באבן יהודה

 

הישג נוסף וחסר תקדים למועצה המקומית אבן יהודה. מחלקת החינוך של המועצה ובית הספר היסודי בכר, בהנהלת הגב' אביבה מורדוקוביץ, זכו לקבל השבוע פרס חינוך מחוזי מטעם משרד החינוך. 

 

הפרס המכובד הוענק בטכס מרשים ומרגש שנערך במלון סיטי טאוור שברמת גן. פרס חינוך מוענק למוסדות חינוך לאחר שצוות מקצועי מטעם משרד החינוך מגבש קריטריונים ברורים ונוקשים בהם יש לעמוד. בנימוקי וועדת פרס החינוך לבית הספר בכר נכתב:  

בית הספר בעל סביבה אינטלקטואלית, עתירת ידע ומידע ליצירת סקרנות, מודעות עצמית ורגישות חברתית. בתוך כך, בית הספר פיתח סביבה לימודית טכנולוגית עתירת ידע והרחבת הוראת המדעים לתחומי דעת רחבים. 

צוות בית הספר מעניק מבנה המעודד לקיחת יוזמות, יצירת דיאלוגים, נטיעת אמון, הנחלת ערכים והאצלת סמכות תוך לקיחת אחריות. 

הצוות יוצר קהילה חינוכית המאופיינת בהרחבת אופקים בלמידה, דרך ארץ, אזרחות טובה, חשיבה מעמיקה והישגיות. 

המנהיגות הבית ספרית מתבססת על עקרונות התוכנית, מנהיגות משפיעה: מימוש זכויות הילד, שותפות, פיתוח אחריות, יוזמה, ערכים בהלימה למפתח הלב והעצמה אישית קבוצתית. 

תהליכי למידה הבנויים על שיח פתוח בין מורה ותלמיד מתוך מקום של כבוד הדדי. 

 

בתחילת השנה הנחה ראש המועצה, אבי הררי, את מחלקת החינוך במועצה, לפעול ולהשקיע רבות בכדי שפרס החינוך יגיע למושבה. ההשקעות הרבות של המועצה הן מבחינת אמצעים לימודיים ופדגוגים והן מבחינת תוספות תקציביות למבנים ולתשתיות מוכיחות את עצמן והמועצה תמשיך לעשות כל שיידרש על מנת שילדי המושבה ייהנו מסביבה נעימה ואיכותית בכל יום. 

 

ראש המועצה, אבי הררי: "ברכות למח' החינוך של המועצה, לוועדת החינוך, בראשות חברת המועצה, זיו קמיני, למנהלת, אביבה מורדוקוביץ, צוות המורים ותלמידי בכר. תמיד האמנתי כי ההשקעה הרבה של המועצה תניב הישגים ותוצאות. השנה התברכנו בפרס שר הפנים על ניהול תקציבי וכספי תקין, פרסי משרד החינוך על הישגים והצטיינות, וכמובן המתנ"ס שלנו אחד המובילים בארץ. אני שמח מאוד על כך שאבן יהודה הפכה להיות ישוב מוביל באזור השרון".  

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד