אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
בקרוב ! אתר אינטרנט חדש וחדיש למעוצה מקומית אבן יהודה !!

אבן יהודה בדרך לחלל

ביום שני ה- 3.8.15, נערכה ישיבת עבודה בלשכת ראש המועצה, אבי הררי, בהשתתפות ח"כ דני דנון, שר המדע והחלל. בישיבת העבודה נכחו גם חברת המועצה זיו קמיני, מ"מ מנהל מח' החינוך, ד"ר גלי תיבון ועדי ניניו, מומחית חלל ולווינות מאבן יהודה, שבימים אלה משלימה דוקטורט בנושא חקר החלל.

ראש המועצה, אבי הררי והגב' ניניו, הציגו בפני השר מספר פרוייקטים ותוכניות בנושאים שבאחריות משרדו, אותם מתכוונת המועצה להקים ולפתח באבן יהודה, כגון: הקמת קמפוס מדעי בינתחומי לחקר כדור הארץ והחלל, מצפה כוכבים ועוד. ראש המועצה, ביקש מהשר דנון, להירתם ולפעול לתקצוב המיזמים והוצאתם לפועל. 

השר דנון, השיב בחיוב לראש המועצה, שיבח את היוזמה והנחה את הצוותים המקצועיים במשרדו לבחון ולבדוק את אפשרויות תקצוב והקמת הפרוייקטים באבן יהודה. 

ראש המועצה, אבי הררי: "אני מבקש להודות לכל משתתפי ישיבת העבודה. לעדי ניניו על הכנת והצגת הנושאים ולשר דני דנון וצוות משרדו שהגיעו לביקור במועצה. המועצה ביחד עם המשרד למדע וחלל ישתפו פעולה כדי שפרויקט מרכז החלל של אבן יהודה יהפוך מחלום למציאות".  

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, דני דנון, ציין: ״אני גאה להגיע לאבן יהודה ולראות את העשייה שנעשית כאן, המושבה מתפתחת וצועדת בכיוון הנכון. 

כפי שהצהרתי עם כניסתי לתפקיד אני מתכוון להשקיע רבות בהנגשת המדע לילדים ונוער. המדע זה ללא ספק אחת הדרכים לפתח את דור העתיד שיוביל את מדינת ישראל בשנים הבאות. אני מקווה שעם הפרויקטים החדשים שנוביל, נראה את העיסוק המדעי והטכנולוגי בקרב ילדי אבן יהודה בעלייה. 

בהזדמנות הזו אני רוצה להזמין את ילדי אבן יהודה להשתתף בתחרות ׳לוויין נולד׳ שעליה הכרזתי השבוע. כל מי שרוצה להשתתף בחוויה בלתי נשכחת במחנה הקיץ של נאס״א בארה״ב ולהעשיר את הידע שלו צריך לעשות שלושה דברים- לבנות דגם לוויין ייחודי, לשלוח סרטון למשרד המדע ולנצח בתחרות. אני מאמין שמאבן יהודה יכולים לצאת השגרירים החדשים של ישראל במדע וביום מן הימים להיות אולי חתני פרס נובל ואסטרונאוטים״. 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד