אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
בקרוב ! אתר אינטרנט חדש וחדיש למעוצה מקומית אבן יהודה !!

תוכנית המתאר של אבן יהודה

בכנס רב משתתפים שנערך השבוע בבית יחיאל שבמרכז אבן יהודה, הוצגה השבוע בפני תושבי המושבה, תוכנית המתאר החדשה של אבן יהודה.  

מיד לאחר היבחרו של, אבי הררי, לתפקיד ראש המועצה, התבקשו הצוותים המקצועיים במחלקת ההנדסה של המועצה, להתחיל בעבודה יסודית ומקיפה להכנת תוכנית מתאר חדשה לאבן יהודה. ראש המועצה, הקים וועדה להכנת התוכנית, בה חברים בנוסף לאנשי המקצוע גם תושבים מתנדבים. חברי הוועדה, הקדישו שעות רבות ועשו עבודה נאמנה, יסודית ומקיפה במטרה להכין תוכנית מתאר שתשקף את צרכי התושבים והמושבה. 

לאחר קרוב לשנתיים של עבודה מאומצת, הוצגה השבוע התוכנית לתושבים על ידי אדריכל עמוס ברנדס, שנבחר על ידי המועצה המקומית אבן יהודה, מבין מספר משרדי אדריכלים, את תוכנית המתאר החדשה של המושבה.  

ראש המועצה, אבי הררי, בירך את המשתתפים והודה לכל המתנדבים שלקחו חלק בהכנת התוכנית וציין לשבח את שיתוף הפעולה עם התושבים. 

תכנית מתאר מתבצעת במסגרת הסדרתם של הליכי התכנון והבנייה בישראל. תכנית מתאר מקומית היא תכנית מתאר ברמה של הרשות המקומית, אשר בתוכה יש התייחסות לתיחום של שטחים, אחוזי בנייה, הוראות בנייה, מגבלות בנייה, מקומות לפינוי אשפה, בתי עלמין, מבני ציבור, דרכים בשטח היישוב ומאפיינים נוספים של התכנון העירוני. תכנית המתאר המקומית נגזרת מתוכנית המתאר המחוזית ומתוכנית המתאר הארצית ואינה יכולה לסתור את התוכניות בדרג שמעליה. 

ראש המועצה, אבי הררי:"אני מבקש להודות לכל מי שלקח חלק בפרויקט החשוב של הכנת תוכנית מתאר לאבן יהודה. בתוכנית החדשה פתרונות ותוכניות לשנים הבאות. לאחר שמליאת המועצה תאשר את התוכנית, ניישם אותה במלואה".

  אבן יהודה - ניתוח מצב קיים - המצגת מכנס שיתוף הציבור אוגוסט 2015
ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד