אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ל- 21.8.15

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

חופשת הקיץ חלפה במהרה ונותרו עוד פחות משבועיים לפתיחת שנת הלימודים. העדכון השבועי יעסוק הפעם במעט מן הנושאים שהמועצה מקדמת בתחום החינוך.

בית חינוך "ראשונים"

לאחר תכנונים רבים, חשיבה מחוץ לקופסה והכנות אין ספור, יצאנו לפני שבעה חודשים לדרך והתחלנו לבנות בית ספר חדש נוסף, באבן יהודה, בית חינוך "ראשונים". המועצה המקומית אבן יהודה, באמצעות מח' ההנדסה, סגל העובדים ומח' החינוך, הצליחה כנגד כל הסיכויים, להפוך חלום למציאות כך שבמהלך שבעה חודשים בלבד, נבנה בית ספר לטובת ילדי המושבה.

20,000,000 ₪ הושקעו בבניית בית חינוך הראשונים. השלב הראשון של בית הספר נמצא בשלבי סיום אחרונים ואחרי החגים יחנכו ילדי כיתות א' - ב', את הבניין יחד עם המורים והמנהל יובל עוז.

בשני השלבים הבאים ייבנו שתיים עשרה כיתות לימוד נוספות, כולל חדרים לכיתות חינוך מיוחד, מעבדות, מתחם לאמנות, מרחבי שהייה ומשחק רבים, פינות נוי וצל לנוחות הילדים וכמובן יופי ארכיטקטוני.

בית חינוך "הראשונים" נבנה על פי תקנים מתקדמים, בסטנדרטים גבוהים וברמת גימור גבוה ואיכותית, את בית החינוך תכנן האדריכל אילן צבי ויחד עם דר' צבי לירז, היועץ הפדגוגי של המועצה, התאימו את תפיסת התכנון לגישות חינוך מהמתקדמות הנהוגות בעולם, עקרונות העיצוב מושפעים מגישת הוראה ולמידה מבוססת פרויקטים.

אני מבקש להודות פעם נוספת לשותפי לדרך, חברי מליאת המועצה, מחזיקת תיק החינוך, זיו קמיני, מ"מ מנהל מח' החינוך, ד"ר גלי תיבון, מהנדסת המועצה, אינה קיסילנקו ולכל עובדי המועצה.

תוכנית אב לחינוך

נושא החינוך הוצב על ידי המועצה בראשותי, בראש סדר העדיפויות, כמדיניות ולא רק כסיסמה. בעקבות הרצון להמשיך לחדש, להתקדם ולהוביל, החלטתי ביחד עם חברי מליאת המועצה, לקדם תוכנית אב לחינוך שתיתן מענה מיטבי להתפתחות ולצמיחה הדמוגרפית הרחבה באבן יהודה. תוכנית האב, תספק מענה חינוכי לצרכים המגוונים להתפתחות מערכת החינוך היישובית לעשר השנים הבאות.
בהכנת תוכנית האב, הושקעה מחשבה מעמיקה ויצירתית, מיטב אנשי המקצוע ותושבים מתנדבים הקדישו שעות רבות בהכנת התוכנית, לאחר שנענו לפנייתי לקחת חלק בעיצוב פני החינוך העתידי של ילדינו באבן יהודה. תוכנית האב, מציגה מענה לשלושה אתגרים העומדים בפני מערכת החינוך שלנו:
העצמה של מנהיגות פדגוגית יישובית.
בניית מרחבי לימוד מגוונים וחדשנים לבחירת התלמידים וההורים, תוך מיקוד בפדגוגיה משמעותית פורצת דרך.
חיזוק שיתופי הפעולה בין הקהילה למערכת החינוך.
תושבים ומתנדבים יקרים, אני גאה בכם, במושבה ובמערכת החינוך שלנו, על שיתוף הפעולה וההירתמות של כולם למען עתיד ילדינו.
אני מבקש להודות לכל מי שלקח חלק בבניית תוכנית האב ומצפה ביחד עמכם לקראת יישום התוכנית בשנים הקרובות.

לאחרונה, נערכה ישיבת עבודה חשובה בלשכת מנהלת מחוז מרכז במשרד החינוך, הגב' עמליה חיימוביץ, בהשתתפותי, ביחד עם חברת המועצה, זיו קמיני ומ"מ מנהל מח' החינוך, ד"ר גלי תיבון, לגבי תוכנית האב שהמועצה הגישה. מנהלת המחוז אישרה את העברת התוכנית לוועדת ההיגוי העליונה של משרד החינוך.

בניית שני גני ילדים נוספים

בשנתיים שחלפו, השקיעה המועצה תקציבים ומשאבים רבים והשלימה פערים במספר תחומים, בחינוך, בבנייה, הקמה, פיתוח ושדרוג תשתיות בכל רחבי המושבה. בעקבות קצב הגידול הדמוגראפי של ילדי אבן יהודה, נבנו ארבעה גני ילדים חדשים ברחוב ההדרים ובשכונת 212. בקרוב תסתיים בניית שני גני ילדים חדשים במתחם בוני הארץ.

תכנית מרחבי חינוך

מערכת החינוך של אבן יהודה נכנסת לתכנית "מרחבי חינוך בחירה מבוקרת ופיתוח ייחודיות בית ספרית". תכנית העבודה של הרשות לשנת הלימודים תשע"ו, מהווה אבן דרך משמעותית בקידום יעדי התכנית, מרחבי חינוך- אזורי, בחירה מבוקרת ופיתוח ייחודיות בית ספרית. מטרת המסמך הנוכחי היא לתאר ולהציג את יעדי הרשות, משימותיה, פעולותיה ואופן חלוקת המשאבים העומדים לרשותה, באופן שיקדם בצורה מיטבית את יעדי התכנית.

יעדי תכנית מרחבי חינוך- אזורי, הינה בחירה מבוקרת ופיתוח ייחודיות בית ספרית: גיבוש מדיניות ודרכי פעולה לפיתוח פדגוגי-מערכתי של הרשות ושל מוסדות החינוך בה. פיתוח והעמקה של ייחודיות בית ספרית ואיזון פדגוגי בין מוסדות החינוך שברשות, כדי לאפשר בחירה מושכלת ומיטבית, פתיחת אזורי רישום ברשויות ואפשור ניוד תלמידים בין בתי ספר, שיפור האקלים הבית ספרי ושיפור איכות החינוך לטווח הקצר והארוך - הישגים, שיטות הוראה ולמידה, סביבות למידה ושביעות רצון של השותפים השונים, יצירת שותפויות חדשות בין החינוך הפורמאלי לבין החינוך הבלתי פורמאלי, ובין קהילה- הורים- מורים- תלמידים.

פרויקט סב - גן

פרויקט משותף נוסף למועצה המקומית ומתנ"ס אבן יהודה, 
סב – גן. איריס אלקבץ וורדה טייב ירכזו את הנושא בגני הילדים. סב גן הינה תוכנית בה סבים וסבתות מתנדבים לפעילות של יום בשבוע בגני הילדים ומלמדים תוכנית של זהירות בדרכים מטעם אור ירוק. בנוסף, עוזרים בכל מה שצריך בגן והופכים לחלק בלתי נפרד מצוות הגן. 
באופן טבעי, הילדים מאוד אוהבים את הסבים והסבתות שמעניקים חום ואהבה הדדית בין כולם.
אני מבקש להודות למנהלת מח' הגנים, תאיר רווה, לאיריס ולוורדה ולכל הסבים והסבתות שמתנדבים לפרויקט סב גן וקורא לכל הצעירים שיצאו לפנסיה לקחת חלק בקשר חוצה דורות זה שמעבר לתרומה בלימוד נושא הזהירות בדרכים, מעניק לכולם שמחה ואושר.

תיכון הדסים

מצטיינים בחינוך – מובילים בבגרויות

השבוע הגיעו התוצאות הסופיות של מבחני הבגרות לויצו הדסים. תלמידי התיכון ממשיכים לשמור על מגמת העלייה באחוזי הזכאות של תלמידי ביה"ס. על פי התוצאות שהגיעו, התבשרנו כי אחוזי הזכאות של ביה"ס בסיומה של שנת הלימודים תשע"ד עומד על 89.7%, מהגבוהים בארץ והגבוהים שידענו. 
נתונים אלו משמעותיים בעיקר נוכח העובדה שויצו הדסים אינו בי"ס ממיין ונותן מענה לאוכלוסיית תלמידים מגוונת הכוללת, לצד תלמידים מצטיינים תלמידים ראוי טיפוח שזוכים לטיפוח ולתשומת לב רבה. אנו גאים בהישג זה אך גאים לא פחות בחינוך לערכיות ובתוכניות לימוד חדשניות המופעלות בביה"ס המביאים בין היתר להישגים איכותיים ומשמעותיים בתחומי דעת שונים. המועצה המקומית אבן יהודה תמשיך להשקיע, לפתח ולעשות כל שיידרש על מנת שילדי אבן יהודה ייהנו מהתנאים הטובים ביותר ומסביבת לימודים מיטבית כך שיוכלו לממש את הפוטנציאל הגלום בכל אחד ואחת מהם. אני מבקש להודות למנהל הכפר, זאב טויטו, מנהל בית הספר, אלי בצלאל, מח' החינוך, הנהגת ההורים והכי חשובים לכם תלמידים יקרים שלמדתם, השקעתם והתמדתם.

משלחות הנוער לגרמניה

במהלך חופשת הקיץ יצאו שתי משלחות נוער מביה"ס ויצו הדסים לגרמניה במסגרת חילופי משלחות. בהלימה לאירוח מכובד ומשמעותי בארץ זכו התלמידים להתארח ולהיפגש עם נערים בני גילם מגרמניה. המפגשים היו מרגשים ומשמעותיים. מעבר למפגש המרתק והחוויתי, פרויקט חילופי הנוער מביא את העמדה והרוח הישראלית במיטבה, כחלק מהמאמץ ההסברתי החשוב, אל בני נוער, להם תפקיד חשוב בעיצוב דעת הקהל באירופה, בעיקר בימים בהם עולים ומתגברים קולות אנטי ישראלים. תודה מקרב לב לענת אלון מורה, מחנכת, רכזת מחול בויצו הדסים ותושבת אבן יהודה המובילה את נושא חילופי משלחות הנוער בהדסים בהצלחה רבה ובהתנדבות מזה שנים.

קורס פסיכומטרי

בימים אלו מתקיים קורס פסיכומטרי לבוגרי כיתות יא' יוזמה משותפת לנציגות ההורים המוסדית ולהנהלת ביה"ס המביאה אל התלמידים אפשרות לקורס מותאם בעלויות נמוכות. משובים טובים התקבלו מצד התלמידים לפעילות זאת.

הערכות מבנית של ויצו

לקראת פתיחת שנה"ל תשע"ו, ההכנות בויצו הדסים לקראת סיום. בימים הקרובים נחנוך ארבע כיתות חדשות ושיפוץ של מתחם האומנות. השקעות ניכרות גם בתחום הטיפוח הסביבתי.

תקשוב

המועצה המקומית ביחד עם ויצו הדסים ממשיכים להשקיע בפיתוח ושדרוג התשתיות. לאחר תקשוב חט"ב אנו נערכים ביחד עם הנהגת ההורים להשלמת תקשוב ביה"ס גם בחט"ע. בסיום העבודות יהפוך ביה"ס ויצו הדסים לבי"ס מתוקשב.

נעל"ה צרפת (נוער עולה לפני הורים)

מחזור נוסף של תלמידי נעל"ה, עתיד להגיע לויצו הדסים. הנערים והנערות העולים מצרפת יקלטו בשכבה ט' ובשכבה י'. זהו פרויקט חשוב במפעל הציוני אם לא החשוב שבהם. נשמח לסייע לתלמידים באיתור משפחות מארחות. 
אני מבקש להודות לענת אלון, מורה, מחנכת, רכזת מחול בויצו הדסים ותושבת אבן יהודה המובילה את נושא חילופי משלחות הנוער בהדסים בהצלחה רבה ובהתנדבות מזה שנים.
משפחות המעוניינות לארח תלמידים עולים בחופשות מתבקשים לפנות למזכירות ביה"ס.

לסיום, ההצלחות וההישגים הרבים הינם תוצאה של שיתוף פעולה מבורך, הדוק ומלא בין מספר גורמים. מח' החינוך של המועצה, מנהלת החינוך היישובית, עובדי המועצה, מנהלי בתי הספר, אלי, אורה, אביבה ויובל, הנהלת ויצו בראשות זאב טויטו, הנהגות ההורים, וועדת קשרי קהילה והכי חשובים המתנדבים הרבים.

שבת שלום ויישר כוח לכולם,

אבי הררי
ראש המועצה

תמונות באדיבות דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד