אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ל- 28.8.15

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

מנהלת חינוך יישובית

השבוע התקיימה ישיבה של מנהלת החינוך היישובית. מ"מ מנהל מח' החינוך, ד"ר גלי תיבון הציגה בפני חברי המנהלת את תכנית האב לחינוך. תכנית זו תוצג בקרוב לכל סגל החינוך ביישוב ולכל תושבי אבן יהודה. לאחר מכן נערך דיון מקצועי בנושא הקוד האתי של המנהלת, תפישת הקמפוס היישובית ודרכים למעורבות קהילתית במערכת החינוך.
בתחילת הישיבה בירכתי את המנהלת החדשה של בית אב"י, הגב' אורה וולך, עדכנתי את החברים בהתקדמות הכנת הסכם שיתוף הפעולה בין המועצה לויצו הדסים, שיתפתי את הנוכחים בהליך פינוי בית ספר בכר והודיתי לכל השותפים במנהלת, בוועדת החינוך ולמתנדבים הרבים שלקחו חלק, תרמו וסייעו בהכנת תוכנית האב לחינוך. תודה לכולם.

פתיחת כיתה נוספת בשכבה ד' בבכר

בשעה טובה קיבלנו השבוע את ברכת הדרך ממשרד החינוך לפתוח בבית הספר בכר, כיתה רביעית בשכבת כיתות ד' במקום שלוש כיתות, מיד לאחר חופשת הסוכות. הרכבת כיתה נוספת היא לא קלה ופשוטה מטבע הדברים. התהליך מורכב ומצריך היערכות, כגון: פרידה מכיתה אהובה וממחנכת מוערכת, חלק מהתלמידים יקבלו מורה חדשה ועוד.
היתרונות בהליך הם, שהכיתות תהיינה קטנות ומרווחות יותר, מספר התלמידים יעמוד על כ-30 בכיתה וניתן יהיה לתת יותר תשומת לב, הקשבה וביטוי לכל תלמיד.
בתחילת שבוע הבא, יתקיימו מפגשים כיתתיים עם מנהלת בית הספר, הגב' אביבה מורדוקוביץ להבנת התהליך ובהם תוכלו לקבל תשובות לכל השאלות.

בית חינוך הראשונים

בניית שלב א', של בית חינוך הראשונים כמעט והושלם. כיום, הבניין ערוך לקליטת התלמידים. גם עבודות הפיתוח הסביבתי, לקראת סיום ובכל זאת, על מנת שנוכל לסיים סופית את כל העבודות הקטנות האחרונות ולקלוט בבטחה וללא סיכונים מיותרים את ילדי בית הספר, אנו מעדיפים לפתוח את שנת הלימודים עם תלמידי הראשונים במתחם בית ספר בכר למשך החודש הראשון, חודש החגים. בתקופה זו נשלים את עבודות הפיתוח הסביבתי וחצר המשחקים.
בבית הספר בכר הוכנו שש כיתות לקליטת תלמידי שכבות א' - ב'. במהלך ספטמבר ומיד לאחר חג הסוכות ייכנסו התלמידים והמורים לבניין החדש שהוכן עבורם.

הסעות לבתי הספר

המועצה פועלת לאורך כל השנה על מנת לשפר ולשדרג את מערך שירות ההסעות לתלמידי המושבה. על פי הנחיית משרד התחבורה ובהתאם להוראות קצין הבטיחות של חברת "קווים", המספקת את השירות, החל מהשנה, תשע"ו, האוטובוסים המבצעים את ההסעות ביישוב יוגדרו על ידי משרד התחבורה - קו שירות.
עקב כך, חל איסור מוחלט על האוטובוסים להיכנס לשכונות. מערך ההיסעים החדש יעבור בצירים ראשיים מרכזיים בלבד. 
להלן השינויים החדשים במסלולי הקווים והתחנות החל מפתיחת שנת הלימודים 1.9.2015:

א. שכונת באר גנים: התחנות יהיו בשני כיווני הנסיעה בצומת הרחובות באר גנים – המייסדים (בסמוך לבית השומר).

שכונת עין יעקב: התחנות יהיו ברחוב אהבת ציון פינת שבזי (בסמוך לבית הכנסת היטלי) וברחוב שבזי ע"י המתנ"ס.

רחוב חן: התחנה ברחוב חן תבוטל. 
התחנות יהיו ברחוב חן פינת האלה מול בית מס' 18 וברחוב העצמאות פינת רחוב חן.

תושבים יקרים, אנו משקיעים זמן ומאמץ רב בכדי לספק את השירות בצורה מיטבית והכי חשוב בטוחה. אנו כפופים להוראות משרד התחבורה. אנא, שוחחו עם ילדיכם על כללי התנהגות ובטיחות בהסעה, הקפידו על לוחות הזמנים ושימו לב לשינויים.

הערכות לפתיחת שנת הלימודים

תיכון הדסים

השבוע ביקרתי בתיכון הדסים ביחד צוות החינוך של המועצה, זיו קמיני מחזיקת תיק החינוך וד"ר גלי תיבון מ"מ מנהל מחלקת החינוך. בסיור התרשמנו מהיקף העבודות והשיפוצים הנמצאים בהליכי סיום.
השבוע הגיעו הורים ותלמידים העולים לכיתות ז' ולכיתות י', למפגש מקדים עם מחנכי הכיתות. 
במסגרת ימי ההערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים, כל הצוות החינוכי של ויצו הדסים בביה"ס, בפנימייה ובמשק החקלאי יצא לירושלים ליום עיון והערכות במכון הרטמן. לביה"ס ולמכון הרטמן שיתופי פעולה נרחבים. אחד מהם הוא בית המדרש בו נערכים מפגשים ערכיים ומרתקים המביאים את ערכי היהדות בעיניים חדשות. למפגשים אלו המתקיימים לאורכה של שנה"ל מוזמנים הורים ותלמידים.
יום גיבוש לתלמידים העולים לכיתות ז' התקיים ביום ה' ה 27/8. את פני התלמידים הצעירים קיבלו הבוגרים- תלמידי שכבת יב', עם ברכות וקרטיבים צוננים.
אני מודה לצוות החינוכי בהדסים ולנציגות ההורים המוסדית על השותפות וההערכות הנרחבת.

הערכות בגני הילדים ובתי הספר

ברוב גני הילדים ובכיתות בבתי הספר, נערכו מפגשים של הגננות והמחנכות עם ההורים והילדים. אנו ערוכים לקראת פתיחת שנת הלימודים ברגל ימין.
פרויקט "דלת פתוחה"
פרויקט "דלת פתוחה", של מח' החינוך והשירותים החברתיים של המועצה, מיועד לכל הורי היישוב להם ילדים בגיל הגן ועד כיתה י"ב. במסגרת הפרויקט מוזמנים ההורים המעוניינים בכך, לפנות ישירות לשירות הפסיכולוגי לקבלת ייעוץ והדרכה, עד עשר שעות, בנושאים שונים ובעלות מסובסדת.

מועדון פטנק אבן יהודה

לאחרונה, סיימנו את הקמת מגרש הפטנק החדש שנבנה בעלות של 50.000 ₪. מגרש הפטנק החדש הוקם בסמוך לבית ולדמן שברחוב ההדרים ונועד לשימוש והנאת התושבים. הקמתו מהווה נדבך חשוב נוסף, בהיצע הרב של פעילות החוגים, האירועים והתרבות שמעניקים המועצה והמתנ"ס המקומי עבור התושבים. 
משחק הפטנק דורש קואורדינציה רבה והוא אחד מענפי הספורט הבודדים בהם רשאים גברים ונשים להתחרות בצוותא באותה קבוצה. ספורט הפטנק הפך לפופולארי מאוד בשנים האחרונות והקמת המגרש החדש מאפשרת לתושבים רבים בכל הגילאים להגיע ולהשתתף בפעילות ספורטיבית.

טקס חנוכת המגרש ופתיחת מועדון הפטנק של אבן יהודה יתקיים ביום שני הקרוב,31.8, שעה 18:00. באירוע יציגו את חוקי המשחק ותתקיים הדגמה באמצעות שחקני פטנק. אני מזמין את כל התושבים, בוגרים וצעירים להגיע ולקחת חלק פעיל במגרש הפטנק החדש. 
אני מבקש להודות לגולדי סימון, לאורית אוחיון ולצוות המתנדבים של מועדון "חמדה", שמרכזים את הנושא ופועלים להקמת המועדון החדש.

פרוייקט "שכנות טובה" יוצא לדרך

"שכנות טובה", הוא פרויקט קהילתי – חברתי נוסף, של המועצה ומתנדבים מהמושבה. מטרתו, איסוף מוצרי מזון וחלוקתו למשפחות הרשומות במח' לשירותים חברתיים. בשבוע האחרון, נפרסו עמדות איסוף מוצרי מזון יבש לטובת משפחות נזקקות במספר אתרים ובמכולות שכונתיות באבן יהודה (הפרויקט מתוכנן להתקיים לאורך כל השנה בדגש על מועדים וחגים). תושבים מוזמנים לתרום מוצרים ולהכניסם לתוך העמדות המיועדות לכך.
שכנות טובה, החל ביוזמת המח' לשירותים חברתיים אליו הצטרפו מתנדבי בני עקיבא וחב"ד.
אני מבקש להודות לחבר המועצה, עוז כהן הממונה על המח' לשירותים חברתיים, לוועדת קשרי קהילה ולכל המתנדבים מהגופים השונים שנרתמו לפרויקט זה.
המכולות המשתתפות בפרויקט:
"צרכניית האופק" רחוב המחתרת 8
"מינימרקט איציק" רחוב תל צור 7
"הכל בו לטובה" רחוב חן 49
"המקום של שרונים" רחוב השומרון 61

תחנת שאיבה באר גנים

העבודות לבניית תחנת השאיבה בבאר גנים בשלבי סיום. התחנה תספק מענה לבעיות ניקוז מי הגשמים ממנה סבלו תושבי החלק המזרחי של המושבה. עקב ביצוע השלמת העבודות, שנערכו בשבוע שחלף, נוצרו מפגעי רעש במהלך הלילה. 
אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית שנגרמה עקב ביצוע העבודות.

ספריית אבן יהודה

ספריית אבן יהודה, ממשיכה לחדש, לשפר ולשדרג את השירות לתושב. הספרייה העירונית שלנו הפכה למוקד תרבותי לשעות הפנאי. תושבים רבים בכל הגילאים מגיעים לספרייה ונהנים מהפעילות והאירועים השונים. בתמונה המצורפת תוכלו לקבל פרטים על קורס שנתי שמוצע על ידי הספרייה.

ישיבת מליאת המועצה

ביום ראשון, 30.8, תתקיים ישיבת מליאת המועצה המקומית אבן יהודה.
להלן לו"ז הישיבה והנושאים שעל סדר היום: 
17:00 ישיבת מועצה מן המניין. לאחר מכן ישיבת הנהלה ולאחריה ישיבת מועצה שלא מן המניין. 
1. דו"ח ביקורת מפורט לשנת 2014.
2. אישור מורשי חתימה בית חינוך בית אב"י.
3. אישור מורשי חתימה בית חינוך הראשונים. 
4. אישור מורשי חתימה ביה"ס בכר.
5. הגדלת תב"ר מס' 1329 תאורת רחובות.
עדכון בעניין הסכם בית הכנסת עמותת פועלי-צדק.

אומנים מצטיינים מאבן יהודה

בשישי בצהריים נפתחה תערוכה של שלושה אומנים מצטיינים משלנו מאבן יהודה. בגלריה על הצוק בטיילת שקד שבנתניה מוצגים יצירותיהם של דן בן ארי, תמי סואץ ומיכה גדיאל. אני חש גאווה גדולה על כך שתושבים מהמושבה משתתפים באירועי תרבות ובתערוכות ומיצגים את יצירות האומנות שלהם בפומבי. נאחל להם המשך הצלחה רבה בכל מעשה ידיהם.

שבת שלום,

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד