אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

תנועת הנוער העובד והלומד באבן יהודה

 

 

בתחילת השבוע הגיעו לפגישת עבודה, בלשכת ראש המועצה באבן יהודה, אבי הררי, מזכ"ל תנועת הנוער העובד והלומד, רועי יסוד. בישיבה השתתפו גם חברות המועצה, זיו קמיני ויפה עובדיה ומ"מ מנהל מח' החינוך, ד"ר גלי תיבון.  

זוהי הפעם השלישית שהנהגת תנועת הנוער העובד והלומד, מגיעים לאבן יהודה ונפגשים עם ראש המועצה במטרה לקדם הקמת קן חדש לתנועה באבן יהודה.  

 

בפגישה שהתקיימה, הציג ראש המועצה בפני הנהגת התנועה, את פעילויות תנועות הנוער באבן יהודה ואת ההשקעות התקציביות – כספיות בחינוך, בתנועת הנוער ובילדי המושבה. לאחר מכן, הנהגת התנועה התבקשה להכין תוכנית עבודה מסודרת ובה תכנים, דגשים וערכים בהם יעסקו עם החניכים. הודגש כי תוכנית העבודה תשתלב עם הערכים החינוכיים של מחלקת החינוך של המועצה והתכנים יהיו משולבים. בנוסף, האורחים התבקשו לתת מענה לשכבות גיל התיכון בהם יש נשירה מעטה מהשתתפות בתנועות הנוער בגלל סיבות שונות ובמועצה מצפים לגייס שוב את החניכים הפורשים לפעילות בתנועת נוער. 

 

סוכם על המשך דרכי שיתוף הפעולה ועל התוכנית העתידית להקמת קן לתנועת הנוער העובד והלומד.   

 

ראש המועצה, אבי הררי: "אבן יהודה הינה מושבה מתפתחת ומתקדמת בה כ -  40% מהתושבים הם צעירים. המועצה מפנה תקציבים ומשאבים רבים לתחום החינוך, הנוער ופעילות הפנאי. אנו פועלים בשיתוף פעולה פורה עם תנועות הנוער ביישוב ומעודדים את בני הנוער להצטרף לתנועות ולקחת חלק באירועים ובפעילויות השונות והמגוונות. כך נפעל גם עם הנוער העובד והלומד".  

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד