אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

נשים חוזרות למעגל העבודה

השבוע, יפתח באבן יהודה סמינר חשוב ונוסף בתחום הקהילתי חברתי שמיועד לנשים. ויצו אבן יהודה, בשיתוף המועצה המקומית, המחלקה לשירותים חברתיים וועדת קשרי קהילה במושבה, יזמו תוכנית "חוזרות למעגל העבודה", המיועדת לכל הנשים באבן יהודה שהוזמנו לקחת חלק בסמינר. במשך 15 מפגשים, יילמדו המשתתפות תכנים בנושאים שונים, מידע על שוק העבודה, אבחון עצמי ובניית כלים למציאת עבודה ויישומם. 

  

התכנית תועבר על ידי " מכון שיפור", ארגון המתמחה בשילוב והשמה בעבודה בישראל ובעל ניסיון של 25 שנה ושיעורי הצלחה גבוהים בשילוב משתתפי התכנית בעבודה. 

 

בתאריך 19.11.15 יתקיים יום ראיונות אישיים לקראת התכנית ובו שיחות אישיות ותיאום ציפיות עם כל משתתפת. התכנית מסובסדת ברובה ומספר המקומות מוגבל. 

 

ראש המועצה, אבי הררי:" ויצו והמועצה ממשיכים להשקיע ולהפנות משאבים רבים בנושא קידום מעמד האישה באבן יהודה. אני רואה חשיבות רבה בתחום מעמד האישה ופועל כל העת בכדי לפתח ולקדם את הנושא. אני מבקש להודות לאורנה דקל מויצו ולחברת המועצה, לימור גיל שני, מחזיקת תיק מעמד האישה על ההשקעה הרבה למען הקהילה".

 

 

 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד