אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של ראש המועצה אבי הררי ל- 13.11.15

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

מנהלת חינוך יישובית

 

בתחילת השבוע התקיימה ישיבה נוספת של מנהלת החינוך היישובית. בתחילת המפגש ציינתי לטובה את כל הגורמים שהיו שותפים בטקס חנוכת בית חינוך הראשונים במעמד יושב ראש הכנסת, מר יולי אדלשטיין והודיתי למנהל בית הספר, יובל עוז, לצוות החינוכי ולהנהגת ההורים על מעורבותם בתהליך כולו ועד להכנת הכיבוד בטקס הפתיחה. 
לאחר מכן, סקרתי את התוכנית לבניית גנים חדשים בישוב ושדרוג חצרות הגנים הקיימים במתקני משחק חדשים. 
בסיום המפגש, בירכתי את הגברת צלילה גולן, מפקחת בתי הספר ואיחלתי לה הצלחה רבה ושיתוף פעולה פורה. הודיתי לד"ר גלי תיבון, על התקופה בה שימשה כמ"מ במחלקת החינוך, איחלתי לה הצלחה רבה בעבודתה החדשה. המועצה פרסמה מכרז לתפקיד מנהל מחלקת החינוך שייבחר בקרוב. כמו כן, יפורסם מכרז חוזר למנהל יחידת נוער בישוב.

תוכנית מתאר

 

ברביעי התקיימה ישיבת עבודה בלשכת מתכננת המחוז, הגב' דניאלה פוסק, בוועדה המחוזית ברמלה, בנושא תוכנית המתאר היישובית של אבן יהודה. הגעתי לישיבה ביחד עם, מהנדסת המועצה, אינה קיסילנקו ואדריכל עמוס ברנדס. בישיבה הצגתי את עקרונות תוכנית המתאר, המצב הקיים והקווים המנחים אותנו בהמשך הכנת התוכנית. מתכננת המחוז והצוות המקצועי בוועדה התרשמו מאוד מהעבודה היסודית שבוצעה עד עתה ומהיקף הפעילות של צוותי העבודה הכוללים גם מתנדבים רבים. לאחר מכן נערך דיון מקצועי והצוותים התכנוניים במחוז העירו והאירו לנו, לגבי המשך הכנת התוכנית. אנו מתקדמים ואעדכן בהמשך.

שלב ב' בית חינוך הראשונים

לאחר שסיימנו את בניית שלב א' של בית חינוך הראשונים, שנבנה בתוך תשעה חודשים, המועצה יוצאת בפרסום מכרז לבחירת קבלן לביצוע שלב ב' של בית החינוך. עלות בניית בית חינוך הראשונים כ – 20,000,000 ₪.

כביש 561

 

ברביעי, קיימתי ישיבת עבודה ביחד עם, מ"מ וסגן ראש עיריית נתניה, אלי דלל, במשרדי מנהל ההנדסה בעיריית נתניה בנושא כביש 561. בישיבה השתתפו גם סגן ראש המועצה, דרור ריבובסקי, תושב אבן יהודה מרחוב הבנים שרון יפת, מתכנן כביש 561 אורן ירושלמי ומנהלי הפרויקט ממשרד אי.די.אס.אי. 
הבהרנו למתכנן ולמנהלי הפרויקט את חשיבות קידום סלילת הכביש בכדי לספק פתרון לסכנה בכבישי המושבה ומתן מענה למצוקת התנועה הקשה ממנה סובלים תושבי אבן יהודה. גיבשנו את המשך דרכי הפעולה אל מול שר התחבורה, ישראל כץ ומשרד התחבורה במטרה לקדם את הפרוייקט.
אני שמח שגם עריית נתניה ובמיוחד מ"מ וסגן ראש העיר אלי דלל משתפים עמנו פעולה מול כל משרדי הממשלה כדי להוציא לפועל את כביש 561.

המשך פיתוח ושדרוג גני משחקים וגנים ציבוריים

 

לאחר שהמועצה סיימה את עבודות פיתוח ושדרוג גן המשחקים בבאר גנים והחנייה המגוננת בעלות של 1,000,000 ₪, אנו עומדים בפני סיום העבודות גם בגן בשכונת מכבי. בגן הוקמו מתקני כושר, מתקני משחקים, ריצפת גומי בטיחותית ובקרוב יסיימו את התקנת ההצללה.
המועצה ממשיכה לבנות, להקים, לפתח ולשדרג גני משחקים וגנים ציבוריים נוספים בדרוקר, שבזי (בצמוד למתנ"ס) ויובלים. בשלב השני של התוכנית יתבצעו עבודות להקמת גן משחקים בשכונת 212 מערב ורחוב המחתרת פינת הנורית.

אמנה חברתית

 

המועצה המקומית אבן יהודה, חרטה על דגלה לפעול כמדיניות, בכל הקשור להנגשת הישוב. אנו מכירים בזכותו הבסיסית של כל אדם ,לכבוד, לחירות ולשוויון. אנחנו מאמינים בעשייה משותפת ,ביוזמה ,באחריות, בשיתוף פעולה, בהפריה הדדית וביצירתיות של מחשבה ועשייה. אני גאה להציג בפניכם פרויקט נוסף, אמנה חברתית, עליו חתמו כל חברי מליאת המועצה. פרויקט זה הינו נדבך נוסף בהעלאת המודעות לנושא לסדר היום היישובי. אני וחברי מליאת המועצה, רואים חשיבות גדולה בקבלת השונה והאחר ופועלים כדי לשנות, לתקן ולעזור ככל שניתן. אני מבקש להודות לחברי המועצה, לעובדי המועצה, למתנדבים ולכל מי שמסייע בנושא חשוב זה, במיוחד לחבר המועצה עוז כהן שמוביל את הפרויקט החשוב.

ספורט בבית הספר בכר

 

קבוצת הבנות של בית הספר בכר השתתפה השבוע בתחרות המחוזית – אליפות בתי הספר במרוץ שדה. הכישרון של הבנות ביחד עם ההתמדה באימונים הקשים וההדרכה של המורות לספורט מביאים תוצאות. הבנות זכו במקום השני. ברכות על הזכייה ואיחולי הצלחה בלימודים ובספורט.

ספריית אבן יהודה

 

ספריית אבן יהודה, הפכה בשנים האחרונות למוקד חברתי – תרבותי ומקום בילוי בשעות הפנאי. המועצה המקומית, השקיעה, פיתחה ושידרגה את הספרייה, כדי להנעים את השהות שלכם, תושבים יקרים, במקום. השבוע השתתפתי בעוד אירוע איכותי בספרייה, מפגש עם הסופרת, מירה מגן. בירכתי את המשתתפים במפגש והודיתי למנהלת הספרייה, ורדה שמש, על הפעילות המבורכת. שוחרי הספרות והתרבות, נהנו ממפגש מרתק. אני קורא לכל תושבי המושבה להצטרף לשלל הפעילויות, האירועים והחוויות שהספרייה מעניקה. שימו לב לפרסומי הספרייה ובואו להשתתף.

וועדה למעמד האישה

 

בשלישי נערכה בלשכת ראש המועצה ישיבה של הוועדה למעמד האישה, בהשתתפות הממונה על מעמד האישה מטעם המועצה, רחל עבדה, חברת המועצה, לימור גיל, הממונה על מעמד האישה מטעם ראש המועצה, חברת המועצה, יו"ר וועדת חינוך, זיו קמיני, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, חגית זהבי, מנהלת לשכת ראש המועצה, רונית זלוף, שיר אידלסון רכזת קהילה במתנ"ס והילה קולט הממונה על קשרי קהילה במועצה. בדיון, הועלו רעיונות ודרכי פעולה לקידום נושאים שונים בתחום. הוחלט על איגום משאבים וריכוז כל הפעילויות בתחום מעמד האישה תחת קשרי קהילה בשיתוף כל תושבי המושבה. אני רואה חשיבות רבה בפעילות של הוועדה למעמד האישה ופועל כל העת בכדי לפתח ולקדם את הנושא. אני מבקש להודות לכל הנשים שהגיעו ולקחו חלק בישיבה החשובה.

ביקור שר התיירות

 

בחמישי, אירחתי בלשכת ראש המועצה את שר התיירות, ח"כ יריב לוין. הצגתי בפניו את ההשקעות הרבות של המועצה בחינוך, בתשתיות, בילדים ובנוער ובאיכות החיים והסביבה. השר לוין, ציין שהתרשם מאוד מהקצב המואץ בה המושבה גדלה ומתפתחת ועל כך שאבן יהודה הפכה בשנים האחרונות ליישוב המבוקש ביותר למגורים באזור השרון.
בסיום המפגש סוכם, כי משרד התיירות יבחן דרכים לשיתופי פעולה עם המועצה בתוכנית להקמת פארק שניתן לבלות עם כל המשפחה בחורשת האיקליפטוס, הכוללת מסלולי אופניים. (צמוד לכביש 553 הישן).
סגן ראש המועצה עו"ד יול ברדוש יהיה האיש המקשר בין המועצה למשרד התיירות.
אני מבקש להודות לשר לוין על הביקור במושבה ועל שיתוף הפעולה.

הפרעות קשב ולקויות למידה

 

כחלק מהפעילויות השונות של המועצה בנושאים חברתיים – קהילתיים, התקיים ביום ראשון האחרון, המפגש הראשון בסדרת מפגשים המיועדים להורים לילדים עם הפרעות קשב ולקויות למידה. לאור הביקוש הרב הוחלט שבקרוב נתחיל בסדרה נוספת , תושבים המעוניינים להשתתף מוזמנים לפנות 09-9815016. אני מבקש להודות לחבר המועצה עוז כהן, לוועדת קשרי קהילה, למציל"ה ולעובדי המחלקה לשירותים חברתיים על הפעילות החשובה.

חומש בראשית

 

בשישי, השתתפתי בטקס של תלמידי בית הספר בכר שחגגו קבלת ספר חומש בראשית. הטכס המרגש הפך למסורת באבן יהודה ונערך בהשתתפות התלמידים, הורים ובני משפחה, מורים ואורחים נוספים.
בירכתי את הילדים וציינתי כי ספר התורה הוא חלק בלתי נפרד מעם ישראל. אני מאחל לכל הילדים שיזכו ללמוד בחומש בראשית את ערכי הנצח של התורה ואת ההיסטוריה של העם היהודי. בהצלחה לכל הילדים.
בנוסף, בטקס נוסף, בבית הכנסת בגני שרונים, הענקתי לילדי הגנים ריחן ורותם סידור שנתרם על ידי המועצה הדתית. הטקס לוו בשירים ומנגינות, תקיעת שופר וברכות. אני מבקש להודות לגננות, חן וזהבה על ההשקעה הרבה, לרב בדיחי, לשמוליק שיר מהמועצה הדתית, לוועד הורי הגנים וכמובן לילדים המתוקים שקיבלו סידור.

אבטחה בגני הילדים

 

אנו ממשיכים לעקוב אחר המצב הביטחוני. קב"ט המועצה, שמשון זכריה, פועל על פי הנחיות מערכת הביטחון ומשטרת ישראל ועוסק כל העת בנושא. גני הילדים מאובטחים היום בשל המצב הביטחוני עד לאמצע נובמבר ובהתאם למדיניות משרדי הממשלה. אני מבקש להודות לקב"ט המועצה, לעובדי מח' החינוך, לגננות ולסייעות וליו"ר וועדי הגנים ליאת ליפסקי שפועלת לילות כימים, תורמת ומשקיעה למען קידום הגנים ולטובת הילדים.

חג הסיגד בויצו הדסים

 

השבוע, נערכו חגיגות חג הסִיגָד של אחינו בני העדה האתיופית בויצו הדסים. חג הסיגד הוא אחד מחגי ומועדי ישראל. זהו חג חשוב בחגי ישראל, חג של צום, טהרה והתחדשות. זהו חג עלייה לרגל, ובמרכזו עומד טקס חידוש הברית בין העם לאל, הכולל ברכות ותפילות לגאולה.
במשך שנים רבות, אחינו היהודים באתיופיה בגולה, ציינו את החג והתפללו לעלות ארצה לישראל ולירושלים בירתנו הנצחית. אבן יהודה ותיכון ויצו הדסים פתחו את זרועותיהם בפני בני העדה. בכל עלייה יש קשיי השתלבות וקליטה, אך כיום כולנו קהילה אחת, חברה אחת ומשפחה אחת. 
שיתוף הפעולה ההדוק והפורה וההשתלבות המהירה בתיכון ויצו הדסים ומערכת החינוך היישובית, בגנים ובבתי הספר, בפעילויות ובאירועי המתנ"ס, במועדון הנוער ובחיי היום יום, מהווים מודל לחיקוי וגאווה עבור רבים.

עדכוני מועצה ומתנ"ס

 

אודישנים ל"להקת צעירי אבן-יהודה"

בואו להיבחן ללהקת צעירי אבן יהודה, ביום ראשון ה- 15.11 בשעה 19:45 באולם המוסיקה במתנ"ס, אין צורך לאשר הגעה, פשוט תגיעו.

סיפור על הדרך

מפגש אינטימי ומרגש אל נבכי קהילת יוצאי אתיופיה. יום ד' ה- 18.11 בשעה 20:00 בספרייה. המפגש אינו כרוך בתשלום, אך יש להירשם מראש אצל שיר, רכזת הקהילה. במייל: kehila@eveny.matnasim.co.il

אין על אהבה

ערב מצחיק ומרגש אודות הסופר ומשורר יעקב שטיינברג, 1.12 בבית יחיאל, הכניסה חופשית.

מ.ס. אבן יהודה

*יום ה' 12/11 קבוצת נשים נגד ראש העין בשעה 20:30
*מוצ"ש 14/11 קבוצת הנוער נגד נתניה בשעה 19:30
*יום א' 15/11 קבוצת נערים ב מחוזית כיתות ט נגד רעננה בשעה 18:30
*יום ד' 18/11 קבוצת הגברים נגד נתניה בשעה 20:30
*יום ה' 19/11 קבוצת ילדים ב כיתות ז נגד נתניה בשעה 18:00

שבת שלום,

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד