אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 20.11.15

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

חדר מצב בחירום

 

בתחילת השבוע, חזר בשעה טובה החורף ועמו גשמי הברכה. המועצה, ביצעה מספר פעולות והכנות בשטח לפתיחת וניקוי קולטנים, גיזום עצים וענפים, פתיחת חסמים במערכות ניקוז ועוד. כחלק מהמוכנות של המועצה לשעת חירום ולטיפול במפגעי מזג האוויר, הוקם חדר מצב שיפעל בשעת הצורך. עובדי המועצה, מוכנים לספק מענה ולהגיב במהירות לאירועים השונים, בדיוק כפי שפעלו ביעילות בסערה הקודמת.

אנו ממשיכים לעקוב אחר מזג האוויר ונמצאים בכוננות כדי לספק מענה לכל בעיה.
על כל תקלה ,בעיה, שאלה, ניתן להתקשר למוקד המועצה בטלפון 09-8915000.
מחלקת חזות המושבה, רחל 098915048.
מנהל מחלקת המש"ק, רביד. 050-7323118
מנהל אזור צפון, גדעון 053-7350600
מנהל אזור דרום, אור 053-2344979
חורף גשום, שקט ובטוח לכולנו.

שדרוג מתקני משחקים בגני הילדים

 

כחלק מתוכנית העבודה השנתית של המועצה וההשקעות המסיביות בתשתיות, שאושרו על ידי חברי מליאת המועצה, התחלנו השבוע, בפרוייקט שדרוג חצרות המשחקים בגני הילדים ברחבי המושבה. כ- 100,000 ₪ יושקעו בשדרוג מתקני המשחקים שבחצרות גני הילדים. מצ"ב רשימת הגנים שבהם יבוצע השדרוג.
גן מורן.
גן ורד.
גן ריחן.
גן צבר.
גן הדס.
גן מאירה.
גן כלנית.
גן רקפת.
אנו מודים לילדים ולהורים על הסבלנות ועושים כל שביכולתנו להעניק לילדים את התנאים הטובים והראויים ביותר.

מיזם המשפחה באבן יהודה

 

השבוע התקיימה ישיבת עבודה בלשכת ראש המועצה, בנושא מיזם המשפחה יחד עם נציג מכון אדלר בראשות ד"ר יגאל בן שלום. אני שמח על כך שאבן יהודה נבחרה להיות אחת משלוש ערים בכל הארץ, אשר יובילו פיילוט ארצי בנושא. מיזם ייחודי זה שואף להעניק לכלל המשפחות כלים להתמודד עם אתגרי היום-יום באמצעות שירותים עירוניים המותאמים לאופי הייחודי של כל ישוב. מיניתי ועדת היגוי בה חברים חברי המועצה עוז כהן וזיו קמיני מנהלי מחלקות החינוך והרווחה נציגי הנהגות ההורים, נציג מתנ"ס ונציגי מכון אדלר. בתום שלושה חודשים תוצג תוכנית עבודה לתקופת זמן של שנתיים. המיזם יושק באירוע חגיגי ובנוכחותו של שר הרווחה והשירותים קהילתיים.

הנמר האסייאתי

 

השבוע, לאחר פניות רבות, נענו באיגוד ערים לתברואה לבקשתי וביום ראשון יגיעו אנשי מקצוע מטעם האיגוד לסיור עבודה באבן יהודה. אני מקווה שבמסגרת הביקור, יינתן מענה לבעיית היתוש הנמר האסיאתי. מדובר במתקפה של היתוש מזן הנמר האסייאתי שטווח התעופה שלו לא יותר מ - 200 מטר. הסיבה למתקפה כעת היא בוא החורף וירידת הגשמים בחודש האחרון, אשר מילאו כל כלי קיבול אפשרי בחצרות הבתים במים, מה שמאפשר ליתושות להטיל. נכון שהיתוש מבקר אותנו גם בעונות אחרות, אך בית הגידול שלו הוא הצטברות של מים. ליתוש מסוג זה, מספיק חצי סנטימטר בתחתית של עדנית או עציץ כדי להתרבות. הימים החמים אחרי הגשם מזרזים את קצב הריבוי של היתושים ובשל כך אנחנו חווים כעת מתקפת יתושים. 
ריסוס אינו פותר את הבעיה. יש לייבש את מקור המים בחצר הבית. המועצה פועלת למציאת מקורות מים בשטחים הציבוריים, מעברי מים, תעלות, קולטני ניקוז וכד'. כל אחד יבצע מיידית סריקה בחצרו לבדוק היכן יש כלים עם מים, שלולית או מים עומדים וידאג לייבוש מקור המים.
ניתן לפנות בכל נושא, שאלה או בעיה לליאל במחלקה לאיכות הסביבה או לרחל במחלקת חזות המושבה בטלפון 09-8915000

ספריה עד הגן

 

השבוע התחלנו בפרוייקט חינוכי נוסף בגני הילדים, ספריה עד הגן. בפרוייקט, פרי שיתוף פעולה של מחלקת החינוך וספריית אבן יהודה, מגיעה ורדה שמש, מנהלת הספריה, לגן לשעת סיפור מרתקת. השבוע, התחלנו עם הספר "מי זה צמר?" מאת נטע גנור .
הסופרת נטע גנור, נכה, ללא יכולת להזיז את הידיים, ציירה את האיורים בעזרת הפה. לאחר הקראת הספר חוו הילדים פעילות של ניסיון לצייר עם הפה. זוהי אפשרות להסביר לילדים על קבלת השונה והאחר והתמודדות עם קשיים. ורדה, השאירה את הספר כמתנה לגן. במשך, כחלק מהרצון ללמד את הילדים לקרוא ולהעשיר את השפה, יגיעו ילדי הגנים לספריית אבן יהודה, להכיר אותה ולקחת ספרים בהשאלה.

ערב גיבוש סייעות

 

לקראת חג החנוכה שבפתח, התקיים ברביעי ערב גיבוש בהשתתפות סייעות גני הילדים שערכה מחלקת החינוך ומנהלת מחלקת גני הילדים תאיר רווה. הסייעות המוכשרות שלנו באבן יהודה, הפגינו כישורי יצירה מופלאים והכינו סביבונים ריחניים. זו הזדמנות להודות לתאיר ולכל הסייעות על ההשקעה, ההתמדה שלהן והחום והאהבה שהן מרעיפות על ילדינו. זה לא מובן מאליו.

ישיבת דירקטוריון החברה למתנס"ים

 

השבוע נערכה ישיבת דירקטוריון של החברה למתנ"סים. כראש רשות, אני מודע למשימות ולאתגרים בהם עובדי החברה נדרשים לעמוד. עובדי המתנ"ס נושאים בנטל העבודה היום יומית הקשה והמייגעת. ההשקעה הרבה שלכם מאפשרת לכל תושב בקהילה להיות ולהרגיש משמעותי ושייך. במתנ"סים נחשפים לחינוך, לתרבות הפנאי, לערכים, ולמגוון רחב ביותר של נושאים בתחום החינוך המשלים.
מתנ"ס אבן יהודה, הפך בשנים האחרונות למוקד תרבותי ומקום מפגש לכל הגילאים, והוא מהווה מקור גאווה לכל תושבי המושבה. שיתוף הפעולה הפורה עם המועצה המקומית והחיבור עם הקהילה נושא פרי והמתנ"ס היום, הוא הגדול באזור ומספק פעילויות, חוגים ושלל אירועים למעל 4000 מתושבי המושבה שלנו.
אני מבקש להודות ולברך את יו"ר המתנ"ס דרור ריבובסקי ומנהל המתנ"ס משה בבל פור ואת כל העובדים בכל טוב. תודה על המסירות, ההשקעה וההתמדה

המשך פיתוח ושדרוג גני משחקים וגנים ציבוריים

 

במסגרת פרוייקט פיתוח ושדרוג התשתיות בגני המשחקים והגנים הציבוריים, נמשכו השבוע העבודות בגן נוסף, בשכונת שבזי, בסמוך למתנ"ס. בגן הוצבו מתקני משחקים חדשים שונים, טופלה ריצפת המשחקים, תשתיות תאורה, גינון ועוד. אנו ממשיכים להשקיע משאבים ותקציבים רבים בתשתיות בכל רחבי המושבה בכלל ובגני המשחקים והגנים הציבוריים בפרט. אני מזמין את כל תושבי המושבה להגיע לגנים החדשים.
בשלב השני של התוכנית יתבצעו עבודות להקמת גן משחקים בשכונת 212 מערב ורחוב המחתרת פינת הנורית.

נשים בעסקים

 

מועצה מקומית אבן יהודה וויצ"ו אבן יהודה מזמינות אותך להירשם למפגש "נשים בעסקים אבן יהודה" בנושא תכנון פיננסי, מיסוי ותקצוב, עם המרצה טל מזור מומחית לנקודות מפנה, המייסדת והמנהלת של ארגון אמ"א שפ"ע- שתופי.
לפרטים נוספים

סיפור על הדרך

 

השבוע, התקיים ערב קהילתי – תרבותי נוסף, פרי שיתוף פעולה של המועצה, המתנ"ס וספריית אבן יהודה, "סיפור על הדרך".
באי האירוע, פגשו באופן אישי את בליינש מקונן, מפקחת במשרד החינוך, אשר גוללה את סיפור עלייתה ארצה, קשיי הקליטה שחוותה וההשתלבות בחברה, בחירתה בדרך החיובית והשקעה בקריירה עד הצטיינות בתחומה. המפגש זימן לנו הצצה לנבכי תרבות קהילת יוצאי אתיופיה בצורה מקסימה ומרתקת, מלווה בהרבה הומור ורגש. סיפור על הדרך, הוא נדבך נוסף בפעילויות ואירועים למען התושבים. אני קורא לכל תושבי המושבה להגיע ולקחת חלק בפעילויות ובאירועים השונים.

מלגות ע"ש ישראל בן דרור

 

השבוע, נערך טקס חלוקת המלגות המסורתי לספורטאים מצטיינים ע"ש ישראל בן דרור. ישראל, היה דמות מופת לחיקוי והערצה בקרב תלמידיו וחניכיו הרבים. המחנך הצנוע והנדיב, שתרם כל חייו למען הקהילה, שמתוך תחושת שליחות ואהבה למקצוע, לימד ספורט, חינך לעסוק בספורט כדרך חיים, הטמיע ערכים חשובים של נחישות והתמדה, חברות ועזרה לזולת ועוד תכנים חשובים רבים.
בטקס, הענקתי ביחד עם רעייתו של ישראל, זיוה, מלגות לספורטאים מצטיינים. בין מקבלי המלגה: דולב חזן, כדורעף, ערן סיבוני, אתלטיקה, ברוניסלב מרגוליס, הרמת משקולות, נוגה פלץ, כדורסל.
אני מודה למשפחת בן דרור על מסורת הענקת המלגות.

חומש בראשית בבית חינוך הראשונים

בשישי, השתתפתי בטקס של תלמידי בית חינוך הראשונים שחגגו קבלת ספר חומש בראשית. הטקס המרגש הפך למסורת באבן יהודה ונערך בהשתתפות התלמידים, הורים ובני משפחה, מורים ואורחים נוספים.
בירכתי את הילדים וציינתי כי ספר התורה הוא חלק בלתי נפרד מעם ישראל. אני מאחל לכל הילדים שיזכו ללמוד בחומש בראשית את ערכי הנצח של התורה ואת ההיסטוריה של העם היהודי. בהצלחה לכל הילדים.

עדכוני מועצה ומתנ"ס

 

נפתחה מכירת כרטיסים להצגת מנוייצ'יק הקרובה,פיטר פן, ביום א' 29.11.15 בשעה 17:30 בבית הספר האמריקאי.
להזמנת כרטיסים במזכירות המתנ"ס 09-8910070
מחנה כדורסל - חנוכה 2015
כיתות א-ה בתאריכים 8-10/12 בין שעות 8:00-13:00
כיתות ו-ח בתאריכים 11-12/12 בין השעות 8:00-13:00
המחנה יתקיים באולם הספורט בבי"ס, בניהולו של גיא חיימובסקי. מאמן אורח: אלון שטיין – שחקן ועוזר מאמן מכבי ת"א.

"אין על אהבה"

ערב מצחיק ומרגש אודות הסופר ומשורר יעקב שטיינברג 1.12, בבית יחיאל, הכניסה חופשית

מ.ס. אבן יהודה – משחקי השבוע

*יום ה' 19/11, קבוצת ילדים ב כיתות ז נגד נתניה בשעה 18:00
באולם הספורט ע"ש רלף קליין
*יום א' 22/11, קבוצת נערים א כיתות י נגד רעננה בשעה 18:30
באולם הספורט ע"ש רלף קליין
*יום ג' 24/11, קבוצת קט סל א כיתות ו נגד נתניה בשעה 17:00
באולם הספורט ע"ש רלף קליין
*יום ה' 26/11, קבוצת ילדים א כיתות ח נגד אלפי מנשה בשעה 18:00
באולם הספורט ע"ש רלף קליין
* יום ה' 26/11, קבוצת הנשים נגד מעפיל/ מנשה בשעה 20:30 באולם הספורט בבכר

בתים מדליקים בחנוכה

 

פרוייקט קהילתי נוסף, בתים פתוחים, עם סיפורי גבורה וניסים, הרצאות, סדנאות, שירה בציבור, הפעלות יצירה לגדולים או לקטנים וכל דבר שעולה בדעתכם ושיכול להתחבר לרוח וערכי החג, לגבורה ולניסים, לאור וחושך, לניצחונות המעטים על הרבים, למטעמי החג וכד'.
למעוניינים, נא ליצור קשר במתנ"ס עם שיר אידלסון, רכזת קהילה.

שבת שלום

אבי הררי
ראש המועצה

תמונות באדיבות דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד