אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 27.11.15

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

ברביעי, 25 בנובמבר, חל היום בו החליטו נציגי האומות המאוחדות לציין את המאבק הבינלאומי לאלימות כנגד נשים. השתתפתי באירוע שנערך בויצו, בהשתתפות חברת הכנסת לשעבר, אורית זוארץ, חברת המועצה, לימור גיל שני, זיוה בן דרור ואורנה דקל. אני מבקש להודות לכל הנשים שהגיעו ולקחו חלק בערב המרתק.

"הן לא נמצאות רחוק. הן גרות בבניין שלנו, שכנות ממש לידינו, עובדות לצדנו במשרד, מנהלות ומשמשות בתפקידים בכירים, מוכרות לנו בחנות או סתם חולפות על פנינו. אין עליהן סימן. לפעמים הן שקטות ומכונסות בעצמן, לפעמים רחוקות ונתפסות כמתנשאות, אבל בדרך כלל הן פשוט "אנחנו". הן נמצאות בתוכנו ובכל זאת כה רחוקות.
תחושת עצב מלווה אותי כשאני חושב על הצורך בציון יום מיוחד ויעודי בנושא אלימות כנגד נשים, אך לדאבוני, התופעה בה נשים מוכות, מושפלות ומבוזות, השתרשה בחברה כמחלה ממארת ומכאיבה.
נשים בישראל ובכל רחבי העולם, חוות מקרי אלימות רק בגלל שהן נשים. אלימות בתוך המשפחה, אלימות פיסית, מילולית, כלכלית ונפשית, הפכו לאורך השנים לדפוס התנהגות מכוער כנגד נשים. אלימות בכלל וכנגד נשים בפרט, הינה תופעה פסולה.
זה הזמן שלנו להקים קול צעקה, לומר די, לפקוח עיניים ולא לטמון את הראש בחול. המאבק באלימות כנגד נשים, צריך להיות יום יומי ועלינו לעשות כל שיידרש בכדי למגר את התופעה ולהקיא אותה מקרבנו.
השינוי נמצא כאן בכל אחד ואחת מאתנו. ברגע שאנו נתקלים באלימות מכל סוג שהיא, אנו מחוייבים לזעוק, להציף, לדווח, להתלונן ולהושיט יד לעזרה. זה תלוי רק בנו. 
גבר אמיתי, אינו מרים ידיים".

חמישה כוכבי יופי למושבה

 

בשלישי, נערך טקס הענקת פרסי תחרות ארץ ישראל יפה. המועצה המקומית אבן יהודה זכתה פעם נוספת בפרס חמישה כוכבי יופי ופרס כוכב זהב. הטקס הנו סיום של תחרות ארצית בה משתתפות עשרות רשויות מקומיות מכל הארץ, על הזכות להיכלל ברשימה היוקרתית של רשויות בעלות כוכבי יופי. תחרות ארץ ישראל יפה החלה לפני מספר חודשים. צוות שופטים מקצועי בכיר מטעם ארץ ישראל יפה, הגוף הממונה על התחרות, סיירו ברחובות אבן יהודה, סקרו את הגנים הציבוריים, התפעלו ממתקני המשחקים, בדקו את נושא הניקיון, הגינון, עמדות הגזם והאשפה, ביקרו בריאות הירוקות, בגני המשחקים, בגני הילדים ובבתי הספר ועוד. כאמור, בסיום התחרות החליטו חברי צוות השופטים להעניק למועצה המקומית אבן יהודה חמישה כוכבי יופי וכוכב זהב שהם הרף הגבוה ביותר למועצות המשתתפות בתחרות. ההישג המרשים הינו פרי של עבודה קשה של כל עובדי המועצה בכלל ועובדי אגף חזות המושבה בפרט וליו"ר וועדת חזות, חבר המועצה, עוז כהן. אני רוצה להודות לעובדי אגף חזות המושבה על שעושים מלאכתם נאמנה ועמלים לילות כימים על מנת שהמושבה שלנו תמשיך להיות יפה ונקייה. אנו גאים מאוד על ההישג ונמשיך לעשות כל שיידרש על מנת לשמור על המושבה שלנו יפה ופורחת.

מאבק כביש 561

 

השבוע, הגעתי ביחד עם תושבים וחברים נוספים להביע הזדהות ולתמוך בהפגנת המחאה ברחוב הבנים. אני מברך על ההתארגנות והמאבק הצודק בנושא עומסי התנועה והסכנות בכביש ממנה סובלים תושבי אבן יהודה בכלל ודיירי רחוב הבנים בפרט. 
אני תומך במאבק ואעשה כל שנדרש בכדי להביא למציאת פתרון לבעיה הכאובה מזה שנים רבות, כפי שבוודאי קראתם בעיתוני סוף השבוע שעבר, נפגשתי עם מ"מ ראש עיריית נתניה, אלי דלל וסיכמנו על דרכי שיתוף פעולה ועל כך שנתנגד בוועדות התכנון השונות להמשך הבנייה באזור הצפוני למושבה כל עוד לא יינתן פתרון לכביש 561. בנוסף, הוצאתי מכתב לשר התחבורה, ישראל כץ ודרשתי לתקצב את פרוייקט כביש 561 והכנסתו לתוכנית החומש.
אני מתכוון לזמן לביקור עבודה באבן יהודה את שר התחבורה, ישראל כץ.
אני מברך את וועד הפעולה ועומד לרשותכם בכל עת.

בטיחות בדרכים בבכר

 

השבוע ערכו בבית הספר היסודי בכר, טקס מרשים ומיוחד בו תלמידי ו' בוגרי בית הספר, שעוסקים בנושאים ערכיים חשובים שמעבר לתוכנית הלימודים, העבירו שיעורי זהב בכיתות א' בשיתוף צוות המורים של שכבת ו' וא'. לאחר הפעילויות השונות הוענקו בטקס תעודות הוקרה לתלמידים. אני מבקש לברך את צוות ההוראה של בית הספר על היוזמה והעשרת הילדים בנושאים שונים וכמובן את כל התלמידים שלקחו חלק בשיעורי הזהב.

חומש בראשית בבית אב"י

 

היום, שישי, השתתפתי בטקס הענקת חומש בראשית לילדי בית חינוך בית אב"י. הטקס שנערך בבית הכנסת הגדול היה מרגש ומיוחד. התרגשתי ביחד עם ההורים והילדים מהמעמד ומספרי התורה. אני מבקש לאחל לכל הילדים שנת לימודים מהנה ופורייה. אני מבקש להודות למנהלת בית הספר אורה וולך, הסגנית, יעל הרץ, רב היישוב, הרב בדיחי וצוות המורים על ארגון הטקס.

פטאנק אבן יהודה

 

ספורט הפטאנק באבן יהודה צומח ומתפתח בקצב מואץ. מגרש הפטנק של המועצה שוקק חיים ומלא בספורטאים בכל הגילאים. בחופשת החנוכה הקרובה, ביום חמישי, 10 בדצמבר, בשעה 10:00, יערך שיעור הדגמה (חינם) לכל מי שמעוניין ללמוד את חוקי המשחק ומטרותיו. ההרשמה במתנ"ס. אני מזמין את כל תושבי המושבה להגיע ולהצטרף לשיעור ולמשחק.

סביום

 

בשני השתתפתי בפעילות רבת משתתפים שהתקיימה בסביום, "חווית פעילות בטיחות בדרכים". הפעילות כללה הרצאות ולאחר מכן השתתפות מעשית בנושאים הקשורים בבטיחות הולכי הרגל, נסיעה בטוחה ברכב ובתחבורה ציבורית, חציית כביש, הליכה בטוחה בצד הדרך ועוד. 
כפי שהעברנו שעות הדרכה בנושא הזהירות והבטיחות בדרכים לילדים ולנוער, היה חשוב לנו במועצה ובמטה לבטיחות בדרכים לפעול להעברת הנושא החשוב גם לחברים הוותיקים שלנו במושבה. אני מקווה שכל אחד מאתנו יפנים את המשמעות הנלמדת במפגשים ויעביר את המסרים לכל בני משפחתו. אני מאמין שעל ידי חינוך נכון נוכל להישמר טוב יותר בדרכים ונחזור כולנו הביתה בשלום.

ישיבת מליאת המועצה

 

ברביעי, התקיימה ישיבת מליאת המועצה. להלן הנושאים שאושרו:

א. עדכון תב"ר 1267 שילוט אלקטרוני 70,000 ₪ 
ב. עדכון תב"ר 1347 שדרוג גנים ציבוריים , באר גנים, 150,000 ₪ 
ג. עדכון תב"ר 1346 הוספת מתקני כושר בגנים ציבוריים: מכבי , יבולים, באר גנים. 
סה"כ 58,000 ₪ 
ד. עדכון תב"ר 1304 – תכנון וביצוע בי"ס שלישי שלב א' + ב', 
עבור ביצוע שלב ב' + הצטיידות , סה" כ 20,278,000 ₪ 
ה. עדכון תב"ר 1320 בטיחות בדרכים של 20,850 ₪ 
ו. עדכון תב"ר 1328 שיפוץ כבישים ומדרכות 2015, סה"כ,100,000 ש"ח 
ז. עדכון תב"ר 1273 – תכנון וביצוע גן ציבורי בונה הארץ חניה ו- 2 גני ילדים 
200,000 ש"ח עבור הצטיידות ותוספות. 
ח. עדכון תב"ר 1334 שיפוץ צנרת ניקוז 2015 80,000 ש"ח 
ט. תב"ר 1350 – מחשוב ביה"ס "הראשונים" ע"ס 225,552 ₪ 
י. אישור תב"ר 1351 עבודות פיתוח ברח' הזויתן, אומדן המתכנן
184,000 ₪ 
יא. אישור תב"ר 1352 תכנון שיפוץ מבני מועצה ומחסנים 100,000 ₪ 
יב. אישור תב"ר 1353 ביצוע גינה ציבורית ברח' המחתרת, (גן מונגש) לפי אומדן מתכנן 2,750,000 ₪ 
יד. אישור תב"ר 1355 תכנון כיכר השרון/הנוטע ע"ס 120,000 ₪ 
טו. אישור תב"ר 1356 תכנון הנוטר – הבנים 120,000 ₪ 
טז. אישור תב"ר 1357 החלפת תאורה + מעקה בטיחות אולם ספורט, סה"כ 200,000 ₪ 
יז. עדכון תב"ר 1339 השלמות פיתוח 212 מערב תוספת מבוקשת בסך 260,000 ש"ח בשל הוספת רחובות נוספים לשיפוץ 
2. אישור דו"ח כספי שנתי מבוקר לשנת 2014. 
3. אישור דו"ח ביקורת מפורט לשנת 2014. 
4. אישור דו"ח רבעון 2 ינואר – יוני 2015.

מצדיעים למצטיינים

 

בישיבת מליאת המועצה, רגע לפני אישור התבר"ים, הענקתי תעודות הוקרה כאות להערכת המועצה לשלושה תושבי המושבה.
עופר יעיש, עובד המועצה. עופר אחראי על אחזקת מבני מוסדות חינוך והמרחבים הציבוריים. עופר חרוץ, מפגין אכפתיות, נעים הליכות ומבצע את עבודתו במסירות רבה תוך גילוי יוזמה, בחריצות בהשקעה ובהתמדה.
אבנר ראובני, פעיל ציבור. תרומתו רבת השנים בתחומים רבים ומגוונים. פעיל בחברה ובקהילה. נציג המועצה באיגוד ערים לתברואה במשך שנים רבות, חבר בוועדת בטחון , נכון תמיד לסייע בכל נושא. 
משה עמרני, מרכז ואחראי על גן הבשמים המשמש כמועדונית ,מועדון גיל הזהב ובימי שבת מרכז לפרשת השבוע. משה דואג לקיום כל הפעילויות בחריצות ומכל הלב וכל זאת מתוך רצון לסייע ולתרום למען התושבים והקהילה.
יישר כוח והמשך עשייה פורייה.

טל חסן

 

אבן יהודה על מפת התרבות הארצית. לפני כשבוע, הוענק לטל חסן, פרס שרת התרבות, לרגל הוצאת ספר השירים שכתב, "והנשמה רועה אחורה". טל, מורה למתמטיקה, זכה לחשיפה ושבחים רבים בעקבות ספר הביכורים שלו. אני מבקש לברך את טל ואת כל משפחתו מאבן יהודה, על ההישג המרגש ולאחל להם המשך עשייה פורייה והצלחה בכל מעשי ידיהם.

יתוש הנמר האסיאתי

 

בהמשך לבקשת ראש המועצה, אבי הררי, הגיע בראשון, מפקח מטעם איגוד ערים לתברואה וביצע דגימות ובדיקות בכל רחבי המושבה. על פי הממצאים שנבדקו, התברר כי כמעט בכל בית שני באבן יהודה, נמצא מוקד דגירה של יתוש הנמר האסייאתי, בבריכות הנוי, בעדניות, במאגרי מים בגינה, בשלוליות קטנות בחצר ובפחי אשפה ללא מכסים עם מים עומדים, בהן דגירות קשות. בשטחים הציבוריים לא נמצאו מוקדי דגירה. המועצה תמשיך לפעול לבדיקת השטחים הציבוריים.
על פי חוות דעת של אנשי המקצוע באיגוד ערים לתברואה ריסוס אינו פותר את הבעיה. יש לייבש מיידית כל מקור מים בחצרות הבתים.

שבת ארגון בבני עקיבא

 

במוצ"ש שעבר, השתתפתי בשבת ארגון בבני עקיבא. השבת המסכמת את כל פעילות חודש ארגון בסניף בני עקיבא. הנושא עבר דרך ארבעה מעגלים: אני, משפחה, התנועה ועם ישראל. כל שבוע במהלך החודש עבדו הקומונרית, צוות ההדרכה והחניכים על נושא אחד ולמדו איך להוציא את הכוח בכל מעגל ומעגל. בנוסף לפעולות, בחודש זה פועלים אינטנסיבית בהכנת הסניף, ניקיונו , צביעתו וקישוטו. 
בשבת ארגון מוזמנים הורי המדריכים הורי החניכים ונציגי הציבור, כל שבט בסניף מסביר איך הוא רואה את הנושא שהוגדר לחודש ארגון. 
הטקס היה חגיגי ומרגש ובסיום נהנו האורחים ממופע דגלים ומופעי החניכים. אני מבקש להודות לכל ההורים, הקומונריות, המדריכים והחניכים על הפקת שבת הארגון. ובמיוחד לוועד בני עקיבא, אלי גרידיש, שולי יוסף, אראלה חרוב ויוסף איריס.

רכב חדש נוסף לאגף החזות

 

השבוע התחדשה המועצה ואגף חזות המושבה ברכב עבודה נוסף. הרכב יתגבר את המערך הקיים ומיועד להובלת פחים, כלי עבודה, פינוי מפגעים, ניוד עובדי ניקיון, מתן מענה מיידי לתקלות, טיפול בעמדות גזם, פסולת ואשפה ועוד.

הדסים

 

השבוע צוין בהדסים המסע הישראלי מבראשית. בית הספר וכפר הנוער ביחד עם המועצה והנהגת ההורים עשו מאמצים רבים כדי לאפשר את המסע עבור תלמידי שכבה יא שיצאו למסע ארוך ומשמעותי. מסע סדנאי העוסק במעגלי הזהות של הנער בארצו. המסע עמד בסימן אני ועצמי, אל אני והמשפחה, אני והקהילה, עד לאני ארצי והיהדות. המסע היה מוצלח ביותר. 
בנוסף, תלמידי שכבת יב נחשפו להרצאה של אלה שוורצמן, בנושא השפעתו הישירה והעקיפה של האלכוהול ומה קובע החוק בנושא. בנוסף התייחסה המרצה, לבריונות ברשת ובצבא. כמו כן, ההרצאה עסקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של נהיגה תחת השפעת אלכוהול וההשפעה של שליחת SMS בנהיגה, חוסר מודעות לחגירת חגורות בטיחות ועיסוק בקשרים חברתיים בזמן שאנו נוהגים. 
אלו נושאים חשובים ביותר שכולנו נפגוש בשלבים מסויימים בחיים. אנא, שוחחו עם הילדים בבית על הנושאים. תודה להנהלת הכפר ובית הספר וצוותי ההוראה על הצפת הנושא והמודעות הרבה שמייחסים לו.

עדכוני מועצה ומתנ"ס

 

יום ג' הקרוב "אין על האהבה"

ערב מצחיק ומרגש אודות הסופר ומשורר יעקב שטיינברג, יום ג', 1/12 בבית יחיאל, הכניסה חופשית אך מותנית ברישום דרך הספרייה, או במייל: kehila@eveny.matnasim.co.il

קייטנות מקצועיות בחנוכה

קייטנת מיינקראפט - חנוכה 2015
מחנה כדורסל- חנוכה 2015
רישום במזכירות המתנ"ס, מס' המקומות מוגבל

אירועי חנוכה במתנ"ס

הפנינג חנוכה, תערוכת צילומים

"בתים מדליקים"
יום ד' ו-ה' 9-10/12/15

הקדימו להירשם

מסיבת חנוכה למשפחות מיוחדים בשרון

כוכבי ערוץ הילדים – צמד שיניים במופע בידור, יום א' 13/12, בשעה 20:00 בבית יחיאל, מיועד לילדי כיתות ד'- ו', האירוע בשיתוף הנהגת ההורים של בכר. 20 ₪ לכרטיס

קול קורא- קהילה נגישה

המועצה המקומית, המחלקה לשירותים חברתיים והמתנ"ס מזמינים אתכם להצטרף (ללא תשלום) לקורס פעילים שמטרותיו:
*פיתוח מנהיגות מקומית רב נכותית 
* מסע הסברה להעלאת המודעות בישוב למתן שוויון הזדמנויות
* פיתוח תכנית להנגשה פיזית של המרחב הציבורי ומוסדות ציבור.
* פיתוח תכניות חברתיות ותרבותיות למילוי שעות הפנאי של בעלי מוגבלויות.

תושבים עם מוגבלויות ותושבים בעלי עניין בתחום, מוזמנים ליצור קשר
עם מובילות תכנית "קהילה נגישה" : 
שיר אידלסון, רכזת קהילה ונגישות במתנ"ס: kehila@eveny.matnasim.co.il 
09-8910070 שלוחה 101
אסנת נעים, עו"ס מהמחלה לשירותים חברתיים:
osnatnaim3@gmail.com 09-8915010
שבת שלום לכולם
אבי הררי
ראש המועצה

תמונות באדיבות דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד