אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

באבן יהודה מתכוננים לחורף.

 

לפני כשבוע, עם חזרת החורף הוקם באבן יהודה חדר מצב בבניין המועצה. חדר המצב יספק מענה לכל תקלה שתגרם בעקבות נזקי מזג האוויר. 

 

באבן יהודה קיבלו בברכה את בוא החורף וגשמי הברכה התקבלו בשמחה. לצד זאת, עובדי מחלקות חזות המושבה וההנדסה, פעלו לילות כימים בכדי להכין את המושבה לחורף. המועצה ביצעה מספר פעולות והכנות בשטח לפתיחת וניקוי קולטנים, גיזום עצים וענפים, פתיחת חסמים במערכות ניקוז ועוד. זאת, בעקבות לקחי הסופה הקשה שפקדה את ישראל לפני כשלושה שבועות.  

 

במועצה המקומית הביעו שביעות רצון רבה, מהטיפול היעיל במפגעים, המענה המהיר לפניות התושבים והתגובה המקצועית לתקלות ולבעיות שנוצרו  בסופה שהגיעה והביאה עימה גשמים רבים, רוחות סוערות וברד כבד.  

 

בנוסף, כחלק מהמוכנות של המועצה לחורף, הוקם חדר מצב שיספק מענה בשעת חירום. עובדי המועצה, מוכנים לספק מענה ולהגיב במהירות לאירועים השונים, בדיוק כפי שפעלו ביעילות בסערה הקודמת. 

 

בשבוע האחרון, הורה ראש המועצה, אבי הררי, להתחיל בהכנות לקראת סבב הגשמים הבא. עובדי אגף החזות ביחד עם מהנדסי המועצה הונחו לעשות בדיקה בכל תשתיות הניקוז ברחבי היישוב, לבדוק מוכנותם ולבצע כל שנדרש על מנת להתכונן להמשך החורף. 

 

ראש המועצה, אבי הררי: "אני רוצה להודות לכל עובדי המועצה שבכל עת פועלים בצורה יוצאת מן הכלל ודואגים לספק מענה לכל פניה, בעיה ותקלה. אנו נערכים ומבצעים הכנות כעת בכדי להתמודד להמשך החורף". 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד