אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

ותיקי אבן יהודה נזהרים בדרכים

29/11/2015

מועדון הסביום שבאבן יהודה משמש במשך ימות השבוע כמרכז יום לותיקי המושבה. אל הסביום שמופעל על ידי המועצה המקומית אבן יהודה והמתנ"ס המקומי, מגיעים בכל יום עשרות ותיקים מכל השכונות שבמושבה. הם משתתפים בחוגים, מאזינים להרצאות, מותחים שרירים בפעילות ספורט המתאימה לגילאים מתקדמים, צופים בסרטים, משחקים במגוון רחב של משחקים, תופרים, מציירים ועוד. 

 

השבוע התקיימה פעילות רבת משתתפים "חווית פעילות בטיחות בדרכים". הפעילות כללה הרצאות ולאחר מכן השתתפות מעשית בנושאים הקשורים בהולכי רגל, נסיעה בטוחה ברכב ובתחבורה ציבורית, חציית כביש, הליכה בטוחה בצד הדרך ועוד. נדבך חשוב ומרכזי בו הושם דגש היה "ניסיון החיים של המשתתפים עושה את ההבדל". 

 

המועצה המקומית אבן יהודה משקיעה תקציבים רבים בנושא זהירות בדרכים והוא נלמד בכל רחבי המושבה. בגני הילדים, בבתי הספר, במתנ"ס ובצופים. בסביום, התקיימה בעבר פעילות בינגו בנושא בטיחות בדרכים. המועצה המקומית בשיתוף המטה לזהירות בדרכים בהנהלת, יוסי בלגזל, החליטו, להעביר את המסרים החשובים גם לדור הותיקים שבמושבה. 

  

כאמור, כחלק מהפעילות היומיומית, הועברו תכנים בתחום הזהירות והבטיחות בדרכים. כיצד לחגור מאחור ונכון, חציית מעבר חציה בצורה בטוחה, נראות בשעות הלילה ועוד היו חלק מן התכנים. 

  

ראש המועצה, אבי הררי, שהגיע לברך ציין: "כפי שהעברנו שעות הדרכה בנושא הזהירות והבטיחות בדרכים לילדים ולנוער, היה חשוב לנו במועצה ובמטה לבטיחות בדרכים לפעול להעברת הנושא החשוב גם לחברים הותיקים שלנו במושבה. אני מקווה שכל אחד מאתנו יפנים את המשמעות הנלמדת במפגשים ויעביר את המסרים לכל בני משפחתו. אני מאמין שעל ידי חינוך נכון נוכל להישמר טוב יותר בדרכים ונחזור כולנו הביתה בשלום".  

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד