אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
בקרוב ! אתר אינטרנט חדש וחדיש למעוצה מקומית אבן יהודה !!

משולחנו של אבי הררי ל- 4.12.15

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי, משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

בהמשך לשריפה אמש, חמישי, והחשש המובן של מספר הורים. אין מקום לדאגה ובטח אין צורך ליצור לחץ מיותר. המפעל שנשרף עומד בכל הדרישות הקבועות בחוק ויש לו רישוי עסקים בתוקף. ברגע שהתקבלה הודעה במוקד המועצה, על פריצת שריפה, יצאו כל הגורמים המקצועיים לשטח ואף הזעיקו את פקחי המשרד להגנת הסביבה.
לבקשת המועצה, פקחי המשרד להגנת הסביבה ומומחים לחומרים מסוכנים, בדקו את האזור בכלל ואת המפעל הצמוד לבית הספר בפרט ומצאו כי אין סכנה וניתן להמשיך ללמוד כרגיל. המועצה פנתה פעם נוספת למשרד להגנת הסביבה ודרשה לבדוק מחדש את אישורי המפעלים באזור ולבחון את האישורים שניתנו.
בנוסף, ראש המועצה, פנה למפקד תחנת כיבוי אש בנתניה, למשרד להגנת הסביבה ולאחראים בפיקוח על חומרים מסוכנים והם נענו לבקשתו ויגיעו לאזור התעשייה באבן יהודה ביום ראשון הקרוב.
בית חינוך הראשונים הוקם לאחר שהתקבלו כל האישורים הנדרשים לבניית בית ספר.
אנו מקפידים על כללי הבטיחות ועושים כל שנדרש ואף מעבר לכך בכדי לשמור על שלומם של ילדינו. המועצה תמשיך לפעול בהתאם להוראות גורמי המקצוע, אכיפת החוק והמשרד להגנת הסביבה.

שלב ב' בית חינוך הראשונים

 

המועצה פרסמה מכרז לבניית שלב ב' של בית חינוך הראשונים. וועדת המכרזים של המועצה תתכנס במהלך שבוע הבא כדי לבחור את הקבלן הזוכה שיעמוד בכל תנאי המכרז שנקבעו.

כביש 561 – וועדה מחוזית ברמלה

 

בשלישי, השתתפתי בדיון ובישיבת עבודה בוועדה המחוזית ברמלה בנושא קידום תוכנית המתאר של אבן יהודה. הישיבה נערכה בראשות מתכננת המחוז, הגברת דניאלה פוסק והצוותים המקצועיים בוועדה. בישיבה הציג אדריכל ברנדייס את דרישות תכנון הכבישים והדרכים העירוניים והבינעירוניים ובמיוחד כביש 561.
בסיום דברי המהנדסים והאדריכלים, הצגתי בפני הנוכחים את בעיות התנועה הקשות והסכנות היום יומיות מהן סובלים תושבי אבן יהודה בכלל ודיירי רחוב הבנים בפרט במשך שנים רבות. הבהרתי למתכננת המחוז, הגברת פוסק ולצוותי התכנון, שהמועצה המקומית אבן יהודה תתנגד לכל תכניות המשך הבנייה מצפון למושבה שיגיעו לדיון בוועדה, עד אשר יינתן מענה לבעיות התנועה בדמות כביש 561. בנוסף, דרשתי שקידום פרוייקט כביש 561 יוצג כתנאי להמשך התכנון והפיתוח העתידי של החלק הצפוני של אבן יהודה.
סוכם להיפגש לישיבה נוספת בתאריך. 16.12.15 לדיון על כביש 561 בהשתתפות משרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל. אמשיך לעדכן בנושא.

אנסמבל 1 להקת המחול גאווה ישראלית

 

כבוד לאבן יהודה. להקת המחול של המועצה והמתנס, אנסמבל 1, תצא בחנוכה למסע הופעות בפריז בפני הקהילות היהודיות ומפגשי מחול נוספים. המופע "אורות", מופע ראווה חגיגי, של להקת המחול, זכה לשבחים רבים מאנשי המקצוע בתחום והלהקה הוזמנה להופיע בעיר האורות. אני מבקש לאחל לכל בנות הלהקה הצלחה רבה ולברך את המנהלת המקצועית, נטלי בורנשטיין ורכזת המחול של המתנס קרן צור דאדי. בהצלחה.

70 שנה לעין יעקב

 

בשנת 2016 נציין 70 שנה להקמת שכונת עין יעקב הוותיקה באבן יהודה. בכוונתי לקיים אירוע מיוחד לציון הקמת השכונה.
השבוע, קיימתי במשרדי פגישה ראשונה בהשתתפות נציגות תושבים. בפגישה הוחלט להקים וועדה בראשות, מנהל המתנ"ס, משה בבלפור, שתרכז את כל הנושאים ותכין תוכנית לאירוע.
כל תושב שרוצה לסייע ולייעץ וברשותו חומרים מאז העלייה לארץ ועד היום, שיכולים לסייע להצלחת האירוע מוזמן לפנות למנהל המתנ"ס.

בית ספר בכר

 

השבוע, בעזרתם האדיבה של הורים מבית הספר בכר שגילו יוזמה ברוכה, שודרג חדר השירותים בבניין שכבת ג'. במשך שלושה חודשים של עבודה מאומצת שכללה, עיצוב, גזירה, הדבקה והשקעה רבה, הפך המקום לנעים יותר. אני מבקש להודות לכל המתנדבים שלקחו חלק במיזם המבורך, אושרת טימור, נועה קופרמן, יעל אללוף, חיים מחברת אל – גלס, בראנץ תעשיות שיש, למנהלת בית הספר, אביבה מורדוקוביץ וחברי הנהגת ההורים.

חנוכה בגני הילדים

 

בשבוע האחרון השתתפתי בטקסי חג החנוכה בכל גני הילדים שבאבן יהודה. פגשתי את ילדי המושבה, חייכנים, מלאי חיים, סקרנים ומיוחדים. אני גאה בהשקעות הרבות של המועצה במערכת החינוך, בבתי הספר ובגני הילדים ומאמין שהשקעות אלו יניבו פירות בעתיד. אני מבקש להודות לעובדי מחלקת החינוך, למנהלת מח' הגנים, תאיר רווה, לכל הגננות והסייעות שמשקיעות ביקר לנו מכל, בילדינו. חג חנוכה שמח.

יום המחנכים באבן יהודה

 

השבוע, ציינו באבן יהודה את יום המחנך. מנהלי בתי הספר, צוותי הוראה, גננות, סייעות מחנכות יקרות, אנו נמצאים במחצית השנה ואני חש שבכל רגע, צריך לומר לכם תודה רבה. עבודתכן המאומצת והקשה, הדורשת שעות של נתינה, אינה מובנת מאליה. הרצון שלנו כהורים להקנות לילדינו, דור העתיד, את התנאים הטובים והראויים, להתחנך, ללמוד ולהתפתח, מוטלת על הכתפיים שלכן ולמרות הקשיים לאורך הדרך, אתן תמיד, עושות זאת בחיוך, בשמחה ובהשקעה מתמידה. על כך אתן ראויות למלוא הערכה.
החינוך הוא בסיס להיותנו חברה טובה, מוסרית וערכית יותר. אתן כמחנכות מגויסות למטרות החינוכיות של גני הילדים ובתי הספר, אך גם תורמות לעיצוב אופיו ותרבותו של התלמיד בגן ובבית הספר.
בשנתיים האחרונות, רשמנו הישגים מרשימים בתחום החינוך. תלמידי התיכון של אבן יהודה בתיכון הדסים ניצבים בצמרת הרשימה הארצית באחוז הזכאים לבגרות. מוסדות החינוך שלנו, הגנים ובתי הספר, מובילים בכל פרמטר והתוצאות וההישגים הפכו למאפיין המרכזי של היישוב שלנו. בזכותכן מחנכות יקרות, הגענו עד הלום ובעזרתכן נמשיך לצעוד בגאווה לעבר מטרות ויעדים חדשים. 
תודה על ההשקעה המאומצת ללא לאות, המסירות, האכפתיות, החום והאהבה.

יום הגננות והסייעות

 

לראשונה, קיימנו השבוע יום הוקרה לגננות ולסייעות שיהפוך למסורת. בירכתי באופן אישי את כל הגננות והסייעות שקיבלו שי צנוע כאות הוקרה והערכה על פועלן למען ילדי אבן יהודה. אני מבקש להודות ולברך את כל הגננות והסייעות, את מנהלת מח' הגנים, תאיר רווה, את הנהגת הורי הגנים וברכה מיוחדת לליאת ליפסקי שיזמה והובילה את הנושא ומשקיעה לילות כימים למען רווחת והצלחת ילדינו בגנים.

תערוכת צילומים תושבי אבן יהודה

אני שמח להזמינכם לתערוכת צילומים של שני אנשים יקרים תושבי המושבה, אוראל סויסה ושמואל חרמוני. שם התערוכה "התרגשות". התערוכה הינה שיתוף פעולה של מספר גורמים. הזמנה מצורפת.

סיירת הורים אבן יהודה

 

הקמת והפעלת הסיירת, הינה יוזמה של הורים מתנדבים, שמשקיעים מזמנם למען בני הנוער. הסיירת הוקמה בקיץ 2011 ופעלה ברציפות עד לקיץ האחרון. בימים אלה הסיירת מגייסת חברים חדשים שמוכנים לקחת אחריות ולהשקיע מזמנם, 3 שעות בחודש בשמירה על ביטחון ילדינו. אני מבקש להודות לאייל זלדין וכל המתנדבים וקורא לכל ההורים לגלות מעורבות, להצטרף לסיירת ולקחת חלק פעיל בשמירה על בני הנוער שלנו.

תיכון הדסים

 

השבוע בתיכון הדסים היה עשיר בפעילויות ואירועים מרגשים ומעצימים. השתתפתי במפגש של שכבת יב' עם חברת הכנסת ד"ר עליזה לביא בנושא העבודה הפרלמנטרית בכנסת. קיימנו דיון על הכלים העומדים לראשות חבר הכנסת באופוזיציה ובקואליציה. המפגש והשיחה היו מעניינם ומרתקים. 
בנוסף, השבוע נערך ערב בין דורי בהמשך למסע לפולין. כסבא לתלמידה, הגעתי ביחד עם הורים וסבים וסבתות גאים נוספים, ביום כ"ט בנובמבר, למפגש מסכם בנושא הבין דורי.
ביום שני, ביקרו 328 תלמידי שכבה יא', במוזיאון יד ושם. חוויה מרגשת ומעצימה וכמובן חשובה לכל אזרח במדינה.
ביום רביעי, יצאו תלמידים מבית הספר לביקור בבית לוינשטיין כחלק מתוכנית לעידוד התנהגות בטוחה להולכים בדרך ותרבות נהיגה לנוסעים בה.
אני מבקש לברך ולהודות להנהלת הכפר, למנהל התיכון, לצוותים החינוכיים ולהנהגת ההורים על הפעילות המבורכת בה מוענקים לילדינו תכנים וערכים חשובים וכלים להצליח בחיים.

מכרז לתפקיד מבקר המועצה וממונה על תלונות הציבור

 

השבוע פורסם מכרז פומבי לתפקיד מבקר המועצה וממונה על תלונות הציבור. למעוניינים, יש להיכנס לאתר המועצה המקומית אבן-יהודה ולהוריד טופס שאלון למועמד למשרה פנויה.
העונים על דרישות המשרה, מוזמנים להעביר קורות חיים בצירוף השאלון , תעודות והמלצות לכתובת mazkir@even-yehuda.muni.il או לפקס: 09-8997315 לידי מרים, לא יאוחר מיום 24/12/15 עד 12:00 בצהריים בציון שם המשרה.

בית הספר כפר בתיה

 

במסגרת הביקורים שאני עורך מדי שבוע במוסדות החינוך, בבתי הספר ובגני הילדים, הגעתי הבוקר, חמישי, לסיור בבית הספר בכפר בתיה ברעננה, בו לומדים תלמידים מאבן יהודה. נפגשתי עם המנהל והצוות החינוכי ושמעתי מהם על תוכנית הלימודים, ערכי בית הספר, תוכניות העשרה ושאר הפעילויות והאירועים השונים. הצוות הפדגוגי ציין לטובה את ההישגים של תלמידי המושבה ושיבח את התנהגותם בבית הספר. בנוסף, שוחחתי עם התלמידים שלנו ושמעתי מהם שביעות רצון מסביבת הלימודים ועל כך שהתנאים מיטביים. אני מבקש להודות להנהלת בית הספר כפר בתיה על ההשקעה וההתמדה הרבה למען הצלחת תלמידי אבן יהודה ומאחל לכל התלמידים המשך שנת לימודים מהנה ופורייה. בהמשך, אני מתכוון להגיע לבתי ספר נוספים מחוץ למושבה בהם לומדים תלמידי אבן יהודה.

משקיעים בחינוך לאיכות החיים והסביבה

 

במסגרת ההשקעות של המועצה בחינוך לאיכות החיים והסביבה, רכשנו עבור גני הילדים, צמחי תבלין ,שתילים ועצי פרי וקומפוסט. מדריכה מטעם המועצה מחברת רשת ירוקה, עוברת בכל גן ומלמדת את הילדים, להכין גינה אקולוגית בגן ולאחר מכן מתקיימות פעילויות עם ההורים. בנוסף, אנו ממשיכים להכשיר את מוסדות החינוך להסמכה כירוקים, בסוף השבוע, החלה הקמת גינה אקולוגית בבית חינוך " בית אבי", הכוללת גינת חורף והקמת ערוגת תבלינים. 
אני מבקש להודות למח' איכות הסביבה ולליאל, לבתי הספר ולגני הילדים וכמובן להנהגות ההורים שנרתמים תמיד ומתנדבים ברצון.

מצדיעים למצטיינים

 

בישיבת מליאת המועצה, רגע לפני אישור התבר"ים, הענקתי תעודות הוקרה כאות להערכת המועצה לשלושה תושבי המושבה.
עופר יעיש, עובד המועצה. עופר אחראי על אחזקת מבני מוסדות חינוך והמרחבים הציבוריים. עופר חרוץ, מפגין אכפתיות, נעים הליכות ומבצע את עבודתו במסירות רבה תוך גילוי יוזמה, בחריצות בהשקעה ובהתמדה.
אבנר ראובני, פעיל ציבור. תרומתו רבת השנים בתחומים רבים ומגוונים. פעיל בחברה ובקהילה. נציג המועצה באיגוד ערים לתברואה במשך שנים רבות, חבר בוועדת בטחון , נכון תמיד לסייע בכל נושא. 
משה עמרני, מרכז ואחראי על גן הבשמים המשמש כמועדונית ,מועדון גיל הזהב ובימי שבת מרכז לפרשת השבוע. משה דואג לקיום כל הפעילויות בחריצות ומכל הלב וכל זאת מתוך רצון לסייע ולתרום למען התושבים והקהילה.

אירועי חנוכה

 

המועצה, המתנס וועדת קשרי קהילה, החליטו השנה, על קיום אירוע חנוכה גדול ומרכזי לכל תושבי המושבה במתחם הספורט. המתחם יהיה מאובטח. בנוסף, באיגרות המצורפות תוכלו להתעדכן בכל אירועי חנוכה הרבים והמגוונים שנועדו למענכם. אני מזמין את כל התושבים בכל הגילאים להגיע ולהשתתף באירועי חנוכה.

ביום ראשון, 6 בדצמבר, נר ראשון של חנוכה משרדי המועצה יהיו פתוחים עד השעה 13:00.

חג חנוכה שמח,
אבי הררי
ראש המועצה

צילום: דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד