אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

אבן יהודה על מפת המחול העולמית

אבן יהודה על מפת המחול העולמית. להקת המחול של המועצה והמתנס, אנסמבל 1, יצאה בחנוכה למסע הופעות בפריז בפני הקהילות היהודיות ומפגשי מחול נוספים. המופע "אורות", מופע ראווה חגיגי, של להקת המחול, זכה לשבחים רבים מאנשי המקצוע בתחום והלהקה הוזמנה להופיע בעיר האורות.

בשנתיים שחלפו, הפך מתנס אבן יהודה לגדול באזור השרון והוא מהווה מודל לחיקוי וגאווה. המועצה והמתנס מעניקים שירותי חינוך ותרבות הפנאי לכל תושבי אבן יהודה. כ – 4000 מתושבי המושבה משתתפים באופן פעיל לאורך כל השנה בפעילות, חוגים, אירועים, שבת תרבות, צהרונים, הצגות ילדים ובוגרים, סמינרים ועוד. 

ראש המועצה, אבי הררי:"המועצה והמתנס ממשיכים לשבור שיאים חדשים. בשנה האחרונה נרשמו והשתתפו רבים מתושבי המושבה, ילדים, מבוגרים וותיקים והם נהנים ממגוון רחב של פעילויות, אירועים וחוגים. בנוסף, המתנ"ס מפעיל : יותר  מ-400 פעילויות שונות מידי שבוע, כ -  1000 שעות פעילות שבועיות ו - 200 עובדים ומדריכים. אני מבקש לאחל לכל בנות הלהקה הצלחה רבה ולברך את המנהלת המקצועית, נטלי בורנשטיין ורכזת המחול של המתנס קרן צור דאדי. בהצלחה".  

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד