אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

לא חונים בחניית נכים - נגישות במושבה

המועצה המקומית אבן יהודה, ממשיכה להשקיע תקציבים ומשאבים בהנגשת המרחבים הציבוריים לאוכלוסיות המיוחדות, זאת, בהמשך למדיניות, לתוכנית השנתית ולמחוייבות לציבור הנכים.

המועצה הודיעה לתושבי המושבה על אכיפה מוגברת בנושא החנייה במקומות המיועדים לנכים.

 

כמו כן, לאחרונה, מקדמת המועצה השלמת מספר פרויקטים בתחום הנגישות במבני הציבור של המועצה המקומית אבן יהודה. לאחר שהונמכו אבני השפה במספר מוקדים במרכז המושבה, הותקנו מעקות שישמשו לעזר וימנעו נפילה. העבודות מתבצעות בהמשך למדיניות ראש המועצה, אבי הררי, ביחד עם חברי מליאת המועצה, שפועלים על מנת להנגיש את שירותי המועצה לכל האוכלוסיות.

 

נגישות היא מידת התאמתה של מערכת לשימושם של אנשים בעלי יכולות גופניות, נפשיות ושכליות מגוונות ככל האפשר, לרבות אנשים שהיכולות שלהם באחד מהתחומים נמוכות עד כדי לקויות.

 

המועצה המקומי אבן יהודה, משקיעה בכל שנה במספר פרויקטים המשמשים להנגשת שירותי המועצה לאוכלוסיות השונות. הרבה פעמים יש להקפיד שההתאמה תהייה מידתית לקושי התפקודי כך שתאפשר שוויון הזדמנויות ולא אפליה מתקנת והרבה פעמים יש לוודא שרק אנשים עם לקות אכן זוכים להתאמה.

 

כמו כן, המועצה מקימה את סיירת הנגישות של אבן יהודה, בהובלת חבר מליאת המועצה, עוז כהן. הסיירת מקדמת ערכים חשובים של התנדבות, אכפתיות, מנהיגות קהילתית ורגישות חברתית. הסיירת תפעל בכל רחבי המושבה ותטפל בנושאים שמקשים על אוכלוסיות שונות בחיי היום יום.

 

ראש המועצה, אבי הררי:" נושא הנגישות עומד לנגד עיניהם של כל חברי מליאת המועצה ואנו פועלים כדי לשנות, לתקן ולעזור ככל שניתן. אני קורא לכל תושבי המושבה להתגייס לסיירת הנגישות. לשם הוצאת הפרוייקט לפעול והצלחתו אנו זקוקים לעזרה שלכם.

 

אני מבקש מכל הנהגים והמשתמשים בדרך, לשים לב לתמרור והוראות החוק ולא להחנות בחנייה שמיועדת לנכים. בנוסף, בחודשים האחרונים החלה לפעול באבן יהודה תוכנית "קהילה נגישה". התכנית פרי יוזמה של מועצת אבן יהודה, המחלקה לשירותים חברתיים והחברה למתנ"סים בשיתוף תושבים עם צרכים מיוחדים. אני מבקש להודות למחלקה לשירותים חברתיים של המועצה, לחבר המועצה עוז כהן שפועל לילות כימים בהתנדבות למען הנושאים החברתיים".

 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד