אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
בקרוב ! אתר אינטרנט חדש וחדיש למעוצה מקומית אבן יהודה !!

שלושה גני משחקים משודרגים במושבה

 

במסגרת תוכנית החומש של המועצה שאושרה על ידי חברי מליאת המועצה, יצא לדרך פרויקט בניית, הקמת, פיתוח ושדרוג התשתיות בגני המשחקים והגנים הציבוריים. בגנים שבשכונת מכבי – תל, רמת צור ובאר גנים, הוצבו מתקני משחקים חדשים, מתקני כושר שונים, טופלה ריצפת המשחקים, הותקנה הצללה, תשתיות תאורה, גינון ועוד. בגן ברמת היובל –דרוקר הותקנו מתקני כושר לרווחת התושבים. המועצה ממשיכה להשקיע משאבים ותקציבים רבים בתשתיות בכל רחבי המושבה בכלל ובגני המשחקים והגנים הציבוריים בפרט.  

 

בשלב השני של התוכנית יתבצעו עבודות להקמת גן משחקים בשכונת 212 מערב ורחוב הנוטר פינת הנורית. בשבוע שעבר, המועצה בחרה מתכנן להקמת גן המשחקים במתחם 212 מערב וברחוב המחתרת פינת הנורית. על פי התכנון, יושקעו כ- 5.500.000 ₪ בהקמת שני גני המשחקים, כאשר גן משחקים במחתרת יהיה מונגש. במסגרת העבודות יוקמו: מתקני משחקים, הצללה, ריצפת גומי תקנית ובטיחותית, פינות נוי, ספסלים, תשתיות גינון ותאורה. 

 

ראש המועצה, אבי הררי:"המועצה המקומית אבן יהודה השקיעה בשנתיים האחרונות עשרות מיליוני ₪ בבנייה, הקמה, פיתוח ושדרוג התשתיות בכל רחבי המושבה. תושבי אבן יהודה בכלל והרחובות הסמוכים לשכונת באר גנים בפרט ייהנו כעת ממתקן חדש, מתקדם ומודרני שכולו למען התושבים. באבן יהודה מספר הגנים הציבוריים הרב ביותר באזור והגן היפה הזה יתווסף לשורה של גני משחקים ציבוריים ירוקים, שנבנו במהלך הקדנציה האחרונה במטרה לשרת את ציבור התושבים. המועצה המקומית אבן יהודה תמשיך להשקיע כספים ותקציבים רבים בכדי שתושבי המושבה וילדיהם יוכלו לשחק בשקט ובבטחה בישוב. כעת עם סיום הפיתוח של הפרויקט היפה והמשודרג אני מזמין את כולם להגיע וליהנות מגינות המשחקים והפינות הירוקות החדשות".  

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד