אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 8.1.16

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

מוקד המועצה

 

מוקד המועצה שהוקם למענכם התושבים, פועל לאורך כל שעות היממה, שבעה ימים בשבוע. במוקד ניתן לדווח על כל בעיה, תקלה ומפגע בו נתקלתם. כמו כן, ניתן לפנות בכל שאלה. המוקדנים עומדים לרשותכם בכל נושא. מספר הטלפון של המוקד 09-8915000. בנוסף, ניתן לפנות אלינו בדף הפייסבוק של המועצה המקומית אבן יהודה.

נוער עובד ולומד

 

בתחילת השבוע נערכה פגישת עבודה בלשכתי, בהשתתפות מזכ"ל תנועת הנוער העובד והלומד, רועי יסוד ונציגים נוספים מטעם התנועה. בישיבה השתתפו גם מזכיר המועצה, אלי גטר, חבר המועצה, דרור ריבובסקי, מנהל המתנ"ס, משה בבל פור ומנהלת מח' החינוך, סימי פרץ.
אני שמח וגאה לעדכן על הרחבת פעילות תחום הילדים והנוער במושבה ועל כך שתנועת הנוער העובד והלומד מצטרפת למשפחת אבן יהודה ומתחילה בפעילות. פרסום ועדכונים ייצאו בהמשך.
בהצלחה לכולנו.

סימי פרץ

 

כפי שדיווחתי לכולם, השבוע החלה הגב' סימי פרץ, בתפקידה במועצה המקומית אבן יהודה כמנהלת מחלקת חינוך. 
אני מבקש לברך את הגב' פרץ בהצלחה רבה. לגב' פרץ יש את הניסיון והכישורים הנדרשים למלא בהצלחה את תפקיד מנהלת מחלקת החינוך של ילדי המושבה. החזון שלה והרצון להוביל ולהצליח תואם את מדיניות המועצה בתחום החינוך. אני וחברי למליאת המועצה נמשיך להשקיע ולהעניק את כל הכלים הנדרשים להצלחתה והצלחת ילדי אבן יהודה בגנים, בבתי הספר היסודיים ובתיכון הדסים.
אני רוצה להודות ליו"ר ועדת החינוך זיו קמיני ולד"ר גלי טיבון שמילאו את התפקיד עד לבחירתה של סימי.

מכרזי כוח אדם

 

המועצה פרסמה שני מכרזים בתחום כוח אדם. אנו רואים חשיבות רבה במתן מענה לתושב ובשקיפות פעולות המועצה. במטרה לשפר, לשדרג ולהדק את הקשר עם התושב, פורסם מכרז למנהל מוקד פניות הציבור של המועצה. בנוסף, פורסם מכרז לתפקיד אב בית בבית הספר. שני המכרזים כוללים מגוון רחב של נושאים. לצפייה בדרישות התפקיד ניתן לראות באתר האינטרנט של המועצה.

פרוייקט תשתיות ברח' ההדרים ובשכונת מכבי – תל צור

השבוע, נחתמו חוזים עם הקבלנים שנבחרו במכרז לביצוע העבודות ברחוב בפרוייקט הדרים דרום מהקניון ועד השומרון (העבודות יתבצעו בשני שלבים, מהשרון ועד השומרון וכיכר המייסדים – הקניון ועד השרון) ומכבי – תל צור. לאחר שהקבלנים יקבלו את כל האישורים הנחוצים (חברת חשמל, כבלים, בזק, מים וביוב) נתחיל בעבודות הפיתוח ושדרוג התשתיות ברחוב ההדרים מהקניון דרומה עד רחוב השומרון ובשכונת מכבי – תל צור. 
עלות העבודות 11,000,000 ₪.

ספרייה

 

השבוע נערך מפגש בספרייה, עם הסופר ישי שריד (בנו של יוסי שריד ז"ל). אני גאה על כך שבשנתיים האחרונות ספריית אבן יהודה שודרגה ומעניקה לתושבים שירותים במגוון רחב של נושאים.כחלק מהפעילות התרבותית, הלימודית הענפה שמעניקה הספרייה ניתן למצוא מגוון פעילויות ואירועים שונים, שעות סיפור, סדנאות, מפגשים עם סופרים, מועדון קוראים ועוד. הפעילויות הרבות, המגוונות והאיכותיות, מושכות לספריה קהל רב, ומספר מנויי הספרייה צומח וגדל. 
אני מבקש לברך את מנהלת הספרייה, ורדה שמש על ההשקעה למען הקהילה. אנו עושים את המיטב בכדי שתושבי אבן יהודה יהיו מרוצים וייהנו מרמת שירותים איכותית ומשביעת רצון, כך שכל התושבים ייהנו משלל האפשרויות המגוונות שהספרייה מציעה לכל הגילאים.

מאגר העסקים של אבן יהודה יוצא לדרך

 

פרוייקט נוסף של המועצה, ספריית אבן יהודה, צוות קשרי קהילה ומנהלות קבוצת הפייסבוק תושבי אבן יהודה. מדובר בשיתוף פעולה שהחל בעקבות פיילוט מוצלח שהתקיים לפני כשנה וכעת יוצא לדרך מאגר העסקים של אבן יהודה. 
מדובר בריכוז כל העסקים במקום אחד, שיאפשר למצוא בקלות עסקים מקומיים בכל תחום ועיסוק ובכך יתרום הן לבעלי העסקים והן לתושבים. 
המאגר ינוהל באמצעות וועדת היגוי שחברים בה, עוז כהן, חבר מועצה ויו"ר וועדת קשרי קהילה, נגינה אליאב, מנהלת- שותפה של קבוצת הפייסבוק תושבי אבן יהודה, ורדה שמש מנהלת הספרייה ושוהם רצאבי נציג ציבור. 
אני מבקש לברך את כל חברי וועדת ההיגוי על היוזמה הברוכה ולאחל למיזם הצלחה רבה.

מכון אדלר - מיזם המשפחה

 

כפי שעדכנתי בעבר, אבן יהודה נבחרה להיות אחת משלוש ערים בכל הארץ, אשר יובילו פיילוט ארצי בנושא מיזם המשפחה. מיזם ייחודי זה, יצא לפועל לאחר מספר פגישות ביני ובין נציגי מכון אדלר, בראשות ד"ר יגאל בן שלום. שיתוף הפעולה בינינו הביא לכך שמיזם המשפחה מגיע לאבן יהודה לפרוייקט שימשך שלוש שנים. מיזם המשפחה שואף להעניק לכלל המשפחות כלים להתמודד עם אתגרי היום-יום באמצעות שירותים עירוניים המותאמים לאופי הייחודי של כל ישוב. וועדת ההיגוי שהקמתי, התכנסה ביום שלישי האחרון, כדי להמשיך לדון ולעבד את קווי העבודה של הפעלת התוכנית, זאת מתוך ראיה כוללת אשר ממפה ומעבדת את כלל הצרכים של הישוב. ציינתי בישיבה שמיזם המשפחה מקדם תפיסת דגל של המועצה הרואה במשפחה מקור כוח חשוב ומהותי אשר בונה ומעצב את היחיד, הקהילה והחברה כולה. 
אני מבקש להודות לכל חברי וועדת ההיגוי: נציגי מכון אדלר, סימי פרץ, מנהלת מחלקת חינוך, חגית זהבי מנהלת מחלקת שירותים חברתיים, עדי רות אסף, מנהלת השרות הפסיכולוגי, תאיר רווה, מנהלת מדור גנים, יובל עוז, מנהל בית החינוך הראשונים, גלית ג'ן גטר, מנהלת אשכול הגנים, זיו קמיני, יו"ר וועדת חינוך, עוז כהן, יו"ר הוועדה לשירותים חברתיים, נעמה הספל גבע, יו"ר וועד ההורים בי"ס הראשונים, ליאת ליפסקי, יו"ר וועד הגנים, משה בבל פור, מנהל המתנ"ס והילה הרמן הררי, נציגת המתנ"ס.

מנהלת חינוך יישובית

 

השבוע התקיימה ישיבה נוספת של מנהלת החינוך היישובית בדיון עסקנו ביישום תוכנית הבחירה המבוקרת תשע"ו ולקראת רישום ובחירה לשנה"ל תשע"ז.
ד"ר צבי לירז, יועץ התוכנית, הציג בצורה מקיפה בפני הנוכחים בישיבה, אנשי המקצוע, מנהלי בתי הספר, מפקחות בתי הספר והגנים, נציגת מש"הח, נציגי הנהגות ההורים והאורחים, את אבני הדרך של התוכנית, ראיית אבן יהודה כמרחב חינוכי אחד, אופן בחירת בתיה"ס ונהלי רישום ושיבוץ תלמידי א' תשע"ז. כמו כן, הוצג בפני המנהלת, את המודל של הקוד האתי של בתי הספר שיבטיח הוגנות ושקיפות כחלק מהשיח היישובי.
אני מבקש להודות לכל חברי מנהלת החינוך היישובית על ההשקעה הרבה למען הצלחת ילדינו.

קהילה יוצרת

 

המועצה מעודדת את תושביה להתנדב ולתרום למען הקהילה. מאז הקמת וועדת קשרי קהילה, הצטרפו מאות מתושבי המושבה לפעילות חברתית – קהילתית, בתחומים ובנושאים רבים ומגוונים. המטרה של הוועדה, לחבר ולאחד בין האירועים והפעילויות ברחבי המושבה ולהביא לכך שכמות המשתתפים תגדל.
אני קורא לכול האומנים באבן יהודה, לתרום מהידע והאומנות שלהם למען איכות הסביבה, טיפוח היישוב והפיכת המושבה ליפה וצבעונית יותר. פרטים בפלייר המצורף.

מיזם המחשב

 

השבוע יצא לדרך פרויקט חברתי – קהילתי נוסף. וועדת קשרי קהילה, חבר המועצה, עוז כהן והמחלקה לשירותים חברתיים ביחד עם שלומי אייס היקר שלנו, מתקנים מחשבים מקולקלים ומעבירים אותם למשפחות שזקוקות להן.
אני גאה להיות ראש המועצה שתושביה נרתמים ומתנדבים למטרות קהילתיות – חברתיות ומברך את כל התושבים שמתגייסים לנושאים אלו.

ליטל אוהב ציון

 

ליטל היא דמות מופת שמהווה מודל לחיקוי והערצה. סיפורה האישי מרגש עד דמעות.
ליטל נשואה ואמא לארבעה. בעשור האחרון הייתה מטופלת פוריות ונלחמה עשר שנים על הזכות להיות אמא.
בספר שהוציאה לאור לפני מספר חודשים, "השנה המעוברת", מספרת ליטל על הדרך הארוכה שעברה, על הטיפולים וההפריות, הכאבים, החוויות, התהליך, רגעי העצב והשמחות ועוד. זהו ספר חובה לכל אחד מאיתנו שמספר על השקעה והתמדה, נחישות ודבקות במטרה ועל כוחות, שאיפות וערכים חשובים נוספים.

אני מבקש לברך את ליטל לרגל הוצאת ספרה ולאחל לה ולכל בני משפחתה בריאות ואריכות ימים והצלחה רבה.

עדכוני מתנ"ס

 

הפסטיבל הארצי לאזרחים ותיקים בישראל (ראו קובץ למטה)

פעם בשנה, 3 לילות 4 ימים, כ – 2700 גמלאים מכל קצוות הארץ מגיעים לפסטיבל הארצי לאזרחים ותיקים בישראל. במהלך הפסטיבל נהנים הותיקים מחוויית תרבות המותאמת במיוחד להם וממופעי מוסיקה ייחודיים ומקוריים לפסטיבל. 
תאריכי הפסטיבל: 7-10.2.16 או 14-17.2.16 או 24-27.1.16
מצורף פלייר עם פירוט הפעילויות
ההרשמה מסתיימת בקרוב...
לפרטים והזמנות: מתנס- 09-8899803, סביום- 09-8996744

רישום לצהרוני המועצה והמתנ"ס

כחלק מהשירות שאנו מעניקים לתושבים, סיימנו את בניית מערך הצהרונים של המועצה והמתנ"ס. ביום ב' ה-11.1.16 תחל ההרשמה לצהרונים לשנת הפעילות תשע"ז. הקדימו להירשם.

שירות הייעוץ המשפטי

השירות יהיה בפגרה בין ה- 18/1 ועד אמצע פברואר.
תושבים עם מקרים דחופים מוזמנים לשלוח מייל לרכזת קהילה kehila@eveny.matnasim.co.il

החורף חזר

לאור התחזית הסוערת לסוף השבוע, אני מבקש מכם לרענן את כללי הזהירות ולהיערך בהתאם למזג האוויר הצפוי לנו.

מוקד הביטחון ופניות הציבור של מועצת אבן יהודה לשירותכם 24 שעות ביממה בטל' 09-8915000 וכמובן בדף הפייסבוק ובאתר המועצה.

טלפונים בעת חירום:

רביד שמע מנהל מחלקת המש"ק 050-7323118.
גדעון היטלי ממונה אזור צפון 053-7350600.
אור שפירא ממונה אזור דרום 053-2344979.
שמשון זכריה קב"ט המועצה 054-2113022.
אבי שמואל שוטר קהילתי 050-6273392.

שבת שלום לכולם,

אבי הררי
ראש המועצה

  פסטיבל ארצי לאזרחים ותיקים
ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד