אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
בקרוב ! אתר אינטרנט חדש וחדיש למעוצה מקומית אבן יהודה !!

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 29.1.16

שלום לכולם,

 

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

 

טו' בשבט

 

 

השבוע ציינו בכל חלקי ורחבי המושבה את ראש השנה לאילנות, בט"ו בשבט. המועצה חילקה כ – 2,000 עצים, שתילים וצמחים לטובת פעילויות ואירועי החג.

אני שמח שתושבים רבים בכל הגילאים נענו לבקשתי והשתתפו בשלל הפעילויות והאירועים, הנטיעות והשתילות. אנו באבן יהודה בכלל ובמועצה בפרט, מייחסים חשיבות רבה לשמירה אל איכות החיים והסביבה ומשקעים בגידול ושימור שטחים ירוקים, בפינות נוי, עצים, צמחים ופרחים.

אני מבקש להודות לכל מי שלקח חלק בכל הפעילויות והאירועים, לעובדי אגף חזות המושבה והמחלקה לאיכות הסביבה שפעלו לילות כימים ועבדו על מנת שכולם יוכלו להשתתף באירועים השונים, לשולה אורן, לחבר המועצה, עוז כהן ולכל חברי המועצה, לחניכי תנועות הנוער, בני עקיבא והצופים, למתנדבים הרבים, לצוותים החינוכיים בבתי הספר, לילדי הגנים ובתי הספר, לחברי הנהגות ההורים, להורים הרבים ולכל התושבים שבאו, לקחו חלק פעיל, נטעו, שתלו והעמיקו את הקשר של כולנו עם אדמתנו וביתנו כאן באבן יהודה.

 

 

חורשת הראשונים

 

 

פרויקט החורשה שיצא לדרך לפני מספר שבועות טיפס לו עוד שלב. תלמידי בית החינוך, צוותי ההוראה, הורים ואורחים הגיעו היום, שישי, לחורשה ביחד עם נציגי אגף חזות המושבה והמחלקה לאיכות הסביבה, חברי וועדת קשרי קהילה וחבר המועצה, עוז כהן ועסקו בפעילות קהילתית סביבתית, שימור וטיפוח מגוון המינים. לצד נטיעות ושתילות נהנינו כולנו מיום פעילות מרתק. תודה לכל העוסקים במלאכה והמשך עשייה פורייה.

 

גן ורד - גן רב משאבים

 

 

השבוע נערך סיור מקצועי בגן ורד באבן יהודה. גן ורד שהוקם על ידי המועצה, הינו מוסד חינוכי בו נהנים באי הגן ממגוון רחב של דרכי תמיכה בתלמידים: תגבור של גננת שיח, מרפאה בעיסוק וקלינאית תקשורת. בגן צוות פרא רפואי שחלקו ממומן ע"י המועצה. זהו גן ייחודי באבן יהודה ואין שני לו ברשויות הסמוכות.

אני מבקש להודות לכל מי שלקח חלק בסיור העבודה המקצועי, הגברת סימי פרץ, מנהלת מחלקת חינוך, תאיר רווה, מנהלת מח' הגנים, אפרת קאופמן, מפקחת גנים מטעם משרד החינוך, מירה דניאל ממתי"א חפר שרון, עדי אסף רוט, מנהלת השירות הפסיכולוגי, שלי רקובר, פסיכולוגית הגן, צוות הגן, אלינור סקלי כהן גננת הגן, אתי גננת שילוב בגן, מעיין קלינאית תקשורת, רונית סייעת בגן, ג'ולי סייעת נוספת בגן. ילדי הגן זכו בצוות שמשקיע מכל הלב למען הצלחת הילדים. אתן הסיבה שהפרוייקט מתפקד ומצליח. יישר כוח ותודה.

 

קהילה נגישה באבן יהודה

 

 

השבוע השתתפתי במפגש שנערך בספריית אבן יהודה, של חברי קהילה נגישה באבן יהודה. עובדי המועצה הציגו בפני הנוכחים את ההשקעות הרבות שהמועצה ביצעה בשנתיים האחרונות בפרוייקטים בנושא נגישות. כמו כן, הוצגו פעילויות נרחבות שהמועצה עושה בתחום הנגישות הפיזית, הנגישות החברתית, נגישות השרות ופעילות חינוך והסברה.

אני ועובדי המועצה, הקשבנו לנקודות המבט של התושבים, פתחנו ערוצי שיתוף פעולה נוספים לאלו הקיימים לקידום נושא הנגישות במושבה שלנו.

אני מבקש לברך ולהודות לכל מי שהגיע למפגש ולוקח חלק בפעילות החשובה למען הקהילה: לספרייה שמהווה תמיד אכסניה חמה ונעימה, מ"מ ראש המועצה, יול ברדוש, חברי המועצה, סגן ראש המועצה, דרור ריבובסקי, חבר המועצה, עוז כהן, מזכיר המועצה, אלי גטר, מהנדסת המועצה, אינה קיסילנקו, מנהלת מח' חינוך, הגברת, סימי פרץ, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, חגית זהבי, משה בבלפור, מנהל המתנ"ס, ורדה שמש, מנהלת הספרייה, שרה און, אחראית תחום החינוך המיוחד, אוסנת נעים, עו"ס אוכלוסיות מיוחדות ומובילת הקורס, שיר אידלסון, רכזת קהילה ונגישות במתנ"ס ומובילת הקורס ענת משה- מנחת הקבוצה, לפעילים אודי ומיכל שרעבי, טל נוסל, דורית אסולין, שלמה שלום ואמנון כספי שהציגו את חזונם כפעילים ואת הרצון להעמיק את שיתופי הפעולה וקידום הנושא במועצה.

המועצה רואה בנושא הנגישות ערך חשוב ומרכזי בפעילותה ותמשיך לפעול על מנת לסייע למי שזקוק לכך.

מפגש פורום מתנדבים רחב יתקיים בקרוב.

תושבים המעוניינים להצטרף לפורום המתנדבים מוזמנים לפנות לדורית במייל

 

ספריית אבן יהודה

 

 

ספריית אבן יהודה ממשיכה לשבור שיאים. אני גאה לעדכן שבמהלך שנת 2015 נוספו לספריית המושבה, 303 מנויים חדשים. בנוסף, מספר השאלות הספרים עמד על: כ-31,000. מספר הקוראים הפעילים השנה הגיע ל-1,748 ובחמש השנים האחרונות חלה עלייה רציפה ומשמעותית במספר הקוראים הפעילים בספרייה.

בנוסף, השקענו בתחום הנגישות. בספרייה בוצע שיפוץ שמטרתו הפיכת הספרייה לנגישה לאנשים עם מוגבלות, כנדרש בחוק: השירותים הותאמו, בוצעו שינויים בכניסה, נוסף שילוט והורחבו מעברים.

אני מבקש להודות למנהלת הספרייה, ורדה שמש, על ההשקעה וההתמדה ועל הרצון להמשיך בכל הכוח ולהוביל את הספרייה שלנו לפסגות והישגים נוספים. אני קורא לכל ההורים והילדים, להגיע לספרייה ולהשתתף בחוויות תרבות מעשירה של קריאה.

 

תוכנית מתאר

 

 

רשמו ביומנים, ביום ג', 15 במרץ, נקיים כנס נוסף בנושא תוכנית המתאר של המושבה. אנו ממשיכים קדימה וכחלק ממדיניות השקיפות ושיתוף התושבים נקיים כנס בנושא בחירת חלופה מועדפת של תכנית המתאר. הכנס בהשתתפותי, חברי מועצה, צוות וועדת ההיגוי ואדריכל ברנדס. אני מבקש להודות לכל המתנדבים הרבים וכל התושבים שהגיעו והיו שותפים להכנת התוכנית ולקחו חלק בכנס הראשון וקורא לכולם, לכל תושבי המושבה להגיע לכנס השני, לשמוע ולהשמיע.

רישום לגני הילדים ולצהרונים של המועצה והמתנ"ס

 

ניתן להירשם לגני הילדים, לכיתה א' ולצהרוני המתנ"ס מהבית.

 

הרישום דרך אתר האינטרנט של המועצה נמשך.

 

 

הזדרזו להירשם על מנת שנוכל לבדוק נתונים בנוגע לילדי הגנים וילדי תושבים חדשים אשר אמורים לעלות לכיתה א' לשנת תשע"ז.

המועצה מחוייבת להתייחס לנתוניי משרד הפנים בלבד כפי שהם מופיעים במערכת.

היכנסו לקישור הזה , הירשמו ובדקו האם הנתונים המופיעים לגביכם מעודכנים ונכונים,

 

ערב חשיפה לגני הילדים

 

 

ביום א', ערכה מחלקת החינוך של המועצה ערב חשיפה לגני הילדים. בכנס השתתפו הורים רבים שקיבלו סקירה מקצועית בנושאים שונים מהצוות החינוכי שלנו. אני רואה חשיבות רבה בשיתוף ובעדכון ההורים בחינוך ילדינו ושמח על כך שתושבים רבים הגיעו ונחשפו להשקעה הרבה ולפעילות הענפה של המועצה ומחלקת החינוך למען ילדי המושבה.

 

הצטרפו למאגר העסקים של אבן יהודה יוצא לדרך

 

 

פרוייקט נוסף של המועצה, ספריית אבן יהודה, צוות קשרי קהילה ומנהלות קבוצת הפייסבוק תושבי אבן יהודה. מדובר בשיתוף פעולה שהחל בעקבות פיילוט מוצלח שהתקיים לפני כשנה וכעת יוצא לדרך מאגר העסקים של אבן יהודה.

מדובר בריכוז כל העסקים במקום אחד, שיאפשר למצוא בקלות עסקים מקומיים בכל תחום ועיסוק ובכך יתרום הן לבעלי העסקים והן לתושבים.

המאגר ינוהל באמצעות וועדת היגוי שחברים בה, עוז כהן, חבר מועצה ויו"ר וועדת קשרי קהילה, נגינה אליאב, מנהלת שותפה של קבוצת הפייסבוק תושבי אבן יהודה, ורדה שמש מנהלת הספרייה ושוהם רצאבי נציג ציבור.

אני מבקש לברך את כל חברי וועדת ההיגוי על היוזמה הברוכה וקורא לכל בעלי העסקים שלנו מהמושבה להצטרף למיזם.

 

בני עקיבא

 

 

השבוע השתתפתי ביחד עם חבר המועצה, עוז כהן, בפעילות טו בשבט בתנועת הנוער בני עקיבא. בירכתי את החניכים הנפלאים, בני הנוער שלנו, שמתגייסים בכל עת, בהתנדבות, לפעילות קהילתית למען התושבים. אני מבקש להודות למנהיגי התנועה,איריס יוסף, אריאלה חרוב, שולי יוסף ודורון גרידיש וכמובן לחניכי תנועת הנוער בני עקיבא ולכל מי שלקח חלק בפעילויות השונות.

 

ישיבת מליאת המועצה

 

 

השבוע נערכה ישיבה מליאת המועצה. בישיבה מסרתי לחברי המליאה דיווח ועדכונים שוטפים על הנעשה במועצה. בנוסף, קב"ט המועצה, שמשון זכריה, הציג בפני הנוכחים מצגת על הפעילות הרבה של מחלקת הביטחון, עבודת המוקד, פעילות המשמר האזרחי, פעילות המועצה בשעת חירום ועוד. כמו כן, חברי המועצה אישרו תב"ר (תקציב בלתי רגיל) על סך 330,000 ₪ להתקנת משטח גומי בטיחותי בגן הבנים.

 

בית אב"י

 

 

כחלק מאירועי טו בשבט, יצאו תלמידי שכבת ו', מבית חינוך בית אב"י להופעה בפני דיירי אחוזת פולג. ההצגה המושקעת הייתה מקצועית, משמחת ומרגשת עבור הילדים והצופים כאחד. המעורבות והממשק של הדור הצעיר ודור בפעילות עם דור הוותיקים, הינו ערכי וחשוב מאוד בחינוך ילדינו.

בנוסף, כיתות בית אב"י קרויות בשמות של עצים וצמחים. השבוע, עסקו התלמידים בחקר שם כיתתם, ערכו פעילויות מגוונות בנושא זה והחל מהיום, שישי, תוצג תערוכה לסיכום הנושא. בטכס שהתקיים היום, שישי ועמד בסימן טו בשבט, הופיעה מקהלת בית הספר והענקתי תעודות הצטיינות למצטייני החודש ולכיתה שנבחרה כירוקה. ברכות על המיזם והפעילות היפה למנהלת בית אב"י, אורה וולך, למחנכות הכיתות ולכל צוותי ההוראה.

 

טקס קבלת סידור אור תורה

 

 

השבוע השתתפתי ביחד עם מנהלת מחלק החינוך, הגברת, סימי פרץ, בשמחת ילדי אבן יהודה בטקס קבלת סידור בבית הספר אור תורה. הטכס המרגש הפך למסורת ונערך בהשתתפות התלמידים, הורים ובני משפחה, מורים ואורחים נוספים.

בירכתי את הילדים וציינתי את המשמעות הערכית וההיסטורית של הסידור לעם ישראל. בנוסף, שיתפתי את הנוכחים בחוויות שלי מטכס קבלת סידור שלי, של ילדי ונכדי. אני מאחל לכל הילדים שיזכו ללמוד בסידור את ערכי הנצח של התורה ואת ההיסטוריה של העם היהודי. בהצלחה לכל הילדים.

 

הדסים

 

 

השבוע בתיכון הדסים אבן יהודה, היה רווי בפעילויות ואירועים רבים. אני מבקש לציין שניים מהם. חידון השפה העברית נערך בשכבה ח', בהמשך לסיכום מחצית באולם התרבות. אבן יהודה קרויה על שמו של אליעזר בן יהודה ופעילות זו היא מבורכת שעצם השתתפות בה היא זכייה. בנוסף, תלמידי השכבה צפו השבוע בהצגה "שוטים".

הישג יפה לספורטאים הצעירים בהדסים (שהם גם קבוצת הנערים לאומית של אבן יהודה). נבחרת הכדורסל של חט"ב ניצחה בשלב המוקדמות ועלתה לגמר האזורי. גאווה מקומית. חשוב להזכיר גם את נבחרת הכדורגל בחטיבה העליונה שהעפילה עד לגמר והפסידה בבעיטות עונשין. כבוד גדול למושבה. נאחל לכולם הצלחה רבה והמשך עשייה פורייה.

 

סיור עבודה באור תורה

 

 

במסגרת הביקורים שאני עורך במוסדות החינוך, בבתי הספר ובגני הילדים, הגעתי השבוע ביחד עם מנהלת מח' החינוך, הגברת סימי פרץ, לסיור בבית הספר אור תורה בתל מונד, בו לומדים תלמידים מאבן יהודה.

נפגשתי עם הרב איתמר משה מנהל בי"ס ושמעתי ממנו על תוכנית הלימודים, ערכי

בית הספר, תוכניות העשרה ושאר הפעילויות והאירועים השונים. הצוות הפדגוגי ציין לטובה את ההישגים של תלמידי המושבה ושיבח את התנהגותם בבית הספר. בנוסף, שוחחתי עם התלמידים שלנו ושמעתי מהם שביעות רצון מסביבת הלימודים ועל כך שהתנאים מיטביים.

אני מבקש להודות להנהלת בית הספר על ההשקעה וההתמדה הרבה למען הצלחת תלמידי אבן יהודה ומאחל לכל התלמידים המשך שנת לימודים מהנה ופורייה.

 

ועידת לב השרון של לשכת עורכי הדין באבן יהודה

 

 

השבוע אירחנו באבן יהודה את ועידת לב השרון השנתית של מחוז מרכז בלשכת עורכי הדין בישראל. אנוכי ביחד עם מ"מ ראש המועצה, עו"ד יול ברדוש, ממארגני הכנס בשיתוף וועד המחוז (עו"ד חגי הראל, עו"ד אור גלאון וחברנו עו"ד יול ברדוש) בירכנו את משתתפי האירוע. הכנס הפך למסורת מבורכת ואנו שמחים לארח את הכינוס היוקרתי באבן יהודה. תודה לכל המארגנים, לראש מועצת לב השרון, עמיר ריטוב שכיבד אותנו ולכל המשתתפים והאורחים שהגיעו.

 

תרבות (ערב רוק וזמר עברי)

 

 

השבוע השתתפתי בשני אירועי תרבות מוצלחים ומרשימים. בתיכון הדסים התקיים ערב רוק של מגמת המוסיקה בה נהנה קהל המשתתפים ממוסיקה איכותית ומשובחת של רוקיסטים צעירים. בטוחני שעוד נשמע עליהם בעתיד.

בחמישי, נערך במסגרת אירועי טו בשבט, ערב זמר עברי של יורם טהרלב ועופר גביש. היה מרגש לקחת חלק בשירי ארץ ישראל, שירי אהבה, רעות ונוסטלגיה ישנה ואהובה. אני מבקש להודות לכל מי שתורם ופועל למען התרבות באבן יהודה. אני קורא לכל התושבים להגיע לפעילויות והאירועים השונים. ההנאה מובטחת.

 

עדכוני מועצה ומתנ"ס

 

הצגת ילדים מס' 4 - "לא דובים ולא יער" של תיאטרון מדיטק, תתקיים ב -יום א' 7.2.16 בשעה 17:30 בביה"ס האמריקאי.

להזמנת כרטיסים במזכירות המתנ"ס 09-8910070

 

נמשכת מכירת הכרטיסים

 

להרצאה הראשונה בסדרת הרצאות "חמדה" – "איסלנד"

 

מחזור שני לקורס מחשבים למבוגרים

 

בשל דרישה אנו פותחים מחזור נוסף של קורס הכרת המחשב

הקורס יפתח במהלך חודש פברואר

ויתקיים בימי ד', בשעות 17:30-19:00

 

חדש במתנ"ס, ברידג' לגימלאים וברידג' לנוער. פרטים בפלייר המצורף.

 

שבת שלום לכולם,

אבי הררי

ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד