אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 12.2.16

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

ביקור שר התחבורה – ישראל כץ

 

אני שמח לעדכן על כך שבתחילת חודש מרץ, יגיע לאבן יהודה, שר התחבורה, ח"כ ישראל כץ. סיור העבודה נקבע לאחר שפניתי לשר וביקשתי ממנו להגיע למושבה. בישיבת עבודה שתתקיים בלשכתי אציג בפניו מספר נושאים בתחום התחבורה ואבקש סיוע בקידום פרוייקטים שבסמכותו לאשר. החשוב שבהם, כביש 561 שאמור לתת מענה ולפתור את בעיית עומסי התנועה והסכנות בכבישי המושבה בכלל וכביש הבנים בפרט, מהם סובלים תושבי אבן יהודה. 
אני מבקש להודות לשר כץ, על שנענה להזמנתי ויגיע לביקור באבן יהודה.

תרגיל מוכנות ארצי במוסדות חינוך

 

ביום שני הקרוב, 15.2, יערך בכל בתי הספר הארץ, תרגיל מוכנות ארצי של פיקוד העורף. המועצה פועלת ועוסקת בנושא לאורך כל השנה בכדי לשמור על רמת מוכנות מיטבית כך שנוכל לספק מענה לתושבים בשעת חירום ומשבר. פרטים נוספים לגבי התרגיל נמצאים בפלייר המצורף.

מדרכה בית חינוך הראשונים

 

אנו ממשיכים להשקיע בפרויקטים בתחום פיתוח ושדרוג התשתיות באבן יהודה. המועצה נערכת לביצוע פרוייקט נוסף, בניית מדרכה ברחוב האלה, בסמוך לבית חינוך הראשונים. לאחר סיום התכנון, התקיים השבוע סיור קבלנים באזור ואנו מתקדמים במהירות לבחירת קבלן מבצע. אמשיך לעדכן בהמשך.

דני זלדין

 

בחודשים האחרונים קראתי ביחד עם תושבים רבים את הפוסטים של חברינו, דני זלדין, שעסקו בפירוט והסבר מרתק על ההיסטוריה של המושבה, שמות הרחובות והשכונות והאתרים השונים ברחבי אבן יהודה. גם הוותיקים שבינינו גילו מקריאה בתכנים החשובים, פרטים חדשים נוספים ומעניינים הקשורים לעבר המפואר של ביתנו, אבן יהודה.
אני מבקש לברך את דני על היוזמה הברוכה ועל עבודתו המושקעת ושיתוף כולנו במידע.

המידע מתעדכן באופן שוטף באתר המועצה, תחת "אודות המושבה - נא להכיר"

לדני, תודה.

מועדון יזמות אבן יהודה

 

השבוע, נערף מפגש נוסף בסדרה של מפגשים במועדון היזמות של אבן יהודה. באולם ויצו התקיימה הרצאה של אורי סלע, תושב אבן יהודה, שסיפר על הקשיים שהוא עבר כילד עם הפרעות התנהגות ADHD ואיך הכישלונות בחייו הפכו להצלחות הכי גדולות שלו.
אורי העביר הרצאה מרתקת וסוחפת, אנרגטית ועוצמתית שהפכה את המפגש לחוויה בלתי רגילה. אני מבקש להודות לו ולברך את מקימי מועדון היזמות על הפרוייקט הנפלא. אני מזמין את כל תושבי המושבה להצטרף למועדון ולקחת חלק בפעילויות השונות.

עבודות הסדרת תנועה בעצמאות

 

אנו ממשיכים להפנות תקציבים לטובת פיתוח ושדרוג התשתיות והבטיחות. השבוע התקיים סיור קבלנים ברחוב העצמאות לקראת תחילת עבודות. המועצה תבצע הסדרת תנועה ברחוב העצמאות – מעלה ארגמן, העצמאות – הדקל והעצמאות – הברקן.

תוכנית מתאר

 

רשמו ביומנים, ביום ג', 15 במרץ, נקיים כנס נוסף בנושא תוכנית המתאר של המושבה. אנו ממשיכים קדימה וכחלק ממדיניות השקיפות ושיתוף התושבים נקיים כנס בנושא בחירת חלופה מועדפת של תכנית המתאר. הכנס בהשתתפותי, חברי מועצה, צוות וועדת ההיגוי ואדריכל ברנדס. אני מבקש להודות לכל המתנדבים הרבים וכל התושבים שהגיעו והיו שותפים להכנת התוכנית ולקחו חלק בכנס הראשון וקורא לכולם, לכל תושבי המושבה להגיע לכנס השני, לשמוע ולהשמיע.

סדרת מפגשי הורים בנושא הפרעות קשב וריכוז

 

המועצה באמצעות המחלקה לשירותים חברתיים ומצילה ממשיכה להציע לתושבים, פעילויות ואירועים בנושאים חברתיים – קהילתיים נוספים. אנו מקיימים סדרת מפגשי הורים בנושא הפרעות קשב וריכוז. מדובר במפגש בו יוכלו המשתתפים לקבל כלים מקצועיים להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז של ילדיהם. כולם מוזמנים, שימו לב לפרטים בפלייר המצורף.

מפגש עם צוות מועדון חמדה

 

השבוע אירחתי בלשכתי את צוות המתנדבים של מועדון חמדה. חמדה - מועדון החמשישים של המועצה והמתנ"ס פועל כשנה והטביע את חותמו בקהילה בעזרת פעילויות ואירועים איכותיים למען התושבים הצעירים בגילאי חמישים – שישים. 
החברים, דני בן ארי, דני זלדין, זוהר סומך, גולדי סימון, אביגיל צוברי, אבי פישביין, איתן נצר, לילי זבולון, יעל זמיר, אורנה הנגבי ואיריס אלקבץ רכזת המתנדבים של המתנ"ס, הציגו בפני את היקף הפעילויות והאירועים הרבים בהם עוסקים לאורך כל השנה.
מתנדבי חמדה הינם קבוצת תושבים, שלקחו על עצמם הקמת מיזם חברתי וטורחים כל העת על הפקת תכנים חדשים ומעניינים למען כולנו. הדגשתי בפניהם שהמועצה והמתנ"ס תומכים ושותפים מלאים במיזם היפה של חמדה. בירכתי את הנוכחים על ההישגים שלהם. הודיתי להם על כל פעילותם למען הקהילה ואיחלתי להם המשך פעילות ועשייה פורה ומהנה.

יום המשפחה בבתי הספר ובגנים

 

הבוקר השתתפתי במספר אירועים בבתי הספר בכר והראשונים ובגנים לרגל יום המשפחה שנערך השבוע. היה מרגש מאוד. משפחה עבורי הכול, ערך עליון עליו יש לטפח ולשמור. נהניתי לראות את הילדים המקסימים שלנו בפעילות יום המשפחה. בבית הספר בכר ביקרתי בחדר המתמטיקה החדש שפועל בצורה יוצאת מן הכלל. זו הזדמנות נוספת לומר תודה לכל היוזמים והפעילים מהנהגת ההורים שלקחו חלק בהקמת הפרוייקט. לאחר מכן נערכה ישיבה "שולחן עגול", תה ועוגיות של תלמידים עם מנהלת בית הספר, אביבה מורדקוביץ. תודה ליובל עוז ולאביבה, למורות, למחנכות ולכל הילדים והתלמידים הנפלאים שלנו באבן יהודה.

מרכז למידה אבן יהודה

 

פרוייקט קהילתי – חברתי נוסף יוצא לדרך. המועצה, המחלקה לשירותים חברתיים, מחלקת חינוך, הספרייה וועדת קשרי קהילה פותחים מרכז למידה בהפעלת מתנדבים. תלמידי המושבה שיגיעו למרכז ייהנו מסיוע בתחומי לימוד שונים וממגוון פעילויות. המרכז יפעל מידי יום חמישי בין השעות 16:00-19:00 בספרייה בתיאום מראש. פרטים במחלקות הרווחה והחינוך ובפלייר המצורף.
אני מבקש להודות לכל השותפים לדרך ולמתנדבים הרבים, שפעלו למען הקמת מרכז הלמידה ולאחל הצלחה לכל התלמידים.

תיכון הדסים אבן יהודה

 

נבחרת רובוטיקה

הצלחה נוספת לתלמידי הדסים תלמידי החוג לרובוטיקה. נבחרת בית הספר סיימה בתחרות מחוז מרכז במקום השני. בתחרות השתתפו 26 קבוצות מכל המחוז. זהו הישג מרשים לתלמידים שעשו דרך נפלאה בשלוש השנים האחרונות. ההשקעה הרבה, המחויבות, ההתמדה וכוח הרצון הוכיחו פעם נוספת שהשקעה ביחד עם כישרון השמים הם הגבול. אני מבקש לברך אותם לרגל ההישג ולאחל להם המשך הצלחה.

שבוע האינטרנט הבטוח

 

השבוע נערך יום פעילות בנושא אינטרנט בטוח. התלמידים נפגשו עם השוטר הקהילתי, אבי שמואל וחוקרת הנוער בתחנת שדות שוחח עם הילדים על הסכנות שחבויות בגלישה לא בטוחה וההשלכות המסוכנות שישנן באינטרנט והרשתות החברתיות השונות. 
אני מבקש להודות לשוטר הקהילתי, אבי שמואל, למנהל בית הספר, אלי בצלאל ולצוות המחנכות על החשיבות שמייחסים לנושא והעלאת המודעות לתופעות השליליות ברשתות החברתיות. אני קורא לכל ההורים לשים לב למה שהילדים כותבים בוואטסאפ, במסנגר, בטוויטר, בסנאפצאט ובייסבוק.

מקום שני לנבחרת הכדורסל

 

הישג מרשים לכדורסלנים הצעירים בהדסים (שהם גם קבוצת הנערים לאומית של אבן יהודה). נבחרת הכדורסל של חט"ב סיימה במקום השני בגמר האזורי. אני מבקש להודות לארז דגן ולתלמידי שכבה ח' וט' על העפלתם לגמר והגעתם למקום השני. כל הכבוד ויישר כוח.

אות הנוער הישראלי לילדי פנימיית הדסים

 

השבוע, השתתפתי בטכס אות הנוער הישראלי, הענקת מדליות לחניכים מצטיינים, מעורבים ופעילים בפעילות אתגרית לילדי פנימיית הדסים, ביחד עם שגריר בריטניה בישראל, מר דיוויד קוורי, חברת המועצה, זיו קמיני, יו"ר הנהגת ויצו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי, יוסי פרידמן – מנכ"ל אות הנוער, עו"ד אמיר אמר – יו"ר הנהלת אות הנוער, שלומי קסטרו – מנכ"ל מועצת תנועות הנוער, מנהל הכפר, זאב טויטו, מנהל התיכון, אלי בצלאל ואורחים נכבדים נוספים.
המדליה אותה קיבלו הילדים היא אות כבוד והערכה להשקעה, להתמדה, לחריצות ולהישג היפה שלהם. במהלך הפעילות נחשפו הילדים לפיתוח ערכי התמדה, פיתוח מיומנות אישית, עידוד למנהיגות, רכישת ידע וחינוך לאהבת הארץ, פיתוח מעורבות חברתית וקהילתית, עידוד עזרה לזולת, וכן למשימות לאומיות ופעילות למען החברה והקהילה.
אני מבקש לברך את הנהגת ויצו העולמית, הנהלת הכפר והתיכון, זאב ואלי ואת ילדי הפנימייה על הצלחתם והשקעתם הרבה. כל הכבוד.

אלון ברקאי

המושבה שלנו מלאה בתושבים מוכשרים בכל התחומים. אלון ברקאי, מאבן יהודה, אומן, יוצר, מלווה מוסיקלי מקצועי וחבר להקת המפתחות, הוא אחד האומנים המקומיים שאני רוצה לשתף בפרי יצירת להקתו. השבוע, יצא לאור הסינגל החדש של להקת המפתחות- שנת אור. תוכלו לצפות בו ביוטיוב.
אני מבקש לאחל לאלון ולהקת המפתחות הצלחה רבה בדרכם המקצועית ולאחל להם המשך עשייה פורייה ומהנה.

מתכוננים לליגת הפטנק

 

מועדון הפטנק של המושבה צומח ומתפתח. נבחרת הפטאנק של המושבה החלה באימונים לקראת תחרויות הליגה הארצית שיחלו בחודש מרץ. המשחק מתאים לכל הגילאים וניתן לשחק אותו בקבוצות מעורבות. כולם, ותיקים, בוגרים, נערים וילדים, מוזמנים להגיע וללמוד את המשחק. אני מבקש להודות לגולדי סימון, מרכזת הפטנק ולכל המתנדבים והשחקנים שלוקחים חלק בפעילות.

כלבים

 

לאור התלונות הרבות אודות בעיית הכלבים המשוטטים בתחום היישוב, מצאתי לנכון להפנות את תשומת ליבכם, את הוראות החוק: על פי החוק להסדרת הפיקוח על כלבים 2002 : "מחובתו של כל אדם המחזיק בבעל חיים לשמור ולוודא כי בעל החיים אינו מהווה מטרד לסביבה ואינו מסכן את בריאותם או ביטחונם של האחרים. נקבע בחוק כי אין להתיר לבעלי החיים (כלבים) לשהות ברשות הרבים ללא השגחה של בעליהם ומבלי שהם מוחזקים ברצועה הנתונה בידי אדם המסוגל לשלוט בהם."
תושבים יקרים, אני מבקש מכם, לשמור על החוק למען בריאות הציבור ואיכות חיי התושבים והכלבים באבן יהודה ולמנוע מהמועצה את הצורך במתן קנס מינהלי על עבירות הקשורות בבעלי החיים שלכם. תודה.

עדכוני מועצה ומתנ"ס

 

מרוץ אבן יהודה ה -8

 

ההרשמה למרוץ אבן יהודה ה-8 יוצאת לדרך. כל הספורטאים בכל הגילאים מוזמנים להתחיל להתאמן לקראת המרוץ. אני כבר התחלתי בהכנות.

חמדה

 

נפתחה מכירת כרטיסים לסדרת ההרצאות המצליחה של "חמדה"
מועדון החמשישים של אבן-יהודה. ביום ב' 29.2.16, 19:30 בית יחיאל.

קול קורא לקראת אירועי ימי הזיכרון
אנו מתחילים בהכנות לקראת אירועי יום הזיכרון. תושבים שמעוניינים לקחת חלק בהכנות מוזמנים להצטרף. פרטים בפלייר המצורף.

גמדים ענקים

הפרוייקט הראשון של "עושים שכונה" יוצא לדרך במשחק גמדים וענקים לכבוד פורים. בואו להכיר את תושבי השכונה שלכם. 4 שבועות של משימות היכרות וכיף (משימה אחת לשבוע) ובסופו הפנינג קהילתי של משלוחי מנות.להצטרפות, שלחו מייל לרכזת הקהילה במתנ"ס:kehila@eveny.matnasim.co.il

יום האישה עם צופית גרנט

יום ד' ה-9/3/16 באודיטוריום גני שרונים רח' השומרון 61, אבן יהודה. האירוע מיועד לנשים בלבד.

שוק תחפושות לפורים לקראת החג. למעוניינים להצטרף למכירה פנו במייל:
kehila@eveny.matnasim.co.il

שבת שלום,

אבי הררי
ראש המועצה

צילום: דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד