אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 19.2.16

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

ייחודיות בית ספרית במרחב חינוכי אחד

 

תושבים יקרים, בשנתיים האחרונות, חל שינוי גדול לטובה בכל נושא החינוך של ילדי המושבה. הדבר מתבטא בהגדלת תקציבים והפניית משאבים רבים, השקעות בתחום הפדגוגי ובתשתיות לטובת החינוך. אנו ממשיכים לשפר, לשדרג ולהתקדם. מהיום אתם בוחרים את בית הספר שילדכם יילמדו בו. פרטים נוספים בהמשך השבוע.

איחוד רשויות?

 

בעקבות פניות רבות שקיבלתי השבוע, לאחר פרסום ראיון של, ראש עיריית נתניה, למוסף הנדל"ן של העיתון גלובוס, אני מבקש להרגיע. אין מקום לדאגה. אני אתייחס מפאת החשיבות שאני מפנה לנושא. נושא איחוד רשויות אינו נמצא כרגע על סדר היום וככל שזה תלוי בי גם לא יהיה בעתיד. בשנת 2003 עלתה הצעה לאחד בין נתניה לאבן יהודה. התגייסתי לנושא ביחד עם חברים נוספים. נפגשתי עם שר האוצר דאז, בנימין נתניהו והבהרתי שלא אתן יד למהלך של איחוד רשויות. בעקבות קשרי הרבים עם גורמי השלטון, מקבלי ההחלטות בישראל, הצלחנו במאבק העיקש, העקבי וחסר הפשרות למען עצמאות אבן יהודה וסיכלנו את האיחוד.
כראש המועצה של אבן יהודה, אני מתחייב להשקיע את כל המאמצים הנדרשים ולפעול שוב בכל הכוח ובכל האמצעים החוקיים העומדים לרשות המועצה על מנת שנמשיך לחיות כאן בבטחה ואבן יהודה תמשיך להיות מושבה מובילה ועצמאית.

מוקד המועצה

 

מוקד הביטחון והשירות לתושב של המועצה פועל 24/7. המוקד מספק מענה ומטפל במגוון פניות בכל נושא. מספר הטלפון במוקד המועצה 09-8915000 ותושבים מוזמנים לפנות בכל נושא, שאלה ומפגע. כמו כן, ניתן לפנות בדף הפייסבוק של המועצה ואנו נתייחס ונשיב.
טלפונים בעת חירום:
רביד שמע מנהל מחלקת המש"ק 050-7323118.
גדעון היטלי ממונה אזור צפון 053-7350600.
אור שפירא ממונה אזור דרום 053-2344979.
שמשון זכריה קב"ט המועצה 054-2113022.
אבי שמואל שוטר קהילתי 050-6273392.

סיום תרגיל מוסדות חינוך באבן יהודה

 

השבוע נערך תרגיל מוכנות לשעת חירום במוסדות החינוך בכל הארץ. באבן יהודה, המועצה נערכה וביצעה את התרגול היטב. עם השמע קול הצפירה, תורגלו התלמידים בתרחישים שונים וביצעו את המוטל עליהם בהצלחה רבה. הערכת הבקרים לתפקודינו הייתה טובה מאוד. 
אני מבקש להודות לקב"ט המועצה, שמשון זכריה, על תפקודו בתרגיל, לכל המנהלים, המחנכים והמורים וכמובן לכל הבקרים, אילן רוסו – הדסים, שוקי רוזן – הדמוקרטי, גדעון הטלי - בית אבי, יעקוב שמחי – הראשונים, עופר יעיש – בכר וליוסי אפשטיין שיבקר את התרגיל בשבוע הבא בבית ספר אמריקאי.

פורים

 

המועצה והמתנ"ס נערכים לקראת אירועי פורים. החג מאופיין ביציאת תלמידים לאירועי בידור, תהלוכות ומסיבות במוסדות החינוך. אני מבקש לרענן את כללי הבטיחות והביטחון למען כולנו, הורים וילדים. 
יש לאסור את השימוש והבאת צעצועים מסוכנים לבית הספר, כגון: כלי ירייה, אקדחים הדומים לנשק אמתי, טילים, חזיזים, נפצים, זיקוקי דינור מתעופפים, מרגמות, כוורות נפץ, פרפרי נפץ, שרשרת נפץ, אבקות שריפה מכל סוג שהוא.
יש לקבוע כללי התנהגות עם תרסיסי שלג למיניהם. על התלמידים לוודא שהתרסיסים מאושרים על ידי מכון התקנים הישראלי. מומלץ להדריך את התלמידים בשימוש הבטוח במכלים מסוג זה: להרחיקם ממקור אש, ובעת השימוש להימנע מריסוס כלפי ילדים ובוגרים אחרים.
יש להקפיד כי תחפושות עמן מגיעים לבית הספר יהיו מחומרים, שאינם דליקים, כגון: צמר גפן, ניילון וכדומה.
יש לבדוק רגישות ילדים למוצרי איפור. כמו כן, מומלץ להשתמש במוצרי איפור,
המאושרים על ידי משרד הבריאות, כאלו המתאימים למגע עם העור, ושאינם מכילים חומרים רעילים.שמירה על כללים אלו תבטיח אירועי פורים מהנים ומוצלחים.

בית הספר האמריקאי

 

השבוע הוזמנתי להשתתף באירוע שנערך בבית הספר האמריקאי שבאבן יהודה אירוע, the israel middle east united nations conference 
בהשתתפות בני נוער מבתי ספר שונים מכל הארץ שדנו בנושאים שונים: חינוך. תרבות. אקולוגיה. שלום ועוד. 17 תלמידים מתיכון הדסים אבן יהודה השתתפו בכנס החשוב. ועידת האו"ם של בני הנוער הייתה מרשימה ביותר. החוויה לשמוע את התלמידים נואמים באנגלית ומייצגים את ערכיה של מדינת ישראל בכבוד רב, היה מחזה מרגש. באירוע פגשתי שני אישים נכבדים, ידידי מדינת ישראל, שגריר ארצות הברית בישראל, מר דן שפירו ושגרירת ארצות הברית באו"ם, הגברת סמנתה פאוור שהייתה הנואמת המרכזית באירוע והזמנתי אותם להגיע אלינו למושבה לביקור וסיור רשמי.

פרוייקט הדרים דרום

 

בשעה טובה, בתחילת השבוע ייחלו עבודות פיתוח ושדרוג התשתיות ברחוב ההדרים דרום מכיכר הקניון ועד כיכר השומרון. בשלב הראשון העבודה תתבצע מרחוב השרון ועד לכיכר השומרון. בשלב השני מכיכר הקניון דרומה עד לרחוב מדרכות, הסדרי תנועה כולל כניסה ויציאה לשכונת המושבה הירוקה, שבילי אופניים, תשתיות גינון ותאורה ועוד. ייתכנו שינויים בהסדרי התנועה על פי הצורך בשטח. אני מבקש מציבור הנהגים לנהוג בדרך בסבלנות ובזהירות וכן להישמע להוראות העובדים.

המחלקה לשירותים חברתיים

 

ביום רביעי אירחנו באבן יהודה מפגש של עובדי זכאות מכל אזור השרון. במפגש, בירכתי את המשתתפים, המפקחים של ארגון ומינהל במשרד הרווחה, מר אהרון יעקובוביץ, הגברת זהבה טורסקי, הגב' ורדה אלימלך ומר רון שביט. הצגתי בפני הנוכחים את האתגרים עמם אנו מתמודדים. למרות החתך הסוציו אקונומי הגבוה של המושבה, המחלקה לשירותים חברתיים מעניקה שירות למשפחות רבות. מנהלת המחלקה, הגב' חגית זהבי, סיפרה על עבודת המחלקה והפעילויות השונות, בעבודה עם נערות, אוכלוסיות מיוחדות, ועוד...
אני מבקש להודות לחגית על ההשקעה והמקצועיות הרבה בניהול המחלקה, למיכל חן עובדת הזכאות של המחלקה ולכל עובדי המחלקה.

גבי לוקר

 

לפני כחודשיים פגשתי בתושב אבן יהודה, גבי לוקר, מתנדב פעיל בקהילת המושבה וצלם, יוצר ומפיק בטלוויזיה הקהילתית. גבי, הציע לתעד בסרטון תמונות מהפעילות והעשייה הרבה של המועצה בשנתיים האחרונות. עשרות ימי ושעות צילום הושקעו בהפקת הסרט והשבוע עלה לערוץ היו טיוב פרי יצירתו של גבי שזכה לאלפי צפיות. 
אני מבקש להודות לגבי על היוזמה הברוכה ועל עבודתו המקצועית, היסודית והיפה שכולנו נהנים ממנה. תודה.

דני בן ארי

 

אומן נוסף שיצירותיו זוכות לחשיפה בכל שבוע, חברי וידידי, דן בן ארי. דני, במשך שנים רבות מצלם בצורה מקצועית את אירועי ופעילויות המושבה. בזכות עדשת מצלמתו אנו זוכים לתיעוד בכל שבוע של כל מה שקורה ונעשה במושבה. יצירותיו מתועדות באמצעות צילומים ותמונות. אני מבקש להודות לדני על פעילותו בהתנדבות למען המועצה, הקהילה ותושבי אבן יהודה.

דיטה לירון

 

קרן אור נוספת בתחום היצירה והאומנות באבן יהודה. הציירת דיטה לירון, נבחרה להציג את פרי יצירתה בתערוכה שהכנסותיה יוקדשו למען הועד למלחמה באיידס. התערוכה תפתח ב - מוצאי שבת, 20.2.מהשעה 19:00 ועד 23:00, בבניין ההנהלה של בנק הפועלים, רח' יהודה הלוי 63 תל אביב.
ברכות לדיטה על עבודתה היפה, ההשקעה וההתמדה וכמובן נאחל לה שתמשיך ליצור, לתת ביטוי ולשתף את כולנו בכישרון הרב שלה.

ישיבת מועצה

 

ישיבת מועצה מן המניין תתקיים ביום רביעי 24 לפברואר 2016 בשעה 18:00 במשרדי המועצה.

תחילת עבודות מתחם קרסו

 

ביום שלישי הקרוב, אמורות להתחיל העבודות לבניית מרכז מסחרי במתחם קרסו במרכז המושבה. בעקבות תחילת העבודות, ייסגר החניון הסמוך לבנק הפועלים. התושבים מתבקשים להחנות את רכבם באזורים מאושרים כגון: בחניון הסמוך לקופ"ח ברח' ההסתדרות, חניון הקניון, בחניון "ביגודית" ברח' אסותא, בחניון "בית-יחיאל" ברח' המייסדים וכן בחניון מגרש הכדור-סל שליד המועצה ולהימנע ככל שניתן להחנות במרכז המושבה. תודה על ההבנה ושיתוף הפעולה.

מפקד חדש לפיקוד העורף

 

השבוע אירחתי בלשכת ראש המועצה את מפקד מחוז מרכז החדש של פיקוד העורף, אלוף משנה רמטין סבטי, את מנהל מחוז מרכז של רח"ל (רשות חירום לאומית) עופר שושן, מאיר מכלוף מנהל מרחב שרון של רח"ל, קב"ט המועצה, שמשון זכריה, יוסי אפשטיין ודן שגיא צ'ובו.
מפקד מחוז מרכז, הציג לנו את תרחיש הייחוס לאבן יהודה ופירט את הערכות הפיקוד למצבי חירום ומשבר. לאחר מכן הצגתי בפניו מצגת בה נתונים לגבי העשייה והפעילות הרבה של המועצה בתחום ההכנה לחירום, כולל תפקוד המחלקות ובעלי התפקידים בתרגילים השונים שזכו להערכה וציון לשבח מפיקוד העורף.
אל"מ סבטי, ציין לטובה את מוכנות המועצה, שיקום וטיפול במקלטים, הערכות לחרום ותפקוד ראשי המכלולים. בנוסף, הדגיש כי פיקוד העורף שבע רצון מכך שהמועצה שיפרה את הציון מ – 56 נכשל לפני כשנתיים, ל – 96 כיום, ציון המראה השקעה רבה ואת החשיבות שהמועצה מייחסת לנושא.
אני מבקש להודות לאל"מ סבטי, לעופר ומאיר מרח"ל, לשמשון, יוסי ודן על הביקור, המקצועיות והתרומה למען ביטחון המושבה.

תיכון הדסים אבן יהודה

 

השבוע ביקרו תלמידי שכבת י'במרכז רבין, סיירו במוזיאון ולקחו חלק פעיל בסדנאות שעסקו בנושאים שנויים במחלוקת בחברה הישראלית. הביקור נערך במסגרת תכנית להיות אזרח, שבסיומה יקבלו התלמידים את תעודת הזהות באירוע שכבתי. בנוסף, התכנית להיות אזרח כוללת, ברור הזהות האישית, זהות יהודית וזהות ישראלית. אני מבקש להודות פעם נוספת להנהלת התיכון, אלי וזאב ולשרה ונילי על ארגון היום, למחנכים ולמורים המלווים שסייעו להצלחתו.

התרמה לאקי"ם

 

תלמיד שכבה ז' בתיכון הדסים אבן יהודה, התגייסו השבוע והתרימו במבצע יפה לאק"ים באבן יהודה. התלמידים אספו למעלה מ 7,000 ₪ לטובת העמותה. תודה לגלי רכזת השכבה וכמובן לתלמידים המתרימים.

ותיקי אבן יהודה בים המלח

 

בתחילת השבוע פגשתי ובירכתי את קבוצת ותיקי המושבה של מועדון הסביום, שיצאו לפסטיבל הזהב בים המלח. בכל שנה בחודש פברואר מתקיים פסטיבל ארצי לאזרחים ותיקים. הקבוצה שיצאה, נהנתה משפע הפעילויות שהוצעו במלון דיויד בים המלח בארבע ימים של חוויות והנאה. הטיול הינו נדבך נוסף משלל הפעילויות והאירועים של המועצה מהם נהנים ותיקי המושבה.
אני מבקש לברך שוב את אזרחינו הותיקים ולאחל להם בריאות ואריכות ימים ולהודות לאורנה הנגבי, מנהלת הסביום על פעילותה למען תושבינו.

עדכוני מועצה ומתנ"ס

 

הנכם מוזמנים להרצאה במסגרת הרצאות העשרה של "חמדה" מועדון החמשישים של אבן יהודה. פרטים בפלייר המצורף.

גמדים ענקים

בואו להכיר את תושבי השכונה שלכם במשחק גמדים וענקים לכבוד פורים. המשחק יסתיים ביום שישי ה-25/3 בחשיפת הגמדים והענקיים בפיקניק קהילתי וחילופי משלוחי מנות פרטים נוספים בפלייר המצורף.

יום האישה עם צופית גרנט

יום ד' ה-9/3/16 החל מ- 18:30 באודיטוריום גני שרונים. פרטים בפלייר המצורף.

שוק תחפושות יד 2 חוזר

יום ה' ה-3/3/16 בשעות 16:30-19:00 בבית יחיאל. פרטים בפלייר המצורף.
מסיבת פורים בוגרים-"מיוחדים בשרון". פרטים בפלייר המצורף.

שבת שלום לכולם,
אבי הררי
ראש המועצה

 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד