אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
בקרוב ! אתר אינטרנט חדש וחדיש למעוצה מקומית אבן יהודה !!

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 11.3.16

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

מועצה איתנה וחזקה

 

השבוע פורסם במוסף הנד"לן של ynet, מחקר ובו דירוג של חברת Bdicoface, חברת מידע עסקי כלכלי, שבדק את מצבן הפיננסי של מועצות מקומיות ועיריות בישראל.
אני גאה לשתף אתכם פעם נוספת, שאבן יהודה נמצאת ברשימת עשרת המועצות המקומיות האיתנות בישראל. המועצה השקיעה בשנתיים שחלפו, עשרות מיליוני ש"ח בבנייה, הקמה, פיתוח ושדרוג תשתיות ונשארה יציבה ומאוזנת מבחינה כלכלית. זהו הישג מרשים ומכובד למועצה ולמושבה, המעיד על התנהלות יציבה הן מבחינה תפעולית והן מבחינה פיננסית.
בנוסף, המועצה זוכה בכל שנה בפרס שר הפנים, על ניהול נבון ומקצועי של המערכת הכספית תקציבית שלה. אני מבקש להודות שוב לחברי חברי המועצה, לעובדי המועצה על ההשקעה החריצות ומקצועיות.

רישום לכיתה א'

 

הורים יקרים, תודה לכל ההורים שהגיעו לימים הפתוחים בבתי הספר. תודה למנהלים, למורים, למחנכים וכמובן לילדים המתוקים שלנו. לידיעתכם, הרישום לכיתה א' יתקיים החל מ- 13 במרץ 2016 באתר המועצה. אין רישום בבתי הספר. בעת הרישום לכיתה א' תתבקשו לבחור שני בתי ספר. תוכלו להיכנס למתחם המיוחד באתר המועצה ולקרוא אודות ייחודיות בתי הספר ותהליכי הבחירה בלינק הזה

תוכנית מתאר – שינוי מועד המפגש

 

רשמו ביומנים, ביום ב'. 4.4.16, 19:00, נקיים כנס נוסף בנושא תוכנית המתאר של המושבה. אנו ממשיכים קדימה וכחלק ממדיניות השקיפות ושיתוף התושבים נקיים כנס בנושא הצגת חלופה מועדפת של תכנית המתאר. הכנס בהשתתפותי, חברי מועצה, צוות וועדת ההיגוי ואדריכל ברנדס. אני מבקש להודות לכל המתנדבים הרבים וכל התושבים שהגיעו והיו שותפים להכנת התוכנית ולקחו חלק בכנס הראשון וקורא לכולם, לכל תושבי המושבה להגיע לכנס השני, לשמוע ולהשמיע.

תרגיל מל"ח נפת שרון

 

השבוע נערך תרגיל מל"ח (משק לשעת חירום) של נפת שרון. כחלק ממוכנות המועצה לשעת חירום, אנו פועלים לאורך כל השנה במטרה לשפר ולשדרג את מכלולי המועצה וחדר המצב, כך שנוכל לספק מענה מיטבי בשעת הצורך.
בתרגיל שהתקיים השבוע נכחו רס"ן רולי ארד, סגן כרמל עמיר, סמ"ר רועי אפשטיין, סגן אלוף אלי קובי, יוסי סמבירא, בקר מטעם רשות המים, אבי פרידמן מנהל מחוז רח"ל (רשות חירום לאומית), עובדי המועצה, ראשי מכלולים ומתנדבים.
נציגי פיקוד העורף, ציינו פעם נוספת את הערכות המועצה והשיפור הניכר שהתבצע בשנתיים האחרונות, שיבחו את הערכות המועצה והמכלולים לשעת חירום, רכש וציוד ופעילות בשטח והשינוי לטובה בשיפור ושדרוג מקלטים נוספים ברחבי היישוב. 
אני מבקש להודות לסגני ראש המועצה, יול ברדוש ודרור ריבובסקי שהשתתפו בתרגיל, לקב"ט המועצה, שמשון זכריה, לעובדי המועצה, ראשי המכלולים, חברי וועדת מל"ח, נציגי פיקוד העורף והמתנדבים הרבים שפועלים כל העת למען כולנו. תודה לכולם.

צופים

 

בסוף השבוע האחרון התכנסו חניכי השכבה הבוגרת של שבט בן יהודה בצופים, לסמינר בנושא להיות ישראלי. הסמינר התקיים בשבט הצופים בסביון ושילב בין פעילות הוואי וכיף לפעולות בנושאי אקטואליה וחברה בישראל. את הסמינר הובילו הרכזים הצעירים של השבט והשתתפו בו כ- 60 בני נוער. אני מבקש לברך את ראש השבט, טל הרמן, המדריכים והחניכים על הפעילות הרבה. פעילויות בני הנוער שלנו במושבה חינוכיות, ערכיות ומבורכות. אני קורא לכל בני הנוער להצטרף לפעילות בתנועות הנוער.

אלופים מבית אב"י

 

השבוע השתתפו חברי נבחרת האתלטיקה מבית חינוך בית אב"י בתחרות נחשבת באצטדיון האתלטיקה הלאומי בהדר יוסף. אני גאה לשתף אתכם בהישגים המרשימים של תלמידי המושבה. חברי הנבחרת זכו ב- 12 מדליות ושני גביעים. לי ילין זכתה במדליית זהב בריצת 60 מ'. ארבעת חברי נבחרת מרוץ השליחים זכו במקום השלישי. יישר כוח על ההשקעה הרבה וברכות על ההישגים היפים.

יום האישה הבינלאומי

 

השבוע ציינו באבן יהודה את יום האישה הבינלאומי. הגעתי לברך באירוע מרתק ומהנה בהשתתפות צופית גרנט. אני מבקש לשתף בדברי הברכה:" אבן יהודה היא מושבה פורצת דרך בתחום מעמד האישה בישראל. אנחנו היישוב הראשון במדינת ישראל שבחר ראש מועצה אישה, הגב' זיוה בן דרור. זיוה, הובילה את אבן יהודה בגאווה, הנהיגה וניהלה בחוכמה. שנות כהונתה מלאים בהישגים רבים.
יום האישה מהווה עבור החברה בארץ ובעולם נקודת ציון לכך שלמרות שנשים מצליחות, משכילות, מנהלות בכירות ומובילות, עדיין קיימים הבדלים שונים לרעה והפלייה בנושאי שכר, מעמד ויחס. חמור יותר, נשים סובלות מאלימות פיסית ומילולית, מפגיעה והשפלה, יחס מזלזל ופוגעני ומהערות והטרדות מיניות, עצם היותן נשים.
אבן יהודה מובילה בתחום קידום מעמד האישה, מועצת אבן יהודה, גאה בפעילותן של נשות המושבה. במליאת המועצה חברות ארבע נשים, זיו קמיני, לימור גיל שני, אנינה דינר ויפה עובדיה. ארבעתן פעילות, דעתניות, חרוצות ומסורות לתפקידן. אנו במועצה פועלים כדי להעצים ולקדם נשים בכל התחומים ומקיימים מגוון רחב של פעילויות ואירועים בנושא. זוהי הזדמנות להודות לעובדת המועצה ויועצת ראש המועצה למעמד האישה, רחל עבדה, לאורנה דקל מויצו ולחברת המועצה, לימור גיל שני, על הפעילות והעשייה שלהן בתחום זה.
נשים יקרות, בלעדיכן העולם היה פחות טוב ואיכותי, פחות יפה, פחות מרגש ופחות נעים לחיות בו. לשמחתי, אתן הנשים, הרבה יותר מוכשרות מהגברים, יותר רגישות, יותר חכמות, יותר יצירתיות ותמיד תמיד גם יותר צודקות.
מאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה ומאחורי כל אישה מצליחה עומדת אמא שלה. אני מקווה שהמצב ישתנה לטובה בעתיד ונגיע למצב בו יהיה שוויון מוחלט בין גברים לנשים בחיי היום יום בכל הנושאים. 
אני מאחל לכולכן, המשך פעילות ועשייה ברוכה, אושר ובריאות מלאה לכן ולכל בני הבית.

חוזרות למעגל העבודה

 

השבוע הסתיים קורס "חוזרות למעגל העבודה" של ויצו אבן יהודה, בשיתוף המועצה המקומית, המחלקה לשירותים חברתיים וועדת קשרי קהילה במושבה. בקורס השתתפו נשים מאבן יהודה שבמשך, 15 מפגשים למדו תכנים בנושאים שונים, מידע על שוק העבודה, אבחון עצמי ובניית כלים למציאת עבודה ויישומם. זו הזדמנות נוספת להודות ללימור ולאורנה על פעילות נוספת בנושא קידום מעמד האישה באבן יהודה.

כיבוי אש

 

השבוע קיימתי ישיבת עבודה בלשכת ראש המועצה עם יצחק שילן, מפקד תחנת כיבוי אש מרחבית נתניה. בישיבה הצגתי למר שילן, את פעולות המועצה בנושא מניעת שריפות, שוחחנו על דרישות כיבוי אש בנושא רישוי עסקים ונושאים נוספים. מר שילן, ציין ושיבח את פעילות המועצה, שמקפידה ושומרת על מנהל תקין ושמירת החוק בנושא רישוי עסקים ועל כללי בטיחות במבני ציבור ומוסדות חינוך. אני מבקש להודות למפקד תחנת נתניה על הביקור והסיור באבן יהודה ועל שיתוף הפעולה הפורה בין כיבוי אש למועצה.

רונן ישעיהו

 

השבוע ערכתי בלשכתי טכס פרידה לרגל סיום תפקידו של רונן ישעיהו כיועץ תנועה ובטיחות במועצה. רונן, תושב אבן יהודה, שימש יועץ תנועה למועצה במשך שנים רבות. רונן, איש מקצוע מהשורה הראשונה בישראל, מהנדס ויועץ תנועה בכיר, כיהן כמהנדס ראשי במשרד התחבורה ובשנות עבודתו כיועץ למועצה, תרם למושבה מניסיונו הרב. אני מבקש להודות לו על עבודתו המסורה, פעילותו ותרומתו למען כולנו. יישר כוח והמשך הצלחה בעתיד.

בית הספר בכר - הפנינג נתינה כל השנה.


הבוקר, שישי, השתתפתי במסגרת פעילות המעשים הטובים בהפנינג נתינה בבכר. השנה בבכר החליטו לתת לאורך כל השנה. עוסקת לאורך כל השנה בפעילות נתינה לפי הנושא שלה: 
א' נתינה בן דורית: הכינו עציצים לניצולי שואה.
ב׳ אימוץ יחידות צה״ל: הכינו משלוחי מנות לחיילים.
ג' נתינה מכל הלב: עיצבו כוס קפה והכינו חידונים לפסח לחבילות קמחא דפסחא.
ד' אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים: צבעו את הוסטל אקי"ם השכן.
ה' איכות הסביבה:עמלו על שוק קח תן סביב קיימות.
ו' מנהיגות ונתינה לבה"ס: צבעו חלקים בבה"ס.
היה יום מלא נתינה. תודה למנהלת בית הספר, אביבה מורדקוביץ, לצוותי ההוראה, המחנכות, ליעל פדר ושאר חברי הנהגת ההורים וכמובן לילדים.

גן חרצית

 

פרוייקט קהילתי וחינוכי חדש בהשתתפות ילדי אבן יהודה, מגן חרצית יצא לדרך. "הנתינה וההתנדבות למען בעלי חיים". המועצה נערכת באמצעות מחלקות החינוך והשירותים החברתיים לקראת פעילויות ואירועי יום המעשים הטובים. בנוסף, אנו מעודדים מעורבות והתנדבות בחברה ולמען הקהילה. ילדי הגן ביוזמה שמחממת את הלב, אספו כמות גדולה של בקבוקים ובעזרת כספי הפיקדון העבירו תרומה לאגודת צער בעלי חיים. בנוסף, ילדי הגן הפתיעו את מדריכי האגודה בשמיכה ענקית לכלבים שהם תפרו בעצמם. השבוע, ילדי הגן נסעו ליום התנדבות באגודה, הילדים טיילו עם הכלבים, חיבקו,ליטפו ושיחקו עימם.

אני מבקש לברך את כל השותפים בפרוייקט שכל כולו נתינה, הגננות, הסייעות, ההורים והכי מקסימים הילדים המתוקים.

המחלקה לשירותים חברתיים

 

ביום שלישי אירחתי בלשכת ראש המועצה, את הגב' אריאלה שגב, מנהלת מחוז ת"א והמרכז במשרד הרווחה והשירותים החברתיים וסגניתה הגב' לימור בר טל וכמובן, מנהלת המחלקה שלנו, חגית זהבי. בישיבה הצגתי להן, את הערכות המושבה בכל נושא השירותים החברתיים, את היקפי פעילות המחלקה ועוד. מנהלת המחוז ציינה לטובה את היחס שהמועצה מעניקה לשכבות החלשות ושיבחה את פעילות המחלקה לשירותים חברתיים באבן יהודה. חשוב להדגיש שאבן יהודה נמצאת גבוהה מבחינה סוציואקוניומית ולמרות זאת המחלקה נותנות שירות לעשרות משפחות באבן יהודה.

נתוני גיוס

 

למרות שדיווחתי על נושא זה במהלך השבוע, אני גאה לשתף אתכם פעם נוספת בנתונים הסופיים בנושא גיוס בני ובנות המושבה לצבא הגנה לישראל לשנתון הלידה 1994, כפי שהוצגו על ידי רפי דהן, ראש מנהל חינוך מחוז מרכז במשרד החינוך ונציגי צה"ל, בישיבת עבודה שנערכה השבוע בלשכתי.
מעיון בחוברת הנתונים עולה נתון מדהים שמצביע על כך שמעל – 97.8% מבני הנוער של המושבה מתגייסים לצה"ל ובתיכון ויצ"ו הדסים אבן יהודה מתגייסים 100% מילדי אבן יהודה. כ - 93.4% מהם מתגייסים לשירות משמעותי (תפקידים מקצועיים, קורסים, שירות מבצעי ועוד). 75% מהם מתנדבים למערך הלוחם של צה"ל וליח' האיכותיות המובחרות. חשוב לציין שממוצע הגיוס הארצי עומד על 75% בלבד ואחוז המתגייסים למערך הלוחם עומד על 64.1%.
בנוסף, הציגה סג"מ נופר, נתון המראה כי אחוזי המיצוי לקצונה עומד על 10% בקרב הבנים לעומת 20% בקרב הבנות, נתון גבוה מאוד בהשוואה לממוצע הארצי שעומד על 9%.
נציגי הצבא ציינו בסיפוק שלא נתקלו בכל אזור השרון באחוזים כל כך גבוהים של
מלש"בים (מועמדים לשירות בטחון) שמימשו את חובתם והתגייסו לצה"ל.
הנתונים מחממים את הלב וגורמים להתרגשות רבה. ראשית אני
חייב לומר תודה רבה להורים המסורים שהעניקו בבית חינוך לאהבת המולדת ולערכי ההתנדבות ושמירת ארץ ישראל. חשוב לציין ולהודות גם לבית הספר היסודי בכר ותיכון ויצו הדסים אבן יהודה שם קיבלו התלמידים חינוך לא רק בנושאים פדגוגיים כמו חשבון ואנגלית אלא ינקו מורשת וערכים חשובים, תודה.

ח"כ מיקי זוהר

 

השבוע אירחתי בלשכת ראש המועצה, את חבר הכנסת, מיקי זוהר. לאורך השנה האחרונה אירחתי באבן יהודה שרים וחברי כנסת שונים שביקשו להגיע לביקור במושבה היפה שלנו. במפגשים, אני מציג בפניהם את פעילות המועצה, הפיתוח, הבנייה, העשייה הרבה והאירועים והפעילויות השונות של המועצה בשנתיים וחצי שחלפו. בקרוב יגיעו לביקור שר המדע והחלל, אופיר אקוניס ושרת התרבות, מירי רגב. אני מבקש להודות לח"כ זוהר על הגעתו לאבן יהודה.

מרוץ אבן יהודה ה-8

 

מחר, 12.3 ייערך מרוץ אבן יהודה ה – 8. 
להלן רשימת הרחובות שיסגרו לתנועה בין השעות 06:30-10:00 :
דרך רבין – מכיכר רבין - ביה"ס האמריקאי עד רח' באר גנים משני הכיוונים.
רח' השרון – מרח' העצמאות עד רח' רבין ( החל מהשעה 5:30).
רח' העצמאות – מרח' הסחלב עד רח' השומרון.
רח' השומרון- מרח' האגמון עד רח' צבעוני.
רח' הפלמ"ח – מרח' ותיקים עד רח' ההדרים.
שימו לב! לשינויים בהסדרי התנועה. סליחה על אי הנוחות הזמנית.

גינת כלבים

 

המועצה השקיעה בהקמת גינת כלבים לטובת חברינו הטובים והנאמנים ביותר שצועדים על ארבע. בגינה ניתן להיפגש, לשחק ולהעביר זמן איכות עם הכלב.
לאחרונה מתקבלות תלונת על כלבים משוחררים שמסתובבים בשטחים הציבוריים וגורמים לאי נוחות בקרב תושבים בכל הגילאים בדגש על ילדים מפוחדים. המועצה מגבירה את האכיפה בנושא. על מנת שנוכל להימנע מאי נעימויות, אני מבקש מכל מי שכלב ברשותו להתחשב בשאר התושבים ולדאוג לכך שכלבו לא יסתובב חופשי במקומות ציבוריים, בגני משחקים וגנים ציבוריים.

יום המעשים הטובים באבן יהודה

 

יום מעשים טובים שיתקיים ביום שלישי הקרוב, הוא יום בינלאומי המתקיים מידי שנה ומעלה את המעשים הטובים לראש סדר היום הציבורי, בישראל ובעולם. המסר העיקרי ביום זה הוא שמעשה טוב יכול להיות כל דבר, החל מחיוך לאדם ברחוב, הזמנה של קרוב משפחה לארוחת צהרים או ביקור בביתו של שכן קשיש ועד להתנדבות בפרויקטים למען החברה והסביבה כגון שיפוץ וצביעת מעונות יום והוסטלים, מפגשים בין דוריים, ימי כייף לאוכלוסיות נזקקות, הקמת גינות קהילתיות ועוד.
ביום מעשים טובים כולם שותפים: נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, כולם מתלכדים כגוף אחד, למטרה המשותפת של עשיית טוב למען האחר והסביבה. בשנתיים שחלפו ציינו באבן יהודה את יום המעשים הטובים בפעילות חברתית – קהילתית בהשתתפות גורמים רבים שהתגייסו לפעילות משותפת למען החברה. 
באבן יהודה, התחלנו בפעילות כבר היום, שישי באמצעות, מחלקות החינוך והשירותים החברתיים. בבתי הספר בכר, בית אב"י והראשונים נערכו פעילויות שונות למען החברה והקהילה, בהם השתתפו תלמידי המושבה, חניכי תנועות הנוער, וועדת קשרי קהילה, חברי הנהגות ההורים, השיטור קהילתי, מד"א, כיבוי אש, אד"י, ויצו, מתנדבי זה"ב, גופים שונים, פעילים חברתיים ומתנדבים. 
אני מבקש לברך ולהודות לכל מי שפעל, תרם ולקח חלק בפעילויות השונות. למנהלי בתי הספר, אביבה, אורה ויובל, למורים ולמחנכים, לחברי הנהגות ההורים והמתנדבים הרבים וכמובן לילדים שלנו שמובילים בכל התחומים.

מועדון פטנק אבן יהודה

 

מגרש הפטנק החדש הוקם בסמוך לבית ולדמן שברחוב ההדרים ונועד לשימוש והנאת התושבים. הקמתו מהווה נדבך חשוב נוסף, בהיצע הרב של פעילות החוגים, האירועים והתרבות שמעניקים המועצה והמרכז הקהילתי אבן יהודה (מתנ"ס) עבור התושבים. 
משחק הפטנק דורש קואורדינציה רבה והוא אחד מענפי הספורט הבודדים בהם רשאים גברים ונשים להתחרות בצוותא באותה קבוצה. ספורט הפטנק הפך לפופולארי מאוד בשנים האחרונות והקמת המגרש החדש מאפשרת לתושבים רבים בכל הגילאים להגיע ולהשתתף בפעילות ספורטיבית.
אני מבקש להודות לגולדי סימון, לאורית אוחיון ולצוות המתנדבים של מועדון "חמדה", שמרכזים את הנושא וקורא לכל התושבים בכל הגילאים להגיע ולהצטרף לפעילות.

בני עקיבא

 

שאפו ענק לחניכי תנועת הנוער בני עקיבא, שיצאו השבוע כדי לקבל את פניהם של חיילי צה"ל בצמתים ובדרכים, להעניק להם תמיכה, חום ואהבה. פעילות חינוכית – ערכית שכזו מחממת את הלב של כולנו וגורמת לגאווה רבה. ברכות על היוזמה הנפלאה ותודה לכל מי שלקח חלק בארגון הפעילות. כל הכבוד.

אופירה עזריאלי

 

אומנית נוספת, יצירתית ומוכשרת משלנו באבן יהודה, מחממת את הלב ושמה את המושבה שוב על המפה. ספרה של אופירה עזריאלי, ״פירורים של חום״, סיפורים קצרים ואמיתיים מהחיים של כולנו, ניצב החל מהשבוע, בגאווה על המדפים בחנויות סטימצקי וצומת ספרים. תושבים יקרים, כנסו לדף הפייסבוק של אופירה, עשו לייק וכמובן גשו לחנויות ובקשו את הספר החדש. ברכות לאופירה ואיחולי הצלחה.

מכרזים חדשים

השבוע פרסמנו שני מכרזים חשובים ומשמעותיים מאוד.
*מכרז לעבודות בפרוייקט פינוי ביה"ס "בכר" 
*מכרז לעבודות פיתוח באזור התעשיה אבן יהודה ה.צ. 306 
פרטים נוספים באתר המועצה.

שכונת מכבי – תל צור / רחוב ההדרים פינת סיני

 

במסגרת תנופת פיתוח ושדרוג התשתיות בכל רחבי המושבה, ייחלו ביום א' הקרוב, 13.3, עבודות לפיתוח ושדרוג תשתית בשכונת מכבי – תל צור. לאחר שהוצא צו עבודה, יושקעו כ – 1,000,000 ₪ בפיתוח ושדרוג התשתיות בשכונה, כבישים, מדרכות והסדרי תנועה. בנוסף, יתבצעו עבודות שדרוג תשתיות ברחוב ההדרים פינת סיני.

הסדרי תנועה ברחוב העצמאות

 

פרוייקט שדרוג רחוב העצמאות וביצוע הסדרי תנועה, נמצא כעת בשלבים של חתימת הסכם עם קבלן שזכה במכרז. הפרוייקט יכלול שיפור ושדרוג תשתיות תנועה ובטיחות והסדרי תנועה שישפרו את הנסיעה ובטיחות הנוסעים והולכי הרגל. העבודות יתבצעו בשלושה צמתים מרכזיים לאורך רחוב העצמאות. אנו נמשיך לעדכן בהמשך.

תיכון הדסים אבן יהודה

 

גדנ"ע מזרחנים שכבה ט' – במסגרת שיתוף הפעולה עם חיל המודיעין, יצאו לראשונה ארבעים תלמידי שכבה ט' לפעילות גדנ"ע מזרחנים, פעילות שהייתה שמורה עד היום לתלמידי ערבית בחטיבה העליונה. התלמידים נחשפו לתכנים מגוונים ומרתקים. שניים מתוך ארבעת מצטייני המחזור, שכלל חמישה בתי ספר הם תלמידי הדסים- עידו שגב מכיתה ט-2 ואופק קדר מכיתה ט-3. בחידון המסכם זכתה במקום הראשון אביב זך מכיתה ט-2. תודה גדולה לז'קלין עמית, שהתלוותה לתלמידים למשך כל ימי הפעילות ולהילה יצחקי רכזת המגמה.

דיבייט בהדסים- קבוצת דוברי אנגלית אירחה השבוע במסגרת תחרות הדיבייט בשפה האנגלית, שלושה בתי ספר. מהמגזר הדתי, שפירא נתניה ומהמגזר הערבי- אורט רמלה וקריית חינוך דרור. הדיבייט עסק בסוגיית משאל עם. תלמידינו היטיבו לטעון ונבחרת הדיבייט שלנו ניצחה ועלתה לסיבוב הבא. תודה לרובין פלאם על היוזמה הברוכה ההכנה הרוח והביצוע, תודה למיכל מנגר, טל קזרנובסקי, מיכל דר, דנה ברג ויניב אוריאל על הסיוע בהכנת התלמידים.
חברת סיסקו- תלמידי מגמת הסייבר של שכבה י' ביקרו השבוע בחברת סיסקו והכירו מקרוב את הנעשה באחת מחברות ההייטק המובילות במשק. התלמידים הופתעו לגלות על ההשפעה הנרחבת שיש לחברה על חיינו דרך מגוון המוצרים שבפיתוחם, התלמידים נחשפו לתחזיות האופטימיות של התפתחות הענף בשנים הבאות. התלמידים התרשמו מסביבת עבודה מיטבית המותאמת לצרכי העובד, (כמעט כמו בהדסים) תודה לפימה ופריאל על הביקור וגם על הובלת התלמידים להישגים מרשימים.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי אבן יהודה (מתנ"ס)


מועדון חמדה

הרצאה נוספת במסגרת תוכנית ההרצאות של מועדון חמדה, "מדעי החיים הטובים", תתקיים ביום ב' 21.3.16 בשעה 19:30 בבית יחיאל.

פורימון אבן-יהודה 
הפורימון יתקיים ביום ה' 24.3.16 בין השעות- 10:30-13:00 במתחם המרכז הקהילתי אבן יהודה (מתנ"ס).

נשף פורים למבוגרים בשיתוף הנהגות ההורים

הנשף יתקיים ביום ה' 24.3.16 החל משעה 21:00. מסיבת ריקודים, תחפושות, בר שתייה חופשי ופינוקים נוספים כרגיל.
מספר המקומות מוגבל! מהרו לשריין מקומות במזכירות המרכז הקהילתי אבן יהודה (מתנ"ס).

קייטנות פסח

נפתחה ההרשמה לקייטנות פסח לילדי הגנים ולילדי כיתות א'-ו'. הקייטנות יתקיימו בין התאריכים 13-20.4.16. פרטים נוספים והרשמה במרכז הקהילתי אבן יהודה (מתנ"ס) בטלפון:
09-8910070

שבת שלום,

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד