אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 8.4.16

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

אביבה מורדוקוביץ

 

מנהלת בית הספר בכר, אביבה מורדוקוביץ, נבחרה לתפקיד מנהלת המחלקה לגיל הרך בעיריית כפר סבא. לאחר 8 שנים יפות בהן ניהלה בהצלחה מרובה, את בית הספר והובילה את ילדי המושבה להישגים רבים, אביבה מתקדמת לתפקיד אחר. לאחר חופשת הפסח, אביבה תעבור לתפקידה החדש ואת מקומה תמלא סגניתה, אתי חודדה. אני מבקש להודות לאביבה על פועלה למען קידום ילדי המושבה, על ההשקעה הרבה והנתינה האין סופית ולאחל לה הרבה הצלחה בתפקיד החדש.
אנו נערוך לאביבה פרידה מכובדת ונעדכן את כל התושבים.

תוכנית מתאר

 

השבוע, קיימנו מפגש נוסף בנושא תוכנית המתאר של אבן יהודה בו הוצגו מספר חלופות. המפגש היה עניני, פורה מאוד, נשאלו שאלות ונתנו תשובות. בירכתי את משתתפי המפגש והודיתי לכולם על המעורבות והרצון להיות שותפים בקביעת עתיד המושבה שלנו. 
נושא הכנת תוכנית המתאר לאבן יהודה, מעורר עניין רב בקרב תושבים רבים שמבקשים להיות מעורבים, שותפים ופעילים בהכנת התוכנית שתקבע כיצד תראה המושבה בשנים הבאות. מדיניות המועצה המקומית, היא לשתף את התושבים ולפעול בשקיפות מלאה בכל הנושאים כך גם בתוכנית המתאר. 
אני מבקש להודות לכל מי שלקח חלק בפרויקט החשוב של הכנת תוכנית מתאר לאבן יהודה, לחברי מליאת המועצה, אדריכל עמוס ברנדס, לחברי הוועדה והמתנדבים וכמובן לכל התושבים שהגיעו למפגש.

משמר אזרחי - יחידת האופניים

 

אני שמח וגאה על כך שמתנדבים רבים מצטרפים למשמר האזרחי באבן יהודה ומבקשים לקחת חלק בשמירה על הבית. רבים מהתושבים רואים חשיבות גדולה בתרומה הרבה שבהצטרפות לכחולי המדים. 
מתנדבי יחידת האופניים של המשא"ז הם חלק ממערך המתנדבים שלנו והם פועלים לאורך השנה במטרה לשמור על הביטחון במושבה. פעילותם מוסיפה לחיזוק הקהילה ומשפרת את איכות החיים של כולנו. המתנדבים המדהימים ראויים להערכה של כל התושבים. אני מבקש להודות לקלרה, מפקדת בסיס המשמר האזרחי, לחברי היקר, אבי געש חבר וועדת הביטחון, שמרכז את פעילות יח' האופניים ולכל המתנדבים היקרים וקורא לכל תושבי אבן יהודה להצטרף לפעילות.

סיירת הורים

 

סיירת ההורים של אבן יהודה מחדשת את פעילותה. הקמת והפעלת הסיירת, הינה יוזמה של הורים מתנדבים, שמשקיעים מזמנם למען בני הנוער ותושבי המושבה. המועצה רואה בסיירת ההורים ובחבריה אמצעי חשוב מאוד בסיוע, שמירה ועזרה לילדים המתבגרים שלנו. אני מבקש להודות לאייל זלדין, לכל המתנדבים והפעילים וקורא לכל הורי הילדים המתבגרים, בואו והצטרפו לפעילות סיירת ההורים, היו מעורבים ושימרו על ביטחונם של ילדי ונערי המושבה. פרטים בפלייר המצורף.

הראשונים

 

הבוקר השתתפי ביחד עם ילדי שכבת א' מבית חינוך הראשונים בסיום פרויקט pbl. בפרוייקט עסקו התלמידים בנושאים מגוונים, מדוע אנחנו משחקים? חקרו ולמדו סוגיות הנובעות משאלה זו כגון: מהו משחק? מתי אנחנו משחקים ומתי לא? לשם מה יש חוקים? וכיצד מנצחים ומפסידים בכבוד. 
שיתוף הפעולה עם ההורים היה מדהים וכולם השתתפו בלמידה ובהפנינג ססגוני במשחקים שונים. הילדים המציאו משחקים באופן עצמאי, בקבוצות עבודה, משחקי שולחן מקוריים, יצרו בעצמם הוראות הפעלה וחוקים. הבוקר כאמור, לאחר תהליך הלמידה שהם עברו, התקיים בוקר של משחקים, שכלל גם משחקים של פעם כמו גולות, סבתא סורגת וחבל. אני מבקש לברך את מנהל בית הספר, יובל עוז ואת כל צוות ההוראה על הרעיון המקורי המקסים, תודה לחברי הנהגת ההורים ולכל ההורים שהגיעו ולקחו חלק בפעילות ואחרונים חביבים והכי חשובים, לילדי הראשונים המקסימים. היה כיף.

מכבי תל צור והאלה

 

השבוע המשכנו בקצב מואץ את עבודות פיתוח ושדרוג התשתיות בפרוייקט מכבי- תל צור והאלה. 
בשלב זה ביצוע העבודות אינו מצריך סגירת כבישים. במידה ובעתיד ייסגרו כבישים, נעדכן בהתאם. אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית שעלולה להיגרם בעקבות ביצוע העבודות ומקווים שעם סיומן נהנה כולנו מרמת תשתיות איכותית וטובה יותר.

נמלת האש

 

תושבים יקרים, שימו לב, נמלת האש הקטנה הגיעה לאבן יהודה. במספר מוקדים ברחבי המושבה, יש פעילות של נמלת האש בחצרות הבתים ובשטחים ציבוריים. מקורה של נמלת האש בדרום אמריקה. צבעה אדום כתום וגודלה 1-1.5 מ"מ. את הנמלה ניתן למצוא מחוץ לבית, בגינות, במדשאות, בבריכות, על גבי עצים ובתוך הבתים .
לפרטים נוספים ולהדרכה ניתן לפנות לזוהר, מדביר המועצה בטלפון : 050-2025880. בכל מקרה של מפגע, שאלות והבהרות בנושא ניתן לפנות, ללודמילה מח' תברואה 09-8915036 ולרחל מח' חזות 09-8915048.

השר לשירותים חברתיים חיים כץ

 

השבוע, הגיע לביקור באבן יהודה, השר לשירותים חברתיים, ח"כ חיים כץ. בישיבת עבודה שנערכה בלשכתי השתתפו: סגן ראש המועצה, דרור ריבובסקי, חברת המועצה, זיו קמיני, מנהלת מח' החינוך, סימי פרץ, מנהלת המח' לשירותים חברתיים, חגית זהבי, מנהל המרכז הקהילתי, משה בבלפור, לימור בר טל, סגנית מנהלת מחוז מרכז במשרד לשירותים חברתיים ויגאל בן שלום, לשעבר מנכ"ל משרד העבודה והרווחה וכיום יו"ר מכון אדלר. 
הצגתי לשר את היקפי הפעילות והעבודה של המחלקה לשירותים חברתיים באבן יהודה ואת הערכות המועצה לקראת התרחבות הישוב בפיתוח מענים חדשים לטובת התושבים.
בנוסף, הצגנו את התוכניות החדשות והשירותים שהמועצה מעניקה לתושבים במסגרות השונות: מרכז למידה, מועדון נוער, מועדון נערות שנמצא בהקמה, תוכנית קהילה נגישה ואת כל הפעילויות למען הקהילה.
בישיבה סוכם על המשך שיתוף פעולה הדוק עם המשרד לשירותים חברתיים ויצירת פעילויות נוספות.
אני מבקש להודות לחבר המועצה, עוז כהן שלמרות שנבצר ממנו להשתתף בישיבה, פועל ומקדם את נושא הרווחה בהשקעה ובהתמדה ולשר כץ, על שנענה לבקשתי והגיע לביקור באבן יהודה ולכל המשתתפים בפגישת העבודה שתרמו וסייעו לביקור המוצלח.

קהילה נגישה

 

קהילה נגישה אבן יהודה, הינה קבוצת פעילים של תושבים עם צרכים מיוחדים, בני משפחה ומתנדבים מהקהילה המקדמים פעילויות והסברה בתוך המושבה. מטרת חברי הקבוצה היא להשיג שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלויות בקשת הצרכים המיוחדים באמצעות פעילויות משלבות, הסברה והעלאת המודעות הציבורית לחשיבותה של סביבה נגישה ומשלבת. אני מבקש להודות לחבר המועצה, עוז כהן, שיר אידלסון ואוסנת, לטל נוסל, דורית אסולין, אמנון ושלמה ואודי ומיכל שרעבי, על ההשקעה והסיוע לקידום הנושא, לכל המתנדבים והפעילים שתורמים רבות וקורא לתושבים נוספים להצטרף לפעילות בנושא נגישות.

רחוב בני בנימין


אנו נמצאים לפני התחלת פרוייקט נוסף. השבוע נערך סיור קבלנים ברחוב בני בנימין שבמרכז המושבה. במסגרת תוכנית העבודה הרב שנתית של המועצה, נבצע ברחוב בני בנימין עבודות לשיפור ושדרוג התשתיות. בקרוב נתחיל בביצוע העבודות: סלילת כביש, הקמת מדרכה וטיפול בתשתיות גינון ותאורה.

ביקור אמי"ת רננים

 

במסגרת הביקורים שאני עורך במוסדות החינוך, בבתי הספר ובגני הילדים, הגעתי השבוע ביחד עם מנהלת מח' החינוך, הגברת סימי פרץ, לסיור בבית הספר אמי"ת רננים, בו לומדות תלמידות מאבן יהודה. שמחתי לשמוע על ביה"ס, על תוכניות העשרה ושאר הפעילויות והאירועים השונים. הצוות הפדגוגי, ציין לטובה את ההישגים של תלמידות המושבה, שיבח את התנהגותן ואת הציונים הגבוהים בבית הספר. בנוסף, שוחחתי עם התלמידות שלנו ושמעתי מהם שביעות רצון מסביבת הלימודים ועל כך שהתנאים מיטביים. לשמחתי, בנות אבן יהודה מהוות גאווה בלימודיהן והתנהגותן. 
אני מבקש לברך את הנהלת בית הספר על ההשקעה וההתמדה הרבה למען הצלחת תלמידי אבן יהודה. תודה למנהלת גב׳ עופרה פאר, מנהלת החטיבה העליונה הגב׳ ורדה שלום, מנהלת חטיבת הביניים הגב׳ אסתי פרידמן. 

מוכנות לשעת חירום במחלקה לשירותים חברתיים


המועצה השקיעה בשנתיים וחצי שחלפו בשיפור ושדרוג נושא המוכנות לשעת חרום בכל רחבי המושבה. נציגי פיקוד העורף, ציינו בכל התרגילים שנערכו את הערכות המועצה והשיפור הניכר שביצענו, שיבחו את הערכות המכלולים לשעת חירום, רכש וציוד, הפעילות בשטח והשינוי לטובה בטיפול במקלטים. השבוע נערך במחלקה לשירותים חברתיים, יום עיון בשיתוף פיקוד העורף שנועד למכלול האוכלוסייה, עובדי המחלקה, פסיכולוגים, והעובדות הסוציאליות. אירחנו באבן יהודה את עובדי מח' הרווחה מהמועצות השכנות, קדימה צורן, תל מונד, פרדסייה ואליכין. אני מבקש להודות לנציגי פיקוד העורף, לשמשון, קב"ט המועצה, למנהלת המח' לשירותים חברתיים ולכל עובדי המחלקה על תרומתם והשקעתם למען התושבים.

קמחא דפסחא בגני הילדים

 

השבוע התחלנו בהכנות לקראת חג הפסח בגני הילדים. מנהג "קמחא דפסחא" ידוע ומוכר בקהילות ישראל עוד מימי קדם. בחודש שבין פורים לערב פסח נוהגים לקיים מגביות מיוחדות בבתי הכנסת ובאמצעות עמותות וארגוני מתנדבים ולחלק כסף ומצרכי מזון לחג למעוטי יכולת. בגני המועצה מחנכים את ילדי הגן לנתינה ולעזרה לזולת והחלטנו לקחת חלק במנהג זה, לקראת חג הפסח בשיתוף עם המחלקה לשירותים חברתיים. ילדי הגנים הכינו ארגזים עם מצרכים יבשים כשרים לפסח שיחולקו לקשישים ולמיעוטי יכולת לפי רשימה שקיבלנו וכך ילדי הגנים מאפשרים למי שזקוק, לשמוח בחג. תודה למחלקת החינוך, לסימי מנהלת המח', לתאיר מנהלת הגנים, לחגית מנהלת המח' לשירותים חברתיים, לשגית דורי, מגן כלנית שמובילה את הפרוייקט ולכל הגננות והסייעות, להורים המתנדבים ולכל הילדים החמודים.

אפיית מצות

 

מנהג מבורך נוסף, שאנו מקיימים לפני חג האביב, אפיית מצות בגני הילדים. השבוע הגיעו נציגי חב"ד לגני הילדים במושבה וביחד עם ילדי הגנים עסקו בפעילות מהנה של אפיית מצות. תודה לרב נוימן שנרתם בכל שנה ומסייע בפעילות היפה לקראת החג.

שיפוץ ושדרוג בית ספר בכר

 

השבוע התחלנו בהכנות לקראת פרוייקט פינוי בינוי שיצא לדרך בתחילת חול המועד פסח, כשהתלמידים בחופש מבית הספר. אתר העבודה גודר ובשבוע הבא יפונו המבנים היבילים. לאור חשיבות הנושא אני מבקש להדגיש פעם נוספת, שנתחיל בעבודות לאחר שקב"ט המועצה, שמשון זכריה, הכין תוכנית אבטחה מסודרת. עבודות הבינוי יתבצעו לאחר הפרדה מוחלטת בין בית הספר והתלמידים לבין אתר העבודה. העובדים באתר יבדקו ויאושרו על ידי קב"ט המועצה. בנוסף, יוצב שומר שיפקח על המקום וידאג לכל סידורי הביטחון. נושא הבטיחות וביטחון הילדים חשוב לנו ונעשה כל שיידרש בכדי שהתלמידים ימשיכו ללמוד בשקט ובבטחה.

נטלי גרוסמן

 

אבן יהודה התברכה באומנים יוצרים מוכשרים. תושבי המושבה מוזמנים להגיע לתיאטרון הלאומי, הבימה, שם יוכלו ליהנות מתערוכת ציורים של נטלי גרוסמן. תוכלו לצפות בנטלי בדף הפייסבוק שלה. אני מבקש לאחל לנטלי שתמשיך לעשות חיל והרבה הצלחה בהמשך הדרך.

בית אב"י

 

השבוע בבית ספר נערך שבוע החינוך הגופני, שהחל בטקס הוקרה לספורטאי בית אב"י שזכו במדליות ושני גביעים בתחרויות אתלטיקה אזוריות. בנוסף, הורים מתנדבים, העבירו שיעורים בכיתות בנושאים שונים: יוגה, ריקודי בטן והרצאות הקשורות לשמירה על אורח חיים בריא. קבוצת כדורסל הנשים של אבן יהודה התחרתה מול תלמידות בית הספר. כמו כן, התקיימו שיעורים של ריקודים סלוניים לשכבת ג-ד. מפגש מרגש מאוד שחוו הילדים היה עם הספורטאי האולימפי בקפיצה במוט, אלכס אברבוך. היום השתתפתי בטורניר משחקי כדורגל ביחד עם הורים וילדים, לאחר שנים רבות בהן לא פקדתי את מגרש המשחקים, הבקעתי שני שערים, חוויה בלתי רגילה. לעיסוק בספורט יש כל כך הרבה משמעות שמעניקה ערכים חשובים לכל אחד ואחת מאיתנו. אני מברך את כל הספורטאים, המנהלת, אורה וולך, צוות המורים והמחנכים, ההורים והמתנדבים ואת כל הילדים על הפעילות היפה והמעשירה.

פרלמנט יין

 

הבוקר, הגעתי לפרלמנט היין בביתם של גיל וחנה אופיר. כינוס הפרלמנט הפך לאירוע חברתי- קהילתי ומשתתפים בו חברים רבים. בנוסף, מספר פעמים בשנה מארחת משפחת אופיר, עשרות חברים שמגיעים לטעום את פרי יצירתו של גיל, יין ביתי, שמיוצר בייקב קטנטן שבחצר ביתו. הפרלמנט גדל מידי שנה ומצטרפים אליו חברים חדשים נוספים, שזוכים לאירוח כיד המלך. היין משובח וטעים, אוכל בשפע, אווירה טובה ונעימה ודיונים על נושאים חשובים ומרתקים. קהילה חזקה במיטבה. אני מבקש להודות לחנה וגיל על האירוח ועל הכנסת האורחים היפה והמכובדת. תודה

רונית שלם

 

אומנית נוספת וראויה למלוא הערכה, רונית שלם, שמציגה את פרי יצירתה בתערוכה מרגשת בנושא צמחים ובעלי חיים. ברכות מכל הלב לרונית ואיחולי הצלחה.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

יום א' 10.4.16 בשעה 17:30 בבי"ס האמריקאי, הצגת הילדים, הרפתקאות החמור שכולו תכלת של תיאטרון חיפה

יום שבת ה-16.4.16 טיול פסח בעקבות יציאת מצרים, לפרטיםhttp://www.evenyehuda.org.il/?CategoryID=0&ArticleID=1026

מוצ"ש 16.4.16 בשעה 20:30 בבית יחיאל מופע תרבות חמדה "כל המילים השמחות"

יום ב' 18.4.16 בשעה 19:30 בבית יחיאל, הרצאת העשרה חמדה "ניו זילנד-גן עדן עלי אדמות"

נמשכת ההרשמה המאוחרת לקייטנות פסח של המרכז הקהילתי

נמשכת ההרשמה לצהרוני המרכז הקהילתי לשנת תשע"ז

קול קורא לאירועי יום הזיכרון

שבת שלום

אבי הררי
ראש המועצה

תמונות באדיבות דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד