אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 15.4.16

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

סיירת הורים

 

אמש, חמישי, התקיים מפגש היכרות של סיירת ההורים של אבן יהודה שמחדשת את פעילותה. הקמת והפעלת הסיירת, הינה יוזמה של הורים מתנדבים, שמשקיעים מזמנם למען בני הנוער ותושבי המושבה. אני קורא לכל הורי הילדים המתבגרים, בואו והצטרפו לפעילות סיירת ההורים, היו מעורבים ושימרו על ביטחונם של ילדי ומתבגרי המושבה.

המחלקה לשירותים חברתיים

 

כחלק מפעילות המחלקה לשירותים חברתיים לקראת חג הפסח, נשלמות הכנות סלי המזון למשפחות. תושבים, פעילים ומתנדבים שמעוניינים לקחת חלק בפעילות מוזמנים ליצור קשר עם מנהלת המחלקה, חגית זהבי בטלפון 09-8915000.

הסדרי תנועה

 

השבוע המשכנו בפעולות לשיפור ושדרוג תשתיות תנועה ובטיחות בדרכים וברחבי המושבה וביצענו צביעת כבישים. אנו נמצאים בעיצומם של העבודות ברחוב סיני. אנא מכם, סעו בזהירות ועל פי חוקי התנועה.

יום בינלאומי בבית הספר האמריקאי

 

שיתוף הפעולה בין המועצה לבית הספר האמריקאי מציע לתושבי אבן יהודה פעילויות ואירועים שונים. ב – 5 למאי יתקיים יום הבינלאומי המיועד לכל המשפחה, חגיגת תרבויות, עולמות, מאכלים וטעמים והרבה חברים חדשים. תודה למנהל בית הספר האמריקאי, מר מייק דאונס ולמנהלת קשרי החוץ ומשאבי אנוש, הגב', עדה רנן על שיתוף הפעולה.

ביקור קבט"ית משרד החינוך

 

השבוע אירחתי למפגש היכרות את קבט"ית (קצינת ביטחון) מחוז מרכז של משרד החינוך, לימור לביא. בביקור בו השתתף קב"ט המועצה, שמשון זכריה, הצגתי בפני לימור, את פריסת מוסדות החינוך ביישוב, סידורי האבטחה והביטחון ומגוון הפעולות שהמועצה מבצעת בכדי לשמור על שלום ילדינו. קבט"ית המחוז, ציינה כי התרשמה מהאמצעים, הפעילות והעשייה שהמועצה משקיעה בתחום ושיבחה את תפקוד קב"ט המועצה. תודה ללימור על ביקור העבודה הפורה.

יובל שביט

 

קרן אור משמחת נוספת באבן יהודה. תושבי המושבה ידועים ברוח ההתנדבות, הפעילות והתרומה למען הקהילה והזולת. איש המשטרה, פקד יובל שביט מאבן יהודה פעל השבוע באומץ ובגבורה כאשר הגיע לחוף הים, נענה לקריאות מצוקה של אזרחית, זינק למים והציל אישה שהחלה לטבוע. יובל אתה תותח, כל הכבוד ויישר כוח. כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם ומלואו.

הראשונים

 

השבוע, ילדי שכבת א' בראשונים, ערכו רפלקציה ומשוב על סיום פרויקט ה- pbl. הילדים התייחסו גם להנאה שבתהליך הלמידה וגם לאירוע המסכם שהיה מרגש ומהנה עבורם. בהמשך, עסקו ילדי בית הספר בניקיונות לקראת היציאה לחופשת הפסח ובשלישי נערך סדר בכל כיתה. חג שמח וכשר לכל קהילת בית החינוך הראשונים.

בנות המצווה בבית אב"י תורמות לקהילה

 

תלמידי כיתת ו' רימון בבית אב"י, התגייסו השבוע לפעילות ערכית למען האחר והכינו בובות בד אותן תרמו למחלקת הילדים בבית החולים שניידר.
לאחר סיום הכנת הבובות הן נארזו והתלמידים צרפו מכתב ובו איחולי החלמה מהירה לילדים החולים. אני גאה בילדי המושבה המתגייסים ומתנדבים לפעילות חברתית – קהילתית. בטוחני שהמתנות ישמחו מאוד את הילדים חולים. נאחל לכולם בריאות והחלמה מהירה.

מוקד המועצה

 

מוקד הביטחון ופניות הציבור של המועצה הוקם במטרה לשפר ולשדרג את השירות לתושב. מועצת אבן יהודה זמינה לשירותכם 24 שעות ביממה בטל' 09-8915000 וכמובן בדף הפייסבוק ובאתר המועצה.
בנוסף, להלן מספרי טלפונים לשימוש בשעת חרום:
רביד שמע מנהל מחלקת המש"ק 050-7323118.
גדעון היטלי ממונה אזור צפון 053-7350600.
אור שפירא ממונה אזור דרום 053-2344979.
שמשון זכריה קב"ט המועצה 054-2113022.
אבי שמואל שוטר קהילתי 050-6273392.

קמחא דפסחא

 

כבכל שנה מתקיימת פעילות קמחא דפסחא לקראת חג הפסח. חב"ד והרב נוימן יאספו יקיימו פעילות ואיסוף תרומות ביום שני 18.4 ברחוב באר גנים 32 החל מהשעה 16:30.
תודה לרב נוימן ולחב"ד ולכל התושבים הפעילים והמתנדבים הרבים.

דרור כהנוביץ

 

השבוע, העבירו לעיוני, דברים שכתב תושב המושבה, דרור כהנוביץ, בנושא זהירות ובטיחות בדרכים. דרור מתנדב פעיל בפרוייקט 'נשק וסע' בבי"ס בכר, רואה וחווה בכל יום התנהגויות של הורים שמחייבות התייחסות. אני מבקש להודות לדרור על שהעיר והאיר את תשומת לב כולנו לנושא כל כך חשוב ומודה לו ולכל המתנדבים על פעילותם בפרוייקט נשק וסע. קראו את דבריו של דרור ואנא מכם, הקפידו על כללי הזהירות והבטיחות שנועדו לשמור על כולנו.

אמית שריג

 

הישג מרשים לתלמידת כיתה ה' מבית חינוך בית אב"י, אמית שריג שכתבה יצירה ספרותית ונבחרה על ידי אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל והסופרת ריקה ברקוביץ כזוכה בתחרות הכתיבה הארצית לשנת תשע"ו/ 2016.
יצירות הזוכים ישובצו ב"ספר היצירוֹת של ילדי ישראל המצטיינים בכתיבה", שיוענק השנה בטקס חגיגי ל- 68 (כמספר שנות המדינה) תלמידי כיתות ג'-ו'. 
ההישג של אמית מרגש ומשמח מאוד. אני מבקש לברך את אמית ואת כל בני משפחתה ולאחל לה הצלחה והמשך כתיבה ויצירה פורייה.

קהילת השחר

 

בחמישי, נערך סדר נשים אלטרנטיבי של קהילת השחר בשיתוף ויצו. מנהלת הסדר, הרבה גילי צדקיהו, ניהלה את האירוע היפה בו נשאלו שאלות, נדונו סוגיות הנקראות בהגדה, שיתוף סיפורים וחוויות והכול בהתייחסות ובהלימה לקידום מעמד האישה. ערב של סיפורים, שירה והנאה צרופה.

מלכת המדבר

 

השבוע אירחו מועדון נשים בעסקים בשיתוף המועצה וויצו מפגש נוסף במסגרת פעילות, נשים שעשו את זה והגיעו לתוצאות. סמנכ"לית מלכת המדבר, אורלי פינקלמן, מאבן יהודה, סקרה ושיתפה את הנוכחות על פרוייקט מלכת המדבר, בו נשים חזקות ושאפתניות יוצאות ל- 10 ימים לאתר שנבחר בעולם, עוברות תהליך אתגרי הכולל: סנפלינג, התמודדות בטבע, הישרדות ויכולת אישית. אורלי הסבירה כיצד נולד והוקם מפעל מלכת המדבר וציינה את כל התהליך שחוותה. אנו פועלים כעת להוציא לפועל את פרוייקט מלכת אבן יהודה.

תיכון הדסים אבן יהודה

 

הישגים במדעי החברה

נחת וגאווה גדולה השבוע. תלמידים וצוות המורים של מדעי החברה, קיבלו מכתב על ההישגים הגבוהים במדעי החברה. ברכות לצוותי ההוראה, למיכל ברם וג'ולייט ולכל התלמידים. יישר כוח לכולם.

חצי גמר בנושא אומנות ותרבות צרפת

 

השבוע ארחו בתיכון הדסים אבן יהודה, את חצי הגמר הארצי של תחרות הכישרונות בשירה ומשחק בשפה הצרפתית. כישרונות נפלאים הגיעו מבתי ספר שונים לאולם התרבות הצנוע בהדסים, לערב נפלא של תרבות ושירה. הבחירה בהדסים כמקום המארח נעשתה בהתאם לעשייה הנרחבת שהנהלת הכפר והתיכון עושים בקליטה ובקידום הלימודים של הנערים העולים.

ביקור תלמידי בכר ובית אבי בתיכון

 

בוגרי כיתות ו' מבתי הספר בכר ובית אב"י, הגיעו לביקור נוסף בתיכון. שיתוף הפעולה הפורה והחיובי בין מוסדות החינוך של המועצה ראוי להערכה ודברי שבח. הביקור נערך במסגרת החשיפה למרחבי המצוינות. זה הביקור השני של דור העתיד בהדסים. במהלך הביקור התלמידים זכו לחשיפה נרחבת ומגוונת לגבי אפשרויות הבחירה ללימוד במסגרת מרחבי המצוינות האישית. תודה לדנה מזרחי ולכל המורים המנחים במרחבי המצוינות.

קהילה ירוקה

 

השבוע, ביקרתי בתיכון הדסים אבן יהודה וצפיתי בפרויקטים שונים של התלמידים בנושאי איכות החיים והסביבה. התיכון משמש כבי"ס מדגים בתחום שח"ק (שרות חברתי קהילתי) ירוק מזה מספר שנים ומהווה מקור להפצת ידע ולמידה פורצת דרך. תודה לכל הפעילים והמתנדבים, חיים ואפי ההורים המלווים, חיים זיו, צוותי ההוראה והתלמידים המוכשרים.

חופשת הפסח

 

השבוע, יצאו ילדינו לחופשת הפסח. לצד הנאות רבות, חוויות וריגושים, החופשה טומנת בחובה גם סכנות לא מעטות. על ההורים והילדים לנהוג ביתר זהירות, סעו חגורים, הקפידו לשים לב לתנאי הדרך, צעדו על המדרכה וחצו במעבר חצייה בלבד. ילדים ונערים זכרו, סוף מעשה במחשבה תחילה ובבית מחכים לכם הורים דואגים ואוהבים.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

מוצ"ש, 16.4.16 בשעה 20:30 בבית יחיאל, מופע תרבות חמדה-"כל המילים השמחות".

יום שני הקרוב, 18.4.16 בשעה 19:30 בבית יחיאל, הרצאת העשרה חמדה-"ניו זילנד-גן עדן עלי אדמות".

הזמנת כרטיסים במרכז הקהילתי: 09-8910070

"בשביל החגים" – שימו לב, 2 טיולי משפחות לכבוד פסח:

26.4 חול המועד, טיול נגיש לכל המשפחה

פרוייקט משותף למועצה, למרכז הקהילתי ולוועדת נגישות, טיול מקסים בנחל השופט אחד מנחליה הבולטים של עמק יזרעאל, המותאם למטיילים בכיסאות גלגלים.
אורכו של השביל הנגיש כ-1.5 ק"מ והוא חולף לאורך נחל השופט, על פניו נקודות עניין רבות: מערות, טחנת קמח, מפלי מים, צמחיית נחלים, מעיין שכבה ועוד.
בתכנון השביל נלקחו בחשבון שיקולים רבים על מנת להתאימו למגוון רחב של מטיילים: ניגודיות בצבעי השביל ושוליים מוגבהים מסייעים למטיילים עם לקויות ראייה, שיפועי השבילים ועיצוב המעקות תוכננו על מנת להקל על אנשים הרתוקים לכיסאות גלגלים ולאורך הדרך פינות ישיבות רבות המיועדות לאנשים המתקשים בהליכה.

30.4 שבת, טיול חוויתי בעקבות יציאת מצרים (שימו לב, התאריך שונה מה- 16/4 ל-30/4)

לקבלת טפסי הרשמה, נא לשלוח מייל אל: kehila@eveny.matnasim.co.il

מתחילים לספור לאחור- בעוד חודש מסתיימת ההרשמה לצהרוני המרכז הקהילתי לשנת תשע"ז, פרטים והרשמה במרכז הקהילתי: 09-8910070

טקס יום השואה יתקיים ביום ד' ה- 4.5 בשעה 20:00 באולם הספורט ע"ש רלף קליין. ״לכל איש יש שם״- פינת הנצחה וזיכרון תוצב במבואת הכניסה החל מהשעה 19:00. הציבור מוזמן להכין כרטיסי הנצחה ולהדליק נרות לזכר יקיריהם שנספו בשואה. תושבים המעוניינים מוזמנים לשלוח לנו את שמות יקיריהם בצירוף פרטים אחדים אודותם (שנת לידה, שנת פטירה, עיר, מדינה) למייל: kehila@eveny.matnasim.co.il

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

לקראת אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, יוקם חדר הנצחה והתייחדות (בשיתוף מוזיאון הראשונים) בבית יחיאל. חדר ההנצחה יהיה פתוח לקהל הרחב בערב יום הזיכרון יום ג' 10.5 בין השעות 18:30-20:00 וביום ד' ה- 11.5 בין השעות 09:00-11:00, לצד הנצחתם וסיפור נפילתם של בני המושבה, יוקם קיר הנצחה עם שמות נופלים אשר לא היו בני המושבה בזמן נפילתם. משפחות אשר רוצות להנציח את יקיריהם מתבקשים לשלוח לנו פרטים אודותיהם למייל: kehila@eveny.matnasim.co.il

"שרים לזכרם"

ערב יום הזיכרון בשעה 21:15 ברחבת "גן הזיכרון"

תושבי אבן יהודה המעוניינים לעלות לבמה ולשיר מתבקשים לפנות במייל אל: kehila@eveny.matnasim.co.il

שבת שלום לכולם,

אבי הררי

ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד