אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
בקרוב ! אתר אינטרנט חדש וחדיש למעוצה מקומית אבן יהודה !!

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 27.5.16

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, 
אבי הררי:

ל"ג בעומר

 

השבוע ציינו את אירועי ל"ג בעומר. לשמחתי, אירועי החג עברו בשלום וללא תקלות מיוחדות, מפגעים או פציעות (מלבד שתי שריפות שהתלקחו מכיוון שלא כובו בזמן ונבעו מחוסר זהירות). אני מבקש להודות לכל עובדי המועצה, שדאגו להכשיר ולנקות שטחים בהם הודלקו מדורות, לקב"ט המועצה, לעובדי אגף החזות, לסניף חב"ד המקומי על התהלוכה היפה והפעילות הקהילתית המוצלחת עם הילדים, למתנדבי המשא"ז ויחידת האופניים, שדאגו לסייר ולדאוג שנעבור את ערב המדורות בשקט ותודה רבה לכל חברי הנהגות ההורים, לכל ההורים והילדים שהקפידו למלא אחר הוראות הבטיחות כדי שנחזור כולנו לביתנו, בריאים ושלמים, תודה לכולם.

פינוי בינוי בכר

 

השבוע פירסמה המועצה, מכרז שני לביצוע שלב נוסף, עבודות בנייה ופיתוח תשתיות, בפרוייקט פינוי בינוי בית הספר בכר. אנו מתקדמים על פי תוכנית העבודה שנקבעה ולפי לו"ז המתוכנן. תנאי המכרז באתר המועצה.

שיבוץ לכיתה א'

 

כחלק מהערכות לקראת שנת הלימודים הבאה, נשלחו השבוע מכתבי שיבוץ לעולים לכיתה א', בשנת הלימודים הבאה. השיבוץ נעשה על פי מכלול של קריטריונים שונים (פדגוגים, חינוכיים וחברתיים), על ידי צוותים מקצועיים, בשיתוף אנשי חינוך, יועצות ואנשי מחלקת החינוך. ניתן להגיש ערעור על השיבוץ במשרדי מחלקת החינוך. להלן טופס הערעור

מחזור

 

המועצה ממשיכה להשקיע בתחום איכות החיים והסביבה למען כולנו. השבוע התחדשנו במתקני מחזור חדשים למתכת, בחמש נקודות נוספות ברחבי המושבה:
1.באר גנים.
2. שומרון ליד הבריכה.
3. רח' המתמיד בחניה בית הספר "בכר".
4.השרון 48 ליד גני ילדים.
5. אזור תעשייה, רח' רימון.
הקפידו להפריד את הפסולת ולזרוק למתקן המחזור המיועד לה.

צעירים ירוקים

 

תלמידי בית הספר בכר, שפועלים לאורך כל השנה בנושאי איכות הסביבה, התגייסו השבוע לפרוייקט איסוף פרטי מחזור מבתי התושבים. כל השותפים שנרתמו למבצע, מדריכי הצופים, המועצה, ההורים המלווים והילדים המקסימים, השקיעו בהתנדבות והפכו את הפרוייקט למוצלח ביותר. אני מבקש לברך ולהודות לכל השותפים, צופים, עובדי המועצה, חברי הנהגות ההורים וההורים המלווים, כמובן לתושבים ששיתפו פעולה והכי חשובים לילדים המדהימים שלנו שהפכו את החוויה למהנה ומעצימה.

בכר

 

השבוע, כחלק מתכנית מנהיגות וקבלת השונה, צפו תלמידי שכבת ה'- ו', בהצגת יחיד, ״קטנטנה״ בכיכובה של השחקנית בת אל פאפורה, שחקנית קטנת קומה. הילדים נחשפו לערכים חשובים וחינוכיים בנושא, קבלת השונה והאחר, התמודדות עם סטראוטיפים והגשמת חלומות כנגד כל הסיכויים. אנו מקפידים על כך שבמוסדות החינוך של המועצה יזכו התלמידים לקבל תכנים חשובים וערכים נוספים מעבר לחשבון ואנגלית. תודה למנהלת בית הספר, אתי חודידה, מחנכות הכיתות וצוותי ההוראה.

קשר רב דורי בבית אב"י

 

השבוע השתתפתי בטכס הסיום של פרוייקט הקשר הרב דורי בבית חינוך בית אב"י. את התוכנית יזם חבר הכנסת, אורי אורבך ז"ל והיא פועלת בשיתוף משרד החינוך, המועצה, בית התפוצות והמשרד לאזרחים ותיקים. 
תכנית זו הינה ערכית חינוכית, שנועדה להקנות גשר בין דורי ולחזק את מערכת הקשרים בין התלמידים לאוכלוסייה המבוגרת בקהילה, באמצעות סביבה טכנולוגית תוך למידה ושימור המורשת. במהלך השנה התקיימו שניים עשר מפגשים קבועים בביה"ס. 
המפגשים בין הנכדים לסבים/סבתות מזמנים דיאלוג מפרה בו כל צד תורם מיתרונותיו לחיזוק הקשר הבין דורי, לשימור המורשת היישובית - קהילתית והלאומית של מדינת ישראל.
בבית אב"י, זו השנה השנייה שהתוכנית פועלת. אני מבקש להודות למנהלת בית הספר, אורה וולך שהחלה בפרוייקט לפני כשנה כמורה והשנה העבירה את הובלת התוכנית למורה, אנה שניידר. תודה לכל המשפחות, הסבים והסבתות, ההורים ולכל הילדים המתוקים שלקחו חלק והשתתפו בפרוייקט הקשר רב דורי. היה מרגש.

טורניר אלוף האלופים

 

מחר, שבת, 28.5, 09:00, בבית הספר האמריקאי, יערך טורניר אלוף האלופים לזכרו של, ישראל בן דרור. כולם מוזמנים.

אולימפיאדת הילדים

בחמישי נערכה אולימפיאדת הילדים השנתית במכון וינגייט. מאות ילדים מכל רחבי הארץ השתתפו בתחרויות ספורט שונות. את אבן יהודה ייצגו ספורטאים צעירים בשני ענפים, בכדורסל (שני רבעי גמר) וג'ודו (מדליית כסף אחת) לעופרי בן נון. ברכות לעופרי, לזוכים ולכל המשתתפים. אנחנו על המפה.

גן משחקים ברח' הדודאים

 

השבוע יצא לדרך פרוייקט נוסף. הקבלן שנבחר במכרז התחיל בעבודות להכשרת השטח לקראת תחילת העבודות בפרוייקט הקמת ובניית גן המשחקים ברחוב הדודאים. לאחר סיום עבודות הפיתוח יתבצעו עבודות נוספות להתקנת מתקני משחקים, משטחי בטיחות והצללות. עלות העבודות כ – 1,500,000 ₪.

שבוע הספר

 

רשמו ביומנים, אירועי שבוע הספר יתקיימו ברחבת הספרייה, ביום רביעי, 29/6 בשעה 18:00. פרסום בהמשך. כולם, ותיקים, בוגרים, נוער וילדים מוזמנים.

ימי המוזיקה בבית אב"י

 

הבוקר השתתפתי בבוקר מוזיקלי חגיגי לסיכום שנת פעילות מוזיקלית ראשונה בבית אב"י.
התלמידים הופיעו בנגינה על יוקליילי, כינור ודרבוקות. קבוצת ילדים נוספת מכיתות ג', הציגה תיאטרון מוזיקלי ותזמורת של תלמידי כיתות א', ב', ג' ניגנה בחליליות, יוקלילי ומטלופון. 
בשירה הופיעה חבורת זמר מכיתות ו' וכמובן המקהלה הנהדרת. 
אני מבקש לברך את המורה למוסיקה, אנה שטרנברג, שלימדה את התלמידים לאורך כל השנה ולהודות לכל המשתתפים, ההורים, האורחים והילדים המתוקים.

אייל ברבלק

 

גיבור מקומי באבן יהודה. לפני חמש שנים, הוענק לד"ר אייל ברבלק, אות הוקרה מאלוף פיקוד דרום, על שגילה דבקות במשימה, טיפול רפואי בנפגעים תחת סיכון חיים ומקצועיות. ב-18 לאוגוסט 2011 ,בוצע פיגוע משולב על ידי מספר חוליות מחבלים בגבול ישראל-מצרים. מתקפת הטרור גבתה את חייהם של שישה אזרחים. ד"ר אייל ברבלק, שמע אודות הפיגוע באקראי וביוזמתו הגיע לזירת האירוע. עם הגעתו לזירה ביצע ד"ר ברבלק, מיון ראשוני נכון, חתר להגשת טיפול רפואי לפצועים ואף חילץ פצועה מכלי רכב שנפגעה ובכך תרם להצל חייה. מספר שעות מאוחר יותר עת התחדשה הלחימה ולנוכח פציעתו של לוחם נוסף מחילופי אש, חתר ד"ר איל לטיפול בלוחם, על מנת להגיש לו טיפול רפואי , חרף האש שנורתה בזירת האירוע. ד"ר איל ברבלק הפגין במעשיו דבקות במשימה, טיפול רפואי בנפגעים תחת סיכון חיים ומקצועיות. השבוע, קראנו על הישג נוסף של הד"ר המוכשר מהמושבה. ד"ר אייל ברבלך, מנהל מחלקת ניתוח גב בהלל יפה, טיפל, ניתח והציל צעיר שנפגע בצורה קשה בעמוד השדרה. אני מבקש להסיר את הכובע בפני אייל. יישר כוח וכל הכבוד על כל פועלך.

ד"ר פנינה ליפשיץ - אבירם

 

פרגון ענק לתושבת המושבה, ד"ר פנינה ליפשיץ - אבירם שספרה השני, יצא לאור. ד"ר אבירם, בוגרת הפקולטה למשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובעלת תואר דוקטור במשפטים מאוניברסיטת ת"א. פנינה, עוסקת בעריכת דין מעל ארבעה עשורים ומשלבת מחקר משפטי בנושא אתיקה וביואתיקה יחד עם פרקטיקה משפטית. לאחרונה התפרסם ספרה השני של פנינה שמיועד למשפטנים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, רופאים ולקהל הרחב. אני מבקש לברך את ד"ר ליפשיץ ולאחל לה המשך פעילות ועשייה מוצלחת שמאפיינים את דרכה המקצועית.

משו לוי

 

אני שמח וגאה לפרגן לתושבים משלנו, מאבן יהודה, שמתבלטים בתחומים שונים. משו לוי, חברי היקר, משתף אותנו ביצירותיו השונות, שירים, סיפורים, מאמרים וכתבים שונים. השבוע, האזנתי לשיר שלו בביצוע תמר ליבר ונהניתי מאוד. תודה משו, על כתיבתך היפה והמרגשת והמון הצלחה ביצירותיך הבאות.

ברכה אלשייך

 

ברכות ואיחולים מכל הלב לספורטאית מוכשרת משלנו, ברכה אלשייך, שזכתה במקום השלישי בגמר אליפות ישראל בתחרות פיתוח הגוף לנשים. זהו הישג מרשים ומכובד מאוד לצעירה מאבן יהודה. מבין מאות מתמודדים מכל רחבי הארץ, ברכה העפילה לשלב הגמר וזכתה במקום שלישי. הזכייה הינה אות הוקרה והערכה לעבודה קשה, חריצות והתמדה. יישר כוח, כל הכבוד והרבה הצלחה בהמשך הדרך .

פסטי"שבי

 

במוצאי שבת 28.5, 18:30, בבית הספר בכר, יערך הפסטיבל השנתי הפסטי"שבי, של שבט בן יהודה בתנועת הצופים. תושבי המושבה, מוזמנים להשתתף באירוע.

מכרז שיפוצי קיץ

השבוע פרסמה המועצה מכרז לשיפוצי קיץ בגני הילדים ובבתי הספר של המועצה. ניתן לצפות בתנאי המכרז באתר האינטרנט של המועצה.

פקח יישובי ומנהל יח' נוער

 

במטרה לגייס כוח אדם טוב ואיכותי, פרסמה המועצה שני מכרזים בנושא, פקח יישובי ומנהל יחידת נוער. המכרזים מופיעים באתר המועצה.

תיכון הדסים אבן יהודה

 

טיול תעודת זהות שכבה י'

 

341 תלמידים יצאו למסלול לילי בנחל חוורים. עם שחר הגיעו התלמידים לסופו של מסלול שהסתיים בחלקת הקבר של דוד בן גוריון. במעמד ייחודי ובטקס משמעותי קבלו התלמידים את תעודות הזהות, כשברקע המדבר הקריר וקולו של דוד בן גוריון מכריז על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. טכס מרגש ומכבד. ברכות למנהל התיכון, אלי בצלאל, מחנכות הכיתות וצוותי ההוראה, תודה לרכזת השכבה נילי אלוני, לשרה רז, למורים וההורים והרבה הצלחה לתלמידים שלנו.

ספיישל אולימפיק

 

פעילות ספורטיבית מרגשת ויצאת דופן התקיימה בתיכון הדסים אבן יהודה, בעלי מוגבלויות המתחרים בענפי הספורט. ארגון ספיישל אולימפיקס, מעודד ומדרבן אנשים עם לקויות ומקדם את הרעיון של קבלתם בחברה. המפגש חולק לשלשה חלקים:
שיחת הכרות עם ארגון ספיישל אולימפיקס - פעילותו וספורטאיו.
הקרנת סרט קצר להמחשה והכרות עם הספורטאים.
פעילות בתחנות שכללו פעילות מעשית הממחישה מגבלה פיסית או קוגנטיבית
כל הכבוד למאיה מלמד ולגלי סברי על היוזמה וההפעלה.

נבחרת ישראל כדורעף נשים

 

אבן יהודה על מפת הכדורעף העולמית. המושבה שלנו מארחת משחק ידידות בינלאומי בהשתתפות נבחרת ישראל כדורעף נשים מול נבחרת אזרבייז'אן, שבת, 16:00, באולם רלף קליין. בואו בהמוניכם.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

אתנה הולכות רחוק, פרטים בפלייר המצורף.

שוליית הקוסם

יום א', ה- 29.5.16, 17:30, באולם ביה"ס האמריקאי, מופע מחול תיאטרלי, שוליית הקוסם, בעיבוד חדש ומודרני, ססגוני, מרגש ומלא דמיון עם רקדני להקת המחול הקיבוצית ושחקנים ובשילוב תפאורה קסומה ותלבושות מרהיבות. כרטיסים במזכירות המרכז הקהילתי: 09-8910070

נמשכת ההרשמה לקייטנות ומחנות קיץ 2016

אליפות זוגות שבועות 2016 בטניס, ההרשמה עד ל-1.6

הצגת מבוגרים: ארוחת פרידה תיאטרון בית ליסין

ביום א' ה- 5.6.16, 20:30, באולם ביה"ס האמריקאי, קומדיה חדשה מטורפת של תחבולות קומיות, הסתבכויות וטירוף חושים.

הרצאת חמדה הסכסוך הישראלי פלשתינאי

ביום ב' 6.6.16 בשעה 19:30 בבית יחיאל

מופע תרבות חמדה להיות אלכסנדר פן

במוצ"ש 2.7.16, 20:30, בבית יחיאל

שבת שלום וסוף שבוע שקט ורגוע לכולם,

אבי הררי
ראש המועצה

תודה לדן בן ארי צילום התמונות.

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד