אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 4.6.16

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

ביקור בעצרת האומות המאוחדות בניו יורק

 

כפי שעדכנתי בתחילת השבוע, אני נמצא כרגע במשלחת של ראשי רשויות, בכנס בינלאומי למאבק בחרם נגד ישראל, שנערך בבניין האומות המאוחדות בניו יורק.
פגשנו את שגריר ישראל באו"ם, מר דני דנון והענקתי לו דגלון של אבן יהודה. בנוסף, ביקרנו בקונסוליה הישראלית ונפגשנו עם הקונסול, עידו אהרוני. לאחר מכן, הגענו לביקור במספר מוסדות יהודיים, בניהם, קהילת יצחק ושמענו סקירה על פרוייקט "מתחברים".

בכנס של ראשי הארגונים, פגשנו את יו"ר וועדת הנשיאים, מר מלקולם הונליין. בנוסף, השתתפתי ביחד עם חברי ראשי הרשויות, במשט תמיכה והצדעה בישראל שנערך מברוקלין למנהטן.

ביום ראשון ניקח חלק בצעדת ישראל, בשדרה החמישית בניו יורק ביחד עם משתתפים רבים נוספים, חברי כנסת, ראשי הקהילות היהודיות, ראשי ערים, סטודנטים ובני נוער.

גן הבנים

 

המועצה ממשיכה בעבודות לשיפור ושדרוג תשתיות גני המשחקים הציבוריים. השבוע, הוחלפה ריצפת גן המשחקים בגן הבנים. בנוסף, כל המתקנים וסביבת הגן עברו מתיחת פנים בעלות של 350,000 ₪. אני מבקש מכל התושבים, הורים וילדים לשמור על הרכוש הציבורי. גינות המתקנים והמשחקים נועדו למענכם, כל התושבים ויש לשמור על תקינות המתקנים וכמובן לשמור על הניקיון. תודה.

ביקור יו"ר המרכז לשלטון מקומי

 

בתחילת השבוע, הגיע לביקור בלשכתי, יו"ר המרכז לשלטון מקומי, ראש עיריית מודיעין, חיים ביבס. בפגישה הצגתי בפניו, את פעילות המועצה, הפיתוח, הבנייה, העשייה הרבה והאירועים והפעילויות השונות של המועצה בשנתיים וחצי שחלפו. בנוסף, ציינתי שבאבן יהודה קואליציה יציבה ורחבה, בה שותפים כל חברי המועצה שתורמים ופועלים למען הציבור ואני מבקש להודות להם על כך. מר ביבס, ציין לטובה את עבודת המועצה ואת ההישגים הרבים בתקופה כל כך קצרה. אני מבקש להודות ליו"ר המרכז לשלטון מקומי על הביקור.

מחשבים ומקרנים בגני הילדים

 

תשעה גני ילדים נוספים של המועצה, התחדשו לאחרונה במחשבים ומקרנים חדשים. זהו פרוייקט נוסף של מחלקת החינוך שלנו שנועד לשפר ולשדרג את איכות הלמידה של ילדי הגנים. אנו נמשיך לעשות כל שיידרש על מנת שילדינו יזכו ללמוד בסביבת לימודים טובה ואיכותית יותר. תודה לכל הגננות והסייעות על ההשקעה וההתמדה למען ילדינו.

טורניר אלוף האלופים

 

בסוף השבוע שעבר, נערך בית הספר האמריקאי, טורניר אלוף האלופים לזכרו של, ישראל בן דרור. הטורניר היה חוויה עבור הצופים, מקצועי ומהנה. 
ישנם מעט אנשים שמשאירים מורשת וחותם ענק לאחר לכתם. ישראל הוא אחד מהם. מורה ומחנך, שהשאיר לכולנו זיכרונות יפים וסיפורים מרגשים, מורשת מיוחדת של אהבת הארץ, חינוך לערכים, עזרה לזולת, ואהבת לרעך כמוך, דבקות במטרה ועיסוק בספורט כדרך חיים. נתראה בשנה הבאה.

פסטי"שבי

 

גם הפסטי"שבי שלנו, נערך בסוף השבוע האחרון והיה מוצלח כמו תמיד. מאות משתתפים, הורים, אורחים, מדריכים וחניכים הגיעו ולקחו חלק בפסטיבל ססגוני של שבט בן יהודה. 
בירכתי בטכס וציינתי שהפעילות הערכית של תנועת הצופים בארץ בכלל ובאבן יהודה בפרט, הינה מודל כיצד מחנכים את הדור הצעיר לאהבת הארץ. 
תנועת הצופים, הפכה לחלק בלתי נפרד מהנוף החברתי – קהילתי כאן במושבה שלנו. חניכי התנועה שותפים ומתנדבים בכל פעילות ערכית ולוקחים חלק בכל משימה למען התושבים והקהילה.
אני מבקש להודות לטל הרמן על הפעילות והעשייה הרבה ולאחל לכל החניכים, שימשיכו להוביל ולהצליח, תמשיכו להוות דוגמא לכולנו, להיות מעורבים ופעילים בקהילה.

עצמון יוסף האחד והיחיד

 

במסגרת הפסטי"שבי, התקיים טכס הוקרה והערכה לפועלו רב השנים של המתנדב, עצמון יוסף. בשנים האחרונות היה עצמון מהדמויות הבולטות בשבט בן יהודה. חלק בלתי נפרד מהוואי השבט. עצמון, איש מעש שידו בכל, יד ימינו של ראש השבט, אמון על כל נושאי התפעול והלוגיסטיקה, אנציקלופדיה מהלכת של ניסיון וידע, אלוף ברכש ואחזקה ודמות נוכחת ומובילה בקרב החניכים. 
כפי שאמר טל הרמן, כשעצמון בשטח אי אפשר לפספס זאת. גם שומעים, אבל בעיקר רואים בעיניים. רואים בעיניים איך הכל מתוקתק ומסודר ובעיקר רואים בעיניים את האהבה, אהבה של עצמון לעשייה ולילדים ואת ההערכה והאהבה מהילדים חזרה. תודה עצמון על כל מה ומי שאתה.

סדנאות קיץ להורי מתבגרים

 

המחלקה לשירותים חברתיים בשיתוף מצילה, מזמינה את כל ההורים לסדנת קיץ מיוחדת להורים, גיל ההתבגרות - ריאליטי של הישרדות.
התוכנית מיועדת בעיקר להורי תלמידים העולים לכתות ה'- יב'. 4 מפגשים ממוקדים בתקופת הקיץ, יעניקו לכם ידע, ביטחון וכלים להתמודדות בתקופת החופש המאתגרת ומול גיל מאתגר לא פחות.
להרשמה – המחלקה לשירותים חברתיים טלפון 09-89150116

הראשונים

 

השבוע צפו תלמידי בית חינוך הראשונים בקונצרט בביצוע נגני התזמורת המעולה של סימפונט רעננה. נושא הקונצרט היה מוסיקה מספרת סיפור והילדים התרגשו ונהנו מאד. בנוסף, כחלק מהפעילות לעידוד הקריאה, ביקרו בחמישי, תלמידי כיתה א' בספריית המושבה ועסקו בפעילויות שונות ומהנות. תודה למנהל בית הספר, יובל עוז, לצוותי ההוראה והמחנכות על ההשקעה והנתינה למען ילדינו.

בכר

 

השבוע, כחלק מהפעילות של המועצה במוסדות החינוך, גני הילדים ובתי הספר, בנושא הבטיחות בדרכים, נערך בבכר, יום שיא, מנהיג זהיר. מרגלית צאירי, מנהלת מטה הבטיחות בדרכים ויוסי בלגזל מנהל בטיחות אזורי של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, קיימו בבית הספר יום פעילות גדוש ומהנה בו העבירו לתלמידים תכנים שונים בנושא.

בנוסף, השבוע, הגיע לביקור בבכר, ד"ר מולקולה. המורה למדעים, זמירית וקבוצת תלמידים שפעלה במהלך השנה במנהיגות מדעים, סיכמו את השנה באירוע שיא הכולל הפסקה פעילה לכלל ילדי בית הספר. בהפסקה שולבו ניסויים במדעים אותם עשו הילדים. תודה למנהלת בית הספר, אתי חודידה, למורה למדעים ולכל צוות המורות על הפעילות.

אירועי חודש הקריאה באבן יהודה

 

המועצה ביחד עם ספריית אבן יהודה, מזמינים את כל תושבי המושבה לקחת חלק ולהשתתף באירועי חודש הקריאה. האירועים השנה, מגוונים ומרתקים. פרטים בפלייר המצורף.

תיכון הדסים אבן יהודה

 

מופת באקדמיה
ביום שני שעבר ביקרו תלמידי כיתה ח' מופת, באוניברסיטת תל אביב ביחידה לנוער שוחר מדע. תכני הסיור היו בהלימה ללימודי המקצועות המדעיים . התלמידים נפגשו עם חזאי ערוץ 2 אלעד זוהר שהרצה בנושא אסונות טבע, חיזוי מזג אוויר וקישר אותם לתקשורת הישראלית. ניתנה הרצאה נוספת בנושא הנדסה גנטית. תודה למחנכת הכיתה, אירית שטיינמן, ליורם יפה ונינה לוויט, המורים למדעים שבזכותם הגיעו התלמידים עם ידע רב שתרם להצלחה הרבה של הסיור וכמובן לדנה ברג.

דיבייט


אני שמח וגאה על כך שנבחרת הדיבייט של תיכון הדסים אבן יהודה, עלתה לרבע הגמר הארצי שיתקיים בשבוע האחרון של שנת הלימודים. חשוב לציין שכישורי הדיבייט של התלמידים הלכו והשתפרו לאורכה של ההתנסות הממושכת והם ברמה גבוהה מאוד. התחילו בפעילות שבעים ושלושה בתי ספר מרחבי הארץ ונותרו שמונה. ההישג עד כה מאוד מרשים. אני מבקש לברך את כל המשתתפים: קרני בר, נוי וליקין, עילי שפיר, דנה פיצ'ון ומיקה קיסלנסקי. תודה גדולה לרובין פלאם המדהימה.

ורייאטי בהדסים


הרבה כבוד לילדי שכבת י'. השבוע נערך הפנינג צוהל של נתינה ותרומה. מורים, עובדים ותלמיד שכבה י' התגייסו, הכינו ובנו מגוון של תחנות אוכל ופעילות במסגרתם נאספו למעלה מ - 8000 ₪, למען ילדי ורייאטי. תודה מקרב לב לכל הרבים שתרמו, אפו עמלו ויזמו

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

נמשכת ההרשמה לקייטנות ומחנות קיץ 2016. מוזמנים להירשם באתר המרכז הקהילתי ובמזכירות המרכז הקהילתי: 09-8910070

יום א' הקרוב, הצגת מבוגרים, ארוחת פרידה תיאטרון בית ליסין, 20:30 באולם ביה"ס האמריקאי. קומדיה חדשה מטורפת של תחבולות קומיות.

יום שני הקרוב, 6.6.16, הרצאת חמדה, הסכסוך הישראלי פלשתינאי,19:30, בבית יחיאל.
הזמנת כרטיסים במרכז הקהילתי: 09-8910070

מופע תרבות חמדה, מוצאי שבת, 2.7, 20:30, להיות אלכסנדר פן, בבית יחיאל.
בשיתוף הספרייה ע"ש ורדה ריכטר

נמשכת ההרשמה לקייטנות ומחנות קיץ 2016
מוזמנים להירשם באתר המרכז הקהילתי ובמזכירות המרכז הקהילתי: 09-8910070

שבת שלום לכולם
אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד