אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 23.6.16

תושבים יקרים שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

ואהבת לרעך כמוך

תושבי אבן יהודה היקרים.

לאורך השנים הצלחנו יחד בכוחות משותפים, לבנות במושבה היפה שלנו, מרקם מוצלח של חיי קהילה וחברה שלווים ושקטים. ותיקים לצד חדשים, חילונים ודתיים, בוגרים וצעירים, ימניים ושמאלנים. ידענו לשים בצד את כל המחלוקות, לשלב ידיים במשותף ולעשות כל שנדרש בסבלנות ובסובלנות, על מנת להצליח לשמר חיי הקהילה ואיכות החיים הטובה שלנו, כאן באבן יהודה.
מצוות ואהבת לרעך כמוך, היא מהחשובות שיש. קבלו את דעתו של האחר, התייחסו בכבוד, בהערכה ובהגינות לכל אדם, בדיוק כפי שהייתם רוצים שיתייחסו אליכם. 
אני פונה מעומק הלב, אל כל התושבים ומבקש מכולם, לשים בצד את המחלוקות בנושאים שונים ובנושאי דת במיוחד. איש באמונתו יחיה. הוויכוחים השונים בנושאי דת פוגעים ברגשות של כולנו.

שר המדע והחלל באבן יהודה

 

בחמישי, אירחתי בלשכתי את ח"כ אופיר אקוניס, שר המדע והחלל. בישיבת העבודה השתתפו גם חברי המועצה זיו קמיני ודרור ריבובסקי, מנהלת מחלקת החינוך, סימי פרץ ועדי ניניו גרינברג, תושבת אבן יהודה מומחית חלל ולווינות.
הצגנו בפני השר מספר פרוייקטים ותוכניות בנושאים שבאחריות משרדו, אותם אנו מתכוונים להקים ולפתח אצלנו באבן יהודה, כגון: הקמת קמפוס מדעי בינתחומי לחקר כדור הארץ והחלל, מצפה כוכבים ועוד. ביקשנו מהשר אקוניס, להירתם ולפעול לתקצוב המיזמים והוצאתם לפועל.
השר הנחה את הצוותים המקצועיים במשרדו לבחון ולבדוק את אפשרויות תקצוב והקמת הפרוייקטים באבן יהודה.
אני מבקש להודות לכל משתתפי ישיבת העבודה. לעדי על הכנת והצגת 
הנושאים ברמה גבוהה ולשר אופיר אקוניס וצוות משרדו שהגיעו לביקור במועצה

צו המיסים

 

אני שמח וגאה לעדכן אתכם תושבים יקרים, שברביעי, בישיבת מליאת המועצה המקומית אבן יהודה, אישרו חברי המועצה, את צו המיסים לשנת 2017. בשנת הכספים הבאה תתבצע העלאה אך ורק של 1.77% בלבד, כפי שמופיע בחוק ההסדרים בתקציב המדינה. אני מבקש להודות לכל חברי מליאת המועצה המהווים קואליציה רחבה, על שיתוף הפעולה, השותפות לדרך, העשייה הפורייה ועל הפעילות הרבה למען תושבי המושבה.

אביבה מורדוקוביץ

 

השבוע נפרדנו מאביבה מורדוקובץ, מנהלת בית הספר בכר היוצאת. השתתפתי באירוע הפרידה מאביבה, ביחד עם סגן ראש המועצה, דרור ריבובסקי, חברי מליאת המועצה, מזכיר המועצה, אלי גטר, גזבר המועצה, אשר שמע, מנהלת מח' החינוך, סימי פרץ, הצוות החינוכי בבכר, צלילה גולן המפקחת, תמי רוטמן מהסתדרות המורים, תושבים, הורים ואורחים. אביבה הגיעה לאבן יהודה לפני שמונה שנים והייתה שותפה מלאה בקידום בית הספר, לימוד וחינוך ילדי המושבה והפיכת בית הספר בכר לבית שני עבור ילדי המושבה. אביבה, ניהלה את בכר בצורה מרשימה ומעוררת התפעלות, במסירות, בהשקעה יתרה, בהתמדה, בחריצות, באהבה והדף קצר מלהכיל את כל המילות הפרגון המגיעות לה. עם השנים אביבה, הפכה לחלק בלתי נפרד מהנוף שלנו ומחיי הקהילה באבן יהודה. 
תודה לכל השותפים בארגון והפקת מסיבת הפרידה, לאנשי מחלקת החינוך, הצוות בבכר, המנהלת, אתי חודידה, המחנכות והמורות, חברי הנהגת ההורים, לכל האורחים שהגיעו ולכל משתתפי האירוע. תודה לכולם. אני מבקש לאחל לאביבה פעם נוספת בריאות, הצלחה רבה וכל טוב.

גיל וחנה אופיר

 

היום, שישי, הגעתי למפגש חברים בפרלמנט היין בביתם של גיל וחנה אופיר. משפחת אופיר היקרה, מזמינה לביתה את תושבי המושבה ומשתפת את האורחים בטעימות יין, פרי יצירתו של גיל המוכשר. הכינוס בבית משפחת אופיר, הפך לאירוע חברתי- קהילתי ומשתתפים בו תושבים וחברים רבים. היין היה מצויין וטעים, אווירה טובה ונעימה ודיונים על נושאים חשובים ומרתקים. אני ושאר האורחים נהנינו מאוד. אני מבקש להודות לחנה וגיל על האירוח ועל הכנסת האורחים היפה והמכובדת. תודה.

אופל סופר

 

אנחנו על המפה גם בכדורגל נשים. נבחרת ישראל התחדשה השבוע בשחקנית רכש מוכשרת אלופה, אופל סופר מאבן יהודה. ברכות לאופל על הזימון לנבחרת ישראל ולבישת המדים הלאומיים. בהצלחה.

אלופות בהתעמלות מכשירים

 

גאוות יחידה משלנו באבן יהודה. שלוש בנות מופלאות מהמושבה, משתתפות השבוע באליפות הארץ בהתעמלות מכשירים במסלול האולימפי לבוגרות וצעירות שנערכת במרכז הספורט הלאומי בהדר יוסף. שחר אהרון, שזכתה במדליה ואורטל חסן ומיכל זילברברג שיתחרו מחר. 
אני מבקש לברך את הבנות על ההשקעה הרבה, האימונים המפרכים לצד הלימודים והמבחנים, הויתורים השונים למען הצלחה בחיים האישיים ועל החריצות וההתמדה. כולנו, תושבי אבן יהודה, מחזיקים לכן אצבעות ומאחלים בהצלחה רבה.

מורים מצטיינים בתיכון הדסים אבן יהודה

 

השבוע השתתפתי במפגש פרידה ממורי תיכון הדסים אבן יהודה. צוות ההוראה החינוכי בתיכון הדסים אבן יהודה הוא מהטובים בארץ. המנהל, אלי בצלאל, המחנכים, הרכזים והמורים, משקיעים לאורך כל השנה לילות כימים בחינוך ולימוד ילדינו ועושים זאת בהשקעה, התמדה, חריצות, איכפתיות, חום ואהבה. אני מבקש לברך את אלי המנהל, זאב מנהל הכפר ואת כל הצוותים החינוכיים ולהודות להם על הנתינה שלהם למען הצלחת וקידום ילדי המושבה. תודה רבה ונתראה בשנה הבאה.
.

חילופי משלחות נוער

 

השבוע, אירחנו בתיכון הדסים אבן יהודה, משלחת של 13 תלמידים מתיכון בעיירה בלציג, הסמוכה לברלין בגרמניה, שהגיעו לביקור במסגרת פרויקט חילופי משלחות המסורתי, זו השנה ה- 11 ברציפות. הנערים התארחו אצל תלמידי הדסים מאבן-יהודה וקדימה. 
האורחים מגרמניה, סיירו באתרים שונים בארץ: במצדה, בים המלח, בעיר העתיקה בירושלים וערכו סיור מודרך ב"יד ושם". 
ביום ג' האחרון בערב, רגע לפני חזרת המשלחת לגרמניה, ערכנו ערב פרידה מרגש, בבית משפחת כרמלי, בו השתתפו האורחים ומלוויהם והמארחים הישראלים והוריהם. בירכתי את כל הנערים והענקתי לאורחים שי סימלי, דגלון המושבה. התרגשתי לשמוע את האורחים מגרמניה מודים בחום למארחים על קבלת הפנים החמה והלבבית. 
למחרת, ביום ד', המריאו האורחים והמארחים לביקור גומלין בן 8 ימים בגרמניה, במסגרתו התארחו תלמידי הדסים, בביתם של מקבליהם. המשלחת תסייר בעיר בלייציג , תבקר בבונדסטאג (הפרלמנט הגרמני) וצפוייה להיפגש עם שר החוץ הגרמני. כמו כן, יבקרו ב"וילה ואנזה", שם תכננו הנאצים את ה"פתרון הסופי" ליהדות אירופה ולאחר מכן יבקרו במוזיאון היהודי בברלין ועוד. 
תודה להנהלת התיכון, לרכזת הפרוייקט, ענת אלון, לכל המשפחות וההורים המארחים, למשפחת גדי כרמלי ורעייתו ולכל הנערים מסבירי הפנים על האירוח היפה.

70 שנה לעין יעקב

 

השנה נציין 70 שנים להקמת שכונת עין יעקב באבן יהודה. רשמו ביומנים, ב - 12.7., נפגש כל תושבי אבן יהודה בחגיגות. פרטים בהמשך.

רוזה וינטר

 

השבוע הוענקה תעודת הוקרה, למתנדבת אחת מיוחדת במיוחד, הגב' רוזה וינטר, האחת ויחידה בת ה-95. בירכתי את רוזה והודיתי לה. רוזה היקרה מלווה את מערכת החינוך שלנו שנים רבות בהתנדבות ותמיד מוכנה לסייע, לעזור ולתרום בבכר, בכל נושא למען ילדינו. 
אני זוכר את רוזה מתקופת ילדותי, מגיע אליה למכולת השכונתית, שם רוזה קיבלה את פני הילדים בחיוך, בלטיפה ומילה טובה. רוזה יקרה, את אישה אדירה. אני מבקש לאחל לך בריאות טובה ומלאה ואריכות ימים באושר.

אדיר מסעוד

 

קרן אור נוספת משלנו באבן יהודה. בפסטיבל הזמר התימני, שבח אשיר, שנערך השבוע בכפר סבא, זכה הזמר מאבן יהודה, אדיר מסעוד. אדיר, מוכר לרבים מתושבי המושבה כזמר מוכשר מאוד, איש נעים הליכות וחבר טוב. אני מבקש לברך את אדיר על ההישג היפה וזכייתו במקום הראשון ולאחל לו המשך עשייה פורייה.

סיום חוגי השירה והמחול

 

השבוע נערכו מסיבות הסיום לחוגי השירה והמחול של המועצה והמרכז הקהילתי אבן יהודה. לאורך כל השנה משתתפי החוגים משקיעים באימונים, בחזרות, בהקלטות, בלימוד ובשיפור היכולת האישית. 
להקות השירה והמחול של המועצה המקומית והמרכז הקהילתי אבן יהודה, הן הגדולות והמובילות כיום באזור השרון.
ברכות מכל הלב לכל הבנות בכל החוגים והמסגרות הפעילות, בשירה לאפרוחים, ילדודס, בננות, טוויסט, ריצ'רץ' וקליק במחול: לאדוונס, אנסמבל, היפ הופ, ג'אז, טרום בלט, רב תחומי, פולקלור, אינטרמדייד, ערבסק ומודרני.

אני מבקש לברך את כל הבנות המקסימות, על השותפות באירועים ובפעילויות החברתיות - קהילתיות שלנו במושבה ועל כך שלהקות הילדים משתתפות בקביעות באירועים הקהילתיים.

בימים אלה ממש, אנו עובדים על פתיחת בית ספר מנגן שעתיד להיפתח בשנה הבאה בבית הספר בכר, סטודיו נוסף במרכז הקהילתי ומשפצים את אולם המחול החדש.
במהלך חודש יולי נקיים קורס קיץ בהם נארח את מיטב המורים והכוריאוגרפים בארץ .
המרכז הקהילתי שלנו נמצא כעת בתקופת התחדשות והערכות מחדש לקראת השנה הבאה. אנו עושים כל שנדרש לשפר, לייעל ולהכין את השנה הבאה כך שלאחר חופשת הקיץ, תגיעו בכוחות מחודשים לשלל חוגים חדשים ואיכותיים.
עם תום השנה אני מבקש להודות ליו"ר הנהלת המרכז, סגן ראש המועצה, עומרי פלד, לקודמו בתפקיד, חבר המועצה, דרור ריבובסקי, למנהל המרכז הקהילתי, משה בבל פור, למנהלת המוסיקלית, גילי באום וליפעת פחימה וייסקופ, רכזת תחום המוסיקה והתרבות, לקרן צור דאדי ולנטלי בורנשטיין רכזות המחול, לעובדי המרכז, לכל הרכזים והמדריכים.

איכות סביבה בבכר

 

כחלק מתכנית נתינה לאורך כל השנה, עוסקים תלמידי שכבת ה' בבית ספר בכר, בלמידה וחקירת נושא איכות הסביבה גם באנגלית. השבוע, חשפו התלמידים את תוצרים המדהימים והסבירו באנגלית לחבריהם על התהליך כולו. מיזם יפה ומבורך. צפו במיצגים בתמונות המצורפות.

אזרחות טובה בהדסים אבן יהודה

 

זה התחיל כמטלת ביצוע במסגרת שיעורי האזרחות בנושא הנגשת תאי מדידה לבעלי מוגבלויות כתנאי לרישיון עסק, של התלמידות, ריי רווח ושני נחמני, המשיך בהנחיות לביצוע של נציב שוויון זכויות הזדמנויות לאנשים עם מוגבלויות, אברום טורם והסתיים במפגש למתן תעודת הצטיינות והערכה במעמד שרת המשפטים, ח"כ אילת שקד, ח"כ אילן גילאון, אברום טורם ומפמ"רית אזרחות יעל גראון. זו אחת העבודות הבולטות מתוך עבודות רבות שהשפיעו בצורה כזו או אחרת על החיים בקהילה. כל הכבוד לכל התלמידים שלקחו חלק בפרוייקט, לריי רווח ושני נחמני האלופות, למורה המנחה מירה סילם ולרכזת מיכל מנגר. מרגש.

אור תורה

 

בשני נפגשתי עם הורי ותלמידי בית הספר אור תורה לפעילות קהילתית משותפת סיום שנת חמ"ד ופרידה ממחזור נ"ט. היה נפלא. פגשתי משפחת אור תורה חזקה ומאוחדת שמתגייסת בכל פעם, תמיד, למען החברה והקהילה. שיתוף הפעולה בין המועצה, מחלקת החינוך ובית הספר ראוי לכל מילות השבח והערכה. תודה למנהל בית הספר, הרב משה איתמר, למחנכים ולכל צוותי ההוראה. נפגש באירועים הבאים.

סיום גני ילדים

 

במהלך השבועיים האחרונים השתתפתי בטכסי סיום בגני הילדים באבן יהודה. בשנתיים וחצי האחרונות, אני מלווה את הילדים המקסימים לאורך כל השנה, בפעילויות, באירועים, בחגים, במפגשים בימי שישי, בחוגים וסתם כך כשאני מגיע לביקור בגן. מדהים לראות את ההתפתחות של הילדים הקטנים, מתבגרים אט אט, מתפתחים, לומדים וגדלים. אם סיום שנת הלימודים בגני הילדים, אני מבקש להודות מקרב לב למנהלת מח' גני הילדים, תאיר רווה – הדס ולכל הגננות והסייעות. המסירות, החום והאהבה ביחד עם ההשקעה שלכן מכל הלב והנשמה וזה ממש לא מובן מאליו. תודה לכן ובהצלחה בשנה הבאה.
בנוסף, אני מבקש לאחל בהצלחה למאירה רשף מגן נופר, לפטריסיה עמר מגן אירוס ולשירית דמרי מגן רותם, שעוזבות את הגנים ופותחות בדרך חדשה מחוץ לאבן יהודה. בהצלחה לשלהבת מנחם, מגן צבר שיוצאת לשבתון ולזהבה כתר מגן ריחן, שיוצאת לגמלאות. אני מאחל לכולן הצלחה בדרכן החדשה ומודה להן באופן אישי.

זהירות בדרכים בבית אב"י

 

המועצה מייחסת חשיבות רבה לנושא בטיחות וזהירות בדרכים והשבוע, קיימנו פעילות גם בבית אב"י. מחלקת החינוך, מרגלית צאירי, מנהלת מטה הבטיחות בדרכים ויוסי בלגזל מנהל בטיחות אזורי של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, קיימו בבית הספר יום פעילות גדוש ומהנה בו העבירו לתלמידים תכנים שונים בנושא. אני מבקש מכל ההורים לחזור ולשנן בפני הילדים את כללי הבטיחות והזהירות. תודה

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

מופע תרבות חמדה, להיות אלכסנדר פן, מוצ"ש, 2.7.16,20:30 בבית יחיאל.
הזמנת כרטיסים במרכז הקהילתי: 09-8910070, בשיתוף הספרייה ע"ש ורדה ריכטר
בחסות סומך נכסים.

הצגת מבוגרים אחרונה לעונה, על אהבה וחברות-בית ליסין, יום ג',5.7.16, 20:30 באולם ביה"ס האמריקאי.
כרטיסים יש לרכוש דרך מזכירות המרכז הקהילתי: 09-8910070

לסיום, השבוע נפרדנו ממרגלית יצחקי ושלמה חוברה, אותם הכרתי אישית שהלכו לעולמם. פרידה היא תמיד כואבת ולא משנה מתי ובאיזה גיל. אני מבקש להשתתף בצערם של משפחות יצחקי וחוברה ובצערה של ענת אידלסון על מות אביה, משה. שלא תדעו עוד צער, תנחומי למשפחות.

שבת שלום לכולם,

אבי הררי
ראש המועצה

צילומים באדיבות דן בן ארי.

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד