אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 1.7.16

תושבים יקרים, שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

בוגרי שכבת ו'

 

השבוע נערכו טכסי הסיום לשכבת בוגרי כיתה ו' שלנו בבתי הספר בכר ובית אב"י באבן יהודה. השתתפתי בטכסים והתרגשתי מאוד. לאורך השנים בפעילותי הציבורית במושבה, אני מלווה את הילדים המתוקים, החל מדרכם בגני הילדים, בכיתות השונות, בפעילויות ובאירועים. ילדים זה שמחה, במיוחד שהם ילדים שלנו כאן במושבה. ראיתי כיצד הם גדלים ומתפתחים, לומדים מתחנכים, כובשים פסגות וכמובן הרבה הישגים אישיים וקבוצתיים.
אני מבקש לברך פעם נוספת את מנהלות בתי הספר, אביבה שסיימה, אתי ואורה ואת כל המחנכות והמורות, על שנה מלאת פעילות ועשייה, השקעה, חריצות והתמדה ועל כל מה שנתתם למען הצלחת ילדינו.
ולכם בוגרים יקרים, אתם הופכים כעת מילדים לנערים, השמיים עבורכם הם הגבול. לימדו, השכילו ונצלו כל רגע כדי להעשיר את הידע שלכם. אני אמשיך ללוות אתכם גם בחטיבת הביניים ולאחר מכן בתיכון הדסים אבן יהודה. נצלו את חופשת הקיץ לבילויים והנאות ושימרו על עצמכם כדי שנוכל להיפגש שוב בתחילת שנת הלימודים.
שאו ברכה ובהצלחה.

בית הספר אור תורה

 

השבוע נערך טכס סיום גם בבית הספר אור תורה.
בית הספר גדל, צומח ומתרחב. גם בשנה הבאה יפתחו שתי כיתות א' נוספות ומספר התלמידים בבית הספר יגדל. זהו ביטוי אמיתי לאיכותו של בית הספר, רמת הלימוד הגבוהה בו, איכותם הגבוהה של המנהל וצוות ההוראה והרצון של רבים להגיע ללמוד ולהתחנך כאן.
אני מברך את משפחת אור תורה על זכייתם בפרס חינוך מחוזי ליישום יעדי החמ"ד ובטוח שמסורת ההצלחות וההישגים תמשך גם בעתיד.
בוגרים יקרים, כעת אתם יוצאים לדרך חדשה, מלאת משימות, אתגרים וגם פעילות ועשייה. הילקוט שאתם נושאים על גבכם, מלא בשלל כלים להצלחה בחיים, חוכמה בינה ודעת, דרך ארץ, למידה והקפדה על מצוות התורה.
עם סיום שנת הלימודים, אני מבקש להודות למנהל בית הספר, הרב איתמר משה ולמחנכת הכיתה הגב' רינת חג'בי, על הנתינה וההשקעה האין סופית מכל הלב למען הצלחת התלמידים.

סיום שנה בראשונים

 

בשבוע האחרון לשנת הלימודים, בבית החינוך הראשונים, עסקנו ביוזמות של ילדים לסוף שנה ובפרדות. ביום א', התקיים מרתון דרמה לפי שכבות. ביום ב', התקיימה פעילות תחרותית ביוזמת וועדת טיולים, בהפסקה התקיימה הפסקה פעילה ספורטיבית, ביום ד', נערכו פעילויות מהנות והצגה בנושא איכות הסביבה וביום חמישי יציאה לחופש הגדול. תודה למנהל, יובל עוז, למחנכים ולמורים ולכל התלמידים חופשה מהנה.

תמיר בן משה

 

השבוע אירחתי בלשכת ראש המועצה את, תמיר בן משה, סמנכ"ל בינוי ותשתיות במשרד החינוך. בישיבה השתתפו גם חברת המועצה, זיו קמיני, מנהלת מח' גני הילדים, תאיר רווה - הדס, מהנדסת המועצה, אינה קיסילנקו ורפרנט המשרד יהודה כץ.
הצגתי בפני, מר בן משה, את התפתחות המושבה וקצב הגידול המבורך של ילדינו וכמובן את הפיתוח והבנייה המואצת של מבני החינוך בשנתיים וחצי שחלפו מאז כהונת המועצה. בנוסף, נערך דיון בעניין מצבת הגנים וכיתות לימוד, הערכות לשנת הלימודים הקרובה ו- 2017 ומציאת פתרונות לילדי החינוך המיוחד. לאחר מכן ערכנו סיור בבית חינוך הראשונים ונפגשנו עם יובל מנהל בית הספר וצוות המורות.
תמיר, התרשם מאוד מבית החינוך החדש ושיבח את עבודת המועצה, הדאגה להקמת ובניית מבני חינוך למען הדור הבא, קצב הבנייה המהיר של בית חינוך הראשונים ועוד. בנוסף, סוכם על אישור פרוגרמות לבניית שלושה גני ילדים נוספים והכנת פרוגרמות נוספות לבניית גני ילדים מונגשים לחינוך מיוחד.
אני מבקש להודות לתמיר על ביקור העבודה ועל כל העזרה. תודה.

מרכז קהילתי אבן יהודה

 

השבוע התכנסנו, חברי האסיפה הכללית והנהלת המרכז הקהילתי כדי להודות לסגן ראש המועצה, דרור ריבובסקי, על סיום תפקידו כיו"ר המרכז הקהילתי אבן יהודה ובחירת מחליפו, חבר המועצה, עומרי פלד.
דרור, מילא את התפקיד בשנתיים וחצי שחלפו ועשה זאת בצורה מרשימה ומעוררת הערכה. אני מבקש להודות לדרור ולברך את עומרי על כניסתו לתפקיד יו"ר המרכז הקהילתי ולאחל לו בהצלחה רבה.

סיום חוגים

 

השבוע נערכו מסיבות סיום לחוגי המועצה והמרכז הקהילתי. בכל שנה, המועצה והמרכז הקהילתי, פועלים בשיתוף פעולה, על מנת לשפר ולשדרג את השירות והיצע הפעילות והאירועים למענכם תושבים יקרים. אנו עושים כל שניתן בכדי שתוכלו להשתתף במגוון רחב של אירועים, מופעים, הצגות, פעילויות וחוגים.

כדורגל

 

150 כדורגלנים צעירים השתתפו בחוג הכדורגל. לפני חודש, הלך לעולמו, המאמן האהוב, אופיר גביש ז"ל. אופיר היה מקצוען, מאמן למופת ואיש חביב ונעים הליכות. נזכור אותו תמיד. אני מבקש להודות למחליפו של אופיר, המאמן רועי גולסה שהגיע אלינו לפני מספר חודשים ועשה עבודה יפה מאוד.

קפוארה

 

אני מבקש להודות למאמנים: תום, נועם ומני על עבודתם ופועלם עם הילדים.

קרב מגע

 

קרב מגע הוא מחוגים הוותיקים שלנו שקיים באבן יהודה מעל 20 שנה. 100 משתתפים בכל הגילאים משתתפים בחוג, לומדים ערכים, הגנה עצמית, כבוד לזולת ולשונה וכמובן משמעת ועבודה קשה. אני מבקש לברך ולהודות לארז שרבי ולצוות המדריכים רון, אלירן ורועי.

לסיום, מאחורי כל מערך החוגים עומדים אנשים יקרים ועובדים מצטיינים ומסורים. תודה ליו"ר המרכז היוצא, סגן ראש המועצה, דרור ריבובסקי, ליו"ר הנכנס, עומרי פלד, למנהל המרכז, משה בבל פור, לכל הרכזים והמדריכים ולכל עובדי המרכז.

שבוע הספר

 

ברביעי נערך הפנינג שבוע הספר. משתתפים רבים בכל שכבות הגיל, הגיעו ולקחו חלק בפעילות היפה. ספריית אבן יהודה של המועצה, מספקת שלל פעילויות ואירועי תרבות שונים לכל הגילאים. ספריית המושבה (לאחר השיפוץ שעברה) מהווה מקום מפגש חברתי – תרבותי, נעים יותר ונגיש לכולם.
אני מבקש להודות למנהלת הספרייה, ורדה שמש ולרבקה על עבודתם המסורה לכל עובדי המועצה שסייעו להפקת האירוע ולשמשון הקב"ט, שדואג תמיד לביטחוננו. תודה.

בוקר אופנה בויצו

 

היום, שישי, התקיים מפגש בוקר אופנה בויצו אבן יהודה. באירוע הוצעו למכירה פריטים חדשים, תיקים, נעליים, משחקי ילדים ועוד, כדי לממן מיזם חדש של ויצו בשיתוף המועצה והמחלקה לשירותים חברתיים, יום הולדת לילד. אני מבקש לברך על המיזם הקהילתי – חברתי המרגש הזה. תודה לאורנה דקל מויצו, לעובדי המחלקה לשירותים חברתיים ולכל המתנדבים הרבים והתושבים שהגיעו ולקחו חלק באירוע.

מועדונית רקפת

 

בשני, חגגנו את סיום שנת הלימודים במועדונית רקפת של המועצה. מסיבת הסיום הייתה חגיגית ומרגשת. מועדונית רקפת היא מועדונית משותפת למחלקת החינוך והמחלקה לשירותים חברתיים. היא משמשת כמסגרת משלימה לאחר שעות בית הספר ומהווה מסגרת חינוכית-טיפולית לילדים בגילאי א' עד ד'.
צוות המועדונית כולל את מנהל המועדונית, עו"ס, מדריך ואם בית שפועלים לקדם את מצבו הרגשי, התנהגותי, חינוכי וחברתי של הילד ולשפר את הקשר בין הילד להוריו תוך חיזוק התפקוד ההורי.
המועדונית מציעה מגוון פעילויות חברה והעשרה, ספורט, עזרה בשיעורי בית, טיפוח הרגלי למידה, הרגלי סדר וניקיון והרגלי חיים בסיסיים נוספים, זאת לצד ארוחת צהרים מזינה שהילדים מקבלים מידי יום, בימי החופש הגדול המועדונית גם מפעילה קייטנה. המועדונית באבן יהודה פועלת ברח' הבנים בימים ראשון–חמישי בין השעות 13:00-18:00 מועדונית רקפת, מופעלת ע"י המועצה באמצעות מחלקות החינוך והשירותים החברתיים.
המועצה משקיעה כל שניתן בפרוייקטים קהילתיים – חברתיים למען התושבים ופרוייקט מועדונית רקפת שמספק מענה לילדים בשכבות גיל שונות במושבה, הוא נדבך חשוב ומרכזי בפעילות שלנו.
אני מבקש להודות לכל השותפים לדרך עוסקים במלאכה, לגב' סימי פרץ, מנהלת מח' חינוך, לגב' חגית זהבי, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, לקב"ס, מר יעקב איברקן והעו"ס, נעמה קדר. תודות למתנדבי הצופים, לוויצו אבן יהודה שבמהלך כל השנה סייעו לתלמידים לימודית ובהעשרה בתחום המדעי וכמובן לצוות החם שמלווה את הילדים לאורך השנה לויקי גלאם מנהל המועדונית ולדינה.

שעה בשבוע

 

פרוייקט שעה בשבוע, שהפך למסורת מושבית, נמשך גם הקיץ. אני קורא לכל בני הנוער שלנו באבן יהודה, לתרום ולהתנדב שעה בשבוע לעשייה ופעילות חברתית – קהילתית, כאן אצלנו במושבה. בני נוער שמעוניינים להצטרף לפרוייקט, יפנו למרכזת שעה בשבוע, יעל פדר, במייל yaelfeder1@gmail.com .
תודה לחבר המועצה, עוז כהן, ליעל פדר ולכל המתנדבים.

תיק לכל ילד

 

גם השנה אנו ממשיכים במסורת בה המועצה בשיתוף ויצו והנהגות ההורים, אוספים תיקים עבור ילדים שאינם יכולים לרכוש לעצמם.
בימים אלו התחלנו לאסוף ציוד לימודי שיועבר לילדים שאין ביכולתם להתחיל את השנה עם ציוד מינימלי אבל נידרש לכולם. במידה ויש ברשותכם: תיקים, חולצות עם סמל בית הספר ("בכר", "בית אב"י", "הראשונים" "והדסים"), קלמרים, מחברות, כלי כתיבה, ציוד לימודי מכל סוג (לא כולל ספרי לימוד), הביאו את הציוד לביגודית של ויצו ברח' אסותא 6, או לתאם טלפונית עם רכזי הפרוייקט:
שרה אינטרטר 054-4754485, עוז כהן 0528989749 או ozcohen9@gmail.com
אני מבקש להודות לכל השותפים בפרויקט, לעובדי המועצה, ויצו אבן יהודה, ועדת קשרי קהילה, מחלקת החינוך, המחלקה לשירותים החברתיים , הנהגות ההורים ולכל האנשים הטובים.
יחד ניתן לכל הילדים הזדמנות להתחיל את שנת הלימודים כראוי.

מלגות

 

אנו שמחים להעניק לסטודנטים תושבי המושבה מלגות שיסייעו לכם בשנת הלימודים הבאה. הזכאים לקבלת המלגות, סטודנטים שיענו על הקריטריונים שנקבעו על ידי ועדת מלגות והמועצה. תקציב המלגות יחולק עפ"י סיווגים של הכשרה מקצועית ואקדמאית, עפ"י שיקולי הועדה וכפוף למס' הבקשות. טופס הבקשה הינו חלק בלתי נפרד מהתבחינים – קריטריונים לקבלת מלגה.
הועדה לא תדון בבקשות שאינן עומדות בקריטריונים שנקבעו על ידי ועדת המלגות.
הועדה לא תדון במועמדים שלא הקפידו על מילוי הטפסים והגשת המסמכים במועד וכנדרש.
לנוחיותכם, להורדת טפסי המלגה הקליקו בקישור המצורף אתר המועצה.
http://www.even-yehuda.muni.il/?CategoryID=252&ArticleID=396

את הטפסים יש להגיש ללשכת ראש המועצה, לא יאוחר מתאריך 1 לספטמבר 2016.
אני מבקש להודות ליו"ר וועדת המלגות, חבר המועצה, עומרי פלד ולכל חברי הוועדה על עבודתם המבורכת.

סדנת הורים

 

לפני שבוע נפתחה להורי המתבגרים במושבה סדנה, של המועצה, המחלקה לשירותים חברתיים ביחד עם מציל"ה. בסדנה משתתפים כ- 30 הורים. 
חופשת הקיץ לצד חוויות והנאות טומנת גם סכנות.
בפלייר המצורף, מספר טיפים לקראת חופשת הקיץ שהעבירה מנחת הסדנה, רות גנאל. תודה לאייל זלדין ולכל משתתפי המפגש. שיהיה לכולנו קיץ נעים ושקט.

קו לים

 

כפי שפורסם השבוע, חברת קווים נענתה לבקשת המועצה ומעתה תוכלו להגיע באוטובוס לחוף הים ברמת פולג. לפרטים נוספים, מסלול ושעות הקו, ניתן לצפות בדף הפייסבוק ובאתר המועצה ובאתר חברת קווים.

70 שנה לעין יעקב

 

חגיגות 70 שנה לעין יעקב יערכו ביום ג', 12.7.16, 19:00-23:00, במרכז הקהילתי. אני מבקש להזמין את כל התושבים בכל הגילאים להשתתף באירוע.

כנס מתגייסים

 

כנס מתגייסים למסיימי יב', ייערך ביום ב', 4.7.16, 20:00, בבריכת השחייה באבן יהודה. כולם מוזמנים.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

ביום א' זה מתחיל, קייטנות בי"ס של החופש ומחנות קיץ 2016
הרשמה ופרטים במזכירות המרכז הקהילתי: 09-8910070

ימי כיף לילדים ונוער בוגרי ד' – בוגרי ח'

הרשמה ופרטים במזכירות המרכז הקהילתי: 09-8910070

הצגת מבוגרים אחרונה לעונה

על אהבה וחברות-בית ליסין, יום ג', 5.7.16, 20:30, באולם ביה"ס האמריקאי, עם מגי אזרזר, נתי קלוגר ומיכל שטמלר.

כרטיסים יש לרכוש דרך מזכירות המרכז הקהילתי: 09-8910070

הפנינג פתיחת הקיץ

אירועי הקיץ ייפתחו בהפנינג חגיגי וססגוני שייערך ביום ה', 7.7.16, 18:00-20:00, באמפי אולם הספורט. כל תושבי אבן יהודה מוזמנים לאירוע.

לסיום,

השנה יצויינו באירועים שונים, 40 שנה למבצע אנטבה. אני מבקש להצדיע לתושב המושבה, הנווט, אריאל לעדן (אחיה של חברתנו ז"ל נאווה לנץ), שהשתתף במבצע החילוץ והשיב את החטופים לארץ בקורנס 3 (הרקולס). אריאל יקר תושבי אבן יהודה גאים בך.
שבת שלום לכולם,

אבי הררי

ראש המועצה

תמונות באדיבות דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד