אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 4.11.16

תושבים יקרים שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

אמיר אבן טוב

 

אמיר אבן טוב, חברנו היקר, סיים השבוע את תפקידו כמנהל המוקד ודובר המועצה.
אמיר מלווה אותי במועצה תקופה ארוכה. בנוסף למקצועיותו, נחשפתי לידע הרב שלו, החוכמה, העצה הטובה והרעיונות המקוריים והנפלאים שבאמתחתו.

אמיר ייצג את המועצה בתקשורת ואל מול הגורמים השונים מבית ומחוץ, בצורה הטובה ביותר, שימש כתובת לתושבי המושבה, טיפל בפניות התושבים, נענה, סייע ופתר תקלות ועזר בכל אשר נדרש.

אמיר הוא חבר נאמן, מסור ושותף לדרך. בכל עת, אמיר העניק למועצה מהאיכויות והיכולות הגבוהות הרבות הגלומות בו. אני מבקש להודות לאמיר על תקופת עבודתנו המשותפת ובטוח שמעבר לחברות והקשר החם בינינו, גם נחזור לעבוד שוב בעתיד. תודה רבה לך אמיר.

תכניות לימודים חיצוניות

 

השבוע קיימתי בלשכתי, דיון מקצועי בנושא תכניות לימודים חיצוניות במוסדות החינוך באבן יהודה. בדיון השתתפו, מפקחת המחוז ממשרד החינוך, הגב' צלילה גולן, חברת המועצה, זיו קמיני, מנהלת מח' החינוך, הגב' סימי פרץ, מנהלות בתי הספר אורה וולך ואתי חודידה ומנהל הראשונים, יובל עוז.

ביקשתי לבדוק אל מול המפקחת המחוזית מהי עמדת והנחיית משרד החינוך בנוגע לכניסת תכנים חיצוניים למערכת החינוך.

הדיון היה פורה, מקצועי וענייני והמשתתפים הציגו שאלות וסוגיות שונות בנוגע למגוון רחב של תוכניות העשרה ותכנים שונים חיצוניים שאינם במסגרת תוכנית הלימודים של משרד החינוך.

מפקחת המחוז, הגב' גולן, הבהירה והדגישה כי, הנושאים הנלמדים בבתי הספר היסודיים, הכוללים מערכי שיעור, תכנים פדגוגיים ותוכניות העשרה, הינם בסמכות ובאחריות משרד החינוך. בנוסף, ישנם תוכניות חיצוניות הנלמדות בבתי הספר שמפוקחות ומאושרות על ידי המשרד.

אני מצרף לעיונכם את סיכום הדיון.

השתתפות בצער - אלי בצלאל

 

אנוכי וחברי מליאת המועצה, תושבי אבן יהודה ותלמידי תיכון הדסים אבן יהודה,
משתתפים בצערו של חברינו היקר, מנהל התיכון, אלי בצלאל, עם פטירת אימו, ויולט בצלאל. אלי ומשפחת בצלאל יקרה, שלא תדעו עוד צער, המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ולא תוסיפו לדאבה עוד.

פרוייקט חברתי - מועדון הנערות

 

מועדון הנערות באבן יהודה הינו יוזמה חברתית - קהילתית של המועצה שפועל על ידי המחלקה לשירותים חברתיים בשיתוף עם ויצו.

במהלך החודש הראשון נפגשו הנערות עם חוויות מיוחדות ומעשירות. הבנות ביקרו
ואותגרו בחדר בריחה, במפגש עם עולם השוקולד בטעמים עשירים וביצירת שוקולדים מעניינים ויפים.

בנוסף, פגשו מאפרת מקצועית אשר לימדה אותן את רזי האיפור והכינו ארוחה מפוארת בהנחיית שף מקצועי. אני גאה על כך שבמושבה שלנו מקיימים פרוייקטים שכאלה.

אני מבקש להודות למנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, חגית זהבי ולאורנה דקל מויצו, לעו"ס, קרן איתן ולעו"ס יעל דיצק שמלוות את הבנות באופן קבוע.

תוכנית "אמירים" בבית אב"י

 

השבוע התקיים בבית החינוך, ערב חשיפה להורים לתכנית "אמירים". מדובר בתכנית העשרה לתלמידים מחוננים ומצטיינים. תכנית זו הנה תלת שנתית ומיועדת לתלמידים שאותרו ע"י מכון סולד כתלמידים מחוננים ומצטיינים. 
הקורסים פותחו ע"י מורות מבית הספר: בשכבת ד', קורסים במדעים ואמנות ובשכבת ה', קורסים במתמטיקה ואמנות. כל הילדים יקבלו גם שעה נוספת בתחום החברתי רגשי בשילוב בע"ח. שתי התכניות יחלו בשבוע הבא.
ברכות למנהלת בית הספר, הגב' אורה וולך ולכל הצוות המקצועי, המחנכות והרכזות וברכות לתלמידים בפרוייקט "אמירים".

קבלת חומש בבכר

 

הבוקר השתתפתי במסיבת קבלת חומש לתלמידי כיתות ב' בבכר. הטכס המרגש הינו התחלת לימוד מקצוע התורה. בטקס החגיגי שהתקיים בבית הספר, התלמידים הופיעו בשירים וריקודים ונהנו מברכות ואיחולים. לאחר מכן, צעדו בליווי חבורת כלייזמרים והוריהם לבית הכנסת "ותיקים" ברחוב המעפילים, שם חוו את אווירת בית הכנסת וקיבלו את החומשים. אני מבקש להודות למנהלת בכר, הגב' אתי חודידה, למנהלת מח' החינוך, הג'ב סימי פרץ, לרב אהרון בדיחי ולכל המחנכות והמורות על הפקת הטכס המרשים ומאחל לתלמידים היקרים למידה מהנה.

מוקד

 

למוקד הביטחון ופניות הציבור של המועצה שפועל 24/7 דרושים מוקדנים / מוקדניות, לעבודה במשמרות, כולל סופ"ש. לפרטים נוספים יש לפנות לקב"ט המועצה, שמשון זכריה בטל':054-2113022

עדכוני תשתיות - כיכרות

 

המועצה נערכת לקראת יציאה למכרז לבניית שתי כיכרות נוספות. האחת במפגש הרחובות המתמיד, השרון, הנוטע והשנייה במפגש הרחובות הבנים והנוטר. הצוותים והיועצים המקצועיים עמלים כעת על התכנון, הכנת האומדנים, קבלת אישורים שונים ושאר הנושאים הנחוצים ליציאה למכרז. אני מקווה שעד סוף החודש יפורסם מכרז לשתי העבודות.

כיכר העצמאות - הרימון

 

אנו מתכוננים לפרוייקט נוסף, בניית כיכר בצומת הרחובות העצמאות - הרימון. מיקום תוואי הצומת ובניית כיכר, דורש מבחינה תכנונית, הקמת קיר בטון תומך בצד המזרחי.
על מנת שנוכל להתקדם בתכנון, אנו נמצאים כעת במשא ומתן אל מול חברת מקורות כדי למצוא פתרון לתשתיות וקווי מים של חברת מקורות שנמצאים מתחת לכבישים באזור זה. נמשיך לעדכן.

קדם תורה בראשונים

 

השבוע עסקו תלמידי כיתה ב' בבית חינוך הראשונים, בתהליך קדם תורה. במבואת הכניסה של ביה"ס הוצבו עשרות דגמים של בתי כנסת מכל הסוגים. שלל צבעים וסגנונות, חומרים ורעיונות נהדרים. חלק מהילדים אף הביאו דגמים של בתי כנסת אמיתיים. כל הכבוד על החשיבה המקורית, השיתוף ומגוון הדעות והרעיונות של כולם. ברכות למנהל, יובל עוז, למורות ולכל תלמידי ב' שסייעו.

גן משחקים 212

 

פרוייקט הקמת ובניית גן המשחקים החדש בשכונת 212, מתקדם על פי לוח הזמנים שנקבע מראש. השבוע חוברה תשתית התאורה לחשמל ואנו עורכים בדיקות תקינות לרשת התאורה בגן היפה שנועד לשירותכם.

קיר אקוסטי

 

בישיבת המועצה הבאה, יובא לאישור חברי המליאה, הצעה לבחירת קבלן מבצע להקמת קיר אקוסטי במגרש במרכז הקהילתי.

חורף

 

המועצה באמצעות אגפי חזות המושבה וההנדסה החלו את ההכנות לקראת החורף לפני מספר שבועות. המועצה, ביצעה מספר פעולות והכנות בשטח לפתיחת וניקוי קולטנים, גיזום עצים וענפים, פתיחת חסמים במערכות ניקוז, במבני הציבור התבצעו פעולות והכנות לימי הגשמים ועוד.

עובדי המועצה, מוכנים לספק מענה ולהגיב במהירות לכל שאלה, תקלה ובעיה במוקד המועצה בטלפון 09-8915000.

רביד שמע מנהל מחלקת המש"ק 050-7323118.

גדעון היטלי ממונה אזור צפון 053-7350600.

אור שפירא ממונה אזור דרום 053-2344979.

שמשון זכריה קב"ט המועצה 054-2113022.

אבי שמואל שוטר קהילתי 050-6273392.

חורף גשום, שקט ובטוח לכולנו.

ויצו אבן יהודה

 

ויצו אבן יהודה מזמינה אתכם להשתתף בארועים מיוחדים במועדון ויצו שממוקם מתחת לבניין המועצה.

יום ד', 16.11.16, סרט ודיון: למה התאבד לוי נויפלד. שלושת מקרי הרצח שהסעירו את המדינה.

יום א', 30.11.16, הרצאת אורח: "לחופש נולדה" עם בלה מנדל. ממאה שערים לתל אביב – מסע בלתי נתפס, כנגד כל הסיכויים, כנגד כל העולם.

פרטים נוספים בדף הפייסבוק

או במשרד ויצו : 09-8997040,

 

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

מועדון חמדה

מופע לרקוד עם אבא, מוצ"ש, 12.11.16, 20:30, בבית יחיאל.

21 שנה לרצח רבין - שרים לזכרו

פרטים בפלייר המצורף

יום ראשון,13.11.16, 19:00, באודיטוריום גני שרונים.

תאטרון אבן יהודה

קבוצת התאטרון הייצוגית מזמינה אל שורותיה שחקנים חדשים. המפגש יתקיים ביום ד',18:45, באולם המוסיקה במרכז הקהילתי.

מוכשרים? חולמים במה? שחקנים? יצירתיים? בואו לשיעור היכרות!

קבוצת התאטרון הייצוגית לנוער באבן יהודה מחפשת נערים חולמי במה בכיתות ז'-י'. הצטרפו אלינו, פרטים בנייד: 052-2653352.

נגישות

לבירור לגבי פרטי נגישות האירועים יש לפנות לרכזת הנגישות במייל או בטלפון: 09-8899802

סוף שבוע שקט ורגוע, שבת שלום

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד