אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 11.11.16

תושבים יקרים שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

מלגות

 

בשלישי, נערך טקס חלוקת המלגות לסטודנטים, בני המושבה. אנוכי, ביחד עם יו"ר וועדת המלגות, חבר המועצה, עומרי פלד, הענקנו מלגת לימודים לשנה הקרובה, לכ - 58 צעירים וצעירות, שעמדו בקריטריונים של וועדת המלגות. 
אני מבקש לאחל לכל מקבלי המלגות שנת לימודים מהנה ופורייה והרבה הצלחה.

הולכים ברגל באבן יהודה

 

הבוקר שישי, השתתפתי ביחד עם הורים וילדים רבים ביוזמת "הולכים ברגל", ברחובות המושבה בדרך לבית הספר. הפרוייקט נערך ביוזמת מנהלי בתי הספר, חברי הנהגת ההורים ובשיתוף מחלקת החינוך של המועצה. המיזם נועד לעודד צעידה רגלית ואורח חיים בריא. מדובר ברעיון מבורך, בו ילדים צועדים ברגל בדרכם לבית הספר. צעדתי ביחד עם ההורים והילדים במגוון מסלולים שונים ונהניתי מהצעידה ומחברתם של השותפים לדרך. אני מבקש להודות ולברך את כל משתתפי הפרוייקט, יוזמי הרעיון, מנהלי בתי הספר, אורה, אתי, אלי ויובל, חברי הנהגות ההורים, לכל ההורים המתנדבים, לשמשון הקב"ט ולכל הילדים שלקחו חלק וצעדו ברגל לבית הספר. תודה לכולם.

שביל הערכים - ביקור בכנסת

 

בחמישי יצאתי לטיול לירושלים ביחד עם תלמידי שכבת ו' מבית אבי. ביקרנו בגבעת התחמושת ובכנסת ישראל. בכנסת עסקו התלמידים בחשיבות הדמוקרטיה, ביקרו במליאה וערכו הצבעה. הטיול הוא חלק מתוכנית "שביל הערכים" בבית אב"י.
נהניתי מהסיור, שמחתי לגלות מעורבות של תלמידים צעירים, אכפתיים, סקרנים ולמדנים. תודה למנהלת אורה וולך, למחנכות, להורים המלווים וכמובן לילדים המקסימים.

חומש בראשית בבית אב"י

 

היום, שישי, השתתפתי בטקס הענקת חומש בראשית לילדי בית חינוך בית אב"י. הטקס שנערך בכל כיתות ב' ולאחר מכן בבית הכנסת היה מרגש ומיוחד. התרגשתי ביחד עם ההורים והילדים מהמעמד ומספרי התורה. אני מבקש לאחל לכל הילדים שנת לימודים מהנה ופורייה. אני מבקש להודות למנהלת בית הספר, אורה וולך, רב היישוב, הרב בדיחי וצוות המורים על ארגון הטקסים.

תכניות לימודים חיצוניות

 

השבוע אירחתי בלשכתי בשעת בוקר מוקדמת, את חברי הנהגות ההורים משלושת בתי הספר ביחד עם, מפקחת המחוז ממשרד החינוך, הגב' צלילה גולן, חברת המועצה, זיו קמיני, מנהלת מח' החינוך, הגב' סימי פרץ, מנהלות בתי הספר אורה וולך ואתי חודידה ומנהל הראשונים, יובל עוז.
מפקחת המחוז, הגב' גולן, הסבירה לנוכחים בנועם ובמקצועיות כי, הנושאים הנלמדים בבתי הספר היסודיים, הכוללים מערכי שיעור, תכנים פדגוגיים ותוכניות העשרה, הינם בסמכות ובאחריות משרד החינוך. בנוסף, ישנן תוכניות חיצוניות הנלמדות בבתי הספר שמפוקחות ומאושרות על ידי המשרד.
המפקחת הדגישה כי במידה ועולות טענות ותלונות ניתן לפנות למשרד החינוך והנושא יטופל.
אני מבקש להודות לכל משתתפי המפגש ולהבהיר פעם נוספת שכולנו כאן באבן יהודה חיים בקהילה אחת חזקה ואיתנה. לאורך השנים בנינו ביחד חיי חברה טובים ואיכותיים עם שכנות יפה. כולנו פתוחים ומקבלים בסבלנות ובסובלנות את דעתו של האחר והשונה. אחים אנחנו וכך נמשיך גם בעתיד. תודה

שבוע יום הקמפוס בבית אבי

 

השבוע נערך בבית אבי יום הקמפוס בהשתתפות תלמידי בית החינוך. הילדים השתתפו בקורסים על פי בחירתם. פעלו, העלו רעיונות, יזמו ויצרו. היה נפלא והתלמידים והמורים נהנו מאוד ואף שמחו על דרך הלמידה הייחודית. ברכות ליוזמים ולפעילים, המורים, המחנכים והתלמידים.

מועדונית רקפת

 

מועדונית רקפת של המועצה ערכה אסיפת הורים בה צפו והאזינו הנוכחים בהרצאה מפי שרון כהן, "מהילד שבי אל הילד שלי".
שרון, יועץ משפחתי וזוגי ומורה במרכזי מחוננים, מדבר על חינוך ילדים ועל העבודה העצמית שכל הורה צריך לעשות בכדי לחנך יותר נכון את ילדיו.
ההרצאה התקיימה במועדונית מתוך תפיסה של שיתוף פעולה בין המערכת החינוכית להורים ליצירת מכנה משותף ושפה משותפת בין ההורים לצוותים החינוכיים .ומתוך מטרה להמשיך וליצר מפגשי העשרה חינוכיים להורי הילדים לאורך השנה .
הערב אורגן על ידי, ויקטור גלאם, מנהל המועדונית ודינה כהן אם הבית. אני מבקש להודות להם וכמובן למנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, חגית זהבי, העו"ס, נעמה קידר והקב"ס, יעקב איברקן.

חודש נגישות

 

אבן יהודה עברה בשלוש השנים האחרונות מהפכה של ממש בכל נושא הנגישות. אנו נמצאים כעת בעיצומו של פרוייקט נוסף המהווה נדבך חשוב בפעילות הנגישות במושבה. פרטים נוספים בפלייר המצורף.

מכרז כוח אדם

 

המועצה המקומית פירסמה מכרז לתפקיד:
3 פסיכולוגים/יות חינוכיים/יות לעבודה 
בביה"ס ובגני-הילדים.
לצפייה בתיאור המשרה ודרישות התפקיד, יש להיכנס לאתר המועצה המקומית אבן-יהודה ולהוריד טופס שאלון למועמד למשרה פנויה.

ספורט בדקה בבכר

 

בבכר מקדמים אורח חיים פעיל ובריא גם בזמן השיעור בכיתה. 
גזית גרוס, הורה בבית הספר בשיתוף, מיכל סניור המורה לחינוך גופני, 
יצרו ערכה לכל מורה עם הצעות לתרגילים בספורט שאפשר לקיימם במהלך השיעור. 
אנו מאחלים לתלמידים ולמורים פעילות מהנה ומועילה.

בחירות למנהיגויות הבית ספריות בבכר

 

בית הספר נערך לימי הבחירות למנהיגויות הבית ספריות והכיתתיות שיתקיימו ב 17.11-18.11. כהכנה לאירוע הבחירות, מחנכי הכיתות מובילים יחד עם התלמידים תהליך של בירור מושגים של ערכי מנהיגות ודמוקרטיה ומנחים אותם באופן הצגת המועמדות ושיקולי הדעת בבחירת מועמדים. אנו מאחלים הצלחה לכל המועמדים.

נשים בעסקים

 

נשים בעסקים אבן יהודה בחסות מועצה מקומית אבן יהודה ויצו אבן יהודה
מזמינות אתכן להשקת שיתוף הפעולה המקסים עם קבוצת פרויקט עסקית, קידום יזמות נשית. מפגש היכרות חינם לתושבות המושבה. פרטים בפלייר המצורף.

תיכון הדסים אבן יהודה תחרות חלל

 

במסגרת לימודי החלל במרחבי המצוינות, השתתפו תלמידי מרחב המצוינות חקר החלל באולימפיאדת החלל הארצית ע"ש האסטרונאוט אילן רמון (ז"ל). לשלב א' נגשו כ – 400 בתי ספר ומתוכם עלו לשלב חצי הגמר רק כ - 60 בתי ספר, בניהם נבחרת החלל של ויצו הדסים! נאחל להם הצלחה בהמשך הדרך. תודה לעדי ניניו גרינברג מובילת נבחרת החלל.

שכבה ט' מתרימים לאגודה למלחמה בסרטן

 

תלמידי שכבה ט' יצאו למבצע התרמה חשוב למען האגודה למלחמה בסרטן. הם השתתפו בהרצאה על הנושא וקיבלו הנחיות בטיחות. תודה לכל מי שפתח דלתן וכיסן. תודה מיוחדת לתלמידים שפינו מזמנם למען מטרה חשובה זו, תודה גם לליאת גבעתי רכזת השכבה.

מניעים את הגלגל מחדש

 

מגמת גיאוגרפיה שכבה י' וזוכי תחרות המחזור יצאו לביקור בתערוכה הבינלאומית לתחליפי אנרגיה. התלמידים נפגשו עם השר לתשתיות לאומיות ואנרגיה, יובל שטייניץ ועם המדען הראשי ממשרד ראש הממשלה. השר בירך את התלמידים על המיזם של בניית מכסחת דשא סולרית על שלט. תודה לחיים זיו רכז שחק ירוק.

סדנאות עזרה ראשונה

 

תלמידי שכבה י', עברו במשך יומיים סדנאות עזרה ראשונה. הצלת חיים ופעילות משמעותית וקריטית ביותר, מוגשת ע"י מי שסמוך לאירוע ואלו לרוב עוברי האורח או האנשים הקרובים והסמוכים לנו. בסדנאות התלמידים למדו ותרגלו הגשת סיוע ראשוני במצבים שונים היכולים להתרחש בבית וברחוב. נקווה שלא נידרש. תודה לשמוליק רכז השכבה ולכל המורים שהשתתפו עם התלמידים בסדנא.

סמינר פתיחת שנה של מועצת תלמידים

 

בסמינר הנציגים הכירו מנהיגים מהארץ ומהעולם. התחלקו לוועדות שונות, רכזו את החלומות והמטרות שלהם והחלו לגבש תוכניות עבודה להגשמת החלומות. נאחל לכל הנציגים בהצלחה. תודה לדרורית לוי מנחת מועצת התלמידים.

הודעה מחברת המים הלאומית מקורות

 

בעקבות פעילות תחזוקה יזומה של חברת מקורות, ייתכנו שיבושי מים בישובים פרדסיה, אבן יהודה ותל מונד עד כדי הפסקת מים מוחלטת. העבודות יתבצעו בתאריך 16.11.16 מהשעה 04:00 ועד 24:00 של אותו היום. לידיעתכם.

צלילה גולן

 

ברכות ואיחולים לבבים לחברתנו היקרה, המפקחת על בתי הספר, הגב' צלילה גולן, לרגל הולדת הנכד. בריאות, אושר, נחת וכל טוב.

גני הילדים

 

המועצה עושה כל שנדרש ופועלת לאורך כל השנה במטרה לשמור ולהבטיח את ביטחונם ובריאותם של ילדינו במוסדות החינוך. השבוע השלמנו התקנתם של מערכות סינון מים בכל גני הילדים. מערכות אלו יבטיחו שילדינו ישתו מים טובים ונקיים יותר. אני מבקש להודות לעובדי המועצה על פעולתם המהירה והמקצועית.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

מועדון חמדה
מוצ"ש, 12.11, 20:30, בבית יחיאל, מופע לרקוד עם אבא.
מחזהו המפורסם של איציק ויינגרטן אשר זכה בפרסים רבים בעולם כולו,
זוכה לעיבוד חדש לשלושה שחקנים ושלושה רקדנים בשילוב מחול, בבימויו של גדי צדקה. הצגה הנוגעת ללב אודות נער מיוחד ואביו הרקדן במסע של התבגרות פרידה ואהבה, במערכת יחסים אמיצה מצחיקה ומרגשת.
מחיר כניסה למופע ברכישה מוקדמת 60 ₪, ביום המופע 70 ₪.
רכישת כרטיס במקום או מראש באתר המרכז הקהילתי.

21 שנה לרצח יצחק רבין – שרים לזכרו

יום ראשון, 13.11.16, 19:00, באודיטוריום גני שרונים.

מועדון חמדה
הרצאה בנושא דרך הגב.

יום שני, 21.11.16, 20:00, בבית יחיאל.
ד"ר אייל מנהל יחידת ניתוחי עמוד שדרה במרכז הרפואי "הלל יפה, יליד אבן יהודה ומומחה בעל שם, יספר על החידושים האחרונים בתחום רפואת הגב ועל האירועים בהם הציל חיים.
רכישת כרטיס במקום או מראש באתר המרכז הקהילתי, עלות כניסה 25 ₪.

תרועת כלי הנשיפה ממתכת עם הרביעייה הפילהרמונית
יום שבת, 26.11.16, 11:00, בבית יחיאל .
ארבעה מטובי הנשפנים הישראלים, חברי התזמורת הפילהרמונית הישראלית, במופע המפגין את היכולות הטכניות והמוסיקליות שלהם ושל כלי הנשיפה ממתכת. נשמע מבחר יצירות יפהפיות וידועות מאת המלחינים: באך, מוצרט, שוברט, ג'ופלין ועוד.
הקונצרט מלווה בהדגמות והסברים ומתאים לגדולים ולקטנים, החל מגיל 5.
מחיר כרטיס: 40 ש"ח, להזמנת כרטיסים: https://goo.gl/forms/jHxPLDAb060u4QiP2
או בטלפון: 09-8910070

שבת שלום שקטה ושלווה לכולם,

אבי הררי
ראש המועצה

תמונות באדיבות דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד