אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 18.11.16

תושבים יקרים שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

תוצאות המיצ"ב

 

השבוע פירסם משרד החינוך את תוצאות בחינות המיצ"ב. בחינות המיצב נערכות בכל הארץ ומודדים פרמטרים שונים בהם: הישגים בלימודים (השנה מתמטיקה, אנגלית ושפה), אקלים בית ספרי, יחס של המורים לתלמידים, תחושת הביטחון בבית הספר ועוד.
אני גאה לעדכן שביתי הספר בכר ובית אבי, ניצבים בעשירון העליון, בצמרת רשימת בתי הספר. 
בשנים האחרונות המועצה משקיעה משאבים בנוסף לתקציבים רבים בכל תלמידי המושבה ומעניקה לבתי הספר באבן יהודה, הראשונים, בית אבי ובכר, את כל התנאים והכלים לטובת הצלחת הילדים. הישגי המיצב באים לידי ביטוי במעקב יותר אינטנסיבי אחרי התלמידים, ליווי מתקשים, רכזים פדגוגיים בתוך בתי הספר ויותר השתלמויות למורים.
אני מאמין שתלמיד הלומד במקום שלבו חפץ, בבית ספר שנותן לתלמידים ולמורים יכולת בחירה לעסוק בתחומי עניין שונים, יגביר בכך את השאיפה להתקדמות ומצוינות גם בלימודים.
אני מבקש להודות למנהלי בתי הספר, יובל עוז, אתי חודידה ואורה וולך ולכל הצוותים החינוכיים, הרכזות, המורות והמחנכות, לחברי הנהגות ההורים ולכל ההורים, על ההשקעה הרבה, ההתמדה, החריצות, החום והאהבה שהם מעניקים לילדי אבן יהודה.

טקס רבין

 

בראשון האחרון, ציינו באבן יהודה 21 שנים להירצחו של ראש הממשלה ושר הביטחון, יצחק רבין ז"ל. בכל בתי הספר, תיכון הדסים, הראשונים, בכר ובית אבי, התקיימו טקסים בהשתתפות התלמידים. בנוסף, נערך טקס יישובי בגני שרונים, שהיה מרגש מאוד. תושבים בכל הגילאים הגיעו לטקס וצפו בתערוכת ציורים של תלמידי כיתה ו'. להקות השירה של המרכז הקהילתי ובית אבי, הופיעו במקצועיות ראויה להערכה.
אני מבקש להודות לגני שרונים, חברי להקות השירה של המרכז הקהילתי, תלמידי בית אבי ובכר על ארגון למופת של הטקס.

ביטחון

 

יישר כח גדול לאבי שמואל השוטר הקהילתי ולקב"ט המועצה, שמשון זכריה, שהוקפצו השבוע על ידי תושב המושבה, גדי פישביין, לאחר חצות הלילה ולכדו ביחד עם שוטרי מג"ב, כנופיית גנבים רגע לפני שברחו עם 500 יחידות של אננס בשווי 15,000 ₪.
אני מבקש להודות להם על עבודתם המקצועית, הערנות, החריצות, המחוייבות לעבודה והשירות שהם מעניקים לכל תושבי המושבה בכל עת. תודה.
בנוסף, השבוע שידרגנו את רכבי הסיור של המועצה. על הניידות הותקנו מצלמות ופנסים שיסייעו לעבודת הסיירים.

מיזם המשפחה

 

השבוע נערך בבית חיל האוויר בהרצליה, כנס היובל של מכון אדלר, שותפינו למיזם המשפחה. הכנס עמד בסימן – יחסים, הדור הבא. במסגרת שיתוף הפעולה בין המועצה למכון אדלר, הגעתי ביחד עם חברת המועצה, זיו קמיני ומנהלת מח' החינוך, הגב' סימי פרץ והשתתפנו בפאנלים השונים.
בדיונים השונים עסקו בשאלות חינוכיות וטיפוליות הנוגעות לחיבור בין הטכנולוגיה ומערכות היחסים שאנו מנהלים בכל רובד בחיינו – משפחה, זוגיות, מקומות עבודה, יחסים מקצועיים ועוד. 
כיצד משפיעה הטכנולוגיה על הקשר והתקשורת בחיים? האתגרים העומדים בפני ההורים בעידן הדיגיטלי, איך יראו מערכות היחסים המשפחתיות, הזוגיות והמקצועיות בשנים הבאות, עם התפתחות הטכנולוגיה? איך יראה שוק העבודה בעתיד? דרכים להתמודדות עם הפערים המרחבים בין צעירי הרשת למבוגרי הספר, פאנל שעסק בתפקיד הטלוויזיה בעולם הילדים. 
הכנס היה מאורגן לעילא ולעילא, מרצים מרתקים בנושא שכל כך אקטואלי ונוגע לכל אחד מאיתנו במציאות המשתנה. מיזם המשפחה של המועצה ומכון אדלר עומד לצאת לדרך בפרוייקט משותף לשלוש השנים הקרובות. תודה למר יגאל בן שלום ולכל הצוות במכון אדלר.

שנת בת המצווה

 

הבוקר נפתחה בבית אבי שנת הבת מצווה. טכס הפתיחה הינו מבוא לפעילויות שייערכו לאורך כל השנה בסימן בת המצווה. כתבתי ברכה בספר הברכות ביחד עם הורים רבים נוספים.
הורי תלמידי שכבת ו', קיבלו את בנות המצווה בשירה ובזרי פרחים ובשמחה רבה. רעיון מבורך ויוזמה נהדרת. ברכות וכל הכבוד למנהלת בית הספר, אורה וולך, הורי התלמידים והמברכים הרבים. נפגש באירועים הבאים.

ישיבת מליאת המועצה

 

ישיבת מליאת המועצה תתקיים ביום ראשון 27.11.16 בשעה 18:30 במשרדי המועצה.

ספריית אבן יהודה

 

אנו ממשיכים בפעילות תרבות הפנאי למענם תושבים. במסגרת התוכניות, האירועים והפעילויות בספריית המושבה, שעת סיפור בשלישי, 17:30, בספרייה. הורים וילדים מוזמנים.

שבוע הדמוקרטיה בבכר

 

בבכר החלו ההכנות לבחירות למנהיגות צעירה. המתמודדים הצעירים, הציגו את מצע הבחירות שלהם בדרך יצירתית, מעניינת ומשכנעת תוך הפגנת יכולות התנסחות והבעה בעל פה ובכתב מהמעלה הראשונה הן בכיתות והן על במה ברחבת בית הספר. מתמודדים מכל שכבות הגיל עמדו על הבמה והציגו את מצעם בצורה מכובדת, בוגרת ודיפלומטית. בהצלחה לכל המתמודדים בבחירות.

דוברי אנגלית בלשכה

 

השבוע אירחתי בלשכתי קבוצת תלמידים דוברי אנגלית מבית הספר בית אבי שלומדים בקמפוס אנגלית. התלמידים הנהדרים ראיינו אותי במסגרת המשימות בקורס אנגלית בו הם לומדים. בסיום הראיון הענקתי להם שי, את ספר המושבה עם הקדשה אישית. תודה למורה קרסטן ברגמן ולכל התלמידים על הביקור המרגש.

תיכון הדסים אבן יהודה


שכבה י"א ביד ושם
תלמידי השכבה יצאו ליום עיון וסיור במוזיאון יד ושם. יום עיון זה הוא ירית פתיחה לקראת המסע לפולין שיערך בנובמבר 2017 ומשלב בתוכו חומרי לימוד בנושא השואה שהוא הנושא המרכזי בלימודי ההיסטוריה של שכבה י"א. תודה לנילי אלוני ולכל צוות שכבה י"א והמורים המלווים.

כנס שנת שרות ומכינות

תלמידי שכבה י"ב השתתפו בכנס שנת שרות ומכינות אותו העבירו בוגרי בית הספר אשר נמצאים בשנת שרות ובמכינות בכל קצוות הארץ מדן ועד אילת. ביום זה נחשפו תלמידי השכבה למקומות בהם יוכלו לעשות שנת שרות ולחשיבות הרבה של התנדבות זו. תודה לבוגרים ובהצלחה לכל התלמידים.

גני הילדים

 

בימים אלו מתחיל פרוייקט ספריית פיג'מה בגני הילדים. 13 גנים לוקחים חלק בפרוייקט בו מקבלים הילדים 8 ספרים בשנה. בנוסף, במהלך החודש הקרוב, נרחיב את מערך החוגים בגנים בחוג התעמלות או יוגה המציעים מפגש חוויתי עם עולם התנועה והספורט.
*בגן נרקיס, קיימנו ביחד עם הורי הגן פעילות מקסימה בה הוקמה גינה לימודית, ספירלת תבלינים, גינה המביאה פרפרים וגבעת פקעות. הפעילות נערכה במטרה להכשיר את גן נרקיס לקראת קבלת תעודת גן ירוק.
*בגן חרצית, במסגרת תוכנית גן מקדם בריאות, קיימנו הבוקר פעילות נפלאה בה צבעו הורי וילדי הגן את רחבת הכניסה וגם בחצר, במעברי חציה ומקום לחניית אופניים. כל זאת, במטרה לעודד הגעה לגן עם אופניים לשמירה על הכושר והבריאות. היה מושלם. תודה לרחלי ויעל, לכל ההורים שהגיעו וכמובן לילדים המקסימים.

מקדמים יזמות בשלטון המקומי

 

השבוע הוזמנתי על ידי המרכז לשלטון מקומי ומשרד החוץ, להשתתף בכנס השנתי של הקונגרס היהודי העולמי שנערך בעיר נצרת. בכנס השתתפו יו"ר הקונגרס, מר ג'ק רוזן וראשי ערים מהארץ ומהעולם. הכנס עסק ביזמות והציג מגוון אפשרויות לשיתופי פעולה מוניציפליים ובין- מגזרים. 
הכנס היה מרתק מאוד ובדיונים בו הועלו רעיונות ואפשרויות לשיתופי פעולה שונים.

חומש בראשית בראשונים

 

השבוע השתתפתי בטקס הענקת חומש בראשית לילדי בית חינוך הראשונים. הטקס היה יפה מאוד, מרגש ומיוחד. התרגשתי ביחד עם ההורים והילדים מהמעמד ומספרי התורה. אני מבקש לאחל לכל הילדים שנת לימודים מהנה ופורייה. אני מבקש להודות למנהל בית הספר, יובל עוז, רב היישוב, הרב בדיחי ולכל צוות המחנכות על ארגון הטקס.

יריד אומנים בבי"ס האמריקאי

 

ב - 3 בדצמבר, 11:00 עד 16:00, יתקיים יריד האומנים המסורתי בבי"ס האמריקאי. תושבי המושבה מוזמנים להגיע ליריד ססגוני ומרהיב של מוצרי אמנות מיוחדים וייחודים, של אמנים מכל רחבי הארץ, אמנות מסורתית ומודרנית, עיצוב הבית, קרמיקה וחרס, אמנות מקורית, תכשיטנות בעבודת יד, יודאיקה ועוד.

השתתפות בצער

 

אני מבקש להשתתף בצערה של הגב' עליזה שרייר, מפקחת תיכון הדסים אבן יהודה על מות אביה, עמי בן דוד. שלא תדעי עוד צער.

ויצו

 

ויצו אבן יהודה בשיתוף המועצה המקומית ממשיכים בפעילות חברתית – קהילתית ומציעים מגוון אירועי תרבות שונים. השבוע הגיעו תושבים רבים לצפות בסרט על פרשת לוי נויפלד ונהנו מאוד. 
בסוף החודש, נתכנס פעם נוספת ובמסגרת אירועי המאבק באלימות בנשים נקיים הרצאה מרתקת של בלה מנדל. פרטים בפלייר המצורף.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

מועדון חמדה

הרצאת חמדה – דרך הגב
יום שני 21.11.16, 20:00, בבית יחיאל.
הרצאה אחת לפני האחרונה בסדרת ההרצאות לעונה זו.
המרצה הינו ד"ר אייל ברבלק יליד אבן יהודה-לגמרי משלנו,
מומחה בעל שם שיספר על החידושים האחרונים בתחום רפואת הגב.
רכישת כרטיס במקום או מראש באתר המרכז הקהילתי,09-8910070 עלות כניסה 25 ₪

תרועת כלי הנשיפה ממתכת עם הרביעייה הפילהרמונית
יום שבת 26.11.16, 11:00, בבית יחיאל. 
לכל מי שמעוניין להעשיר את עולם התרבות המוסיקלי שלו ושל ילדיו, כאן באבן יהודה בבילוי משפחתי של שבת בבוקר.
ארבעה מטובי הנשפנים הישראלים, חברי התזמורת הפילהרמונית הישראלית, במופע המפגין את היכולות הטכניות והמוסיקליות שלהם ושל כלי הנשיפה ממתכת. נשמע מבחר יצירות יפהפיות וידועות מאת המלחינים: באך, מוצרט, שוברט, ג'ופלין ועוד.
הקונצרט מלווה בהדגמות והסברים ומתאים לגדולים ולקטנים, החל מגיל 5.
מחיר כרטיס: 40 ש"ח, להזמנת כרטיסים: https://goo.gl/forms/jHxPLDAb060u4QiP2
או בטלפון: 09-8910070

קייטנת טיולים בחנוכה

יום ב'-ד'-ה' 26.12.16 ו- 28-29.12.16, ההחל משעה 8:00 בכל יום. פרטים נוספים בפלייר שבתמונה. להרשמה היכנסו לאתר המרכז הקהילתי
קורס מחול בחנוכה לכיתות א'- ט'
יום ב'-ד' 26-28.12.16 בין השעות 10:00-13:00 במרכז הקהילתי.
במסגרת הקורס ילמדו הסגנונות: בלט קלאסי, מודרני, אקרובטיקה, היפ הופ, פוינט. הקורס פתוח לכל המעוניינים (לא רק למשתתפי חוגי בית הספר למחול). פרטים נוספים בפלייר שבתמונה.

אבן יהודה חוגגת "בתים מדליקים" בחנוכה

ימים ב'-ד' 26-27-28.12.16 חוגגים חנוכה באבן יהודה. משפחות המעוניינות לפתוח בתיהן ולארח, מוזמנות ליצור קשר עם שיר רכזת קהילה: 09-8899801, kehila@eveny.matnasim.co.il
פרטים נוספים בפלייר המצורף.

שבת שלום לכולם וסוף שבוע נעים,

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד