אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 23.12.16

תושבים יקרים שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

תוכנית מתאר

 

אני מבקש להזמין את כל התושבים למפגש נוסף בנושא תוכנית המתאר של אבן יהודה, ביום שני,9.1.17, 18:00, בבית יחיאל. בכנס תוצג סקיצה ראשונית של התוכנית לפני הגשה לוועדות התכנון השונות. אני קורא לכל תושבי המושבה להגיע לכנס, לקחת חלק, לשמוע ולהשמיע. במפגש ישתתפו, נציגי המועצה, נציגי ציבור, ואנשי המקצוע מחברת האדריכלים והיועצים, ממשרד עמוס ברנדס.

מנהלת חינוך יישובית

 

בשלישי קיימנו ישיבה נוספת של מנהלת החינוך היישובית בהשתתפות, מנהלי בתי הספר, מנהלות מח' החינוך והגנים, המפקחות ונציגי הנהגות ההורים. סקרתי בפני הנוכחים את הפעילות והעשייה הרבה שנעשית במוסדות החינוך, בחירת קבלן לבניית שלושה גני ילדים חדשים (אחד לטובת החינוך המיוחד), פרוייקט פינוי בינוי בכר, השקעות בגני ילדים, בכיתות, טיוטת הסכם שת"פ עם הנהלת ויצו הדסים העולמית ועוד. לאחר מכן נערך דיון לקביעת עקרונות בנושא בחירה מבוקרת לשנה הבאה. אני מבקש להודות לכל חברי מנהלת החינוך היישובית ולכל חברי הנהגות ההורים שעושים מלאכתם בהתנדבות, בהשקעה רבה ומכל הלב. תודה

זהירות בדרכים

 

בשלישי בבוקר, פגע רכב בילדה בת 8, שחצתה מעבר חצייה בדרכה לבית החינוך בית אב"י. אני פונה אל כל ההורים, הנהגים והמשתמשים בדרך, הקפידו ושמרו על כללי הנהיגה וחוקי התנועה. מעבר חצייה נועד לשמירה על בטחון הולכי הרגל, תנו זכות קדימה היכן שצריך, חגרו חגורות בטיחות, סעו בזהירות ועל פי המהירות המותרת וזכרו תמיד שהדבר הכי חשוב, שאתם וילדינו יחזרו הבייתה בריאים ושלמים. לתשומת לב כולנו.

ראיון בלשכה

 

השבוע אירחתי בלשכתי קבוצת תלמידים מכיתה ד' מבית הספר בכר. במסגרת לימודי מנהיגות בה לומדים הילדים המקסימים ערכנו ראיון בו התבקשתי להשיב על שאלותיהם. מהשאלות נחשפתי לרחשי ליבם, מה מעניין ומה חשוב להם והכי חשוב, הקשבתי להם ולמדתי המון. תודה למראיינים הנפלאים.

תשתיות

 

המועצה ממשיכה בעבודות לפיתוח ושדרוג תשתיות. השבוע פורסם מכרז פומבי מס' 29/16 לאספקת והתקנת מתקני משחק, הצללות בגינה הציבורית ברחוב המחתרת.

מחבקים באהבה

 

אני מבקש לברך ולומר תודה, לאישה אחת, מיוחדת במינה, מלאת נתינה, אנרגיות טובות והמון אהבה, לענבל תעוז האלופה. 
 הבוקר, התקיים פרוייקט קהילתי חברתי נוסף, שנולד מרעיון ויוזמה של ענבל, מחבקים באהבה. חיילים שהגיעו היום, שישי לסביום, זכו לטיפול חם ואוהב של אנשי מקצוע יקרים. אני מבקש להודות לכל השותפים למיזם היפה והמרגש, המחלקה לשירותים חברתיים של המועצה, חבר המועצה עוז כהן, לנבחרת החלומות שנרתמה, התגייסה והתנדבה: יריב כהן, אתי עזרא, בני אוזמו, לילך אשל, טל מזרחי, ליאת ויס שילה, נוגה לב אפשטין, עמליה מילשטיין, עילי מעוז מרום, פנינה לייבר על ארגון הסביום, אלדד מכבסות, חני חסן ומיכל שרעבי על הכיבוד והעוגות הטעימות.

חברת קווים

 

השבוע אירחתי בלשכתי את הנהלת חברת "קווים" וערכנו פרידה מרגשת ממנהל סניף נתניה, מר שמואל מעוז. הודיתי לסמנכ"ל החברה, דוד כליף, למנהל האשכול, איציק דהן, לגידי שר שלנו ולשמואל, על הסיוע, העזרה, ההשקעה, הפעילות הקשה וההתמדה שלהם למען קידום מערך ההסעות באבן יהודה. לדבריהם, דגם מערך ההסעות ממנו נהנים תושבי ותלמידי המושבה אינו קיים באף מקום בארץ ולמרות בקשות המועצות השכנות ופניות למשרד התחבורה, מלבד אבן יהודה, לא ניתן אישור להפעלת מערך הסעות שכזה (ממנו נהנים גם תלמידים שאינם זכאים להסעה). אני מבקש להודות לכל המשתתפים בפגישה ולברך את חברינו שמואל מעוז לרגל פרישתו. תודה לכם מקרב לב. ברכות למנהל הסניף החדש, מר דוד קוסובר.

כבאים בגנים

 

נדבך נוסף בפעילויות העשרה מהם נהנים ילדי גני הילדים. התחלנו בפרוייקט יפה בו מגיעים כבאיות ולוחמי אש להדרכת ילדים בגנים. במסגרת ימי ההדרכה, מסבירים לוחמי האש לילדים על ציוד הכבאות, עבודת לוחם האש, אופי האש וכללי התנהגות זהירה בסביבתה. אני מבקש לברך את מנהלת מח' החינוך, סימי פרץ ומנהלת מח' הגנים, תאיר רווה- הדס, את הגננות והסייעות על היוזמה והפעילות היפה ולהודות לכל לוחמי האש על פעילותם למען כולנו.

מועדון נערים אבן יהודה

 

פעילות נוספת וייחודית למועדון הנערים שלנו. השבוע הסתיים קורס בישול.
 במהלך הקורס הנערים התנסו, למדו ובישלו מגוון עשיר של מאכלים מזינים. מפגש הסיום התקיים במסעדה של השף משה בחדרה. הנערים לקחו חלק בחוויה מעצימה ומעשירה של התנסות בבישול וכן שיתפו כי לאור הלמידה מבשלים גם בבית. הקורס הינו פרי שיתוף פעולה של המועצה, המחלקה לשירותים חברתיים, משרד הרווחה והשירותים החברתיים ומצילה. תודה לחגית זהבי, מנהלת המחלקה, אייל זלדין ממצילה, נעמה קידר ומדריך הנוער עדי הורוביץ.

ליאת ליפסקי

 

השבוע הוענק פרס שר הבריאות היוקרתי, מקום ראשון למרכז מקדם זכויות בבי"ח מאיר. אני מבקש לברך ולפרגן מכל הלב, למנהלת מרכז השירות והמידע בבי"ח, ליאת ליפסקי-פוזיצקי מאבן יהודה (דור שלישי במושבה).
 אני מכיר את ליאת שנים רבות ושמח על כך. ליאת משמשת מזה כשנתיים כיו״ר ועדי הגנים, מתנדבת, פעילה, משקיעה וחרוצה ותמיד נרתמת בחיוב ובחיוך לכל עזרה ומשימה. אני מבקש לברך אותה על הזכייה שמהווה אות הערכה והוקרה לעבודתה ומבקש להודות לה על פעילותה הרבה באבן יהודה. תודה.

הראשונים

 

השבוע בבית החינוך "הראשונים" עסקו בעיקר בחג החנוכה. בפעילות חברתית משותפת הוקם לוח גדול במבואת הכניסה, כשהנושא חודש כסלו עם לב. הילדים הצמידו פתקי לבבות עם מילים טובות שהם מסרו אחד לשני.
בחמישי, יום  המחנך, הכינו הורים מתנדבים, ארוחת בוקר משגעת ועלו להכין עם התלמידים הפתעה נוספת לצוות. ברכות לכל חברי הנהגת ההורים וההורים המתנדבים על ההוקרה הכל כך חשובה לצוות שעושה עבודתו במסירות ובאמונה גדולה. אז תודה מכל הלב למנהל, יובל עוז, לצוות החינוכי ותודה להורים על בוקר מחמם לב עבור הצוות.
 הבוקר, שישי, הגעתי כדי לחגוג חנוכה בהפנינג גדול שנפתח בהדלקת נרות של תלמידים וילדי גן לוטם. בהמשך התקיימו חגיגת חנוכה בכיתות ובתחנות שהצוות הפעיל.

מכרזים

 

השבוע פרסמה המועצה המקומית שלושה מכרזי כוח אדם נוספים.
מהנדס/הנדסאי בניין רשום או מהנדס/הנדסאי אדריכלות . 
עו"ס משפחות ומועדון נערות.
מדריך נוער.
 יש להיכנס לאתר המועצה המקומית אבן-יהודה ולהוריד טופס שאלון למועמד למשרה פנויה. העונים על דרישות המשרה, מוזמנים להעביר קורות חיים בצירוף השאלון , תעודות והמלצות לכתובת mazkir@even-yehuda.muni.il או לפקס: 09-8997315 לידי מרים, לא יאוחר מיום 8.1.17, עד 12:00 בצהריים בציון שם המשרה.

בית הספר בכר

 

חנוכה בפתח ובבכר החלו ההכנות לקראת החג. בשכבת א', הכירו הילדים בחשיבות המחזור בכלל והנייר בפרט. שכבת ב' עסקה בפעילות ששילבה חוויה פיזית וחושית, ולצידה תהליך אמנותי פעיל בבנייה בבוץ. שכבת ג', עסקה בנושא איכות הסביבה דרך מחזור פלסטיק. הורי ותלמידי שכבת ו', אספו מתנות לטובת ילדי המחלקה האונקולוגית בתל השומר.
 בפעילות חוויתית ולימודית "המבוך העברי הראשון, השתתפו כל תלמידי בכר כחלק מהשייכות למושבה. בפעילות הופעלו הילדים במבוך מעניין ומאתגר שעסק בתחיית השפה העברית, בסיפורים, במילים, באמצעות פעילויות מותאמות לכל הגילאים.
 ברכות למנהלת בי"ס, אתי חודידה, לסגנית, ורדה טייב, לכל המחנכות והמורות ולכל הילדים שלקחו חלק בפעילויות.

חנוכה בגני הילדים

 

במהלך השבוע והיום, שישי, השתתפתי בטכסי חג החנוכה בגני הילדים אדמונית, יסמין, צבר, תמר, לוטם, סחלב, חמנייה, הדס, מאירה, רקפת, מורן, הדר, חצב וכלנית. נהניתי מאוד לפגוש שוב את ילדי המושבה המתוקים שלנו. אני מבקש להודות לעובדי מחלקת החינוך, למנהלת מח' הגנים, תאיר רווה, לכל הגננות והסייעות שמשקיעות ביקר לנו מכל, בילדינו. חג חנוכה שמח.

ספריית אבן יהודה

 

השבוע השתתפתי בפעילות חנוכה בספריית המושבה, שמהווה מוקד תרבותי בשעות הפנאי לכל הגילאים. נהניתי לראות את הילדים מלווים בהוריהם, מגיעים לספרייה ונחשפים לערכים החיובים החשובים שמציעה הספרייה. תודה לוורדה שמש, מנהלת הספרייה, לרבקה, ולכל המשתתפים.

ישיבת מליאת המועצה

 

ישיבת מליאת המועצה תתקיים ביום ד', 28.12.12, 21:00 במשרדי המועצה.
עדכוני מועצה ומרכז קהילתי
אירועי חנוכה לפנינו. 
אני מזמין את כל התושבים לקחת חלק בפעילויות ובאירועים.
 פרטים בפליירים המצורפים, באתר ובדף המרכז הקהילתי.

שבת שלום וחנוכה שמח,

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד