אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 13.1.17

תושבים יקרים שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

תוכנית מתאר

 

השבוע נערך מפגש שיתוף הציבור נוסף, בנושא תוכנית המתאר של אבן יהודה. במפגש הראשון הצגנו מצב קיים, בשני, חלופות והשבוע, במפגש השלישי, הוצגה טיוטת התוכנית הראשונית לפני הגשה לוועדות התכנון השונות. לאחר השלמת הערות והתיקונים, טיוטת התוכנית תפורסם באתר המועצה. 
 אני מבקש להודות לכל תושבי המושבה שהגיעו למפגש, לקחו חלק, העירו והאירו לטובת קידום הנושא. אני מבקש להודות לכל חברי המועצה, לנציגי הציבור, למתנדבים הפעילים בהכנת התוכנית וכמובן, לאנשי המקצוע מחברת האדריכלים והיועצים, ממשרד עמוס ברנדס.

ערב חשיפה גני ילדים

 

ברביעי, נערך ערב חשיפה לגני הילדים של המועצה, לכל התושבים להם ילדים שנכנסים או לומדים במערכת החינוך המצויינת שלנו. בערב החשיפה של מחלקת החינוך הוצגו כל הנושאים הקשורים לילדי הגנים, שאלות, תשובות ומענה לכל פונה. הכנס נערך במסגרת שיתוף הפעולה של המועצה ועדכון ההורים בחינוך ילדינו ובפעילות מערכת החינוך היישובית. תודה למנהלת מח' החינוך, הגב' סימי פרץ, למנהלת מח' הגנים, תאיר רווה-הדס, לכל עובדי מח' החינוך, הגננות והסייעות ולכם הורים יקרים שהגעתם, לקחתם חלק והשתתפתם במפגש החשוב.

נגישות עובדי המועצה

 

בשלישי, נערך יום עיון לעובדי המועצה והמרכז הקהילתי בנושא מודעות לסוגיות שונות בתחום הנגישות במרחב הציבורי. המועצה רואה חשיבות רבה בקידום הנושא ומשקיעה משאבים כדי לסייע ולהנגיש את השטחים ומוסדות הציבורים לטובת כלל התושבים.
 בפאנל השתתפו אנשי מקצוע לצד אנשים עם מוגבלות, ששיתפו את הנוכחים בסוגיות שונות: העסקת עובדים עם מוגבלויות, התמודדות עם נגישות חברתית ונגישות השירות, מתוך הבנה שסוגיית המוגבלות נוגעת ישירות לכולנו.

מטרת המפגש הייתה לעודד ולעורר שאלות וסוגיות של מתן שירות נגיש לאנשים עם מוגבלות ושילובם בכל תחומי החיים בקהילה, זאת, כחלק מתהליך הטמעה והדרכה על שירות נגיש וחברה נגישה שעוברים עובדי המועצה והמרכז הקהילתי.

אני מבקש להודות לאנשי איזי שפירא על יום עיון מרתק, לכל עובדי המועצה והמרכז הקהילתי, לחבר המועצה, עוז כהן ולכל הפעילים החברתיים שמתנדבים למען קידום נושא חשוב זה. תודה לכולם.

הסעות תלמידים

 

נושא הסעות התלמידים מתיכון הדסים אבן יהודה, הוסבר להורים ובפרסומים שונים יותר מפעם אחת, אך מכיוון שהנושא חשוב, אנו נסביר שוב:

למרות שלא כל תלמידי אבן יהודה זכאים על פי קריטריונים של משרד החינוך, להסעות לבית הספר הדסים, החלטתי לפעול על מנת לספק לכל תלמידי המושבה פתרון, הסעות לבית הספר (כולל תלמידי יא' – יב'). לאחר מאמצים רבים, דיונים ופגישות במשרד התחבורה, נענו הגורמים המקצועיים במשרד לבקשתי ואישרו באבן יהודה מודל שאינו קיים באף רשות אחרת באזור, בו קווי ההסעות לבית הספר אינם של הסעות תלמידים אלא, קווים של אוטובוסים ציבוריים בהם יכולים לנסוע כל תלמידי אבן יהודה בדרכם להדסים. כיום, פועלים שמונה אוטובוסים שמספקים שירות לילדי המושבה על פי לוח זמני תחילת וסיום הלימודים. זמני ההסעות ידועים לילדים. לעיתים, תלמידים מסיימים מוקדם או שלא בשעה הקבועה, אינם מוכנים להמתין לשעה בה היו אמורים לעלות להסעה, עולים על הסעה בשעה מוקדמת וגורמים לצפיפות ועומס על האוטובוס.

המועצה באמצעות מחלקת החינוך, מודעת לנושא, נמצאת בקשר עם הנהלת תיכון הדסים אבן יהודה ופועלת למציאת פתרון לנושא החשוב הזה ולשמירת בטחון ובטיחות הילדים.

פרוייקטים - כיכרות

 

השבוע נערך סיור קבלנים בשני פרוייקטים חשובים ומרכזיים נוספים. לאחר פרסום מכרז להקמת שתי כיכרות חדשות, ברחובות הנוטע המתמיד וכיכר בבנים הנוטר, נערך סיור מציעים לקבלנים שמעוניינים לגשת לשני המכרזים. עדכונים בהמשך.

סלים חדשים

 

לאחר עיכוב קל, הותקנו השבוע בכל מגרשי הספורט שבמושבה סלי כדורסל חדשים. כעת, לאחר סיום העבודה, אושרו מתקני הסלים החדשים על ידי בודק מוסמך מטעם מכון התקנים וכולנו נוכל ליהנות מהמתקנים החדשים.

גינת כלבים

 

השבוע התחלנו בעבודות פיתוח ושדרוג תשתיות בגינת הכלבים שברחוב הברקן. בגינה יוקמו שבילים, דשא, פיתוח סביבתי וגינון, ספסלים ועוד, כך שהגינה תהיה נעימה יותר לבעלי הכלבים וחבריהם על ארבע. בזמן העבודות הגינה סגורה. אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית.

אורנה דקל

 

אני מבקש לברך ולהודות פעם נוספת לחברתי, אורנה דקל, שלאחר שמונה שנים של פעילות ועשייה רבה, סיימה את תפקידה כיו"ר ויצ"ו אבן יהודה. השנים בהן אורנה, כיהנה בהתנדבות כיו"ר הסניף, אופיינו בהישגים והצלחות אין ספור, ובתרומה ועזרה לקהילה ולתושבים.

אני מבקש לברך את הגב' עליסה אשת שתחליף את אורנה ומעתה תכהן כיו"ר ויצ"ו אבן יהודה. עליסה יקרה, איחולי הצלחה בתפקידך החדש. אנו עומדים לצידך, נעזור ונסייע למען ולטובת תושבי המושבה.

שתי אלופות ישראל חדשות

 

באליפות ישראל שנערכה השבוע ברעננה הוכתרו, שירה ראשוני (48ק"ג) וירדן מאירסון (78 ק"ג) אלופות ישראל בגודו' לעונת 2016/7.

שירה וירדן אלופות , משפחות ראשוני ומאירסון,

ברכות ואיחולים מכל הלב על הזכייה במקום הראשון ובמדליית זהב והניצחון באליפות ישראל בג'ודו.
אני ותושבי אבן יהודה גאים בכן ובהישגים הרבים שלכן לאורך השנים.
אתן מהוות דוגמא ומופת לדור הצעיר, לנערי וילדי המושבה.
 חינוך למקצועיות וערכים, עבודה קשה, השקעה ללא גבול, חריצות והתמדה וכמובן דבקות במטרה.

ולהורים היקרים, שצועדים לצדכן לאורך כל השנה, לילות כימים ועושים כל שנדרש על מנת שתממשו את הפוטנציאל שלכן ותצליחו, ברכות ומלוא הערכה למסירות ללא תנאי.

שירה וירדן יקרות, אני ותושבי אבן יהודה מצדיעים לכן ומאחלים לכן הצלחה רבה בהמשך הדרך.

שת"פ חברת חשמל

 

במסגרת הקשר ההדוק והפורה בין המועצה לחברת החשמל, אירחתי ברביעי בלשכתי את בכירי החברה, מנהלת אגף לוגיסטיקה ונכסים, תמי פקלר ואת מנהל אזור נתניה, אהרון שיפר, שניהם תושבי המושבה. קיימנו דיון באפשרויות לשיתופי פעולה נוספים בין המועצה לחברת חשמל. אני מבקש להודות לתמי ולאהרון שתמיד קשובים לצרכי המועצה ועושים ככל שניתן כדי לעזור, לסייע ולקדם נושאים שבתחום אחריותם למען ולטובת תושבי אבן יהודה. תודה.

נוער עובד ולומד

 

חניכי תנועת הנוער העובד והלומד באבן יהודה, התגייסו לפרוייקט חינוכי ערכי בשם "חום אנושי". מטרת הפרויקט היא לאסוף פריטים חמים לחורף עבור הפליטים בסוריה שנותרו ללא בית עקב מלחמת האזרחים. היוזמה החשובה נועדה כדי לגייס את מה שהם צריכים כדי לשרוד את החורף הקשה בזמן המלחמה. 
 אני מבקש לברך את החניכים היקרים על היוזמה המבורכת וההתגייסות למען האחר שבמצוקה. יישר כוח וכל הכבוד.

ספריית המושבה

 

המועצה וספריית אבן יהודה ממשיכים לחדש, לשפר ולשדרג. השבוע אירח מועדון הקוראות שלנו את שולה מודן, מחברת הספר "מסיבה לילדות טובות". היה מעניין ומרתק. המועצה והספרייה מציעים היצע רב של אירועים ופעילויות לכל הגילאים במגוון תחומים. אני מזמין את כל תושבי המושבה להגיע לספרייה ולקחת חלק פעיל בכל מה שקורה.

הכנסת ספר תורה ויצו הדסים

 

בחמישי השתתפתי בטכס הכנסת ספר תורה בכפר הנוער ויצו הדסים. האירוע החגיגי והמרגש התאפשר תודות למשפחת גרין מאנגליה. בירכתי והודיתי להם על פועלם למען ילדי הדסים ובנוסף, אני מבקש להודות לכל חברי הנהגת ויצו עולמי וישראל, למנהל הכפר והתיכון על חברות ושותפות אמיצה שראויה לכל הערכה.

ראשונים

צוות ילדי הגינה והחורשה בראשונים עמלו השבוע והספיקו להשלים את כיסוי החממה החדשה בבית החינוך, ביריעת ניילון. בניית החממה תושלם בקרוב והילדים יוכלו להתחיל לגדל בה ולהתנסות בתחומים שונים.

במסגרת "קהילה לומדת" התקיים ביום שישי מעגלי שיח עם הורים, היועצת, הפסיכולוגית והמנהל, יובל עוז, לגבי "שימוש יעיל ומיטבי בטלפונים ניידים בקרב הילדים. המטרה לתת מענה לילדים ולהורים לאופן השימוש בטלפונים חכמים והרשתות החברתיות הקשורות בהם וכן לקבוע התנהלות מיטיבה וכלים להורים להתמודד עם התופעה. נושא חשוב בימינו.

תודה למנהל, יובל עוז, לחברי וועד ההורים ולכל הילדים המתוקים.

בכר

 

השבוע הגעתי לבכר כדי לברך את כל הספורטאים הצעירים על ההישגים היפים בתחרות האתלטיקה. בנוסף, בבכר הוצגה תערוכה חדשה בשיתוף מחלקת החינוך של המועצה. תלמידי שכבת ב', ציירו "נוף ישראלי" בהשראת האומן ראובן רובין. כחלק מלימודי מדעים בתכנית "רופאים צעירים", מדדו הילדים למורים ולמנהלת לחץ דם ודופק. 
 ברכות לצוותי ההוראה, למחנכות והמורות ולכל הילדים המקסימים.

בית אבי

 

במסגרת העשרה בנושא נגישות נערכה הפסקה פעילה שעסקה במגבלות חושים והתלמידים נחשפו לנושאים שונים והתמודדות עם קשיים. בנוסף, תחרות "אלופי העברית" בשכבת ה'- ו' יצאה לדרך.
בשלב א' בכיתת שקד, נדרשו הילדים לענות על כ- 700 שאלות בתחומים מגוונים: ניבים ופתגמים, מילה והיפוכה, מילים נרדפות, קיצורי מילים וראשי תיבות. כל הכבוד לכל המתמודדים וברכות לשלוש הקבוצות שזכו. בהצלחה בשלב רבע הגמר שייערך בימים הקרובים!

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

עונה חדשה במועדון חמדה
 מצורף דף מידע כתמונה עם כל הפרטים

במוצ"ש הקרוב, 14.1, ההופעה אני בת – אל, באודיטוריום גני שרונים.
לרכישת כרטיסים: HTTPS://DOCS.GOOGLE.COM/…/1FAIPQLSFXNLGHXUZQQN4ODA…/VIEWFORM

יום א', 15.1, הצגת הילדים "מקהלה עליזה" - תיאטרון מופע, באולם ביה"ס האמריקאי.
לרכישת כרטיס:  09-8910070

יום ב', 16.1, נעורים מהסרטים – מפגש ראשון "המתבגר והחבורה", בבית יחיאל.

שבת שלום לכולם,

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד