אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 17.02.17

תושבים יקרים שלום לכולם, 

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי: 

תוכנית מתאר

 

בשני התקיימה ישיבת עבודה נוספת בוועדה המחוזית ברמלה בהשתתפות הצוותים המקצועיים בוועדה, בנושא תוכנית המתאר היישובית של אבן יהודה. הגעתי לישיבה ביחד עם, יו"ר שרונים, דורון אוזן, מהנדסת המועצה, אינה קיסילנקו ואדריכל עמוס ברנדס. בישיבה הצגתי פעם נוספת את עקרונות תוכנית המתאר ואת הנספחים בנושא, פיתוח ושדרוג תשתיות ותחבורה, מים וביוב. מהנדסי ואדריכלי הוועדה התרשמו מאוד מהעבודה היסודית שבוצעה עד עתה ומהיקף הפעילות של צוותי העבודה הכוללים גם מתנדבים רבים. לאחר מכן נערך דיון מקצועי והצוותים התכנוניים במחוז העירו והאירו לנו, לגבי המשך הכנת התוכנית. אנו מתקדמים ואעדכן בהמשך. 

תתחדשו - אפליקציית המועצה אצלכם בנייד

 

היא חדשה ונמצאת בדרך למושבה. 

אנו ממשיכים להתחדש למענכם. אני שמח לעדכן שבקרוב מאוד תוכלו להוריד לנייד את אפליקציית המועצה החדשה. אנו בשלב ההכנות, ניסיון ולמידת האפליקציה. כמו בכל פרוייקט ייתכנו חבלי לידה קלים. השימוש באפליקציה יהווה נדבך נוסף בשיפור השירות למענכם. פרטים נוספים בקרוב. 

פרוייקטים

 

אולם ספורט בית חינוך הראשונים 

המועצה החלה בהכנות ובתהליך מסודר לקראת בניית אולם ספורט בצמוד לבית חינוך הראשונים.  

רחוב הנופר

 

לאחר שנבחר קבלן לפרוייקט רחוב הנופר, פיתוח ושדרוג הכביש, אנו נמצאים בהליך של חתימה על הסכם וצו התחלת עבודה. 

רחוב צבעוני

 

לאחר סיור קבלנים בפרוייקט השלמת המדרכות ברחוב, המועצה תפרסם מכרז לבחירת קבלן מבצע לעבודות. נעדכן בהמשך. 

גינה ברחוב המחתרת

 

פרוייקט גינת המשחקים ברחוב המחתרת ממשיך לפי תוכנית העבודה. הפרוייקט יבוצע במספר שלבים והקבלנים המבצעים ייבחרו במכרזים שונים על פי דרישות התכנון. 

מתחם 244

 

אנו נערכים לקראת יציאה ופרסום למכרז לפיתוח ושדרוג תשתיות בפרוייקט מתחם 244.  

מנהל חינוך וחברה

 

ברביעי הגיעו ללשכתי, המפקח החדש של המחוז במנהל חינוך וחברה במשרד החינוך, יוסי מסטאי, לפגישת היכרות. סקרתי בפניו את העשייה והפעילות הרבה שנעשית במושבה לצד ההשקעות הגדולות בחינוך ובנוער. האורח התרשם מאוד מהיקף ההתפתחות וקידום נושאי החינוך וציין שאבן יהודה מהווה דוגמא בכל האזור לפעילות בני נוער וחינוך פורמלי ובלתי פורמלי. הודיתי ליוסי על הביקור ואיחלתי לו הצלחה רבה והמשך שיתוף פעולה פורה.  

 

צופים

 

במוצ"ש שעבר השתתפתי בטכס יום דרגה בשבט בן יהודה בתנועת הצופים שלנו במושבה, בו השתתפו מאות תושבים, מדריכים, רכזים, ראשי גדודים, חניכים, הורים ואורחים. 

בירכתי את משתתפי האירוע ותחושת גאווה רבה הציפה אותי.  

תנועת הצופים מהווה מסגרת חינוכית, ערכית ומנהיגותית לילדי אבן יהודה. התנועה מתאפיינת במחויבות לערכי המוסר, לקידום, להתפתחות, על ערכי היהדות וערכיה הדמוקרטים של מדינת ישראל, ערכים של אהבה, ואהבת לרעך כמוך, אהבת השונה, חמלה, אחריות, חופש, צדק ושלום. 

חניכי תנועת הצופים הם חלק בלתי נפרד מחיי החברה והקהילה של המושבה. הם הראשונים להתגייס
לכל הפעילויות הערכיות והאירועים השונים ותמיד שותפים ומתנדבים למען החברה ובעיקר לטובת האוכלוסיות החלשות שבה. 

ברצוני להודות לחניכים, להורים, למדרכים, למתנדבים, לעובדי המועצה, לקב"ט שמשון, לשוטר הקהילתי אבי, למתנדבי המשמר האזרחי ובמיוחד לראש השבט טל הרמן על הובלת הפעילות והנהגת השבט לפסגות חדשות והישגים רבים. 

מיזם המשפחה בשיתוף מכון אדלר

 

כידוע לכם, אבן יהודה נבחרה מבין הרשויות המקומיות בארץ, להשתתף בפיילוט ארצי בנושא חינוך ומשפחה. אנו מתקדמים לקראת התחלת הפעילות והעשייה. וועדת ההיגוי הכוללת את נציגי מכון אדלר, נציגי המועצה ומחלקת החינוך, נציגי בתי הספר והנהגות ההורים משתפים פעולה ובקרוב נעדכן על המשך התקדמות המיזם.

 

קופת חולים כללית

 

השבוע קיימתי פגישת עבודה נוספת בלשכתי בהשתתפות, ציפי שדה מנהלת מחוז שרון שומרון בקופ"ח כללית, דוד גרניצה, המנהל האדמיניסטרטיבי, אלי גטר, מזכיר המועצה ואינה קיסילנסקו מהנדסת המועצה. לאחר שפניתי להנהלת הקופה וביקשתי להרחיב את הסניף המקומי, במטרה לשפר ולשדרג את השירות לתושב, החליטו בקופת חולים כללית לבנות סניף חדש, מודרני ומתקדם למען תושבי המושבה. אנו מתקדמים בשיתוף פעולה לקראת תכנון ולאחר מכן יציאה לעבודה. 

ועידת לב השרון של לשכת עורכי הדין באבן יהודה

 

השבוע, אירחנו פעם נוספת, באבן יהודה את ועידת לב השרון של מחוז מרכז בלשכת עורכי הדין בישראל. אני שמח וגאה לארח במושבה את הכנס החשוב והמעניין של לשכת עורכי הדין. וועד המחוז (עו"ד חגי הראל, עו"ד אור גלאון וחברנו חבר המועצה, עו"ד יול ברדוש) ארגנו אירוע מקצועי ומרתק למופת. הכנס הפך למסורת מבורכת ואנו שמחים שהכינוס היוקרתי נערך באבן יהודה. תודה לכל המארגנים ולכל המשתתפים והאורחים שהגיעו. 

דרוש ניסיון

 

בשני, יצאה לדרך תכנית הכשרת מתנדבים למרכז התעסוקה החדש של "דרוש ניסיון" שעתיד להיפתח בחודש הבא במרכז הקהילתי אבן יהודה. מרכז התעסוקה הינו פרי שיתוף הפעולה בין המשרד לשוויון חברתי ועמותת "והדרת", מפעילות תכנית "דרוש ניסיון", לבין המועצה המקומית אבן יהודה והמרכז הקהילתי אבן יהודה.
במרכז התעסוקה שינוהל ויתופעל על ידי צוות המתנדבים, יוכלו מחפשי עבודה בגילאי 60 ומעלה מהאזור ליהנות משירותי ייעוץ תעסוקתי, סיוע בכתיבה ועריכה של קורות חיים, סיוע ברישום לאתר "דרוש ניסיון" וקבלת כלים שיגדילו את הסיכויים למצוא עבודה.
תודה לאורנה הנגבי ואיריס אלקבץ שמרכזות את הפרוייקט. 

סיום תרגיל מוסדות חינוך באבן יהודה

 

השבוע נערך תרגיל מוכנות לשעת חירום, בשיתוף פקע"ר, במוסדות החינוך בכל הארץ. באבן יהודה, המועצה נערכה וביצעה את התרגול היטב. התלמידים תורגלו בתרחישים שונים וביצעו את המוטל עליהם בהצלחה רבה. הערכת הבקרים לתפקודינו הייתה טובה מאוד.  

אני מבקש להודות לסגן ראש המועצה, דרור ריבובסקי, לקב"ט המועצה, שמשון זכריה, לבקרים: דן שגיא (צ'ובו) רכז המתנדבים של הישוב, עופר יעיש וגדעון הטלי, עובדי מועצה, לכל הצוותים החינוכים, המנהלות, המורות, הגננות והסייעות על העזרה ושיתוף הפעולה. 

נועה דרור

 

ברכות לאלופה חדשה מאבן יהודה, נועה דרור שזכתה במדליית זהב בתחרות אקרוג'ים בחולון. כל הכבוד על ההשקעה, ההתמדה, החריצות והמקצועיות. בהצלחה רבה בהמשך דרכך המקצועית מכל תושבי המושבה. 

  

בית אב"י

 

בשישי התקיים בוקר תוצרים לסיכום הסמסטר הראשון של הקורסים בקמפוס ללימודי טבע וחדשנות. התלמידים הציגו את תהליך הלמידה הייחודי שעברו ואת התוצרים החדשניים שיצרו. פעם בשבוע, בית אב"י הופך לקמפוס, בדומה לקמפוס אוניברסיטאי, כל התלמידים לומדים בקורסים שהם בחרו.  תוצאות התהליך הוצגו על ידי התלמידים בשלל דרכים: בתערוכה, בסרטונים, משחקי קופסא שייצרו, באמצעות מיצג מוסיקלי, דרך הצגה  ועוד. בקמפוס ה- ו, נערכה תחרות מיוחדת בה הוצגו התוצרים והיזמות המיועדים לסייע לאנשים עיוורים. 

כל  פעילות ביום הקמפוס מדגימה פדגוגיה חדשנית וייחודית שמאפשרת לכל תלמיד ביטוי של מגוון יכולות וכישורים 

בשישי שחלף, ערכנו טכס צבעוני, ססגוני וחגיגי ותלמידי כיתות ב', צבעו את בית הספר בשלל פרחים צבעוניים אותם שתלו ברחבי המרחבים הפתוחים. 

תלמידי כיתת ד' אלה, הנעימו את זמנם של ילדי ויצ"ו בהפעלות לטו בשבט ובהמחזת הסיפור "אליעזר והגזר". כל הכבוד לתלמידי אלה ולמחנכת הדס הראל. ברכות למנהלת אורה וולך ולכל קהילת בית אב"י על הפעילות והיוזמות היפות. 

ראשונים

 

בראשון, קיימו ילדי כיתות א', סעודת סלטים מתנובת גינת הירק בבית החינוך. בתפריט היה חסות מסוגים שונים, קייל, גזר, בצל ירוק, סלק ועלי סלק. תוצרת מקומית אמיתית. שאפו גדול לכולם. 

בשישי, התקיימה פרזנטציה של פרויקט שכבת ב', בנושא השבת, במרכזה "למה לא כל יום שבת?" התלמידים חקרו את סוגיית השבת במקומה ותכליתה בסיפור הבריאה, במקומה במסורת היהודית ובטקסים המאפיינים אותה, ובדרך שכל אחד מהתלמידים ומשפחתו מבלים ביום זה. התוצר של הפרויקט הוא ספר כיתתי בו מופיעים המלצות לבילוי של הילדים ומתכונים למאכלים אהובים לשבת. תהליך הלמידה היה מרתק ומעמיק ולסיום הפרזנטציה כל כיתה ציינה בקבלת שבת את סיום הפרויקט. ברכות למנהל יובל עוז, לצוותי ההוראה, למחנכות ולתלמידים המתוקים.  

בכר

 

השבוע בבכר אופיין באירועי טו בשבט. התלמידים עסקו בנטיעות ושתילות ובפעילויות שונות. תלמידי שכבת ג', לומדים למידה פעילה בנושא צמחים וחוקרים את איברי הצמח ותפקידיו. תודה למנהלת, אתי חודידה ולכל משפחת בית הספר בכר. 

 

 

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

ראשון, 19.2, 16:30, שוק תחפושות יד 2, בבית יחיאל, בואו למכור ולקנות. 

ראשון, 19.2, 17:30, הצגת תיאטרון לילדים "ליצן החצר", באולם בבית הספר האמריקאי.  

מועדון חמדה 

שבת, 18.2, 20:30, מופע בעיקר אהבה עם אורה זיטנר, אולם אודיטוריום גני שרונים.  

שני, 20.2, 20:00, הרצאה, קובה האי והאיש, אולם בית יחיאל. 

פורים 

נשף פורים,חמישי, 9.3, בשיתוף הנהגות ההורים save the date פרטים בהמשך...  

מרוץ אבן יהודה 

המרוץ המסורתי ה- 9, יתקיים ב – 25.3. מקצים תחרותיים ועממיים לבחירתכם, גם אני נרשמתי! ואתם? 

 

שבת שלום, שקטה, רגועה ושלווה לכל תושבי המושבה, 

אבי הררי 

ראש המועצה 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד