אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
בקרוב ! אתר אינטרנט חדש וחדיש למעוצה מקומית אבן יהודה !!

הרחבת תכנית התקשוב במוסדות החינוך במושבה

הגדל
תכנית המחשוב החלה לפני כשנה בבית הספר בכר והשבוע הוכנסו לגני הילדים שבמושבה מחשבים נוספים. המחשבים נרכשו במימון המועצה ומפעל הפיס.
בבית הספר בכר, מלבד מעבדות המחשבים הקיימות, נוספו השנה 6 כיתות מתוקשבות הכוללות מקרן וחיבור אינטרנט אלחוטי.
ראש המועצה, עמוס עזאני ומנהל מח’ החינוך, דורון שמחאי, הטילו על חברת יועצי המחשוב שנבחרה לרכז את הנושא. נציגי ויועצי החברה ישבו עם הגננות ובדקו את צרכי הגן, סביבת הלימודים של הילדים, התאמה לתכנית הלימודים והתכנים הפדגוגים. לאחר מכן, הוגשו המסקנות שעל בסיסן נרכשו המחשבים והתכניות הרלוונטיות. בנוסף, יועצי המחשוב ילוו את התהליך לאורך השנה ויעניקו תמיכה לתהליכי ההוראה המתאימים לילדי הגן.
פרוייקט מחשוב גני הילדים זהה למטרות האגף לקדם יסודי במשרד החינוך, טיפוח נטייה להשתמש במחשב לצורכי חיפוש ומידע, טיפוח של הפעלה, סקירה וניווט עצמי בסביבה ממוחשבת, טיפוח מיומנות של סדר וארגון המחשב גם בגן וגם בבית.
ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד