אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 26.5.17

תושבים יקרים שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה אבי הררי:

חינוך. חינוך. חינוך.

 

"חינוך" היא מילה גדולה, מילה יפה וחשובה, מילה שקל להתאהב בה, כולם רוצים חינוך, מקדמים חינוך ופועלים למען החינוך. לאחרונה, קבוצת תושבים, פתחו דף בפייסבוק ומנסים להוביל ולקדם נושאים שונים באמצעות הרשתות החברתיות. אני בעד, תומך ומפרגן להם.

לפני כחודש, נפגשתי עם קבוצת הורים שהגיעו ללשכתי. הצגתי בפניהם את המהפכה שביצעה המועצה בשלוש השנים שחלפו. כיום תקציב החינוך מהווה כשליש מסך תקציב הרשות המקומית. הקמנו בית ספר חדש, הראשונים, השלמנו את בניית שלב ב' בבית אב"י, התחלנו בפרוייקט פינוי בינוי בכר הוותיק, נבנו שישה גני ילדים חדשים, פתחנו שני גנים לטובת ילדי החינוך המיוחד, אנו נמצאים בעבודות לבניית שלושה גני ילדים חדשים נוספים, כולל אחד למען ילדים עם צרכים מיוחדים, כל זאת למענכם.

ציינתי בפניהם, כי לצד פיתוח ושדרוג התשתיות, אנו משקיעים משאבים ותקציבים נוספים בשעות העשרה, חוגים במימון המועצה, פיתוח וטיפוח יוזמות ותוכניות למידה, מקדמים הישגים, הצטיינות ומצויינות בקרב התלמידים. השנה, שילבנו במערכת החינוך מהלכים חדשניים פורצי דרך להגברת תנופת המצויינות, כל זאת, לצד תוכניות לחיזוק תלמידים בעלי פערים לימודיים.

הדגשתי כי אני שמח שלצד ההשקעות הרבות יש גם תוצאות. 92% מתלמידי המושבה, זכאים לתעודת בגרות, נתון המציב את אבן יהודה בצמרת הרשימה הארצית בזכאות לתעודת בגרות.

בנוסף, הצגתי את הפעולות הרבות שנעשו כדי לבצע מהפך גם בתיכון, כולל טיוטת הסכם שנמצאת בימים אלו על שולחנם של הנהגת והנהלת ויצו, לפני חתימה. הסכם שמבטיח שגם החינוך העל יסודי יהיה בשליטת המועצה.

גם אני כראש מועצה, חש חוסר שביעות רצון ממצב המבנים הישן והתנאים הפיסיים בהדסים. אני חושב שהחינוך העל יסודי מצריך שינוי גדול הן מבחינת תשתיות והן שדרוג פדגוגי.

כדי להשיג שינוי שכזה, ציינתי בפניהם שאני מקים צוות של אנשי מקצוע בתחום החינוך, בהם ד"ר שי כנעני וד"ר שחף גל, על מנת לבדוק ולבחון את כל ההיבטים בנושא בית ספר תיכון עצמאי וציינתי שאפעל עלפי המלצתם.

בנוסף, שיתפתי את חברי הקבוצה, שיש לישוב תוכנית אב לחינוך שנכתבה ע"י צוותים מקצועיים בראשות, ד"ר צבי לירז וד"ר שחף גל. בתוך התוכנית חטיבת הביניים תישאר באבן יהודה 8/4.
כרגע התוכנית עברה מספר שלבים ונמצאת על שולחן הוועדה העליונה של משרד החינוך.
 כמו כן, הצגתי בפניהם את כל הרפורמות שנעשו בבתי הספר והגנים במשך השלוש השנים האחרונות.

מיד בסיום הפגישה, הופתעתי לראות פרסומים שונים שאינם מדוייקים ולא תואמים לפרטים שהועלו בשיחה בינינו.

לצערי, חברי הקבוצה מעלים פרסומים שפוגעים בילדים, בהורים ובמחנכים של בית הספר הדסים. הלחצים שהם מפעילים בפייסבוק אינם תורמים לקידום נושא החינוך.

אני חושב שצריך לשים בצד את הנושא הפוליטי ולהתמקד בנושא החשוב שזה חינוך ילדנו.

בשלוש השנים שחלפו, הוכחתי את יכולתי לבצע שינוי ומהפכה בנושא החינוך היסודי ואני בטוח שנוביל ונצליח לעשות זאת גם בנושא החינוך העל יסודי.

הפייסבוק זה לא הדרך לעשות שינוי. הדרך הנכונה היא המעשים והפעולות שהמועצה עושה.

למרות כל זאת, אני שמח על הצטרפות הורים מתנדבים נוספים לפעילות ולעשייה למען קידום החינוך במושבה.

נושא חשוב ומרכזי כמו חינוך, ראוי שידון בצורה יסודית ועניינית על ידי אנשי מקצוע, ביחד ובשיתוף הנהגות הורים ומתנדבים, בישיבות מסודרות ובצורה עניינית. חינוך לא נקבע על ידי הלך רוח בפייסבוק. הרשתות החברתיות אינן המקום המתאים לדיון מסוג זה, אלא, אם לחברי הקבוצה מטרות ויעדים אישיים נוספים שאינם קשורים לחינוך.

אנוכי ביחד עם שותפי לדרך, חברי מליאת המועצה, נמשיך לפעול ולעשות כל שיידרש על מנת שילדי המושבה, בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובחינוך העל יסודי, ימשיכו לקבל את סביבת הלימודים, התקציבים והמשאבים הטובים ביותר כדי לממש את הפוטנציאל שלהם ולהצליח.

שותים מי ברז

 

כפי שהבטחתי והתחייבתי, החלטתי שהמועצה תבצע ותממן בדיקת דיגום מים פרטית באמצעות דוגם מקצועי ועצמאי. אני שמח שבדיקות הדוגם הפרטי, תואמות להודעת משרד הבריאות כי מי הברז ראויים לכל שימוש.

תושבים יקרים, אני קשוב לכל אחד ואחת מכם, לאורך משבר המים ליוויתי אתכם, הייתי בשטח ופעלתי כמיטב יכולתי בכדי לעזור ולסייע כמה שניתן. אני מודע לתקופה הקשה שעברתם ולסבל שלכם בעקבות ניתוק המים. אני עומד לצדכם תמיד, מבין ומזדהה עם התחושות הקשות החשש וחוסר הודאות שאפיינו את השבוע שחלף.

אני מבקש פעם נוספת להביע את הערכתי הרבה ולהודות לכל תושבי המושבה בכלל והרחובות שנותקו ממים בפרט, על עמידתם האיתנה, למרות הקושי הרב והמצוקה, אורך הרוח, הסבלנות וההתנהגות למופת של התושבים שנותקו ממים.

ישיבת מליאת המועצה

 

ישיבת מליאת המועצה תתקיים ביום ראשון 28 למאי 2017 בשעה 18:30 אחה"צ בלשכת ראש המועצה.

גינה ברח' המחתרת

 

השבוע נערך סיור קבלנים בפרוייקט בניית והקמת הגינה הציבורית, גינת המשחקים, ברחוב המחתרת. ברגע שייבחר קבלן מבצע, נעדכן.

רח' הנוטר

 

השבוע התקיים סיור קבלנים בפרוייקט נוסף, מכרז לסלילת רח' הנוטר. עדכונים נוספים בהמשך.

מכרזי כוח אדם

 

המועצה פרסמה מספר מכרזי כוח אדם במטרה לגייס עובדים איכותיים למספר תפקידים. באתר המועצה ניתן לראות את הדרישות לתפקיד:

מנהלת מח' חינוך

מדריך למועדונית

הנדסאי/ מהנדס למח' הנדסה

מנהל מדור בתי ספר

סייעות לגני ילדים

אם בית למועדונית

מנהל חשבונות

ערב הוקרה לכותבי ספרים תושבי אבן יהודה

 

בחמישי נערך ערב הוקרה לכותבי ספרים תושבי המושבה. האירוע המקסים מתקיים בשיתוף המועצה וויצו אבן יהודה זו השנה החמישית. ספריית המושבה שהפכה בשנים האחרונות למוקד בילוי חברתי קהילתי, פועלת כדי לחשוף את כותבי הספרים לקהילה המקומית ולהעלות על נס את עושר היצירות הנכתבות במושבה. תודה לורדה שמש, מנהלת הספרייה, לכותבים המוכשרים, איריס ליפשיץ קליגר, אבי כהן, אופירה עזריאלי, שלמה ולדמן ולכל המשתתפים שהגיעו לספרייה.

פסטי"שבי צופים

 

מחר, מוצ"ש, יתקיים הפסטישבי המסורתי השנתי של שבט בן יהודה בתנועת הצופים. הפסטיבל והטקס השנה יעמדו בסימן 80 שנות פעילות ועשייה. כולם מוזמנים.

גן רקפת

 

ברביעי נערך יריד חוצות היוצר של גן רקפת לכבוד יום ירושלים. הגננת ליאת כהן והסייעות מירי סייג ואיילה לוין, ביחד עם ההורים היקרים, הפיקו אירוע יפה של שירים וריקודים, פעילות משותפת ומכירת מוצרי אומנות שהילדים הכינו לאורך השנה. אני מבקש להודות

לכולם, לגננת ולסייעות, לתאיר מנהלת מח' גני הילדים ובמיוחד לאפרת קאופמן מפקחת הגנים ומירב כהן, יועצת גני הילדים שהגיעו להשתתף.

בית אב"י

 

כיתת ד׳ דולב מבית אב"י מלווה מתחילת השנה בית ספר לחינוך מיוחד לילדים על הרצף האוטיסטי שנפתח השנה בכפר יעבץ. במסגרת התהליך למדו הילדים שלנו להכיר להבין ולקבל את אוכלוסיית הילדים המיוחדים האלה.

השבוע, הגיעו אל בית הספר ילדים והורים מתנדבים מכיתת דולב לסדר ולשפץ חלל שיהווה חדר מורים וחדר ישיבות עבור צוות ביה"ס וכן לצבוע צמיגים לעציצים שיוצבו בכניסה לבית הספר.

כל הכבוד לכל המתנדבים האלופים, על ההתגייסות והתרומה, לכל מי שדוחפים ומובילים את הפרוייקט!

יום ירושלים בבית אב"י

 

הבוקר, שישי, השתתפתי בטקס לציון 50 שנים לאיחוד ירושלים בבית אבי. בית הספר לבש כולו לבן, סממני העיר פוזרו ברחבי בית הספר, מוזיקה וריקודים ליוו את התלמידים בכניסתם לבית הספר. לאחר ארוחה יפה, כל התלמידים לתהלוכת דגלים ברחבי הישוב כמיטב המסורת של יום ירושלים. תודה למנהלת, אורה וולך, לכל הצוות החינוכי, להורים המתנדבים, לאתי הרמל, שתכננה, הכינה, העבירה לצוות את הנושאים והפעילויות וגייסה את כולם וכמובן לילדים המתוקים.

בכר

 

טקס יום ירושלים בבכר היה מרגש ויפה מאוד. הטכס כלל יריד תוצרים על שכונות, אתרים ומנהיגים שהשפיעו על ההיסטוריה של העם היהודי. הטקס, היריד והתוצרים הם סיכום של חקר משמעותי בלמידה מבוססת פרוייקטים. יום ירושלים נערך ע"י שכבת ד ושכבת ו. ברכות למנהלת, אתי חודדה, למורות ולמחנכות, לכל ההורים שהגיעו, תרמו והתנדבו וכמובן תודה לילדים שלנו.

אלוף האלופים

 

מחר, שבת, יתקיים טורניר אלוף האלופים המסורתי לזכרו של ישראל בן דרור. כולם מוזמנים.

מיכל בן רעי

 

אני מבקש להביע פעם נוספת את תנחומי מעומק הלב למשפחת בן רעי, יוני, מאיה ועומרי, על לכתה בטרם עת של רעיית ואם המשפחה, מיכל. עצוב וכואב לנו מאוד, הלב לא מפסיק לדמוע.

שלא תדעו עוד צער.

שבת שלום לכולם,

אבי הררי

ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד