ברכה אברהם (אבי)

ברכה אברהם (אבי) (הגדל)
נולד באבן יהודה, אח לאופיר, עמוס ויניב. אבי החל את מסלול לימודיו היסודיים בבתי-הספר ”בכר” באבן יהודה ו”אוסישקין” בכפר סבא, המשיך בחטיבות הביניים ”שרת” ו”אונים” בכפר סבא עד כיתה ט’, ובשנתיים שלאחר מכן עבד בתחנת דלק, וסייע בפרנסת המשפחה.
בשלהי יוני 1996 גויס אבי לשירות חובה בצה”ל. בתום הטירונות הוכשר כנהג ושובץ ביחידת הקישור ללבנון. במסגרת תפקידו חצה את גבול הצפון פעמים רבות. אבי ביצע את תפקידו במסירות ובאחריות רבה, והיה מקובל מאוד על חבריו ומפקדיו, היה חייל שקט וממושמע, אשר מילא את משימותיו על הצד הטוב ביותר, תוך מקצועיות ואחריות ראויים לציון, חייל סבלני ורגוע, שתיפקד היטב גם בתקופות מאומצות ולחוצות. בימי חייו האחרונים היה צמוד למפקדו הישיר שנפצע בלבנון וסייע במסירות, באהבה ובאיכפתיות ככל שנדרש - ומעבר לכך.
ביום 24.6.1996 נפצע אבי אנושות בתאונת דרכים, שאירעה סמוך לצומת קדימה. הוא הובהל לבית החולים ”בילינסון”, שם נפטר מפצעיו למחרת היום, בח’ בתמוז תשנ”ו (25.6.1996). בן עשרים ואחת היה בנופלו. אבי הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי באבן יהודה. הותיר אחריו הורים ושלושה אחים. לאחר מותו הועלה אבי לדרגת סמל.
ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד