יחודיות בית ספר בכר

בית ספר למנהיגות ומדעים ע"ש י. בכר 

בית ספר בכר מטפח מנהיגות  אחראית, יוזמת ויוצרת של לומדים ומלמדים למיצוי ומצוינות אישית.

מנהלת אתי חודדה

 

 

 

 

אודות בית הספר: 

 

בית הספר הממלכתי ע"ש יהודה בכר, הוקם בשנת 1938 במושבה אבן-יהודה, ונקרא על שם מנהל בית הספר וראש המועצה הראשון של המושבה. שטח נרחב מוקף בצמחייה ירוקה, מגרשי משחקים ומבנים דו קומתיים מאפשרים מרחב רחב ובטוח ל- 22 כיתות, מהן כיתה אחת לילדים הנמצאים על רצף האוטיזם.

הלמידה וחיי החברה הינם מרכז חיי בית הספר. הצוות החינוכי בבית הספר פועל בהתמדה לשיפור וגיוון התכנים, דרכי ההוראה משמעותיים והטיפולים הרגשיים והתומכים בתלמידים.  

 

 

הגישה החינוכית שלנו:

 

בית ספרנו פועל לקידומם של שלושה תחומים אלה שמעוגנים במטרות משרד החינוך. לצד החתירה להישגים לימודיים, הצוות החינוכי פועל להנחלת ערכים אישיים, חברתיים ולאומיים. החיים בבית הספר מזמנים התנסויות חברתיות באמצעותם לומדים שותפות, דרכי קבלת החלטות, אחריות ומעורבות, מנהיגות, עבודת צוות ועוד. 

המבנה הארגוני הביזורי מאפשר לכל מורה תפקיד שמעורב בתהליכי תכנון וקבלת החלטות לשיפור והשגת יעדי ההוראה. שותפותם מובילה להחלטות טובות ולביצוע אפקטיבי שלהן, מחזקת את תחושת השייכות ושביעות הרצון של המורים ומחזקת את מחויבותם להצלחת הדרך. 

בית הספר מאפשר לתלמידים מפגש עם מגוון תחומי דעת והעשרה והן: חליליות, אורגניות, מקהלה, מחול, דרמה, פיתוח ומודעות אישית, קוד ורובוטיקה, קורסי בחירה, דיבייט, גינה אקולוגית וטיפול בבע"ח.

 

 

 

הייחודיות של בית ספר היא מנהיגות ומדעים:

 

תחומים אלו מאפשרים לכל התלמידים שלנו להיחשף לעולם המדעים הרחב המשפיע על חיינו (כימיה, פיזיקה, ביולוגיה, אקולוגיה, בוטניקה, זואולוגיה, רפואה ועוד) ולהתמודד עם ערכים משמעותיים הקשורים במנהיגות, תוך מודעות עצמית ומגוון יכולות השפעה של כל אחד ואחד במרחב החיים שלו.

המנהיגות אינה נחלתם של הלומדים אלא גם של המורים וההורים. בית הספר מטפח מנהיגות אחראית, יוזמת ויוצרת של לומדים ומלמדים למיצוי ומצוינות אישית.

התלמידים חווים את  חווית קבלת ההחלטות, חקר המנהיגים בתחומי הדעת השונים (היסטוריה ותנ"ך) הובלה חברתית משמעותית ומעורבות חברתית ברמה גבוהה יאפיינו יכולות של חקר ומודעות אישית למנהיגות. מורים בבית הספר מפתחים תכניות ייחודיות ומאתגרות בתחומים שונים: בישול, צילום, ניסויים במעבדה, קרנבלים בעולם, זרמים ודתות ועוד. קהילת הורי בכר יוזמת פעילויות ואירועים שמטרתם היא לתרום לאקלים החיובי בבית הספר. 

המשאבים הרבים בבית הספר – חדר המדעים, מוזיאון החלל, גן אקולוגי, חדר הקולנוע , האסטרונומיה, כל אלה מאפשרים מרחב למידה משמעותי המבוסס חקר ראשוני וחשיפה לעולם ידע רחב תוך גילוי, התנסות ויוזמה.  

  

 

 

 

בחזרה לעמוד הבית - איזורי בחירה

 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד