אבן יהודה הינה מושבה בשרון אשר הוקמה בשנת 1932 בתור מושבה חקלאית על ידי אגודת "בני בנימין".

בתחילת דרכה, שמה של המושבה היה "יהודייה". עם זאת, כעשר שנים לאחר עליית המקום על הקרקע, השם שונה וכיום הוא מנציח את אליעזר בן יהודה,  מחדש השפה העברית. עוד אודות מקור השם וגילגוליו תוכלו למצוא באתר מוזיאון בית הראשונים

אבן יהודה ממוקמת בלב השרון, במישור החוף. היא מערבית לצומת בני דרור ומרוחקת כ-10 ק"מ בלבד מרעננה וכפר סבא. המועצה המקומית משתרעת על פני שטח של כ-8,200 דונמים והבנייה בה מאופיינת הן בסגנון כפרי נמוך קומה והן בבתים באדריכלות עירונית רוויה.

הקהילה במועצה המקומית אבן יהודה הינה קהילה חזקה ואיכותית. בדירוג הכלכלי-חברתי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, אבן יהודה נהנית ממיקום גבוה במיוחד (9 מתוך 10). כמו כן, הילדים הם חלק חשוב מאד בקהילה המקומית. למעשה, כ-38% מתושבי המועצה הינם ילדים ובני נוער בגילאי 0-19. ואכן, מדובר במועצה מקומית אשר מהווה מקום מגורים מושלם עבור משפחות צעירות.

בעוד הילדים נהנים ממערכת החינוך הנהדרת ומהמסגרות החוץ פורמאליות, ההורים מרוויחים מגורים במועצה מקומית כפרית הקרובה למרכזי המסחר, התעשייה והתרבות החשובים של אזור השרון. מרבית תושבי המועצה המקומית הינם חילוניים אך כמובן ישנו גרעין קטן גם של משפחות דתיות ומסורתיות. מיותר לציין כי החיים הקהילתיים באבן יהודה מאופיינים בערבות הדדית ובקבלת האחר.

למידע על אבן יהודה באתר הלישכה המרכזית לסטטיסטיקה ליחצו כאן

סיפורו של רחוב סומסום (שומשום).

הימנון אבן יהודה

מילים: משו לוי
לחן: ארנון פרידמן

אבן יהודה אבן יהודה
את לא רק מקום את גם בית
גם אם אנדוד עד קצה העולם
תמיד אחזור רק אלייך

תחילה היו כאן שדות וחולות
ועץ פרי בקושי הניב
אך היו הרבה אהבות
בין שבילייך אשר מסביב

מקצה תבל אלייך הגיעו
עולים חדשים למכביר
באוהלים וצריפים אז גרו
אך לעולם לא הפסיקו לשיר

עכשיו את פורחת באלף צבעים
שדותייך סביב מוריקים
בנייך בנותיך לך מריעים
כמה יפית מימים רחוקים