החופש הגדול

החופש הגדול של תקופת הקיץ הוא כמו החג הלאומי של הילדים. הם זוכים לבלות ולהשתולל בו כאוות נפשם, אך לפעמים משחקים אלה יכולים להיות מסוכנים, במיוחד בקיץ הישראלי הלוהט. הקפידו על הכללים הבאים כדי לשמור על הילדים שלכם ולהעניק להם חופשה בטוחה ומהנה.

 

חולצת בריכה

לילדים בעלי עור בהיר מומלץ להיכנס לים ולבריכה עם חולצה דקה, על מנת למנוע כוויות שמש.

 

מניעת שפשופים

בעונת הקיץ החמה והמיוזעת, בדים סינתטיים יכולים לגרום בקלות לשפשפות וגירויים. החליפו את מלתחת הילדים לבגדי כותנה, גם התחתונים וגם העליונים.

 

רפידות לתיק

בחודשים בהם הקיץ כבר כאן אבל הילדים עדיין הולכים לבית הספר, מומלץ לרפד את כתפיות התיקים הכבדים בכריות. הילדים הולכים לבית הספר עם חולצות דקות והתיק הכבד יכול לפגוע בעור הכתפיים.

 

בנדנה או כובע?

בשום אופן אין לוותר על כובע מצחייה ולחבוש בנדנה במקום. הבנדנה לא מגנה על הראש מפני השמש, אלא רק מחממת אותו יותר.

 

קרם הגנה

יש לזכור שקרם ההגנה נשאר פעיל רק כשעתיים. בימי בריכה וים יש להימרח כל שעתיים מחדש ולהקפיד על מקדם הגנה של 30 לפחות.

 

טיול מוגן

כאשר אנו מטיילים עם התינוק בעגלה, חשוב להקפיד לפתוח את גג העגלה ולזכור לקחת איתנו חיתול בד, כדי שנוכל לתלות אותו מעל לעגלה כדי ליצור אזור מוצל עבור התינוק.

 

תזונה קלילה

הקיץ החם גורם לנו לעייפות ולתשישות רבות יותר, וכך גם לילדינו. וותרו על האוכל המטוגן והשמן והעדיפו פירות וסלטים. אל תעמיסו על הבטן ותוסיפו לעומס החום.

 

כריכים לטיול

אם הילדים יוצאים לטיול ארוך, אל תכינו להם כריכים המכילים בשר. הבשרים עלולים להתקלקל במהירות בשמש הישראלית הקופחת.

 

טיפול טבעי לעקיצות

היתושים מאוד אוהבים את עור הילדים הרך ומעדיפים אותם. כדי לטפל בצורה טבעית בעקיצה מציקה, נסו כמה טיפות שמן לוונדר מהולות במים.

 

הרחקת יתושים

הדרך הכי טובה לטפל בעקיצות היא למנוע אותן. הכינו תערובת של מים עם כמה טיפות של שמן גרניום, למון גראס ובזיליקום. הריחות העזים מרחיקים את היתושים מהאזור.

 

פטריות יש גם בקיץ

אנו אומנם יודעים שפטריות יער ניתן למצוא אחרי הגשם, אבל בקיץ נפוצות פטריות הרגליים. התעקשו עם הילדים על נעילת סנדלים בבריכה לא רק במלתחות, אלא גם על שפת הבריכה ובתוך המים.

 

שיעורי שחייה

גיל 5 הוא גיל מומלץ ללימוד שחייה לקטנים שלנו. כאשר המוח צעיר הוא קולט מידע חדש בצורה הרבה יותר טובה ולכן לא כדאי לפספס את ההזדמנות.

 

מקלחת בבריכה

המים הרדודים בבריכה הם הרבה יותר מזוהמים מאשר המים העמוקים וחשוב להקפיד על מקלחת לפני ואחרי היציאה מהמים.

 

בטיחות מאווררת

כאשר אנו משתמשים במאוורר בחדר הילדים יש להקפיד על מיקום בו הוא לא יזרים אוויר ישירות על פני הילד וגם שיהיה מרוחק, כדי שהילד לא יוכל לדחוף אליו אצבעות ולהיפצע.

 

סיאסטה

הימים בקיץ מתארכים והילדים שלנו פשוט מסרבים להיכנס למיטה. הפתרון הוא לשלוח את הילדים למנוחת צהריים בדיוק בשעות החמות ביותר של היום.

 

אורן לוי

קב"ט – המועצה